סוף עונת האקסלרטורים: הנה הסטארטאפים שהכי עניינו אותנו

עשרות סטארטאפים מסיימים את האקסלרטורים שלהם ויוצאים לדרך חדשה, אספנו עבורכם את הטובים, המעניינים והמסקרנים ביותר

תמונה: Unsplash​

עונת הקיץ נמשכת, ואיתה מסתיימות תוכניות ההאצה (אקסלרטורים) השונות. רק בשבועיים האחרונים סיימו שלושה אקסלרטורים ומתוכם בחרנו כמה מהסטארטאפים מהמעניינים ביותר.

8200 אימפקט

8200 אימפקט הינה האקסלרטור הראשון בישראל למיזמים חברתיים-טכנולוגיים, בשלבים מוקדמים (early-stage), שהוקם מיסודה של עמותת בוגרי 8200 בשנת 2013. התוכנית פונה לכל יזם חברתי-טכנולוגי, ולא רק לבוגרי 8200 ומקדמת מיזמים הפועלים לפתרון של בעיות חברתיות באמצעים טכנולוגיים בתחומים שונים: אנשים עם מוגבלויות, הגיל השלישי, קידום שוויון מגדרי, חינוך, הורות ועוד.

ReSymmetry – שדרוג לכיסא הגלגלים שיכול למנוע נזקים אחרים

אנשים בעלי מוגבלות המרותקים לכיסאות גלגלים יושבים לאורך שעות, לרוב באותו מנח, והמצב הזה עשוי לגרום לנזקים רפואיים ובינהם בשלד, בזרימת הדם, מערכת הנשימה ואפילו בעיכול. ריסימטרי פיתחה כיסא חכם רובוטי בשם Heali שמסוגל לשנות לבד את תנוחת הישיבה. הכיסא אוסף נתונים בעזרת חיישנים ומתרגם אותם לתוכנית הפעלה ייחודית שמזיזה את הגוף ומפעילה את השרירים של המשתמש. ריסימטרי יוצאת בימים אלו לניסויים קליניים בבתי חולים בישראל.

יזמת: אפרת שנהוד

Clanz – המערכת שיכולה למנוע את מקרה ההתעללות הבא

תמונה: Clanz

נדמה שאחת לכמה שבועות צץ עוד סיפור בחדשות על התעללות בקשישים, פעוטות או בעלי צרכים מיוחדים. קלאנז מפתחת מערכת אשר מאזינה למתרחש למשל בביתו של המטופל, ויודעת להבדיל בין הקול שלו לקול של המטפל, ולנתח אך ורק את קול המטפל כדי לזהות חריגות, רגעים לחוצים ונתונים נוספים. בכך, היא יכולה לדרג את השירות של המטפל, ולהתריע לפני האירוע המסוכן הבא.

יזמים: רומי גובס, נבו אלמלם, שרון אנגל.

SkillSet – מעריכה את יכולת העבודה של אנשים בעלי מוגבלויות

אנשים בעלי מוגבלויות מעוניינים להשתלב בשוק העבודה, אבל מעסיקים מתקשים לשער מה תהיה היכולת הביצועית של אותם אנשים בעמדת העבודה העתידית שלהם. המערכת של סקילסט כוללת מבחנים סימולטוריים של עמדות עבודה, ומשתמשת ביכולות AI ו-ML כדי להעריך את יכולת המועמדים ולנבא את יכולת הביצוע שלהם.

יזמים: מור פנפיל ומיה הובר

רוצים לראות איפה החברים שלכם עובדים? רוצים לראות איפה החברים שלכם עובדים? ללוח מיתוג המעסיק גיקטיים אינסיידר לחצו כאן >

Highroad

האקסלרטור של מרכז החדשנות Highroad נקרא Launchpad, ומספק לחברות בתחום ה-UrbanTech ליווי של מנטורים, ייעוץ מומחים מהתעשייה, גישה למעבדות טכנולוגיה של המרכז, גישה ללקוחות ומשקיעים אסטרטגיים לצד מתחם עבודה מלא.

ITC – כדי שתפסיקו לעמוד ברמזור כשלא צריך

תמונה: ITC

המערכת של ITC מנתחת בזמן אמת את עומסי התנועה בצמתים באמצעות מצלמות פשוטות יחסית, מעבדת את הנתונים המתקבלים ומסוגלת לזהות דפוסים ותדירויות של הגעת רכבים לצומת. בכך, החברה יכולה להתאים את פעילות הרמזור למה שבאמת קורה בשטח, ולמנוע עומסי תנועה מיותרים.

יזמים: אהרון בראונר ודביר קניג

Slyde – לדעת שהילדים הגיעו בשלום בהסעה

בתי ספר רבים בארץ ובעולם מסתמכים על שירותי הסעות כדי להביא את התלמידים ללימודים, אבל חלק מההורים בינתיים נותרים בחשש לילדיהם. סלייד פיתחה מערכת לניהול חכם של מערכי הסעות, לכל הצדדים המעורבים: החל מההורה שיכול לקבל עידכונים בזמן אמת על הגעת האוטובוס לבית הספר, לילדים שיוכלו לקבל עדכונים בנוגע לשעות ומיקומי ההסעות. בחברה מסבירים כי המערכת יכולה גם לחסוך כסף לבתי הספר.

יזמים: רון עפרוני וגיל משעל

RoadSense – להפוך את הכביש לחכם

הכביש לא חייב להיות פשוט חתיכות אספלט, הוא יכול להיות גם חכם. רודסנס מפתחת "עיני חתול" (מתקן בטיחות המותקן בכבישים) שמותאמות לערים חכמות ולכבישים מהירים ומסוגלת להפוך כל הכביש לחכם בעלות נמוכה יחסית. המערכת מכילה חיישנים שמודדים ואוספים מידע על הכביש והתנועה, ואף יודעת להפעיל תאורה המשנה את צבעה בהתאם לאירוע שמתרחש על הכביש כדי למשל להזהיר נהגים אם יש תאונה בהמשך הכביש. הנתונים הנאספים נשלחים לענן של החברה והאלגוריתמים שלה מסוגלים לייצר מידע לרשויות כמו משרד התחבורה, רשות הכבישים, רשויות מקומיות, שירותי חירום, תחזוקה ועוד.

יזמים: ברוך גואטה ואבי חסקלוביץ'

BizLabs

חממת הסטארטאפים החרדית מנסה לסייע לסטארטאפים חרדים קיימים ומתקדמים להמשיך מעבר ל"עמק המוות" שמגיע לאחר שנת הפעילות הראשונה, ולאחר גיוס ראשוני. זאת על ידי בניית תוכנית עם חיבור לתאגידים בינלאומיים, מנטורים ומשקיעים.

Quze – לייעל את התורים במערכת הרפואית

כולנו מכירים את מערכות ניהול התורים בקופות החולים ובמרפאות, אבל הדבר האחרון שאפשר להגיד עליהן זה שהן חכמות. WiseQ היא מערכת ניהול תורים חכמה שמסוגלת לחזות את הזמן הצפוי לקבלת השירות, כך שתוכלו לחפש למשל את רופא השיניים הקרוב אליכם ולקבל מיד מידע כמו כמה אנשים ממתינים בתור, כמה זמן אתם צפויים לחכות במרפאה, האם יש עיכוב משמעותי ואפילו לקבל מרפאות נוספות בסביבה אם זמן ההמתנה כרגע לא מתאים לכם. את המידע הזה היא משיגה גם באמצעות ניתוח של מידע בזמן אמת וגם על ידי ניתוח מידע מהעבר של נותן השירות. המערכת מתממשקת אל מול מערכות ניהול תורים קיימות.

יזמים: אפרים טיישר, איתי גורדון ועוזי ברייר

Vectored – הבית החכם הופך לבית טלפתי

אז ציידתם את הבית שלכם בשלל אביזרי בית חכם וגאדג'טים, אבל האם הבית שלכם באמת חכם אם אתם צריכים להפעיל את כל החפצים הללו? וקטורד מפתחת תחנת עגינה חכמה שמבינה את הצרכנים וההרגלים של כל אחד מדיירי הבית, ומסוגלת להפעיל את המוצרים השונים בבית באופן אוטונומי לחלוטין. החברה אפילו מצהירה שהמערכת מסוגלת לזהות קשישים שנמצאים במצוקה, ולהזעיק את כוחות ההצלה ביחד עם שיחת וידאו שיכולה לספק להם מידע קריטי.

יזמים: אבן ספירו

EasySec Solutions – סייבר ל-IoT

מערכת ה-B2B של איזיסק מספקת הגנה פרו-אקטיבית שיודעת להתמודד עם איומים פנימיים וחיצוניים בתחום המכשירים המחוברים, ומסוגלת לבודד את הגישה של כל מכשיר בהתאם לצרכים העסקיים והביטחוניים של כל ארגון.

יזמים: דויד בלעיש ואברהם דרמון

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

2 תגובות על "סוף עונת האקסלרטורים: הנה הסטארטאפים שהכי עניינו אותנו"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
DS_KMEANS
Guest

Clanz – רגע לפני שרצים להכתיר סטארטאפים, הייתי מציע שיבדקו את היכולות הטכנולוגיות להשיג את התוצאות הרצויות.

להציג דשבורד נחמד בלי מידע אמיתי מאוחרי זה זה לא מספיק(אולי מרשים כי הוא נחמד ויפה – אפשר לריב על בחירת הצבעים – אבל לא מספיק).

מה גם שיש לתת פתרונות לאיך המטפל חלילה לא חוסם / עוקף / מתעלל במקום אחר ועוד…

בהצלחה!

לירון
Guest

כל הכבוד לכולם, הסטארטאפים החרדים נראים מצוין. וול דאן.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: