אדובי מפתחת ‘פוטושופ לאודיו’: יאפשר לזייף דברים שלא אמרתם

אדובי כבר הוכיחה את היכולות המרשימות שלה עם תוכנת הפוטושופ שפיתחה; עכשיו מציגה החברה את פרויקט VoCo, שיאפשר למשתמשים לבחור דובר כלשהו ולייצר קטעי דיבור או קריינות שלו – מבלי שאמר אותם. מרשים? בעיקר מפחיד

1

מתוך ממשק התוכנה. צילום מסך

חברת אדובי (Adobe) כבר חוללה מהפכה אחת בעולם המיחשוב עם תוכנת הפוטושופ שלה, אי שם לפני שני עשורים. מאז הפכה החברה מובילה במספר תחומים כמו עיבוד התמונה, עריכת סרטים, עם תוכנת Premiere, עיצוב ועימוד וכלים ליצירת תוכן ברשת. ב-Adobe Max, כנס המפתחים השנתי שלה, הודיעה החברה על פרויקט VoCo, פרויקט מסקרן שנועד להיות “הפוטושופ של האודיו”.

התוכנה תייצר משפטים שלא אמרתם

בכנס חשפה אדובי 2 פיצ’רים מרכזיים בפרויקט. הפיצ’ר הראשון הופך קטע דיבור לטקסט כתוב. עד כאן – אין חידוש. אולם לאחר שקטע הדיבור מתומלל, המשתמש יכול פשוט לערוך את המשפטים, כפי שהוא עורך מסמך ב-Word למשל, לשנות את הסדר של המילים וליצור למעשה משפט חדש. לאחר שהמשתמש מסיים, התוכנה מייצרת את קטע הדיבור החדש שנשמע מרשים למדי – לפחות בהדגמה של מנהל הפרויקט. כאמור,

הפיצ’ר השני מרשים עוד יותר והוא מאפשר לתוכנה פשוט ליצור קטעי דיבור – יש מאין. לצורך זה, מתבקש המשתמש להזין לתוכנה קטע דיבור באורך של כ-20 דקות. בשלב הבא הוא כותב את הטקסט אותו הוא מעוניין שהדובר יקריא והתוכנה יוצרת בעצמה את הקטע המבוקש – בצורה אוטומטית ומבלי שהמשתמש יצטרך להתעסק עם קובצי אודיו או עריכה של Waveforms.

לדברי אדובי, התוכנה תאפשר למשל להפיק ספרי אודיו, סרטונים וקטעי קריינות, כשכל מה שהקריינים יתבקשו לעשות הוא להקליט ‘חתימת קול’. מכאן, התוכנה תמשיך עם הטקסטים וללא התערבות של הקריין.

או-או: בעיה אתית באופק

כמובן שבצד ההתפעלות מההתקדמות הטכנולוגית, הרי שפרויקט VoCo מציב כמה אתגרים לא פשוטים בכלל ובראשם הפחד מזיוף הקול. הרי מרגע שגורם כלשהו יניח את ידו על ‘חתימת קול’ שלכם או קטע שבו אתם מדברים, לא תהיה לו בעיה לפברק שיחות שלמות או אמירות שלכם.

באדובי מודים שהם עומדים בפני פרדוקס: מצד אחד, הם עובדים קשה, כדי שקטע הקול שמייצרת התוכנה יישמע טבעי ולא מלאכותי, מצד שני, הם לא מקלים ראש בבעיה ובוחנים שיטות שונות, כדי שיהיה ניתן לדעת שמדובר בקטע שיוצר על ידי תוכנה. בין השיטות שבודקת החברה היא מונה מעין ‘סימן מים’ (Watermark) שמוטמע בקטע האודיו, שייקל על הזיהוי.
con

צפו בהדגמה של הטכנולוגיה

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב-yaneev@geektime.co.il

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: