רוצים להתחבר לדיסני פלוס? אחרי כמעט שנתיים עם השירות, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת

דיסני+ שירות הסטרימינג של דיסני יושק כאן רק בעוד כמה שבועות, אבל אחרי שנתיים של שימוש, יש הרבה דברים שאהבנו, וגם לא מעט דברים שהיינו משנים

מקור: דיסני

השבוע סופסוף התבשרנו על כך ששירות הסטרימינג של דיסני, דיסני+ (Disney Plus) יושק בישראל ב-16 ביוני, וגם גילינו את המחיר שנצטרך לשלם כדי להתחבר אליו: 40 שקלים לחודש או 400 שקלים בשנה. אבל אני מודה שאני לא מצטיין בדחיית סיפוקים, אז התחברתי לשירות כבר ביולי 2020 (בכל זאת, רציתי לראות על מה כל הרעש עם המילטון) – ואני משתמש בו מאז באופן קבוע, ויש הרבה דברים שאני חושב שהוא עושה מצוין, וכמה דברים שהוא מפספס בענק.

תמיכה נפלאה בכל הפורמטים

דיסני דילגה על לא מעט מחלות ילדות של שירותי סטרימינג שקדמו לה. כל התכנים המקוריים, וגם רוב התכנים מהשנים האחרונות זמינים לצפיה ב-4K, עם תמיכה ב-HDR, Dolby Vision ו-Dolby Atmos. כל זה בלי חבילות מיוחדות כמו אלו של נטפליקס ובלי כאבי ראש מיותרים. כל מינוי יכול ליצור עד 7 פרופילים שונים עם הגדרות שונות (ותמונות פרופיל עם דמויות מהמותגים האהובים כמובן), לצפות בזמן אמת מ-4 מכשירים בו זמנית, ולהוריד את כל התכנים לעד 10 מכשירים. המעבר בין שפות הכתוביות והדיבובים הוא מהיר ומתבצע בזמן אמת, במקום להתחיל את ה-Buffering שוב ושוב בכל שינוי קטן. בקיצור, הכל עובד פה כמו בחבילה הגבוהה ביותר של נטפליקס ובלי לסחוט מכם עוד כסף ותחושת FOMO בדרך.

הממשק של דיסני מהודק היטב ומרגיש כמו גירסה נקיה יותר של נטפליקס. בראש העמוד הראשי תוכלו לראות את החלוקה לכל המותגים שדיסני פיתחה או רכשה במהלך השנים: דיסני, פיקסאר, מארוול, מלחמת הכוכבים ונשיונל ג’יאוגרפיק (מעבר על כל אחד מהם גם מלווה באנימציה חמודה של אותו המותג). כמו בנטפליקס, תוכלו להוסיף כותרים לרשימת צפיה, לחפש אותם על פי שם או דמויות וז'אנר, ואפילו אפשר לדלג על פתיחים של סדרות. הדבר העיקרי שמוזר בממשק, הוא שדיסני הכינה פלייליסטים לא רעים בכלל שמכילים סרטים על פי כל מיני נושאים ותמות, אבל אותם תוכלו למצוא דווקא בחיפוש ולא באיזור משלהם.

מספיק תכנים מקוריים?

מתוך "הוקאיי". צילום: Chuck Zlotnick

רבים התלהבו מהמחיר של 40 שקלים לחודש, בעיקר לאור המחירים ההולכים ותופחים של נטפליקס שנתפסת כמתחרה הישירה – אבל למען האמת, ההשוואה בין השניים אולי הייתה רלוונטית להשקה של נטפליקס בישראל, כשיכולתם לצפות בעיקר ב"בית הקלפים", "כתום זה השחור החדש", "נרקוס" וברגע שסיימתם אותם, פשוט לא היה לכם מה לחפש בשירות. בימינו, כל שבוע עולים לנטפליקס תכנים חדשים, בין אם אלו סרטים וסדרות ישנות שלא קשורות לנטפליקס עצמה, או תכני המקור שלה – מכל העולם – כך שכמעט תמיד יש לכם משהו חדש לצפות בו, ואתם לא מתפתים להתנתק לחודש-חודשיים ולחזור לעונה הבאה של Stranger Things.

בדיסני+, לעומת זאת… המצב מזכיר את הימים הראשונים של נטפליקס. ספריית התוכן שלא משתנה שמלאה בכל הטוב של דיסני, פיקסאר, מארוול, סטאר וורס ועוד היא מדהימה, אבל מיועדת לחובבי הדבר. מי שלא מעריץ של המותגים השונים של דיסני לא ימצא את עצמו מזפזפ ביום גשום ואומר "אני יודע מה אני אראה הערב, חתולים בצמרת". או שאתם ממש אוהבים את זה, או שאתם ממש צריכים את זה (משפחות עם ילדים), או שלא יהיה לכם פה מה לראות מעבר לאפקט המגניבות הראשוני מזה שכל סרטי הילדות שלכם נמצאים במקום אחד עם עיצוב יפה.

רק תראו את הפנים של גרוגו. אתם באמת יכולים לבטל את המינוי?

תוכני המקור של דיסני+ נעים בעיקר בין מספר מצומצם מאוד של סדרות של סטאר וורס, שאו שאתם ממש ממש אוהבים, או שהן פשוט לא יעניינו אתכם; לבין סדרות של מארוול שעולות אחת לכמה חודשים, ונמשכות לאורך מספר קצר יחסית של שבועות. אין ספק שסדרות כמו "המנדלוריאן", סדרות מארוול וגם הסרטים החדשים של דיסני עדיין מצליחים לעורר הדים כמו מעט מעוד תכנים אחרים, כך שדיסני הצליחה להפוך אותן ל"Must See TV", אחרת אתם נשארים מחוץ לכל השיחות במשרד, בסלאק או בוואטסאפ. עם זאת, אני כבר מפציר בכם שהסדרה הראשונה שאתם חייבים לצפות בה בתור קוראי גיקטיים היא The Imagineering Story – על הסיפורים והמהנדסים שמאחורי המתקנים האהובים בדיסני וורלד. אין לכם מושג כמה זה מרתק.

מצד שני, יש לא מעט תקופות בדיסני פלוס שבהן שום דבר חדש מעניין לא עולה, למעט כמה סרטי טבע וסדרות נוער משונות. יש כאן תמה שחוזרת על עצמה: אם אתם לא מעריצים ענקיים של המותגים של דיסני, אין לכם כמעט מה לחפש כאן – וגם אם פעם בכמה חודשים יש סדרה מאוד מדוברת כמו "לוקי" או "וונדהוויז'ן", אז אתם יכולים לצפות בה ולהתנתק מיד כי עד התוכן המקורי הבא יש תקופת יובש לא קצרה. מצאתי את עצמי חודשים ארוכים פשוט לא בודק אפילו את דיסני פלוס, כי כשמשהו מעניין עולה לשירות, כל האינטרנט מדבר עליו, ובכל שאר הזמן פשוט לא היה באמת משהו שגרם לי לרצות לבדוק מה חדש, כי שום דבר לא באמת היה רלוונטי. אז אתם לא משלמים כאן 40 שקלים כדי לקבל שירות מקביל לנטפליקס של ימינו, אלא משלמים 40 שקלים כדי לקבל שירות יותר מקביל לנטפליקס של פעם. תוספת.

דיסקליימר קצר: אני מחובר לדיסני פלוס האמריקאי, מה שאומר שיהיה הבדל מעניין מאוד בין הגירסה האמריקאית לגירסה הישראלית, כיוון שהאחרונה תגיע גם עם קטגוריה נוספת בשם Star ערוץ תוכן מעט נפרד שכולל סדרות וסרטים מחברות בת של דיסני כמו FX, Hulu, ABC, 20th Century ועוד, מה שאומר שיהיו עוד סדרות וסרטים נפרדים שהם לאו דווקא שייכים למותגים הקבועים של דיסני שאו שאתם אוהבים או שלא יהיה לכם אכפת מהם. זה עשוי להיום משהו שישנה את האופי המשעמם של עליית התכנים בדיסני פלוס – אבל נצטרך לחכות ולראות מה נקבל שם.

אתם דיסני, למה אתם לא מנצלים את זה?

אז כבר הבנו שאם אתם לא מעריצים שאוהבים לצפות בתכנים הקלאסיים של מותגי דיסני (ואלוהים יודע שיש הרבה מותגים שהיא יצרה וגם השתלטה עליהם במהלך השנים), מדובר בעסקה לא כל כך מוצלחת עבורכם. אבל אם אתם או בני ביתכם מעריצים מושבעים של House of Mouse, אתם תטבעו כאן בתוכן נוסטלגי נהדר – אבל אני לא בטוח שדיסני עושה כאן 100% ממה שהיא יכולה.

לדיסני יש סוד מאוד לא שמור בדמות "הכספת" הפיזית הידועה שלה. שם מאוחסנים קטעי אנימציה ראשוניים, סטורי בורדז, תיעודים נדירים מאחורי הקלעים ותכנים רבים שמעולם לא ראו אור, למעט בתערוכות נדירות. דיסני+ הוא המקום המושלם שבו החברה אמורה להעלות את התכנים הנדירים הללו לאחר תהליך דיגיטציה, ולדאוג שכשאתם צופים ב"יפה והחיה", תוכלו גם להכנס ל-Extras ולא לקבל את התוספות שנשחקו בכל DVD וקלטת עתיקה, אלא תכנים שבאמת לא נצפו בשום מקום אחר. בדיסני הבטיחו בזמנו שזה יקרה, אבל במהלך השנתיים הללו זה לא באמת קרה, וזו פשוט הזדמנות מוחמצת שיכולה להביא ערך עוד יותר גדול למעריצים ולאלו שגדלו על הסרטים והסדרות הללו.

הנה מה שחשבנו על דיסני פלוס לפני ההשקה:


בנוסף, לא הצלחתי להבין למה דיסני בעצם מנסים לעשות כאן נטפליקס של דיסני, ולא שירות חדש מותאם לצרכים ולשימוש של חובבי דיסני. הרי מה הילדים שלכם עושים ביוטיוב כל היום? סביר להניח שהם שמים לעצמם את השירים מפרוזן, מואנה ואנקאנטו. ואיכשהו, דיסני השאירה את היתרון של חיפוש על פי שיר ופלייליסטים ליוטיוב, ולא מייצרת לעצמה מנגנון שמאפשר לחפש שירים, להגיע לגירסאות קריוקי ו-Sing Along בקלות, ופלייליסטים שפשוט ידלגו בין השירים האהובים. זה מה שהילדים שלכם ולפעמים גם אתם רוצים לעשות, אז התפקיד של דיסני הוא להתאים את השירות אליה, לא אתכם אליו. דיסני פשוט לא מנצלת את הפלטפורמה שהיא יצרה.

סיכום: עסקה טובה – אבל לא לכולם

אז אמנם יש לי הרבה דברים שאני לא מרוצה מהם בדיסני פלוס, אבל באופן כללי, זה שירות שרבים לא יוכלו בלעדיו. כשדיסני תשיק את השירות בארץ, הוא אמור להיות המקום היחידי שבו תוכלו לצפות בתכנים של דיסני ושאר המותגים שלה, וזה אומר שדיסני+ יהיה סוג של פריט חובה למשפחות עם ילדים. תמורת 40 שקלים, אלו יוכלו להבטיח שכל התכנים של דיסני זמינים לצפיה ברגע שהילדים מבקשים או כשצריך "לשים להם קלטת" כדי להרוויח כמה שעות שקט. אלו לא יוכלו להירשם, לבטל, ולהירשם ולבטל בכל פעם – ודיסני פלוס פשוט יהפוך לעוד מינוי שפשוט מחזיקים בו כדי שתמיד יהיה זמין.

לכל שאר האנשים שהם לא מעריצי דיסני מושבעים, מדובר בעסקה קצת בעייתית. תוכן המקור של דיסני לא מתעדכן כאן כמו בנטפליקס, ורק אחת לכמה חודשים יש באמת סדרה או סרט שהם סוג של חובת צפייה, כשבכל שאר הזמן אתם נותרים עם אותה ספריה שלא משתנה הרבה. אז אתם כבר יודעים אם אתם ממש אוהבים לצפות פעם בכמה שבועות בקלאסיקה של דיסני, או חייבים לעשות מרתון של כל סרטי סטאר וורס אחת לכמה חודשים. אם אתם לא שייכים לקבוצת המעריצים, אתם כנראה תתחברו כדי לשמוע על מה כל הרעש, ואם תהיו צרכנים נבונים, אתם תבטלו את המינוי בסיום של כל סדרת להיט, ותחזירו אותו כשהרעש חוזר. אם אתם צרכנים פחות נבונים ויותר עצלנים, אתם פשוט תתחילו לשלם 40 שקלים על ספריית תוכן שאתם פותחים פעם בשלושה חודשים – וזה, לטעמי, לא מספיק טוב לכולם. עכשיו רק תבינו לאיזו קבוצה אתם משתייכים, ותדעו למה לצפות.

רוצים לשאול אותנו שאלות על דיסני+? אנחנו מחכים לכם עכשיו בקבוצה הרשמית של גיקטיים

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

10 תגובות על "רוצים להתחבר לדיסני פלוס? אחרי כמעט שנתיים עם השירות, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ארז
Guest

מה לגבי תוכן של FOX ? זה גם שייך לדיסני ,לא ?
משפחת סימפסון וכאלה ??

ליאור
Guest

אמצע יוני זה לא עוד כמה שבועות…כמו כן מי יודע כמה תכנים יהיו זמינים בישראל לעומת המנוי שלך. כלומר מי יודע כי אף אחד בתקשורת לא שואל אותם.

יסמין
Guest

עוד 10 שבועות בערך – ואני מקווה שתכני המקור יהיו זמינים במלואם.

יסמין
Guest

נקודה מעניינת – להתחבר, לראות את הסדרה המדוברת, ואז להתנתק. גם לא חייבים לעשות את זה בחודש הראשון שהיא יוצאת – אפשר לחכות לכל הפרקים שייצאו. השאלה היא האם זה משאיר 2 חודשים לא מחוברים, או שהמנוי השנתי ב 400 שקל עדיין משתלם על 40×12

ליאור
Guest

לא מבין למה חברות עם קצב עדכון נמוך לא מתמודדות עם האפשרות הזו ע"י מנוי מודולרי. לא צפית החודש? שלם רק 10 שקלים. צפית עד שעתיים, שלם 20. כל דבר מעבר – מחיר מלא.
בשביל 10 שקלים לא הייתי טורח להתנתק ולהתחבר מחדש, והחברה נמנעת מלאבד לקוחות.

בצל כחול
Guest

בישראל נמצאים בתקופה קצת בעייתית.
מצד אחד אנשים רוצים וצמאים לכל השירותים הגדולים מחו"ל להכנס לפה אבל מצד שני עדיין יש לחברות הקלאסיות הסכמי בלעדיות על כל מיני תכנים ככה שגם אם המותגים הגדולים יכנסו לכאן, התוכן שהם יוכלו להציע יהיה יחסית דל.
נאלץ לחכות עוד כמה שנים כדי שכל ההסכמים האלה יגמרו ואז החברות הגדולות יוכלו להציע תוכן הרבה יותר עשיר גם בארץ.

Apple CEO
Guest

מיקרוסופט תיצור לPC מהירים עם מעבד טוב ותומך בקצב גבוה שירות משחקים עם טובי המשחקים לPC בתשלום חודשי שאינו Xbox. לעבודה ואף תרכוש שירות קטן לכךהים קוד מתאים למשחקים גדולים ומשחקי רשת.

קובי
Guest

ולא לשכוח שמחיר ההשקה בישראל יהיה יקר בהרבה מבארה"ב ובאירופה… (מקום 2 בעולם, כי למה לא?)

קובי
Guest

ולא לשכוח שמחיר ההשקה בישראל יהיה יקר בהרבה מבארה"ב ובאירופה… (מקום 2 בעולם, כי למה לא?)

אייל
Guest

בואו לדבר על זה בקבוצה "מדברים על דיסני פלוס ישראל Disney+ , דיסני+": https://www.facebook.com/groups/disneypluseil

wpDiscuz

תגיות לכתבה: