אמצעי התשלום החדש של עליבאבא: חיוך

ענקית המסחר הסינית מציגה אמצעי תשלום חדש שיסרוק את פני המשתמשים כדי לאמת את זהותם ולאשר את העסקה, מבלי להוציא את הסמארטפון או הארנק מהכיס

מקור: AliPay

עליבאבא, ענקית הקמעונאות שמאיימת להדיח את אמזון מתואר השליטה, השיקה מנגנון תשלום חדש שיאפשר ללקוחותיה לשלם באמצעות הפנים שלהם. אמצעי התשלום החדש שנקרא ״Smile To Pay״ יאפשר למשתמשים הרשומים לשירות התשלומים של החברה, AliPay, לשלם באמצעות סריקה של תווי הפנים שלהם, וכך לחסוך את הצורך לשלוף את הסמארטפון על מנת לבצע את הרכישה, שלא לדבר על הארנק.

החיוך שלכם שווה כסף

הרעיון מאחורי שירות התשלומים ״Smile to pay״ מתבסס על מעין קיוסקים, עמדות תשלום והזמנה המוכרים לחלקכם אולי מסניפים של מקדונלדס ברחבי העולם. דרך אותם קיוסקים המשתמשים יכולים לדפדף בתפריט הדיגיטלי ולבחור את המנה אותה הם מעוניינים להזמין. בשלב התשלום באפשרותם לבחור האם לשלם באמצעות זיהוי פנים או עם הגרסה הסטנדרטית של AliPay.

Ant Financal, החברה שעובדת על הפיתוח ביחד עם Alibaba, מסבירה כי אמצעי התשלום החדש מציע רמת דיוק ואבטחה מירבית כדי לוודא שרק המשתמשים האמיתיים מצליחים לשלם דרכו; למרות שמדובר בתהליך שמסתכם בכמה שניות (שניה אחת עד שתיים לדבריהם), הוא מורכב ממספר שלבים סריקה ואימות באמצעות מצלמה תלת מימדית ואלגוריתם ״זיהוי חיות״ כדי לאמת את זהות המשתמש. כך לדוגמא, האלגוריתם יודע לזהות מתי מוצגים בפניו תמונה או סרטון של בן אדם, ומתי עומד מולו אדם אמיתי. כמו כן, כדי להשלים סופית את העסקה על המשתמש להזין את מספר הטלפון שלו שמקושר לחשבון. בסרטון ההדגמה של השירות ניתן לראות כיצד המשתמשת המרכזית בוחנת את יכולותיה של המערכת באמצעות איפור כבד או שימוש בפאה, מה שלא פוגם בכישורי הזיהוי שלה שמדובר באותה אישה. במקרה של זיהוי שגוי ושימוש לרעה בשירות, AliPay מבטיחה לפצות את המשתמש המקורי בהחזר כספי.

לעת עתה, מנגנון התשלומים החדש זמין רק במסעדה אחת בהאנגג'ואו, סין, מסעדה הנקראת KPRO שהיא לאלו מכם שלא מכירים, הגרסה הבריאה יותר של KFC. יחד עם זאת, התכנון הוא להרחיב כמובן את היצע עמדות התשלומים האלו לסניפים ורשתות נוספות.

וידאו: הדמייה של אמצעי התשלום החדש – Smile To Pay

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: