רק הושקו וכבר בדקנו: אלו ה-AirPods פרו החדשות של אפל

אוזניות ה-AirPods Pro הוכרזו ממש השבוע, וזה מה שיש לתומי בראב, מקים קהילת Supertools, להגיד עליהן

צילום: תומי בראב

אוזניות עם ביטול רעשים הן בעיניי פריט חובה לכל מי שעובד בחלל עבודה משותף או בבתי קפה. הקונספט שהתחיל עם חברת Bose ואוזניות הדגל שלה שירת בעיקר אנשי-עסקים ומטיילים סדרתיים אשר חיפשו פתרון לבטל את רעש המנוע של המטוסים ולקבל קצת שקט. לאחר מכן הגיעה סוני והצליחה לעקוף את Bose כאשר היא הציגה מנגנון ביטול-רעשים משוכלל יותר ופיצ׳רים מתוחכמים אשר כנראה שמות את אוזניות הדגל של סוני, ה- WH1000XM, כאוזניות ביטול-הרעשים הטובות בעולם היום.

התחרות הזאת סימלה את כניסת אוזניות ביטול-רעשים לכל משרד טק שמכבד את עצמו. במקום מטוסים, העובדים רוצים להימנע מרעש המקלדות, הדיבורים והמזגן שיכול להסית את הפוקוס שלהם מעבודה עמוקה.

לאחרונה אפל הכריזה על כניסתה לתחום של ביטול-רעשים, קודם עם האוזניות של Beats ועכשיו היא הטמיעה טכנולוגיה דומה גם בגרסה חדשה לחלוטין לאוזניות האלחוטיות הפופולריות היום בעולם, ה- Airpods. אפל כמעט אף פעם לא הייתה הראשונה להוציא מוצר ראשון בקטגוריה חדשה; גם ה- Airpods הראשונות, שהגדירו מחדש את התחום של אוזניות In-ear אלחוטיות, יצאו לאחר שחברת ברגי הציגה כבר אוזניות כאלה. כך גם היה עם האפל וואצ׳ (Pebble) והסמארפון הראשון (IBM). עם זאת, כאשר אפל נכנסים – הם מביאים את חווית המשתמש השלמה למיינסטרים.

וכך קרה גם השבוע. ה-30 באוקטובר מסמל את הכניסה של טכנולוגית ביטול רעשים לסטנדרט החדש של אוזניות יומיומיות. אירפודס פרו הוא המוצר המשמעותי ביותר שאפל הוציאה השנה – ואני צופה שהוא יהיה גם הכי פופולרי. ויש לכך כמה סיבות.

ביטול רעשים

קשה להסביר את העוצמה של אוזניות עם ביטול רעשים למי שעוד לא חווה בעצמו. כשנתתי לאשתי לנסות את האירפודס פרו היא הגיבה בהתלהבות ״לא האמנתי שיש כל כך הרבה רעש בעולם.״ וזה אולי האפקט הכי גדול. יש המון הסחות דעת מסביבנו, אבל לא תמיד זה במודעות שלנו. עד שאנחנו נחשפים לשקט. האוזניות החדשות של אפל מציגות מנגנון ביטול רעשים מרשים למדי, וכאשר מרכיבים אותן, ישר מרגישים באפקט של הרעשים שבוטלו מסביב. אני השתמשתי בהן בטיסה מלוס אנג׳לס לתל-אביב מבלי לשמוע בכלל את הרעש מסביב (מנוע של מטוס, התרחשויות וכו׳). עם זאת, ביטול הרעשים הוא לא מוחלט; עדיין שומעים אנשים מדברים, אבל באופן הרבה יותר מעודן.

כל אוזניה מצוידת במיקרופון חיצוני אשר קולט את הרעש מהסביבה ואלגוריתם שמיצר אנטי-סאונד אשר מבטל את הרעש לפני שהוא מגיע לאוזן שלכם. יש גם מיקרופון נוסף ששומע מה קורה בתוך האוזן ומחסל רעשים לא רצויים. אפל טוענת שהמנגנון הזה מתאים את עצמו לסביבה כ-200 פעמים בשניה, כך שהאפקטיביות שלו גבוהה במיוחד.

צילום: תומי בראב

למה זה טוב? בעיקר כאשר אני שומע פודקאסט, מוסיקה או צלילים לריכוז, מדובר בהשלמת חוויה המאפשרת לשמוע את האודיו שלכם בלי צלילים חיצוניים מהעולם. זה בעיקר טוב לריכוז שלכם. מחקרים שונים מראים על האפקטיביות של שקט וסאונדים לֿֿֿֿעליית הריכוז והקשב בעבודה. זה הפך להיות הסקיל הכי גדול היום בסביבת העבודה. היתרון באירפודס פרו שהן מצליחות להביא את החוויה של ביטול-רעשים בחבילה קטנה ונוחה, שלא תופסת הרבה מקום בתיק.

אני מודה, מנגנון ביטול הרעשים לא מתקרב ליכולות לאוזניות הדגל של סוני אשר מכסות את האוזן. גם אחד מהדברים שלא אהבתי באירפודס, שלמרות השם ״פרו״,עדיין לא מציעות אופציה לכוון את ביטול הרעשים ברמות שונות כמו המקבילות סוני ו-Bose.

מצב שקיפות

אחד החידושים שהביאו האוזניות של סוני לעולם היא הדרך הפשוטה לעבור ממצב של ביטול רעשים למצב הפוך, בו המיקרופונים של האוזניות נפתחים ואפשר לשמוע את הסביבה בבהירות. כל מה שצריך לעשות זה לכסות עם היד את הפד של האוזניות ואתה שומע מה קורה מבחוץ; לשמוע הכרזות בשדה תעופה, להזמין משהו מהמלצר בבית קפה, או להקשיב לקולגה שבדיוק פנה אליך במשרד, כל זה מבלי להוריד את האוזניות מהאוזניים. אפל הציגו כאן מנגנון חדש אשר מיושם על ידי אלגוריתם שפשוט עושה בלנד בין הסביבה למוסיקה שאתה שומע. זה נקרא ״מצב שקיפות״. אפשר לקפוץ בין מצב של ביטול-רעשים למצב שקיפות על ידי לחיצה ארוכה על הזרוע של האוזניה, והופ, אפשר לשמוע את הקולות מסביבך וגם את המוסיקה שבוקעת מהאוזניות. לקח לי קצת זמן להתרגל לזה אבל אני חייב להגיד שאני יותר אוהב את הפשטות של המגנון הזה מאשר האפליקציה המסובכת של סוני.

עיצוב ונוחות

כאשר קניתי לראשונה את האירפודס, היה קשה לאנשים להתרגל לעיצוב שלהם. ״יש לך מברשת שיניים תקועה באוזן״. היום זה הפך לעיצוב אייקוני וחלק מהנוף של העיר.

יש כמה שינויים גדולים באירפודס פרו החדשות. אפל עשתה את הזרועות של האוזניות קצרות יותר בצורה משמעותית וכעת על האוזניה יש כיסוי מסיליקון שמאפשר ליצור את האטימה הנדרשת בתוך האוזן בשביל ביטול-רעשים. לאלה שהאירפודס המקוריות החליקו להם מהאוזן – אז חדשות טובות, העיצוב החדש הרבה יותר עמיד ויציב בתוך האוזן. אפל, בצעד לא אופייני, הוסיפה לחבילה גם 3 ראשי סיליקון בגדלים שונים – כך שתוכלו למצוא את האיטום המתאים לאוזן שלכם.

איך יודעים איזה ראש סיליקון מתאים לכם? גם כאן אפל הראתה כמה השילוב בין תוכנה לחומרה חשוב. בהגדרות של האוזניות באייפון שלכם תוכלו להריץ בדיקת לחץ באוזן שלכם שתקבע האם ראש הסיליקון ששמתם יוצר את האטימות המתאימה.

הקייס עכשיו גדול יותר, אבל לא משמעותית ובטח שלא גדול כמו המקבילות של סוני. תשמחו לדעת שהקייס נכנס לכיס הקטן בכל ג׳נס (זה שנמצא מעל הכיס הרגיל). החסרון היחיד של הקייס הוא שכעת יותר קשה להכניס את האירפודס לתוכו וזה לוקח קצת יותר נסיונות, אבל אני מניח שזה עניין של הרגל.

לגבי נוחות – האוזניות סה״כ מאד נוחות ולא מורגשות יותר מדי באוזן, דבר נדיר לאוזניות שנמצאות ממש בתוך האוזן. בשמיעה לאורך זמן הדבר יכול טיפה להכאיב, אבל מצאתי את זה יותר נוח מאשר אוזניות שמכסות את האוזן ומחממות אותה לאחר שמיעה לאורך זמן ממושך. אם אתם מתאמנים בטח תשמחו לדעת שהאוזניות עמידות בפני בפני זיעה ומים. לא ממליץ להתקלח או להיכנס איתן לבריכה, אבל הן כן ישרדו אימונים אינטנסיביים או ריצה ארוכה.

אפל שינו את מקשי ההפעלה של האוזניות ומעכשיו במקום להקיש פעמיים על האוזניה להעביר שיר, יש לצבוט את אחת הזרועות של האוזניה. האמת, זה קצת מוזר ולוקח זמן להתרגל, אבל בסך הכל מרגיש טבעי לאחר כמה זמן. אפל עדיין לא הטמיעו שליטה על הווליום באוזניות ותצרכו לתפעל את הווליום דרך הטלפון או השעון או לחילופין להגיד לסירי ״סירי, תגבירי את הווליום״. כן, לא אופטימלי אבל זה מה שיש. זה לטעמי אחד החסרונות הגדולים של האוזניות. מה שהופך אותן לכמעט מושלמות.

בואו נדבר על סאונד

אחרי הכל מדובר באוזניות, אז אסור לנו לשכוח את הפיצ׳ר החשוב ביותר – הסאונד. בדרך כלל כאשר קונים אוזניות In-Ear נדרשת התפשרות מסוימת על הסאונד. אני לא יודע אם זה בגלל האטימה, או שהמהנדסים של אפל עבדו שעות נוספות, אבל האוזניות נשמעות נהדר. הבס מורגש, וגם התדרים הגבוהים יותר חדים. אפל טוענת שהיא הטמיעה EQ דינמי שמשתנה לפי הצורה של האוזן. עם זאת, הייתי שמח אם כן היתה אפשרות לכוון את ה-EQ בצורה ידנית או להגדיר סט-אפים כמו באוזניות של סוני. השילוב של ביטול-הרעשים ביחד עם הצ׳יפ H1 שאפל הטמיע באוזניות הופכות אותן לאוזניות הכי יעילות בשוק מבחינת השימוש בתוכנה מול חומרה. אנשים עימם ניהלתי שיחות טלפון בעזרת האוזניות דיווחו לי שאיכות השמע הייתה מצוינת. מצרך נדיר בעולם של אוזניות ביטול רעשים, שרובן מספקות איכות שיחה לא טובה בלשון המעטה.

צילום: תומי בראב

סוללה

העקב אכילס של האוזניות הוא כנראה בסוללה, שכן זו משמעותית פחות חזקה מהדגם הקודם. תוכלו לשמוע מוסיקה במשך 4.5 שעות ללא הטענה והקייס יספק לכם עוד 20 שעות. במציאות שמתי לב שזה קצת פחות ממה שאפל משווקת. עדיין הישג מרשים לכל כך הרבה טכנולוגיות בחבילה כזאת קטנה.

״היי סירי״

הדבר העיקרי שאני אוהב באוזניות זה השילוב בין חומרה לתוכנה. הצ׳יפ שאפל הטמיעה מאפשר לאוזניות לעבוד בצורה חלקה עם האייפון. כמו הדור הקודם, גם כאן האוזניות יתחברו באופן אוטומטי לכל המכשירים של אפל ברגע שתפתחו את הקייס. בנוסף, גם בדור הזה מוצעת תמיכה בסירי-ללא-שימוש-בידיים. אחד הפיצ׳רים האהובים עליי וכזה שחוסך לי לא מעט זמן על פקודות פשוטות על הטלפון שלי. במקום להוציא את הטלפון מהכיס אני אומר לאוויר ״היי, סירי התקשרי לאשתי״ וזה קורה. אם בזמן רכיבה על אופניים אני אומר ״היי סירי, תנגני קולדפליי בספוטיפיי״ רשימת השמעה מותאמת אישית נוצרת בשבילי. יש עוד המון יישומים שאפשר ליצור דרך אפליקציית הקיצורים של אפל (Shortcuts).

מדובר לדעתי באחד המוצרים הכי שלמים וטובים שאפל הוציא עד עכשיו. הסאונד, ביטול הרעשים והנוחות בחבילה כל כך קטנה היא לא פחות מתופעה טכנולוגית. עם זאת, אני לא חושב שהשם ״פרו״ מוצדק. החוסר בהתאמה אישית ידנית לסאונד וביטול הרעשים, החוסר בהטענה עם כבל USB-C לא עושים חסד עם משתמשים ״מקצועיים״.

אפל שוב שינו את המשחק והפעם בעולם של ביטול הרעשים. יש אוזניות עם סאונד יותר טוב בשוק, יש גם כאלה עם ביטול רעשים יותר משוכלל, אבל שוב דבר לא מתקרב לחוויה השלמה שאירפודס פרו מספק לפרודוקטיביות והנאה ממוסיקה רצופה.

 

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

תומי בראב

תומי בראב מוביל את התחום של Supertools, אומנות השימוש בטכנולוגיה. תומי גם היה בצוות ההקמה ואיש מרקטינג בחברת הסייבר לעולם הרכב Argus ו-MassChallenge בישראל

הגב

11 תגובות על "רק הושקו וכבר בדקנו: אלו ה-AirPods פרו החדשות של אפל"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
שם כלשהו
Guest

אתה מדבר כלכך הרבה על האוזניות של בוס וסוני, אבל לא אומר את שתי הדברים הכי חשובים:
איך האירפודס בהשוואה לבוס וסוני?
הרי לא סוד שאירפודס נותנים חווית שימוש חמודה אבל ביחס למחיר המתחרים סיפקו סאונד איכותי הרבה יותר.
האם הם שוות את המחיר?
כמו כל מוצר של אפל, הוא יקר בהגזמה, אם הקריטריון המרכזי הוא איכות שמע וביטול הרעשים האם הם מצדיקות את המחיר?

Jejdehene
Guest

“אני מודה, מנגנון ביטול הרעשים לא מתקרב ליכולות לאוזניות הדגל של סוני אשר מכסות את האוזן. גם אחד מהדברים שלא אהבתי באירפודס, שלמרות השם ״פרו״,עדיין לא מציעות אופציה לכוון את ביטול הרעשים ברמות שונות כמו המקבילות סוני ו-Bose.“

יוש
Guest

״אפל עשתה את הזרועות של האוזניות קצרות יותר״ – כי קשה לכתוב: ״אפל קיצרה…״?
ועוד ועוד עילגות ותרגום דל… אולי כדאי להשקיע בעורכים ובמגיהים קצת?

ירון
Guest

לא צריך להתקטנן.. כל הדרכים מובילות לרומא.
אפשר לומר את אותו הסיפור בהרבה דרכים שונות אבל המטרה של הכותב היא שכולם יבינו.. נכון אפשר היה לכתוב קיצרה אבל רואים שסגנון הכיתבה נעשה בלהט הרגע.. הכוונה הובנה כך או כך

יוסי
Guest

אין שום בעיה עם ביקורת כל עוד היא נאמרת בצורה נעימה.
מה כל כך עיצבן אותך? אז צורת הכתיבה לא הייתה מושלמת, אבל למה להעליב?
שתה מים קרים לפני שאתה מגיב בפעם הבאה.

מישהו
Guest

"השילוב של ביטול-הרעשים ביחד עם הצ׳יפ H1 שאפל הטמיע באוזניות הופכות אותן לאוזניות הכי יעילות בשוק מבחינת השימוש בתוכנה מול חומרה" – על סמך מה אתה מבסס את זה? במה הן יותר *יעילות* מהבחינה הזאת מכל אוזניות אחרות בשוק בטווח מחירים הזה?

משה
Guest

מה עם סתם ביטול רעשים, משמע: ללא מוזיקת רקע?
כמו כן, לדעתך – סירנות וצפירות זה יסנן?

קובי
Guest

האם תומך במכשירי אנדרואיד?

Amit
Guest

אוזניות AirPods מאז ומתמיד תומכות במכשירי אנדרואיד עם טכנולוגיית BlueTooth, אך לא תוכל להשתמש בחלק מהפונקציות של האוזניות (לחיצה כדי להפסיק וכו').

ASD
Guest

תומכות אבל אי אפשר לקנפג מה כל כפתור עושה והן לא מתחברות אוטומאטית כמו באייפון

צור
Guest

כתבה נחמדה, תודה!

יש מקום להשקיע יותר בהגהה:
"מחקרים שונים מראים על האפקטיביות של שקט וסאונדים לֿֿֿֿעליית הריכוז והקשב בעבודה. זה הפך להיות הסקיל הכי גדול היום בסביבת העבודה."
עברית קשה שפה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: