מרובוט לסילוק פצצות למערכת שו”ב מבוססת אנדרואיד [תחרות בחירת הקהל]

ביום חמישי הקרוב תתקיים תערוכת עבודות הגמר של הסטודנטים לתואר ראשון בהנדסה במכללת אפקה. עזרו לנו לבחור לאיזה פרויקט מגיע פרס בחירת הקהל שיזכה גם בטאבלט מתנה

יום פרויקטים 2012. קרדיט: מכללת אפקה.

יום פרויקטים 2012. קרדיט: מכללת אפקה.

ביום רביעי הקרוב (ה-8 במאי), בין השעות 13:00 ל-20:00, תתקיים תערוכת פרויקטי גמר נבחרים של סטודנטים לקראת סיום לימודיהם לתואר ראשון ושני בהנדסה. במסגרת התערוכה יציגו כ-110 סטודנטים, פרויקטים נבחרים, באמצעות פוסטרים ודגמים. הפרויקטים מציעים מגוון פתרונות בתחומים שונים (חלקם מבוצעים עבור התעשייה).

במסגרת שיתוף פעולה עם מכללת אפקה, רגע לפני התערוכה, אספנו עבורכם מספר פרויקטים שנראו לנו מעניינים במיוחד ונשמח עם תעזרו לנו להכריע מי מבין הפרויקטים ראוי לזכות בתואר “בחירת הקהל”. הפרויקט הזוכה בפרס בחירת הקהל יזכה במכשיר טאבלט מדגם Samsung Galaxy Tab 2 7.0 Wi-Fi 8GB.

מוכנים? היכון? הצביעו!

afeka1אמצעי להרמה וגרירה של רכב תקול בשטח קשה

שם הסטודנט: שחר דרור, שם המנחה: דן הרמן

מטרת הפרויקט היא להעניק מענה לתרחישים קרביים בהם רכב מבצעי נתקע בשטח אוייב כתוצאה מכשל טכני, ויש צורך בגרירה בהרמה של אחד הסרנים בשטח קשה. הפרוייקט מיושם עבור פלטפורמה ספציפית של יחידת ניוד 5515. אב טיפוס נמצא בתהליך ייצור.

להצבעה לפרויקט אמצעי להרמה וגרירה של רכב תקול בשטח קשה

afeka2זרוע לרובוט סילוק פצצות של יחידת החבלה

שם הסטודנט: תומר קנטור, שם המנחה: זאב שקרוקה

פרויקט תעשייתי המבוצע עבור יחידת החבלה המשטרתית, שאומנה על ביטחון התושבים בכל מה שקשור לנטרול מטעני חבלה. במסגרת הפרויקט נדרש לתכנן ולפתח זרוע לרובוט סילוק פצצות בעלת 4 דרגות חופש, אשר מסוגלת לטפל במטען חבלה, עד משקל של 10kg, הנמצא מאחורי מכשול ולבצע ירי ללא שליפתו.

להצבעה לפרויקט זרוע לרובוט סילוק פצצות של יחידת החבלה

afeka3התקן לא פולשני נייד למדידת רמת החמצון הפריפרי

שמות הסטודנטים: עמרי ג’ינו ולירון דאנדקר, שמות המנחים: ד”ר זהבה בלכמן וד”ר נדב שפר

רווית החמצן בדם הינו מדד חשוב לאפיון מצבים פיזיולוגים ופתולוגיים ומתבסס על בדיקה אופטית המבדילה בין המוגלובין מחומצן ושאינו מחומצן. מטרת פרויקט רב-תחומי זה היא פיתוח ובניית אבטיפוס עבור התקן נייד, זול ונוח המנטר רמת רווית החמצן בדם. ייחודו של המכשיר הוא בהתבססותו על מדידת ואפיון קרני האור החוזרות מהרקמה.

להצבעה לפרויקט התקן לא פולשני נייד למדידת רמת החמצון הפריפרי

afeka4אנליזת תמונות מיקרוסקופ של עוברים לקביעת טיב העובר המוחזר לרחם

שם הסטודנטית: שימרית סולניק, שם המנחה: יעל דנאי מנוחין

מטרת הפרויקט היא לבצע הערכה של טיב עוברים ביום השני לאחר ההפרייה באופן אובייקטיבי ע”י ניתוח פרמטרים שונים, בתמונות מיקרוסקופיות של עוברים. בפרויקט פותחו אלגוריתמים ייחודיים של עיבוד תמונה המותאמים למאפיינים המיוחדים של תמונות המיקרוסקופ ולפרמטרים הנבדקים במעבדה. הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם מעבדת IVF בבית החולים איכילוב.

להצבעה לפרויקט אנליזת תמונות מיקרוסקופ של עוברים לקביעת טיב העובר המוחזר לרחם

afeka5מנטר רציף של תהליך הלידה

שם הסטודנט: מעין פוקשיבקה, שם המנחה: דוד רון

הפרויקט נועד לתת מענה לנשים הרות בטרם הגעתן לחדר הלידה וכן במהלך הלידה, לחסוך מהן ומהצוות הרפואי בדיקות פתיחה ידניות חוזרות, ולאפשר קבלת מידע רציף ומדויק לגבי מידת פתיחת צוואר הרחם. הפרויקט כולל בניית אבטיפוס של מערכת מדידה רציפה להתרחבות צוואר הרחם המבוססת על חיישן מרחק ומורכבת מהתקן פנימי וחיצוני.

להצבעה לפרויקט מנטר רציף של תהליך הלידה

afeka6כלי עיבוד תמונה לניתוח מאמצים עם המערכת PhotoStress®

שם הסטודנט: טל עדות, שם המנחה: דר’ רון שמואלי.

מטרת הפרויקט היא זיהוי וניתוח לחצים ומאמצים מכניים על גופים בעזרת עיבוד תמונה. חברת VISHAY פיתחה מערכת לבדיקת מאמצים ולחצים על חומרים, הפועלת בצורה אינטראקטיבית עם האדם הבודק. המערכת נקראת PhotoStress® או מערכת פוטו-אלסטית. החברה מעוניינת לבצע את האנליזה בעזרת כלים לעיבוד תמונה/וידאו, ומדידת המאמצים על פני הגוף כולו בצורה ממוחשבת ללא מעורבות המשתמש בכיול. מערכת הפרויקט תציג תמונה כוללת של מאמצים בכל נקודה ונקודה על גבי משטח החומר הנבדק.

להצבעה לפרויקט כלי עיבוד תמונה לניתוח מאמצים עם המערכת PhotoStress

afeka7TOUCHi – ממשק אימייל לילדים

שם הסטודנט: שחר רזון, מנחה: ערן אהרונסון, יועצת: ד’ר טליה פורת

מערכת TOUCHi מאפשרת לילדים בגילאים צעירים שאינם יודעים לכתוב ולקרוא בגילאי 3-6 להשתמש באימייל זאת באמצעות ממשק אימייל אינטואיטיבי המותאם לגילם על מנת שיוכלו לתקשר עם חבריהם או בני משפחותיהם. המערכת נועדה עבור טאבלטים עם מערכת הפעלה אנדרואיד. במהלך הפרויקט בוצעו מספר ניסויים עם ילדים דוברי אנגלית בגילאים 3-6 על מנת שנוכל להבין את היכולות הקוגניטיביות שלהם והמוטוריות וכל זאת על מנת שויזואלית הממשק יהיה מותאם ליכולות הללו.

להצבעה לפרויקט TOUCHi – ממשק אימייל לילדים

afeka8מערכת שו”ב על גבי פלטפורמת אנדרואיד

שם הסטודנט: שגיא מסר, שם המנחה: ערן אהרונסון

מערכת AndShobY הינה מערכת מבוססת קוד פתוח בלבד המציגה יכולות של שליטה ובקרה (שו״ב) טקטית. מערכת השו״ב מציגה בצורה דינאמית בזמן אמת, סביבה גרפית ועשירת דיווחים של חיישנים בשטח המזהים ומאתרים מטרות אויב בשדה הקרב. המערכת כוללת שרת סימולטור מבוסס JavaFX , אשר מעניק למשתמש יכולת ליצר ולהריץ סימולציות של מערכי חיישנים בשטח וכן את מערכת השו״ב עצמה שהינה מבוססת טאבלט עם מערכת הפעלה Android. הפרויקט מבוצע בשיתוף פעולה עם אלישרא מערכות.

להצבעה לפרויקט מערכת שו”ב על גבי פלטפורמת אנדרואיד

afeka9מישהו לרוץ איתו

שם הסטודנט: יובל צימרמן, שם המנחה: ערן אהרונסון

מטרת הפרויקט הינה להקל על אנשים העוסקים בפעילות גופנית למצוא שותפים לאימון בהתאם למיקומם הגאוגרפי ולפרמטרים קבועים מראש, וזאת באמצעות אפליקציה סלולארית ללא צורך בתיאומים מורכבים. האפליקציה מותקנת על מכשיר טלפון חכם מסוג אנדרואיד, ובכך מאפשרת נגישות ונוחות לכל משתמש בכל מקום.

להצבעה לפרויקט מישהו לרוץ איתו

afeka10פרויקט למחלקת שיקום בעזרת קינקט (XBOX) של מיקרוסופט

שם הסטודנטית: בת אל אזולאי, שם המנחה: עמית שטקל

פרויקט שיקומי המבוצע עבור בית לוינשטיין. פיתוח אפליקציה משולבת בקר תנועה “קינקט”, המעניקה חווית משחק בטיפול השיקומי ועוקבת אחר התקדמות המטופל על ידי משוב ויזואלי של פעילות השרירים השונים בזמן אמת וכן סיכום סטטיסטי בגמר האימון. הפיתוח שימושי לחולים, קשישים ונפגעי תאונות דרכים ומתאים גם לספורטאים במהלך האימון.

להצבעה לפרויקט מחלקת שיקום בעזרת קינקט (XBOX) של מיקרוסופט

afeka11יצירת תמונה 3D מתמונה 2D

שם הסטודנט: אולג טרשצ’נקו, שם המנחה: ד”ר רון שמואלי

מטרת הפרויקט לבנות אלגוריתם אשר מיצר אשליה אופטית המדמה מראה תלת-ממדי באופן אוטומטי מתמונה דו ממדית. אלגוריתם זה מתמקד בבניית מפות עומק של תמונה המכילה ראש וכתפיים של אדם. בפרויקט נעשה שימוש באלגוריתמים ייחודים של ראייה ממוחשבת כדי להפיק מתמונת ה2D את הפרמטרים הנדרשים מתווי הפנים ובעזרתם נבנתה מפת העומק.

להצבעה לפרויקט יצירת תמונה 3D מתמונה 2D

afeka12זיהוי שינויים פתאומיים במחירי המניות

שם הסטודנט: איתי רגב, שם המנחה: ד”ר איבגניה אפארצין

שוק המניות הינו שוק דינאמי המאופיין בשינויים בקצב מהיר ומידה גבוהה של אי וודאות. בפרויקט זה נבחן האם ניתן לזהות מניות שהתנהגותן עשויה להשתנות באופן פתאומי, על סמך נתוני עבר בעזרת כלים ושיטות מתקדמות מתחום כריית המידע. הגישה שנבחרה בפרויקט מתבססת על קלסטור של מניות עם התנהגות דומה ובניית מסווג לזיהוי החריגים.

להצבעה לפרויקט זיהוי שינויים פתאומיים במחירי המניות

afeka13מערכת מידע להסברה ומיתוג ישראל

שם הסטודנטית: שרית בכר, שם המנחה: ד”ר מוטי צוילינג

פרויקט מיתוג ישראל, עוסק במיתוג והסברה של אתרי מורשת לתיירים ברחבי העולם. הפרויקט משלב ניתוח ואפיון מערכת מידע וטכניקות של כריית מידע ולמידת מכונה. המערכת מהווה כלי עזר לדרג המקצועי בתחום זה בקבלת החלטות. ייחודו של הפרויקט הינו בהתאמת אתרי מורשת בהתבסס על ניתוח פרופיל התייר.

להצבעה לפרויקט מערכת מידע להסברה ומיתוג ישראל

afeka14מערכות תוריות במתחם תחנת הדלק

שם הסטודנט: עומר פרי, שם המנחה: אפרת פרל

תחנת הדלק “פז סביונים” כוללת שני מתחמים שונים: מתחם תדלוק ומתחם שטיפת מכוניות. במהלך סופי השבוע קיים עומס גדול בתחנת הדלק בשל כמות גדולה של לקוחות המגיעים לקבל שירות ובשל זמני שירות ארוכים. מטרת הפרויקט היא להציג חלופה תפעולית שתקטין את העומס הקיים באופן המשמעותי ביותר.

להצבעה לפרויקט מערכות תוריות במתחם תחנת הדלק


הפעילות בחסות מכללת אפקה להנדסה בתל-אביב


ביום רביעי הקרוב (ה-8 במאי, 2013), בשעות 13:00 עד 20:00, תתקיים תערוכת פרויקטי גמר נבחרים של סטודנטים לקראת סיום לימודיהם לתואר ראשון ושני בהנדסה. במסגרת התערוכה  יציגו כ-110 סטודנטים, פרויקטים נבחרים, באמצעות פוסטרים ודגמים. הפרויקטים מציעים מגוון פתרונות בתחומים שונים (חלקם מבוצעים עבור התעשייה). הכניסה לאירוע הינה ללא תשלום וניתן למצוא פרטים נוספים על האירוע באתר הרשמי של מכללת אפקה להנדסה בתל-אביב.לפרטים נוספים באתר התערוכה.

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: