לקבל מזומן מהסמארטפון ועוד שירותים בנקאיים מתקדמים שאפשר לקבל היום בישראל

לבדוק יתרה בחשבון בנק זה כל כך עשור שעבר. בדקנו אילו שירותים מתקדמים מציעים הבנקים היום. למשוך מזומן מהכספומט על ידי הצמדת הסמארטפון ולקבל ייעוץ מבנקאית דיגיטלית סטייל סירי הם רק חלק מהם.

מקור: גיקטיים

מקור: גיקטיים

אחד הדברים השנואים ביותר על רבים מאיתנו, בלי קשר למצבנו הפיננסי, הוא הביקור בבנק; תורים, מילוי מתיש של טפסים, בירוקרטיות, שיטוט בין פקיד אחד לפקידה אחרת, סמול טוק עם לקוחות אחרים ועם בנקאיים, ובעיקר בזבוז של זמן. בעוד שהבנק הוא מוסד פיננסי חשוב ושימושי ועושה רושם שהוא יהיה כאן איתנו עוד שנים רבות, הרי שסניף הבנק, כפי שאנחנו מכירים אותו, הופך למקום שרובנו נראה פחות ופחות.

הקרדיט לכך, שמור כמובן לטכנולוגיה. אמנם בתחילת הדרך השירותים שהציעו הבנקים היו מוגבלים למדי וכללו בעיקר מתן מידע, אולם האשמים היו בין השאר הטכנולוגיה, רמת האבטחה הלא-מספקת, הרגולציה והפחד של צרכנים רבים מביצוע פעולות בנקאיות ברשת. בשנים האחרונות, לאחר שכל המכשולים הללו נעלמו ולכולנו יש מחשבים חזקים בכיס בצורת סמארטפון – נדמה שהבנקים מציעים יותר ויותר שירותים מתקדמים שחוסכים לנו זמן רב וזמינים בכל שעות היממה, בניגוד לשעות הפתיחה האניגמתיות של הבנקים (ראשון סגור, למחרת פתוח כמה שעות בבוקר ושעתיים אחר הצהריים וכו).

גם הבנקים, מצידם, להוטים להעביר אותנו לבנקאות דיגיטלית. האינטרס ברור: פחות כוח אדם, פחות סניפים, הרבה יותר חסכון (אנחנו עושים את כל העבודה של הפקיד), מה שכמובן מתרגם לשורת הרווח. לטעמנו הבנקים היו יכולים לעשות הרבה יותר לקדם את שירותי הבנקאות הדיגיטלית: החל בשליחויות (היום לכל פיצריה שכונתית יש שירות שליחויות שכזה); וכלה בעלויות (עמלת ערוץ ישיר? הרי אנחנו חוסכים לכם כסף). אולם, למרות זאת, עד שיקום בנק ללא סניפים שיאפשר לבצע הכל דרך האפליקציה או המחשב, הנה כמה שירותים בנקאיים שעושים שימוש חכם ויעיל בטכנולוגיה.

בנק לאומי

מקור: בנק לאומי

מקור: בנק לאומי

הבנק מציע שירות בלעדי שנקרא מזומן בסלולר – מדובר בשירות שמאפשר ללקוחות הבנק למשוך מזומן ממכשירי הכספומט של לאומי באמצעות הצמדת הסמארטפון למכשיר הכספומט, ללא צורך בכרטיס אשראי. כשחושבים על זה, אנשים באמת יוצאים היום מהבית ושוכחים לקחת איתם מפתחות או ארנק, אבל הטלפון כמעט תמיד צמוד אליהם. השירות ניתן חינם ללקוחות לאומי המנויים על שירותי לאומי באינטרנט והמשתמשים באפליקציית לאומי בסלולר, לאחר תהליך רישום חד-פעמי ופשוט. לצורך ביצוע משיכת המזומן, ניגשים למכשיר כספומט של לאומי, מצמידים את הסמארטפון לרכיב ייעודי שנמצא על גבי מכשיר הכספומט, מקישים קוד משיכה סודי ובוחרים את סכום המשיכה. כרגע, השירות זמין במספר סניפים מצומצם.

שירות נוסף מעניין שמציע הבנק הוא Leumi SmartWatch – אפליקציה לשעון החכם; עכשיו, אחרי שכמעט כל היצרניות הגדולות כבר הוציאו שעונים חכמים, יוכלו לקוחות הבנק, בעלי מכשיר נייד מדגם סמסונג המשתמשים באפליקציית לאומי באנדרואיד, לצפות במידע עדכני על יתרת חשבון הבנק שלהם וחיובי כרטיסי אשראי ישירות על גבי שעון היד החכם שלהם, מבלי שיצטרכו להזין את פרטי הגישה לחשבון. בנוסף, יקבלו הלקוחות ישירות לשעון הודעות חשובות בנוגע למצב חשבונם. כרגע, משתמשים בשעונים חכמים בעיקר מאמצים מוקדמים, ולכן, מגיע ריספקט ללאומי שחושב גם על מספר לא גדול בהכרח של לקוחותיו. סביר להניח שהשירותים האלו יתרחבו, אחרי שה-Apple Watch יגיע לארץ ומספר הצרכנים בעלי השעון החכם יעלה.

בנק מזרחי-טפחות

אפליקציית מזרחי-טפחות

אפליקציית מזרחי-טפחות. מקור: צילום מסך, עיבוד תמונה

במזרחי-טפחות מצביעים על מספר שירותים דיגיטליים, שחלקם כבר נמצאים בשימוש הלקוחות וחלקם יושקו בקרוב. כך למשל בשבועות הקרובים יושק שירות להפקדת צ’קים דרך האפליקציה של הבנק; הבנק מאפשר כבר עכשיו ללקוחותיו להתכתב (בצורה מאובטחת) עם הבנקאי האישי שלהם באמצעות האתר והאפליקציה. מדובר בשירות ייחודי לבנק, שאולי אינו המתקדם ביותר מבחינה טכנולוגית, אבל משתמש בטכנולוגיה כדי לחזק את הקשר בין הלקוח לבנקאי שלו בסניף.

בבנק גם החלו בפיילוט ללקוחות הבנק שמעוניינים לקחת משכנתא. במסגרת שירות זה הם יוכלו לנהל צ’אט עם בנקאי בתחום המשכנתאות, שילווה אותם בתהליך קבלת האינפורמציה והגשת הבקשה למשכנתא.

הבנק הבינלאומי

ShapeItApp

מקור: הבנק הבינלאומי, עיבוד תמונה

בבנק הבינלאומי מתגאים במספר שירותים ופיתוחים שנועדו לשפר את השרות ללקוחות ויהפכו אותו יותר יעיל, זמין וידידותי. במסגרת המאמצים האלו השיק לאחרונה הבנק אתר חדש ובו הציג את “פיבי”, הבנקאית הוירטואלית של הבינלאומי. פיבי מלווה את הלקוח בכל ביקור באתר, מאתרת עבורו את הדברים החשובים עבורו, מזכירה ומציעה פעולות לביצוע, ונותנת עצות שימושיות וטיפים הרלוונטיים ללקוח באותו הרגע. המנוע שמפעיל את העוזרת הוירטואלית הזו הינו מנוע אנליטי, שמנתח בזמן אמת את התנועות והנתונים השונים של הלקוח ומציע לו בהתאם את הנושאים הרלוונטיים.

בנוסף, מציע הבינלאומי ללקוחותיו את “רדאר ההשקעות”. הכלי הזה סורק את תיקי ההשקעות של הלקוח 24/7 ושולח ללקוחות עדכונים ודיווחים באמצעות הודעת SMS  ישירות לנייד וכן הודעות באתר הבנק שמופיעות עם כניסת הלקוח לחשבונו. ההודעות האלו יכולות להיות פירעון של אגרת חוב, קרן נאמנות שמחזיק הלקוח ויורדת מרשימת הקרנות המומלצות על ידי הבנק ועוד. לאחר קבלת העדכון, יכול הלקוח להגיב מידית באמצעות הוראה לשינוי בתיק.

בנק הפועלים

אפליקציית ארנק פועלים. מקור: בנק הפועלים

אפליקציית ארנק פועלים. מקור: בנק הפועלים

בנק הפועלים מציע אפליקציה מתקדמת ומקיפה שכוללת מספר רב של פיצ’רים. בין השאר מאפשרת האפליקציה להפקיד צ’ק מהסמארטפון פשוט על ידי צילום שלו; ניתן להציץ במהירות (על ידי סוייפ ומבלי להזדהות) ולראות מצב יתרה;  למשוך מזומן בבנקט (ככה קוראים בפועלים לכספומט) אם כי השיטה של פועלים קצת פחות מתוחכמת מזו של לאומי ונעשית על ידי הודעת SMS.

פיצ’ר נחמד שאנחנו אהבנו באפליקציה הוא האפשרות לבחור את השטרות שתקבלו מהמכשיר; בנוסף, תוכלו להזמין תור מראש לפגישות בסניף; לעקוב בצורה נוחה ומפורטת אחר ההוצאות: כך למשל כל הוצאה בכרטיס האשראי שייכת לקטגוריה מסויימת. אם תלחצו על אותו סיווג, תקבלו את כל ההוצאות שהיו לכם בקטגוריה זו בחודשים אחרונים; ולבסוף, תוכלו להעביר כסף לכל אחד מאנשי הקשר שלכם בסמארטפון ולשלם עבור מונית או במגוון בתי-עסק (הרבה לפני אפל פיי). בנוסף, מציע הבנק אפליקציה ייעודית לאייפד, שמאפשרת לכם לקבל את כל המידע בצורה נוחה על גבי המסך הגדול של הטאבלט.

לצורך הכנת כתבה זו פנינו לכל הבנקים הגדולים. בבנק דיסקונט סירבו לשתף פעולה. מבנק איגוד טרם התקבלה תשובה.

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב-yaneev@geektime.co.il

הגב

8 תגובות על "לקבל מזומן מהסמארטפון ועוד שירותים בנקאיים מתקדמים שאפשר לקבל היום בישראל"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יהב
Guest

כתבה ממש מועילה! תודה!

רועי
Guest

דיסקונט סירבו לשתף פעולה כי הם לא באמת בנק, הם מה שבנק היה בשנות השמונים… פאתטים.

חיים
Guest

רק אל תעברו לבנק לאומי. הבנק מחזיק בכסף של ניצולי שואה ואינו מוכן לשחרר בטענה שאין דורש. מדובר על מעל 300 מיליון ש”ח. אני חושב שהמדינה צריכה לדרוש ממנו לחלק את הכסף (את חלקו) לניצולי שואה שעדיין חיים ואת השאר לתרום.

לגבי הכתבה, יש דברים שהחסרת, אני בדיוק מחפש לעבור מהבנק הקיים, לעובדי הייטק אני ממליץ על בנק איגוד יש דיל ממש טוב מולם.

ויטלי
Guest

דיל באמת טוב, אבל יש להם מעט סניפים ואין שליחויות בחינם, אז זה לא ממש בנקאות ישירה,

שושי
Guest

למרות שאני בפועלים ומסתדרת עם האפליקציה שלהם, מפריע לי שהכתבה לא מדויקת… למשל שירותים באפליקציית פועלים שעלו לראשונה בלאומי כמו הפקדת שיק, הצגת יתרה בסווייפ…

יהושפט
Guest

סימנים מעוררי תקווה, פרט לפרט השולי שחלק מהכתבה תורגם ללא מחשבה (תרגום גוגל?) ממקור אנגלי לעברית. הבנקים אצלנו אינם סגורים ביום ראשון… :)

גיקטיים
Guest

מדובר בכתבה מקורית שלנו שלא תורגמה ולא נלקחה ממקום אחר וכראיה: הבנקים המופיעים בכתבה הם בנקים ישראלים ותוכן כזה אינו רלוונטי כלל לגופי מדיה בחו”ל.

בנקים בישראל נוטים לבחור ימים שונים באמצע השבוע שבהם הם אינם פעילים ומדובר בסוגיה שזוכה לביקורת כבר שנים. יום ראשון הוא אכן יום שבתון במדינות מערביות רבות, אבל במקרה הנוכחי אין כל קשר בין הדברים ובאותה מידה הדוגמא יכולה היתה לציין כל יום חול אחר במדינת ישראל.

ויטלי
Guest

נושא מאוד מעניין!
האם יש אנשים, שמרוצים מהבנק שלהם?
כי אני היום רוצה לעבור בנק – אחרי 15+ שנים בלאומי. שרותים דיגיטליים בלאומי בסדר, אבל יחס – ממש לא.

ויטלי

wpDiscuz

תגיות לכתבה: