מיקרוגל עם אלכסה והרבה רמקולים חדשים: הנה 13 ההכרזות של אמזון מהלילה

אמזון ערכה אירוע הכרזה ובו חשפה מכשירים חדשים רבים. הנה ה-13 הבולטים

אמזון ערכה אמש (ה') אירוע הכרזה מפתיע בו השיקה שורה של מכשירים חכמים חדשים מתוצרתה. בין היתר חשפה החברה מכשירים צפויים יותר כמו המשך לסדרת הרמקולים החכמים שלה – אבל גם מכשירים מפתיעים יותר כמו מיקרוגל. שימו לב שחלק מהמכשירים זמינים כבר עכשיו לרכישה, חלקם זמין רק להזמנה מוקדמת וחלקם רק הוכרזו.

1. Echo Dot חדש

הרמקול הקטן של החברה, שהושק לראשונה ב-2016, זכה לריענון ותוכנן למעשה מהתחלה. האקו דוט החדש מגיע עכשיו עם קצוות רכים ומעוגלים יותר וגימור של אריג. הרמקול הקטן כולל דרייבר בגודל 1.6 אינץ', שעל פי אמזון, מפיק סאונד ב-70 אחוז יותר עוצמה. בנוסף, זכה הרמקול גם לשידרוג באיכות הסאונד שהוא מפיק. כמו קודמיו בסדרה הוא מגיע עם חיבור Bluetooth וחיבור אודיו רגיל (3.5 מ"מ) והמחיר שלו עומד על 50 דולר.

2. Echo Show – דור 2

הרמקול משולב המסך של אמזון זוכה לדור 2. המסך צמח ל-10 אינץ', הוא כולל עתה מערך של 8 מיקרופונים רגישים, והסאונד שהוא מפיק שודרג גם הוא. ה-Show יכול לשמש כהאב לבית החכם שלכם והוא כולל עכשיו גם את סקייפ לשיחות וידאו ו-2 דפדפנים: Silk של אמזון ופיירפוקס, כך שתוכלו לגלוש איתו בכל מקום ולהגיד במקביל "אז רגע, זה פשוט טאבלט עם רמקול גדול". אם אתם בעניין של ה-Echo Show תאלצו להיפרד מ-230 דולר.

3. Echo Auto – אלכסה מגיעה לרכב

טכנית, יכלתם כבר ליהנות מהעוזרת הקולית של אמזון ברכב אם הייתם מורידים את האפליקציה לסמארטפון שלכם או מתקינים כל מיני מודים, אבל עכשיו ניתן ליהנות מאלכסה ברכב בצורה רשמית. ה-Echo Auto כולל מערך של 8 מיקרופונים בדומה ל-Echo Show ומתחבר למערכת האודיו של הרכב בעזרת Bluetooth או חיבור 3.5 מ"מ. מעבר לזה, ה-Echo Auto מתבסס חזק על הטלפון שלכם בכל הקשור לקישוריות סלולרית, כלומר, הוא לא עצמאי ואין בו כרטיס סים; ובנוסף, הוא מציג על גבי הטלפון שלכם התראות ואפשרויות הגדרה שונות.

הרכיב החדש כולל תושבת לדשבורד שלכם ומחירו עומד על 50 דולר – אם כי בשלב הראשון הוא מוצע לזמן מוגבל ב-25 דולר בלבד.

4. Echo Input – מוסיף אלכסה לכל רמקול

המכשיר החדש מוסיף למעשה יכולות חכמות – ואת העוזרת הקולית של אמזון – לכל רמקול שכבר יש לכם. מדובר במכשיר דמוי דיסק שכולל מערך מיקרופונים כדי לקלוט את הפקודות הקוליות שלכם וכולל כניסת אודיו – אליו אתם מחברים את הרמקול הקיים והוותיק שלכם. מרגע שתחברו את הרמקול ל-Input תוכלו למעשה להסטרים לרמקול שלכם מוסיקה או כל אודיו אחר – ממש כאילו היה זה רמקול Bluetooth נייד. במילים אחרות מדובר על מכשיר דמוי הכרומקאסט אודיו של גוגל בתוספת מיקרופונים, ואלכסה כמובן. המכשיר יעלה לכם 35 דולר, ואמזון מתכננת להציע אותו בבאנדלים עם רמקולים קיימים כמו של Bose למשל.

5. המיקרוגל של אמזון

אחד המכשירים המפתיעים שהציגה אמש אמזון היה מיקרוגל. המפרט שלו רגיל לגמרי – מדובר במיקרוגל בנפח 20 ליטר ובעוצמה של 700 וואט. גם העיצוב נראה כמו כל מיקרוגל סטנדרטי אחר שתמצאו בחנויות. הסוד הוא כמובן ההתממשקות עם אלכסה. המיקרוגל כולל כפתור אלכסה ייעודי שמאפשר לכם פשוט להגיד לאלכסה מה שמתם בתוך התנור והיא תפעיל לבד את המכשיר בזמן ובעוצמה הדרושים. כך שאם תשימו שקית פופקורן ותגידו לאלכסה "שקית פופקורן" היא תפעיל לבד את המכשיר בעוצמה ובזמן הדרושים. בנוסף, תוכלו להפעיל את המיקרוגל גם בלי להתקרב אליו – היישר מרמקול ה-Echo שלכם, למשל כשאתם עסוקים בבישול או הידיים שלכם עסוקות. מחיר המיקרוגל עומד על 60 דולר.

אגב, למרות שהמכשיר יימכר – אמזון רואה בו גם POC או הוכחת היתכנות לרכיב הקישוריות שלה שהיא מעוניינת להפיץ הלאה, כדי שיצרניות גדולות ישלבו אותו במכשיריהן ויביאו את אלכסה לעוד ועוד בתים.

6. Echo Plus – דור 2

הדור החדש של הרמקול הגדול של אמזון קיבל עיצוב דומה לרמקולי ה-Echo הרגילים – כולל גימור אריג אפור דק והוא יכול לשמש כהאב (מרכזת) בית חכם. אמזון שילבה ברמקול גם מד טמפרטורה, וכך תוכלו להפעיל את הבית החכם שלכם בצורה אוטומטית ובהתבסס על הטמפרטורה המדוייקת. כך למשל הרמקול יוכל להפעיל לבד את המזגן בכל פעם שהטמפרטורה עולה על מעלה מסויימת שקבעתם. חידוש נוסף הוא אפשרות לפעולה ללא קישוריות לענן. כידוע, כל בקשה או פקודה קולית שלנו נשלחת לפיענוח מהיר בענן של אמזון ואז היא מתבצעת. הרמקול החדש כולל גם מספר פעולות מוגבל שהוא יוכל לבצע בצורה מקומית – ללא קישור לענן – מה שאומר שזה יהיה מהיר יותר ויפעל גם ללא קישוריות לאינטרנט. הרמקול החדש יעלה כמו קודמו – 150 דולר.

7. Echo Sub

החבר החדש והקשוח של הרמקולים שלכם הוא Echo Sub – סאבוופר 100W חדש שמסתנכרן עם רמקולים החכמים שלכם לתצורת 2.1 ומפיק את הבאס העוצמתי שכל-כך חסר להם. הסאבוופר יימכר תמורת 130 דולר.

8. אלכסה הופכת לשומרת ראש

Alexa Guard הוא אמנם לא מכשיר חדש, אבל מדובר בפיצ'ר אבטחה חדש, שיגיע לסדרת ה-Echo ויכול להיות שימושי מאוד.

מכיוון שאלכסה גם ככה מאזינה כל הזמן למתרחש בבית, היא יכולה לזהות התראות וצלילים חשודים. כך שאם למשל המיקרופונים הרגישים של הרמקולים יקלטו זכוכית נשברת או אזעקה של גלאי עשן, אלכסה תוכל להתריע לכם בטלפון או לזמן מוקד אליו אתם מנויים. הפיצ'ר החדש לא יופעל אוטומטית, אלא רק ברגע שתגידו לאלכסה שאתם עוזבים את הבית.

עוד יכולת נחמדה שמסתתרת בפיצ'ר ה-Guard היא אפשרות להפעלה אקראית של אורות חכמים בבית. על פי אמזון, ההפעלה תיעשה בצורה חכמה שמדמה הפעלה אנושית של אורות – בזכות יכולות למידת מכונה. לצערנו, אמזון לא ממש חשפה מועדים להשקה של הפיצ'ר החדש ולאילו מכשירים בדיוק הוא יגיע – למעט מותג ה-Ring שרכשה מוקדם יותר השנה.

9. מצלמת Ring חדשה

ואם אנחנו בענייני האבטחה, אמזון הציגה מצלמה ניצבת חדשה של Ring – אותה תוכלו להניח בכל מקום שתרצו. המצלמה החדשה מתאימה לשימוש בתוך הבית או מחוצה לו – בזכות עמידות IPX5, והיא כוללת גרסה עם חיבור לחשמל וגרסה אלחוטית עם סוללה. מבחינת יכולות צילום, מצלמת ה-Stick Up תומכת ב-1080p ויש לה מצב ראיית לילה. היא כמובן מתממשקת עם אפליקציה וכוללת גם רמקול ומיקרופון. המצלמה תעלה 180 דולר.

10. שקע חכם

השקע החכם והחדש של אמזון מאפשר לכם לחבר כל מכשיר אליו ולשלוט בו בעזרת אלכסה. כך שתוכלו לחבר אליו למשל מנורה רגילה וליהנות מיכולות של מנורה חכמה ולשלוט בה מכל מקום בעולם. המכשיר מתבסס על WiFi – ומאפשר לכם לקרוא לו בשם, למשל "אור חדר שינה" וכך לשלוט בו מאפליקציית אלכסה.מחיר השקע עומד על 25 דולרים.

11. שעון קיר Echo

כן, מוזר כמו שזה נשמע, מדובר בשעון קיר אנלוגי – עם כמה נגיעות LED שמסתנכרן עם הטלפון שלכם והרמקולים החכמים בעזרת Bluetooth ושם דגש על תזכורות ושעונים מעוררים. ובפינת צרות העולם הראשון: כאשר יגיע שעון הקיץ לסיומו או כאשר הוא יתחיל – אלכסה תזיז לבד את המחוגים.

12. Echo Link Amp

אמזון הציגה אמפליפייר שמוציא מוסיקה בעוצמה 2X60W, כולל מספר חיבורים כמו Coaxial, חיבור אופטי, חיבור Line ויציאה לסאבוופר. האמפליפייר מאפשר לכם ליהנות מסטרימינג של מוסיקה ברמקולים באיכות הגבוהה ביותר שתוכלו לקנות. מדובר למעשה במוצר שפונה בעיקר לאודיופילים שלא ממש סופרים רמקולים חכמים. עם זאת, הוא מתבסס רבות על הסמארטפון שלכם – כולל קישוריות לרשת ואפילו המיקרופון – משום שהוא לא כולל מיקרופונים מובנים. מחיר האמפליפייר הוא 300 דולר. בנוסף, הושקה גם גרסה מוגבלת יותר שנקראית Echo Link ועולה 100 דולר פחות.

13. Fire TV Recast

אמזון הציגה ממיר מקליט שמאפשר לכם להקליט שידורים של ערוצים (OTA) ולשדר אותם ל-Echo Show (ע"ע) ולסטרימר ה-Fire TV שלכם. את הממיר עצמו תוכלו למקם במקום שבו הקליטה הטובה ביותר בבית – גם אם זה על הגג או בחדר שירות – למעשה האפליקציה תעזור לכם למצוא את המיקום הטוב ביותר. הקופסה תזרים לכם את התוכן בעזרת ה-WiFi לכל מכשיר שתרצו – לא משנה היכן תהיו – גם מחוץ לבית. הממיר החדש כולל גם תמיכה במדריך שידורים (EPG) ותוכלו להקליט כמה תוכניות שונות במקביל. המכשיר – כולל 500GB איחסון – יימכר תמורת 230 דולר.

היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? להורדת אפליקציית גיקטיים לאייפון ולאנדרואיד לחצו כאן

 

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

5 תגובות על "מיקרוגל עם אלכסה והרבה רמקולים חדשים: הנה 13 ההכרזות של אמזון מהלילה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מנחם
Guest

מטורף!!!!
האירוע של אפל חסר משמעות לעומת מה שאמזון הציגה.

Rom
Guest

אתה כל כך צודק. חוץ מזה המוצר שלהם שהכי משך אני תשומת ליבי זה המיקרוגל שלהם. וגם זה המוצר שאני הכי אוהב

דעה
Guest

דווקא אני לא מצאתי בזה שימוש, אם אני כבר שם מוצר במיקרו יותר נוח לי להפעיל אותו לבד, זה כמו שחזיק מצלמה ביד תכוון אותה אבל תגיד אלקסה תצלמי במקום ללחוץ.

מנחם
Guest

מטורף!!!!
האירוע של אפל חסר משמעות לעומת מה שאמזון הציגה.

סנילי
Guest

מטורף!!!!
האירוע של אפל חסר משמעות לעומת מה שאמזון הציגה.

איציק
Guest

מטורף!!!!
האירוע של אפל חסר משמעות לעומת מה שאמזון הציגה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: