בדקנו: Acer Aspire 8942G Core i7

בדרך כלל מחשבים ניידים אינם חזקים או נוחים לשימוש כמו מחשבים שולחנים. לכן כשאנחנו שומעים על מחשב נייד שטוען לשוויון כוחות בנושא, אנחנו ישר מסתקרנים. הנושא פי כמה וכמה רלוונטי כיום מספר גודל והולך של אנשים מעדיפים להחליף את העוצמה השולחנית בנוחות מנויידת. האם באמת אפשר להנות משני העולמות? אור בוטון לקח את תחליף השולחני של אייסר לנסיעת מבחן

אם יש דבר אחד שבדרך כלל אפשר להיות בטוחים כלפיו, זה שמחשבים ניידים אינם חזקים או נוחים לשימוש כמו מחשבים שולחנים. לכן כשאנחנו שומעים על מחשב נייד שטוען לשוויון כוחות בנושא, אנחנו ישר מסתקרנים. הנושא פי כמה וכמה רלוונטי כיום מספר גודל והולך של אנשים מעדיפים להחליף את העוצמה השולחנית בנוחות מנויידת. האם באמת אפשר להנות משני העולמות?

הנייד שאינו נייד

הדבר הראשון שמבחינים אצל האספייר 8942G הוא הגודל. מדובר במחשב רב מידות השוקל כ-4 קילוגרם. מדובר בתחליף מחשב שולחן ולמרות עיצובו כנייד לא מדובר במחשב שרצוי לקחת איתכם לבית קפה בשביל להשלים עבודה מחוץ לבית. מחשבי ה-DTR נועדו בעיקר לנוע בין שולחן לשולחן, לכל היותר משולחן הבית לזה במשרד ורצוי שיועבר באמצעות כלי תחבורה, לפחות למען הגב שלכם.

עיצוב וחיבורים

העיצוב בהחלט מראה השקעה: החל מגב המסך השחור והמבריק וכלה בכפתור ההפעלה הגדול שנראה כמו סמל Power מעוצב עם זוהר כחול. המקלדת הינה מקלדת מלאה ונוחה לשימוש המצויידת ב Keypad שלם ותאורה פנימית להקלדה בחושך, ובצדי המקלדת אפשר למצוא לחצני מגע לשליטה בניגון מדיה וכיבוי והדלקה של תקשורת הרדיו כמו Bluetooth ורשת אלחוטית. את רמת הצליל ניתן לווסת באמצעות גלגלת מעוצבת לצד המקלדת, והרמקולים מסתתרים מתחת לגריל מתכתי עם שני סאב-וואפרים קטנים שמשלימים את חווית הסורוואנד 5.1 שהמחשב מבטיח.

המחשב גם מגיע עם מקבץ מרשים של יציאות: למסכים יש VGA סטנדרטי, HDMI, ואפילו תמיכה ל-Display Port של אפל – דבר יחסית נדיר במחשבי PC. בתחום התקשורת המחשב כוללות לא פחות מארבע כניסות USB, כניסת eSata, חיבור 1394 וכניסת Ethernet סטנדרטית. המחשב כולל צורב DVD, כניסה אוניברסלית לכרטיסי פלאש עם בתמיכה ל-Memory Stick של סוני, Secure Digital ו-xD Picture Card. לסיום, המחשב מגיע עם תמיכה בכרטיס ההרחבה Express Card להוספת חומרה למערכת.

כצפוי ממחשב נייד, המחשב מגיע עם מיקרופון ומצלמת רשת מובנים. הספציקציות טוענות לאיכות של HD, ואכן בבדיקות שערכנו נראה שהמצלמה מגיעה לרזולוציות יותר גבוהות מרוב המצלמות המובנות כיום – אבל משיחות וועידה שערכנו (עם חיבור אינטרנט מהיר בהתאם) הצד השני של השיחה לא ממש הרגיש בהבדל משמעותי באיכות ממצלמה מובנת טיפוסית.

מסך, עכבר ועוד קצת

למרות העיצוב המרשים, החלק שהכי תופס את תשומת הלב הינו כמובן המסך. מדובר במסך בגודל 18.4 אינץ עם יכולות רזולוציה של Full HD 1080p. בהירות המסך ואיכות הצבעים בהחלט מספקת, אך יכלה להיות טובה יותר באיזונה. זווית הצפייה במסך היא די מוגבלת, וההשתקפות בשכבת הגלוס של המסך יכולה להטריד בסביבות מוצפות תאורה כך שמומלץ לשים לב היכן אתם מניחים את המחשב לפני השימוש. יחד עם זאת – מדובר במסך מרשים ביותר בשביל מחשב נייד, וחווית הצפייה בסרטים היתה מהנה.

המחשב מגיע עם משטח מגע בעל יכולת מולטי-טאץ – מאפיין חביב ביותר שהוצג לראשונה במחשבי המק-בוק של אפל, אבל חיסרון באפליקציות מולטי-טאץ לחלונות ימנעו מרוב המשתמשים מלנצל את היכולת הזו במלואה בזמן הקרוב. כמו כן המשטח אינו נוח לשימוש ארוך, אבל זה לא עניין כל כך נורא בהתחשב ביעוד של המחשב – רוב המשתמשים כבר יעדיפו לחבר עכבר ובאייסר השכילו להוסיף כפתור פשוט שמכבה את משטח המגע.

עוד נקודה מרשימה היא השקט של המחשב: בזמן פעולה רגילה המחשב שקט וכמעט בלתי נשמע, בזמן הפעלת משחקים שדרשו פעילות גרפית כבדה המאוורר נכנס לפעולה אבל לא באופן רועש מספיק בשביל להסיח את הדעת. למרות זאת, יש לציין שהמאוורר הפנימי אינו מוברג ומחוזק בצורה מספקת – ישנם מקרים ותנוחות מסויימות שגורמות למאוורר לזוז ולהרעיש. ניתן גם לשים לב לכך כשהמאוורר מאיט בזמן כיבוי המחשב.

ולסיום כטאץ אחרון, אייסר הוסיפה למחשב שלט רחוק. קראתם נכון: שלט רחוק. אותה קופסא מרובת כפתורים שתמצאו באריזה של טלוויזה או נגן בלו-ריי. בטטות כורסא – זה בשבילכם: פשוט חברו את המחשב לטלוויזה דרך כניסת ה-HDMI, שימו סרט בנגן והשתרעו על הכורסא – לא צריך לקום אל המקלדת או להתעסק עם העכבר האלחוטי בשביל להריץ קדימה אל החלקים המעניינים.

כוח מחשוב

אבל כמובן, הדבר שכולנו רוצים לדעת הוא יכולת הביצועים של המחשב. במילה אחת: התלהבנו.

המחשב מוגדר כ-“לפטופ לגיימרים מקצוענים” והוא בהחלט עומד במשימה: המחשב מגיע עם מעבד Intel Core i7 720QM במהירות של 1.6GHz ו-Cache של 6MB, כמות זיכרון של 4GB וציפסט גרפי של ATI Mobility Radeon HD 5650 עם לא פחות מ-2782MB של זיכרון. גם הדיסק הקשיח ממש לא רע בשביל מערכת ניידת: דיסק קשיח בנפח 640GB מ-Western Digital במהירות סיבוב של 5400RPM, עם גישה המאפשרת שדרוג בעתיד.

במשחקים שניסינו המחשב נתן ביצועים שלא יביישו אף מחשב שולחני, ובמספר מקרים אף עבר את הציפיות. לדוגמא, במבחן ה-PCMark Vantage האספייר 8942G השיג תוצאה מרשימה של 4755.

המשחקים שניסינו – Team Fortress 2, Crysis, Champions Online והעולם הווירטואלי Second Life רצו בצורה כמעט חלקה עם ההגדרות הכבדות ביותר. אמרנו “כמעט”, כי שבחלק מהקונפיגורציות הכבדות יותר משחקים החלו לגמגם ואפילו לקפוא. סיבה אפשרית אחת לבעיה היא אפיק הזיכרון הצר – 128 ביט שמוביל אל DDR3. משחקים חדישים דורשים גישה מהירה יותר אל כמות גדולה יותר של זיכרון, מה שעלול ואף גרם למספר משחקים לקפוא לשניות בודדות במהלך המשחק – שניות שעלולות לעלות לשחקן בניצחון. עקב כך רצוי וכדאי שלא להתפתות ולהימנע מלהגדיר את הגרפיקה של המשחקים לקונפיגורציה גבוהה מידי למרות שהמחשב בהחלט יוכל להתמודד עם רוב הקונפיגורציות באופן מרשים.

זמן סוללה

עם כל היכולות, הקיבולת והכוח מחשוב של המחשב,יש מקום לדאגה כשזה מגיע לחיי סוללה. למרבה המזל, באייסר כבר חשבו על הבעיה: המחשב מגיע עם כפתור “מצב חיסכון” אשר מאפשר להחליף בין מצב חסיכת אנרגיה ושמירה על בטרייה למצב ביצועיים אשר מקריב את זמן הסוללה למען הביצועים הגבוהים ביותר.

אם זאת, לא ניתן לצפות ממערכת להחלפת מחשב שולחני שתספק את אותו זמן סוללה כמו מחשב מחברת טיפוסי: בזמן שימוש טיפוסי עם המסך בבהירות מקסימלית, רשת אלחוטית ודפדפן פתוח, המחשב פעל כשלוש שעות. בזמן הפעלת משחק עם מסף בבהירות מקסימלית וללא מצב חיסכון באנרגיה המחשב פעל פחות משעה אחת.

בעיות וחסרונות

למרות היכולות הגבוהות והעיצוב המרשים של המחשב, יש גם מספר בעיות שכדאי לשים אליהם לב: נתחיל כמובן מהגודל והמשקל של המחשב. בעוד שבהחלט ניתן לסחוב אותו למרחקים קצרים, המחשב לא נועד לאנשים ללא כלי רכב.

בעיה נוספת היא בעיית החום. נראה שהמחשב, כתחליף למחשב שולחני, לא ממש תוכנן עם ירכיים כסביבת עבודה: המערכת יכולה להגיע לחום ברמה שניתן לחוש גם דרך מכנסי ג’ינס עבים ולגרום לחוסר נוחות רצינית. לעבודה כבדה ומשחקים עדיף להשתמש במשטח שולחני.

וגם לעיצוב יש מספר חסרונות: למכסה המבריק יש נטייה לאסוף טביעות אצבעות, בעיה שחוזרת על עצמה עם הרבה לפטופים בימים אלה אבל נראה שהיצרנים עדיין לא קלטו את הרמז. כמו כן הגריל שמשלים את העיצוב מעל הרמקולים משמש כמלכודת מצויינת לפירורים ושאר ליכלוכים אשר יותר קל ללכלך מאשר לנקות. לא מומלץ לאכול מעל המחשב הזה או לתת לחתול להביע עניין.

המקלדת אומנם מרווחת וכוללת את כל המקשים שבדרך כלל מושמטים ממחשבים ניידים, אבל אילו מבינינו אשר יש להם ציפורניים ארוכות ימצאו אותן נתקעות ברווחים הגדולים שבין המקשים (בנות, לתשומת לבכן).

עוד חיסרון מגיע דווקא מלחצני המגע לכבוי וההדלקה של הרשת האל-חוטית: הלחצנים מוגדרים כך שהמשתמש נדרש לגעת בלחצן במשך מספר שניות בשביל לכבות את כרטיס הרשת. אולם מיקום הלחצן לצד מקשי ה-CTRL ו-Fn במקלדת גרם לכך שהרבה משתמשים הניחו את היד השמאלית באיזור למשך מספיק זמן בשביל לכבות את הרשת באמצע משחק – דבר שממש לא צריך לקרות במחשב המיועד לכך.

לסיום, המחשב מגיע עם כמות יחסית גדולה של תוכנות בלתי נחוצות אשר לוקחות זמן להסיר. לאילו מביננו אשר יבחרו לפרמט את המחשב ולהתקין מערכת הפעלה משלהם, זאת לא תהיה בעיה – אבל במידה ותעדיפו להישאר עם המערכת (Windows 7) שהגיעה עם המחשב, כדאי לדעת. ואגב, בדקנו: לינוקס מסתדרת יפה עם המחשב – או לפחות Ubuntu 10.04.

סיכום

כתחליף למחשב שולחני, ה-Aspire 8942G בהחלט מספק את הסחורה. המחשב מספק ביצועים מרשימים ומצליח לעשות זאת בעטיפה אשר למרות גודלה ומשקלה מצליחה להיות ניידת מספיק בשביל לאפשר הזזה פשוטה של המערכת מהבית אל המשרד. אם זאת, לא היינו משתמשים במערכת לעבודה משרדית רגילה – מדובר במחשב שיתאים יותר לאנשים המריצים אפליקציות כבדות וצריכים להזיז את כל המערכת איתם כשהם זזים ממקום למקום. ובכל זאת, בהתחשב בנסיבות וביעוד המערכת: בהחלט הישג מרשים לאייסר.

הטוב: מערכת חזקה, מסך גדול, הרבה כוח באריזה יחסית קטנה

הרע: משקל, זמן סוללה קצר, חום גבוה, תג מחיר גבוה.

ציון: 10\8

מחיר: 8990 שקלים

דף המוצר באתר היצרן

ftp://largedownloads.ea.com/pub/demos
/crysis/crysis_demo.exe

Avatar

אור בוטון

גיק וגיימר מהסוג הישן שזוכר ימים טובים יותר. תושב קבע בכפר הגלובלי של הרשת ואובססיבי לגבי טכנולוגיה, חדשנות ותרבות רשת. בעל חיבה בלתי מובנת למציאות מדומה וכל הקשור בכך.

הגב

3 תגובות על "בדקנו: Acer Aspire 8942G Core i7"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
mor
Guest

אודה לכם אם תציינו היכן ניתן לרכוש מחשב נייד זה,
אודה לתשובתכם המהירה

אבי
Guest
אבי
Guest

אני מכור מחשב כזה אם אתה מעוניין דבר איתי במייל
המייל הוא:javaabp@gmail.com

wpDiscuz

תגיות לכתבה: