דיווח: גרסתה הבאה של אנדרואיד תגיע עם הקלטת שיחות מובנת

עדויות קוד חדשות בפרויקט הקוד הפתוח של גוגל חושפות כי החברה עשויה לאפשר הקלטת שיחות מובנית במערכת ההפעלה הבאה שלה

צילום: גיקטיים

ישנם לא מעט משתמשי אנדרואיד שלעולם לא יעזבו את מערכת ההפעלה של גוגל לטובת אפל, כתוצאה מקיומו של פיצ’ר אחד: הקלטת שיחות באנדרואיד. זהו פיצ’ר שיותר ויותר משתמשים לא מסוגלים לעבוד בלעדיו, בין אם הם חוששים מנותני שירות שמבטיחים הרים וגבעות ולא מקיימים, או מעוניינים להשאיר לעצמם “תעודת ביטוח” שמורה היטב כנגד הונאות או רמאויות, הפרות הסכמים, או כל סיבה אחרת. רוב המשתמשים שרוצים להקליט את השיחות שלהם נאלצים להוריד אפליקציות הקלטה ייעודיות. חלקן עובדות כראוי, חלקן קצת פחות. אבל גילוי חדש בפרויקט הקוד הפתוח של גוגל מעיד על כך שהחברה עשויה לשלב אפשרות מובנית של הקלטת שיחות במערכת ההפעלה הבאה שלה.

אות שיושמע בכל 15 שניות יזכיר לכם שאתם מקליטים או מוקלטים

במסגרת פרויקט הקוד הפתוח שלה (הקוד הפעיל בבסיסה של מערכת ההפעלה זמין לעיני הציבור במסגרת אתר Android Open Source Project, או בקיצור AOSP), מהנדסי תוכנה בגוגל הוסיפו מספר שורות קוד הנוגעות ל-“אות הקלטת שיחה” אשר יושמע גם בערוץ השמע היוצא. כדי ששני צדדי השיחה יהיו מודעים לעצם הקלטת השיחה, האות אמור להיות מושמע בכל 15 שניות, ובתדר 1,400Hz. כך גוגל תוכל להיענות לדרישות רגולטוריות וחוקיות של לא מעט מדינות מהעולם בהן הקלטת שיחות היא אסורה כל עוד צד אחד מההקלטה לא מודע לקיומה.

התוספות לקוד הפתוח של אנדרואיד מעידות על כך שגוגל משאירה בידיי ספקיות הסלולר את האפשרות להפעיל או לנטרל את יכולת ההקלטה המובנית, בהתאם, ככל הנראה, לחוקי המדינה בה המכשיר נמכר. על אף העדויות הללו, יתכן והשינויים הללו לא יעשו את דרכם למערכת ההפעלה התשיעית של אנדרואיד, אשר עשויה להקרא Android P, אלא יהיו זמינים למפתחים אחרים שיוכלו לעשות שימוש בצליל ה”מוסכם” להקלטת שיחות.

לא נאלץ לחכות עוד זמן רב מדי כדי לגלות האם גוגל תטמיע את האפשרות הזו במערכת ההפעלה הבאה שלה, שעומדת להחשף באירוע המפתחים הקרוב של החברה במהלך חודש מאי. יהיה מסקרן לראות כיצד תתמודד גוגל עם העובדה שבחלק מהמדינות בהן משווקים מכשירי אנדרואיד, הקלטת שיחה אסורה על פי חוק. עד כה יצרניות וספקיות סלולר מסוימות “נעלו” את אפשרות הקלטת השיחות, ואילצו את חלק מהמשתמשים לבצע פעולת Root למכשירים שלהם כדי לנסות ולאפשר שוב את הקלטת השיחות.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

להגיב

8 תגובות

 1. השם שלי קצר מידי הגיב:

  כל הרעיון הוא להקליט בלי שהצד השני ידע (דבר חוקי בישראל). זה הציל אותי אישית כשבעל בית מטומטם ניסה לרמות אותנו

 2. יהושפט שונא האייפונים הגיב:

  כשזה יגיע לאפל עוד שלוש שנים הם יגידו שהאייפוו החדש מכיל פיצ’ר מהפכני… חחחחחחח

 3. never הגיב:

  סוף סוף,
  מקווה שיקליט יותר טוב מהאפליקציות המעפנות.

  • לימון לואיזה הגיב:

   האפליקציות הקיימות כבר מקליטות מצויין ובלי ההגבלה של השמעת הצליל כל 15 שניות.

  • תותח הגיב:

   כמעט בכל מערכת הפעלה זה כבר קיים ומובנה. פשוט אל תלך על של גוגל.
   ככה יהיה לך גם אופציה להחליט מה מותקן ומה לא

תגיות לכתבה: