המלצתי לכם על הסמארטפון הזה בשנה שעברה, ועכשיו אני מצטער

אולי זה יום הכיפורים, ואולי זה פשוט המצפון שלי, אבל ממש לפני שנה הכתרתי את הפיקסל 3 של גוגל בתור מכשיר השנה, ושנה אחרי שהשתמשתי בו גיליתי כמה דברים שגרמו לי להתחרט על הרגע הזה

תמונה: גוגל

אמנם אוטוטו סוכות, אבל השבוע היה בסימן חשבון נפש והזדמנות לסליחות על עניינים שבין אדם לחברו. עכשיו, אני מרגיש שיש לי הזדמנות עכשיו גם לבקשת סליחה בין כתב לקוראו. לפני שנה קניתי במיטב כספי את אחד המכשירים המסקרנים ביותר של השנה הקודמת, הפיקסל 3 מבית גוגל. עכשיו, אחרי שנה של שימוש יומיומי, יש לי לא מעט דברים שאני רוצה להגיד לכם על החוויה איתו, ולא יכולתי להגיד לכם אותם בביקורת המקורית שלי. סליחה מראש.

הכתובות היו על הקיר

בזמנו הגדרתי אותו בתור ״המכשיר המשעמם של השנה״, אבל בקטע טוב. לא היה בו שום דבר צעקני או מהפכני, אלא פשוט חווית אנדרואיד וסמארטפון משובחת. המכשיר היה מהיר, נוח, מעודכן וכיפי. אבל כבר בביקורת שלי חשדתי שנפח זיכרון ה-RAM (רק 4 גיגה) ונפח הסוללה (פחות מ-3,000mAh) יהוו בעיה, ומה אני אגיד לכם? חבל שאני לא ב-QA של צוות הפיקסל (או חבל שלגוגל אין צוות QA מספיק טוב).

צילום: גיקטיים

תוך כמה חודשים כבר החלו הבעיות. האנימציות הפכו לקצת איטיות יותר, מהירות התגובה של המכשיר הפכה לאיטית יותר, אפליקציות נסגרו ברקע בצורה די אגרסיבית. בקיצור, המכשיר הפך לאיטי יותר. הוא אמנם לא הפך לבלתי שמיש או בלתי נסבל, אבל זה בהחלט מרגיז לשלם מחיר של מכשיר דגל ולקבל ביצועים שהם פחות ממושלמים.

הסוללה, לעומת זאת, הפכה להיות די בלתי נסבלת. אני מנתק את הפיקסל 3 בבוקר מהמטען בבית, ועוד לפני שהספקתי להתעדכן בחדשות מהמערכת אני מגלה שאיבדתי כבר כמה אחוזי סוללה. כשאני עוזב את הבית שעה לאחר מכן אני כבר בדרך כלל מתחת לקו ה-90%. אם אני בטיול וגם מצלם תמונות או מנווט עם Google Maps, אפשר לשכוח מלשרוד את היום עם הסוללה הקטנה הזאת. בראש שלי אני כל הזמן צריך לחשב איפה יהיה המטען הבא ובכל יום ארוך אני חייב להיות עם סוללה ניידת. אחרי שימוש במכשירים כמו ה-P30 של וואווי שמחזיקים יומיים בלי טעינה אחת בשימוש כבד, אני כבר לא יכול להתייחס לנושא הסוללה בסלחנות כמו בעבר. אני מקבל לעיתים שעה וחצי עד שלוש שעות של שעות מסך ועם כל הכבוד, זה לא ראוי לשום סמארטפון, ובטח שלא לסמארטפון בן פחות משנה.

אם לא די בשעות שימוש קצרות בין טעינות, גם הקיץ הלוהט האחרון לא היטיב עם הפיקסל 3. כבר לאחר כמה חודשים הוא התחיל להתחמם בשימוש רגיל לגמרי. כך קרה למשל כששמתי אותו בתיק שעל גבי הקורקינט שלי – ועד שהגעתי לחצי הדרך למשרד הוא כבר נכבה עקב התחממות יתר, וזה כבר היה קורה על בסיס יומי. גם ברכב – הפיקסל 3 נוטה פתאום לכבות את ה-GPS או התקשורת הסלולרית כדי לנסות למנוע התחממות, רק כדי בסופו של דבר לבצע כיבוי כפוי בעקבות אותה התחממות שלא מפסיקה בכל פעם.

כשהפיקסל 3 לא מוכר טוב, גם הלקוחות סובלים

צילום: גיקטיים

הדוחות הרבעוניים של גוגל כבר חשפו שהפיקסל 3 היה כשלון בכל הנוגע למכירות מבחינת החברה. באפריל, רות פורת, ה-CFO של גוגל טענה כי הפיקסל 3 אפילו מכר פחות יחידות מאשר הפיקסל 2 במהלך תקופת החגים. למה שזה יעניין אותי או אתכם? ובכן, כשקיבלנו למשל לסקירה מצלמת אקסטרים חדשה, ניסיתי לחבר אותה לפיקסל 3 שלי רק כדי לקבל אינספור שגיאות התחברות שונות (שכמובן לא התרחשו עם כל מכשיר אחר). גם אביזרים אחרים שבדקתי פשוט לא הסכימו להתחבר לפיקסל שלי (אבל כן לכל מכשיר אחר), עד שעברו ימים ולעיתים שבועות ארוכים והאפליקציות שלהם קיבלו סופסוף עדכון שמאפשר להם להתחבר לפיקסל 3. כשהסמארטפון שאתם מחזיקים בו לא מוכר כמו שצריך, ואין לו בסיס משתמשים ענק כמו למכשירים אחרים, יש סיכוי סביר שאתם בתחתית שרשרת המזון של עולם העדכונים והתמיכה גם של מוצרים ואפליקציות אחרות לגמרי.

וזה לא שגוגל מנסה להקל על המשתמשים שלה בנושא הזה. במהלך אירוע החשיפה שלה גוגל חשפה גם את היוזמה ״Made For Google״. זהו מעין תו תקן שמסמל שהמוצר מותאם באופן מושלם לסטנדרטים של גוגל ויעבוד בצורה מושלמת עם הפיקסלים. נשמע טוב על פניו, אבל בפועל זה די נורא. קחו למשל את הטעינה האלחוטית של הפיקסל 3 שחיכיתי לה כל כך. במיוחד בשבילה רכשתי זרוע לרכב שתומכת בטעינה אלחוטית מבית iOttie, אולי החברה הכי טובה בעולם למעמדים לרכב. עפתי על הרעיון שאני פשוט אוכל להניח את הפיקסל במקום הטבעי שלו ברכב, והוא פשוט יטען בלי כבלים ובלי בעיות. אבל מאחר ש-iOttie לא הסכימו בזמנו לתנאים של גוגל במסגרת התוכנית (שכוללים גם תשלום בריא לגוגל), הטעינה האלחוטית מוגבלת למינימום האפשרי במקום טעינה אלחוטית מהירה ב-10W. שלבו עם זה את ההתחממות של המכשיר והסוללה הגרועה שלו, וקיבלתם מטען שלא מצליח להטעין אלא רק להאט את קצב ההתרוקנות של הסוללה.

משיחה שערכתי מוקדם יותר השנה עם נציגי iOttie עלה כי החברה פשוט לא רצתה להתעסק עם גוגל והתנאים שלה בתוכנית. כמעט שנה לאחר מכן בתערוכת IFA האחרונה החברה כבר חשפה בפניי שהיא "נכנעה" ותשיק מעמד לרכב שהוא "Made For Google". גם זה משהו.

איך קרה שהמלצתי על הפיקסל 3 כל כך?

הבעיה היא כמובן באופן שבו עולם עיתונות וסיקור הטכנולוגיה בודק מכשירים. אנחנו בגיקטיים בדרך כלל מקבלים את המכשירים לסקירה מהיבואנית או מהחברות בימים הראשונים להגעתם לארץ – עוד לפני ההשקה הרשמית – לתקופה מוגבלת של מספר ימים עד מספר שבועות. אנחנו בדרך כלל הופכים אותם למכשיר הראשי שלנו לכל משך הסקירה. כלומר שמים בו את הסים שלנו, משתמשים בו ממש כמו שהיינו משתמשים במכשיר רגיל ולעיתים כמובן שמים אותו במבחני מאמץ, עוד יותר כדי לבדוק את כל הפונקציות ובעיקר להבין את זמני הסוללה שלו תחת שימושים שונים. לאחר הבדיקות שלנו, אנחנו מחזירים את המכשירים ליצרנית או ליבואנית, ולא ממשיכים להתנסות איתם לאורך זמן.

היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? היי-טק, סטארטאפים וטכנולוגיה - רוצים להקדים את כולם? להורדת אפליקציית גיקטיים לאייפון ולאנדרואיד לחצו כאן

בתור אייפוניסט לשעבר, ואנדרואיד בהווה, אין לי דרך יפה להגיד את זה אבל אנדרואידים לא נוטים להזדקן יפה. חלקם הגדול מפסיק לקבל עידכוני מערכת ואבטחה, וחלקם גם מתדרדרים בביצועים ובחיי הסוללה שלהם. בעיות שכאלו הן בעיות שקשה לחזות מראש, ובוודאי שאי אפשר לשער אותן משימוש של כמה שבועות במכשיר, אלא רק בדיעבד.

בעיות הסוללה והביצועים של הפיקסל 3 הן אותן בעיות שהיו לי עם הפיקסל 2, המכשיר הקבוע הקודם שלי. נראה שהמכשירים של גוגל פשוט לא מתיישנים טוב (לפחות אצלי), ובפיקסל 3 חשבתי שאולי הפעם זה לא יקרה. אולי הפעם גוגל למדה את כל הבעיות שהיו בפיקסל הקודם, ותיקנה אותן. אבל נורת האזהרה סביב זיכרון ה-RAM והסוללה לא הייתה כנראה מספיק חזקה. חשדתי שזה יקרה, אבל רציתי לקוות שזה לא יקרה. זה קרה.

ובכל זאת, למה אני עדיין אוהב את המכשיר הזה כל כך?

תמונה: גוגל

למרות כל הבעיות, ויש לא מעט בעיות שבאמת משגעות אותי על בסיס כמעט יומיומי, אני חייב להודות שאני עדיין אוהב את הפיקסל 3 שלי. במהלך השנה האחרונה עברתי לא מעט מכשירי דגל שונים במסגרת הסקירות השונות, וממגוון ענק של יצרניות שונות, ובכל אחד ואחד מהם תמיד שמחתי בסוף לחזור לפיקסל 3 שלי. לגודל המכשיר האופטימלי (שהלוואי והיה בעל יחס גוף-מסך יותר מוצלח, אבל בכל זאת), למצלמה העדיין לטעמי בלתי מנוצחת שלו (לפחות בתמונות סטנדרטיות), לנפח ההעלאה האינסופי של תמונות וסרטונים באיכות מלאה (שעליה כבר כתבתי שיר הלל נפרד), לקורא טביעות האצבע הקלאסי והנוח, לעובדה שכשאנדרואיד 10 יצאה אני קיבלתי אותה מיד למכשיר שלי כאילו אני עדיין בימי iOS. יש המון מה לאהוב בו.

אני יודע שלא כולם חווים את אותה החוויה שלי, ויש משתמשים מאוד מרוצים מהפיקסל שלהם, ואני די מקנא בהם. אבל כמות התלונות בפורומים של גוגל של משתמשים ממש כמוני וכמות התלונות של יוטיוברים נוספים שסבלו בדיוק מאותן בעיות, לא משאירה לי הרבה ברירות אלא די לבטל בדיעבד את ההמלצה הכל כך חמה שלי ולהתייחס בספקנות יתר גם לפיקסל 4.

סליחה.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

67 תגובות על "המלצתי לכם על הסמארטפון הזה בשנה שעברה, ועכשיו אני מצטער"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אודי
Guest

בקיצור, אין כמו אייפון

יואב
Guest

לעשות ביקורת על מכשיר לאחר שנה של שימוש דורש איפוס המכשיר ובחינתו מחדש לאחר שנה. אגלה לכתב הנכבד שכנראה המכשיר לאחר איפוס יתפקד כמו בימים הראשונים ומקור האיטיות הוא באפליקציות הבעתיות שמותקנות כולל ההתחממות. אשמח אם הכתב הנכבד יעדכן את קוראיו לאחר ישום המוצע לעיל.

ירון
Guest

יואב, אני לגמרי מצטרף לכתב הנכבד.
אני כרגע עם 47% אחוז בסוללה וזה אחרי כמה שעות שימוש. באשר לאפליקציות שאוכלות סוללה, יתכן שזה המצב, אבל גם פה גוגל נופלת. סך האחוזים במצטבר (הגדרות – שימוש בסוללה) עומד על 23%, בעוד כאמור אני כרגע עם 47% אחרונים… והחום של הטלפון אוי החום….

מני
Guest

????
גמאני עם פוקופיקסל

מני
Guest

סליחה על הסימנים שאלה התכוונתי לשלוח סמיילי של לייק

ASD
Guest

למה לכל הרוחות צריך לאפס את המכשיר כל שנה?

תומר
Guest

יש לי גוגל פיקסל כבר שנה ואין לי שום בעיה מהבעיות שהכותב ציין , מבחינתי הוא עובד ממש כמו בהתחלה .
כנראה שיש לו אפליקציות בעייתיות שמאמצות את המכשיר .

ירון
Guest

יואב, אני לגמרי מצטרף לכתב הנכבד.
אני כרגע עם 47% אחוז בסוללה וזה אחרי כמה שעות שימוש. באשר לאפליקציות שאוכלות סוללה, יתכן שזה המצב, אבל גם פה גוגל נופלת. סך האחוזים במצטבר (הגדרות – שימוש בסוללה) עומד על 23%, בעוד כאמור אני כרגע עם 47% אחרונים… והחום של הטלפון אוי החום….

יאיר
Guest
זה מה שקורה שממש רוצים איכות של אייפון אבל גם רוצים אנדרואיד אז אנשים משלים את עצמם שזה יוקרתי וזה ישר מגודל ואז נדפקים אנשים פשוט צריכים להחליט איכות גבוהה בהכל בלי אפשרות להתאמה אישית ולקבל את האופציה שיש מישהו שיש לו חלק אחד במכשיר שבקושי עובד אבל רק חלק אחד אולי יותר טוב מהאייפון או לקנות מכשיר ולהתלהב על משהו אחד ולסבול מכל השאר ולגבי מי שרשם על זה שצריך לאפס את הפול ולא להוריד אפליקציות מסוימות תעשו טובה לעצמכם ואל תדברו כי אני קונה סמארטפון כדי להשתמש בו ולא כדי לשמור עליו ודרך אגב לכל המעוניינים לדעת אין… Read more »
מלא רחמים
Guest

בחיאת אחי סימני פיסוק… את לא גורם לדעתך להראות מושכלת אם בקושי אפשר להבין אותה…

סתם אחד
Guest
לזרוק מספרים כל אחד יכול. לשלם כמה אלפי שקלים כל שנה ולחשוב את עצמו חכם לא כל אחד יכול אבל אתה נראה טוב בזה. אז במקום לעשות את עצמך חכמולוג שיודע הכל אולי תנסה עוד דברים. למשל הטלפונים של שיאומי שעולים פחות משליש מאייפון והביצועים שלהם עוקפים את האייפונים בהרבה. ולגבי החלק החסר כל הגיון סנוגע לאפליקציות. יש מלא מלא מלא משחקים ואפליקציות שמנצלות את המשאבים של הטלפון לדברים אחרים וסתם גורמות לבוללה להתרוקן ולמעבד להתחמם. אפילו אם האפליקציה לא בשימוש כבר חודשים. מאחל לך לשנה החדשה שתיפתח לעוד דברים חדשים ותלמד קצת לפני שאתה מפרסם בולשיט כזה בתגובות שגורם… Read more »
עתידי
Guest

וואי וואי,
עוד אייפונינסט שחושב שכולם רוצים אייפון.
גם לאייפון יש מלא בעיות, הוא ממש לא מושלם ועולה כמו בית.
לא כולם רוצים אייפון – תכניס לראש שלך.
אף מכשיר לא עובד אחרי שנה כמו שיצא מהמפעל, גם לא האייפון.
יש אנדרואיד שעובד מדהים אחרי שנה, הרבה יותר מהאייפון ה"פרשס" שלך.
כבר אי אפשר לשמוע – "פרשס פרשס פרשס"

תמשיך להיות פראייר שקונה כל מה שאפל מוכרים לו, רק תעזוב אותנו בשקט.

chen
Guest

פראייר שקונה אפל? כמה שטויות.
המכשירים של אפל חזקים ועובדים נפלא. החיבור המושלם בין החומרה והתוכנה של אפל בא לידי ביטוי בהרצת כל אפליקציה באופן הכי חלק שיש.
מסך מעולה, מצלמה מעולה ועם אתה ממשיך לצרוך מוצרים כמו airpods ו-apple watch אתה מקבל חווית משתמש מהגבוהות שקיימות.

יקמו כל החכמים ויגידו ״יש לי שיאומי עם חומרה יותר מהירה״ בלה בלה בלה… מבחן התוצאה, שיאומי וכל החברים האנדרואידים אחרי שנה-שנה וחצי מתחילות הבעיות.

אני עם אייפון 7 פלוס, כמו חדש, שום בעיה, רץ מהר מאוד גם אחרי עדכון iOS 13.

זה נהיה פשוט טרנד להגיד ״פראיירים של אפל״ אבל בוא נודה באמת, אפל פשוט יותר טובים.

השם שלי קצר מידי
Guest
השם שלי קצר מידי
לבת זוגי יש אייפון ולי יש אנדרויד. הוא מתאים יותר לאופי שלה והוא טוב לה. היא קנתה את הX במחיר המופקע של ההשקה ומקללת אותו בלי סוף אחרי שנים של אייפונים נהדרים. מכשיר מחורבן ושידרוגים מחורבנים כגון גרסאה 13 שהייתה כלכך מפוצצת באגים שהיה צריך להוציא 13.1 אחרי שבוע בלבד! לי יש וואן פלאס. הם העלו מחירים לאחרונה אז אני כנראה אעבור לשיאומי אבל הנקודה התחתונה היא שאני קניתי טלפון סבבה לגמרי בחצי המחיר שהיא קנתה ובשבילי הוא הרבה יותר טוב. נוח לי להעביר קבצים ולעבוד באנדרויד. ובאייפון זה פשוט לא אותו דבר. הבעיה פה היא גוגל. החברה תמיד ייצרה… Read more »
/dell/null
Guest

כתבה מטעה וכתב שקרן
המכשיר אצלי מאז שהושק ואין איתו שום בעיה

עופר
Guest
אהבתי מאוד את הניתוח המקצועי של הכתב. לפני כשנה עמדתי בפני דילמה של רכישת פיקסל 3 או נוקיה 7 פלוס. שתי רמות מחיר שונות, שני מכשירים לכאורה לא ברי-השוואה. לאחר זמן קצר הבנתי שאני כבר ממש מרוצה מהנוקיה, ולאור מה שנכתב כאן, אני לא חושב שיש שום פרמטר שבו הוא נופל מהפיקסל 3. – עדכוני אנדרואיד אחרונים בזכות תוכנית Android One (נכון שגם זה צפוי להתיישן כפי שנכתב כאן כאשר העדכונים יפסיקו, אבל המצב הרבה יותר טוב מאשר אצל סמסונג למשל, שאצלה למשל הכל מגיע מאוחר ומפסיק מוקדם). – מכשיר שלא מתחמם – סוללה שמחזיקה המון זמן – קורא טביעת… Read more »
טל. מ
Guest

מה זה נוקיה ??

עופר
Guest

תגגל

צ\'ירו
Guest

פיקסל 3 XL מכשיר מדהים ללא שום מתחרים! האקו סיסטם של גוגל ללא מתחרים בנוחות וביעילות ותפעול מכשיר לרמה אופטימלית! …הבנתי את זה רק כשהייתי עם מכשיר חליפי כמה ימים בגלל מסך שבור עד שחזר מהמעבדה. חד משמעי משדרג לפיקסל 4 XL

לי יש פיקסל 3xl
Guest

המכשיר הטוב ביותר למרות מה שהוא אמר

רועי
Guest

מסכים

God
Guest

ציטוט:"בתור אייפוניסט לשעבר, ואנדרואיד בהווה, אין לי דרך יפה להגיד את זה אבל אנדרואידים לא נוטים להזדקן יפה"
זו שטות, הרי אפל בעצמה הודתה שהיא מאטה את המכשירים שלה כדי שהסוללות יחזיקו זמן סביר, מוצרי אלקטרוניקה מזדקנים באותה מידה, זה הכל ספינים תוכנתיים בסופו של דבר כדי שאנשים ירגישו יותר טוב עם עצמם.
בתור אתר טכנולוגיה שמכבד את עצמו יש לכם לפעמים טיעונים של ילד בן שש.
היית צריך לכתוב שמוצרי אלקטרוניקה לא מזדקנים טוב מכיוון שהחברות בוחרות לייצר את המכשירים שלהם כדי שיחזיקו מינימום זמן(הכוונה בעיקר לחברות שמייצרות טלפונים)
חג שמח????

אודי
Guest

תשמע אני מסכים ולא מסכים איתך.
להגיד שאנדרויד לא מזדקן יפה לעומת אייפון זה כמו להגיד שpc לא מזדקן יפה לעומת פלייסטשן, האחת מערכת שתמיד שומרת על במילה האחרונה ברמה בתכנותית שלה והשניה מערכת סגורה הרמטית ששומרת על הרמה הבינונית שלה גם כשכל הסביבה כבר מפותחת…

God
Guest

ציטוט:"בתור אייפוניסט לשעבר, ואנדרואיד בהווה, אין לי דרך יפה להגיד את זה אבל אנדרואידים לא נוטים להזדקן יפה"
זו שטות, הרי אפל בעצמה הודתה שהיא מאטה את המכשירים שלה כדי שהסוללות יחזיקו זמן סביר, מוצרי אלקטרוניקה מזדקנים באותה מידה, זה הכל ספינים תוכנתיים בסופו של דבר כדי שאנשים ירגישו יותר טוב עם עצמם.
בתור אתר טכנולוגיה שמכבד את עצמו יש לכם לפעמים טיעונים של ילד בן שש.
היית צריך לכתוב שמוצרי אלקטרוניקה לא מזדקנים טוב מכיוון שהחברות בוחרות לייצר את המכשירים שלהם כדי שיחזיקו מינימום זמן(הכוונה בעיקר לחברות שמייצרות טלפונים)
חג שמח????

כמכמ עיכ
Guest

אייפון לא מאבד מהאיכות שלו גם אחרי 3 שנים

מישהו
Guest

היו לי כמה אייפונים בחיים, והייתי צריך להחליף בטריה בכל אחד מהם אחרי גג שנה וחצי שנתיים.

יניב
Guest
קובי
Guest

לי יש את הגוגל פיקסל 2 אקס אל, ואני מרוצה מאוד עד היום, בטרייה, תמונות, אפליקציות, מהירות, וכו… המכשיר מתפקד כמו שצריך.

לאחותי יש את ה Huawei P30 Pro וכן, יש לו מצלמה טובה ובטרייה מטורפת, אבל שוב אני מעדיף את הגוגל פיקסל גם גלל גוגל תמונות (שאפשר לשמור תמונות ברזולוציה מקורית) וגם מהירות המכשיר, עדכונים ועוד…)

Not your code
Guest

מה שאתה מתאר זה סיפטום של וירוס על הטלפון שלך. תפרמט את המכשיר והרוב אמור לחזור לעבוד כשורה

אנדרו איד
Guest

עם ניסיון כמו שלך היית צריך לדעת שסוללה עם פחות מ-3000 mah זה מתחת לסטנדרט היום וצפויות בעיות בהמשך. לצערי גם אני נפלתי. מחזיק גלקסי 9, מכשיר שבזמנו עלה מעל 2500 שח – הסוללה נגמרת אחהצ. הבן שלי מסתובב עם מכשיר של שיאומי שעלה 500 שח והסוללה מחזיקה לו יומיים. מבאס.

מישהו
Guest

מכשיר דגל == מעבד עם הכי הרבה TDP לדור הנוכחי. ברור שמעבד מאותו דור בחצי TDP יחזיק כפול זמן. יש סיבה שהחסכוניים מחזיקים יותר זמן

פיקסלמן
Guest

אני עם המכשיר כבר שנה ולא נתקלתי אפילו בבעיה אחת מאילו שציינת.
תנסה לאפס את המכשיר ואם לא ליצור קשר עם גוגל והם ישלחו לך מכשיר חלופי, ייתכן והמכשיר שלך פגום.
מדובר במכשיר הכי טוב שהיה לי עד כה, המצלמה מטורפת, המהירות של התגובה והפעולות מושלמת, סוללה חזקה גם אם כמובן לא הכי טובה בכיתה,
הייתי שמח לטעינה מהירה יותר ולעיצוב קצת יותר מודרני אבל בסה"כ באמת הטוב ביותר שהיה לי עד עכשיו.

Gamla77
Guest
יופי של מאמר שמצביע על בעיה בכל מה שקשור לסקירות מכשירים. השמות הגדולים של התחום הזה( THE VERGE, MKBHD, MR MOBILE ודומיהם) וגם המוכרים פחות מעלים סקירות יפות , מלוטשות ושנונות. אני מאמין שהם מתיימרים לתת תמונה מקיפה ואמינה על המכשיר הנבדק אבל זה בלתי אפשרי במכשיר שאתה משתמש בו שבועיים שלוש. זאת תקופת "ירח הדבש" בו לרוב דברים מתקתקים. כי מה עוזר סמארטפון חדש ומומלץ שמתגלה בו בעיית חומרה של חיישן קירבה שמתחרפן בכל קבלת שיחה וגורם לניתוקה. או GPS מגמגם בגלל שימוש ברכיב פחות איכותי, או בעיות טאץ' , או אפילו פשוט בעיות תוכנה שמשפיעות על ביצועי המכשיר… Read more »
גיא
Guest

יש לי pixel 3xl כבר מעל לשנה ואני חייב להגיד שזה המכשיר הכי טוב שהיה לי עד היום.
המצלמה מדהימה, האנדורואיד מדהים.
חסרון אחד הוא ניהול זכרון.

חוץ מי זה אני ממש כמו הכתב תמיד שמח לחזור לפיקסל 3 שלי

אפי
Guest
לאחר הרבה התלבטויות קניתי לפניי שבועיים את ה p30 pro מהסיבה שאני עוד לא יודע מה יהייה טיבו של הפיקסל 4 ועוד יותר לא אשלם 4500₪ עליו.אני יכול לומר שבהחלט וואוו או וואווי מצלמה פגז הזום באמת מדהים באיכותו ובאמת כמו שקראתי באין ספור תגובות המצלמה הזו אכן רואה בלילה,הסוללה באמת מספיקה ליומיים של שימוש,ודרוש שיפור במצלמת הסלפי ,הוידאו עושה עבודה טובה מאד למרות שגם פה יש מה לשפר,מצב AI במקרים ספציפיים לרוב עדיף בלעדיו קצת לא טבעי לרוב.אבל אני מרוצה מאד בהתייחס לעובדה שמצלמה באמת טובה היתה בראש מעייני מכיוון שזו המצלמה הראשית שלנו ביום יום וטיולים והיא לא… Read more »
דוד אביגדור
Guest

מודה ועוזב
ירוחם
בפעם הבאה…אל תתפשר….

אפי
Guest

עוד הערה קטנה לגביי שמירת תמונות בגודל מקורי,נכון שעם הפיקסל זה בחינם,אבל רכשתי 100 Gb שטח אחסון בגוגל תמורת 80₪ לשנה ואני שומר הכל באיכות מקורית,לא כזה סיפור,אגב אשתי יכולה לשמור את התמונות שלה גם על שטח האחסון שלי בגודל מקורי,אז באמת לא משהו שצריך להדאיג.

גוגל
Guest

פעם הבאה קונה אייפון למרות מגבלותיו

ASD
Guest

וזו הסיבה שבגינה הפסקתי להשתמש באנדרואיד לפני מספר שנים.
הכל נוצץ וזול בהתחלה ואחלה ומגניב, אבל לאט לאט הכל הופך איטי ומגושם.

באייפון החוויה הסגורה שומרת על עצמה לאורך זמן וזה כל מה שאני צריך.
באסה לשמוע שגם אחרי שנים האנדרואיד אותו אנדרואיד.

וואי
Guest

פשוט שטויות

ASD
Guest

מה שטויות? תתווכח עם החוויה האישית שלי? הייתי שנים עם אנדרואיד ואז שנים עם אייפון.
אתה הייתי שנים עם אייפון?

ASD
Guest

*היית

מישהו
Guest

וואלה אני הייתי שנים עם אנדרויד, ואז כמה שנים עם אייפון, ועכשיו שוב כמה שנים עם אנדרויד ואין ספק שאייפון מכשיר מדהים, אבל אין שום סיכוי בעולם שאני אשלם 4000-5000 שקל על פאקינג פלאפון. שלא נדבר על זה שאפל לא חידשו שום דבר, מלבד המחיר, כבר כמה שנים טובות.

ג\'ון
Guest

הבעיה שלי עם היצרניות האחרות שהן דוחפות מלא שטויות למכשיר, יש לי S3 (נכון ישן) אבל הוא עדיין עובד ומשמש לשיחות ואינטרנט, מרגיז שאני לא יכול למחוק את כל הזבל שסמסונג דחפו למכשיר וסתם תופס מקום

גיל
Guest

ראשית כל הכבוד על הכנות, באמת לא משהו נפוץ במחוזותינו להודות בטעות, אז… תודה!
שנית, 2 דברים שיש לקחת מהדברים שכתבת:
1. כל ביקורת, סקירה או חוות דעת מושפעות מאירועים וניסיונות קודמים של הכותב ממותג או יצרן מסויים ולא תמיד מדוייקים למוצר הספציפי הנסקר.
2. רצוי לסמוך על תחושת בטן בקשר למוצר חדש שיוצא לשוק אם מסיבה מסויימת הוא "לא בא לך טוב" סמוך על האינטואיציה, היא בד"כ מנצחת.
חג שמח לכולכם!

גיל
Guest

אתה בחרת פיקסל 3 ושילמת 3000 ש"ח או יותר, אני בחרתי בשיאומי פוקופון ושילמתי 1000 ש"ח בידיוק. נחש מי יותר מרוצה מהטלפון שלו :)
*פרט למצלמה שפחות טובה (לא מצלם בקושי אז לא מפריע לי)

וואי
Guest

אין סיכוי

צביקה
Guest

שיאומי אולי החברה הכי קרוע באיכות התוכנה וההתאמה שלהם למכשירים

גמדי
Guest

לי יש פוקופון (שגם נקנה ב 1000 שקל) לאשתי יש פיקסל 3 ול 2 הילדים שלי יש סמסונג. אשתי כבר בקשה כמה פעמים שאקנה לה פוקו כמו שלי כי הטלפון שלה פשוט לא זז.. ולא עזר שעשיתי לו איפוס. גם הילדים סובלים מהמכשיר שלהם עם בעיות כאלו ואחרות (בעיקר בעיות תוכנה). לכולם התקנתי רום נקי מ XDA והמכשירים סוג של חזרו לחיים.. רק לשלי לא עשיתי כלום והמכשיר עובד חיה כמו מהיום הראשון שקניתי אותו.. והמצלמה.. מעולה!!! לא יודע מה אתה רוצה.. אני מצלם כל סוף שבוע בערך 300 תמונות ומרוצה עד הגג.

מישהו
Guest

בגלל זה לא רוכשים מכשיר על סמך סקירות של אתרים ישראליים שמקבלים מכשיר לשבוע מהיח"צ אלא על סמך מחקר ולפחות Long-term reviews של GSMarena

עומרי
Guest

לי יש את הxl 3. גם בערך שנה, אולי קצת פחות. אך בניגוד אליך אני ממש מרוצה. נכון שאין לו כל מיני פיצרים נוצצים. אבל הוא אמין הוא טוב, ומצלמה מדהימה.

Remy
Guest

בו נודה על האמת, מאז הנקסוס לגוגל אין פלאפונים טובים.
שיומי מצויינים לעניים, והוואן פלוס לבזבזנים.
נכתב מהנקסוס 5 שלי.

גמדי
Guest

כל כך אהבתי את הנקסוס 5 שלי.. היה מכשיר מעולה!!!! באמת שלא היה לי מכשיר כזה מעולם. וקניתי אותו ממישהי שקבלה סמסונג מהעבודה ואחרי חודש התקשרה אליי ובקשה את המכשיר חזרה. בעלה התחנןןן. מהחיר שלו בחנות היה משהו כמו 1700 ואני קניתי אותו ב 300.. החזיק לי 4 שנים.. היה מכשיר פצצה!!.

ארכיטקט חומרה
Guest

בקיצור מי שרוצה טלפון עובד ל 3-4 שנים אז רק אייפון.
אנדרואיד גם אם זה של גוגל, פשוט גרוע. וזה לפני שאני מדבר על אבטחת מידע כאשר הילד שלי בן 14 פורץ את המערכת בקלות.

גמדי
Guest

ברור.. "הילד שלי בן 14 פורץ את המערכת בקלות"..
ברור… וסבתא שלי הרביצה ג'ויינטים עם בוב מארלי.. אהה ואשתי זו בר רפאלי.. (שלדעתי כלל מכוערת!.)
לך ספר סיפורים לצנצנת חמוצים.. אני מכיר מהנדסים שעובדים באבטחת מידע בכמה חברות וכולם אומרים פה אחד.. אף מכשיר לא מוגן!. לכולם יש פרצות אבטחה וגם כאלו שלא מפורסמות כדי שיוכלו לנצל אותם כשצריך..

ארכיטקט חומרה
Guest

בקיצור מי שרוצה טלפון עובד ל 3-4 שנים אז רק אייפון.
אנדרואיד גם אם זה של גוגל, פשוט גרוע. וזה לפני שאני מדבר על אבטחת מידע כאשר הילד שלי בן 14 פורץ את המערכת בקלות.

ארכיטקט חומרה
Guest

בקיצור מי שרוצה טלפון עובד ל 3-4 שנים אז רק אייפון.
אנדרואיד גם אם זה של גוגל, פשוט גרוע. וזה לפני שאני מדבר על אבטחת מידע כאשר הילד שלי בן 14 פורץ את המערכת בקלות.

ארכיטקט חומרה
Guest

בקיצור מי שרוצה טלפון עובד ל 3-4 שנים אז רק אייפון.
אנדרואיד גם אם זה של גוגל, פשוט גרוע. וזה לפני שאני מדבר על אבטחת מידע כאשר הילד שלי בן 14 פורץ את המערכת בקלות.

איציק
Guest

הגיע הזמן לנסות את oneplus – נכון שזה לא אנדרואיד נקי, אבל זה מאוד קרוב.
אחרי כמעט שנה עם המכשיר, עדיין עובד מעולה וכל מה שאמרת לא באמת קיים.

פיקסל 1
Guest

אצלי הרצון לסיים את מערכת היחסים עם פיקסל הגיע בעקבות חוסר הרצון של גוגל לתת חווית ממשק מתקדמת אפילו שהמחיר כבר לא זו כבעבר. פשוט זלזול מבלי להתייחס לחסרונות נוספים.

גמדי
Guest

"אפילו שהמחיר כבר לא זו כבעבר".. זו אחת הסיבות המרכזיות שהחלטתי יותר לא לשים מעל 1000 שקל על מכשיר.

ניסים
Guest

בליל של שטויות.
יש לך בעיה כנראה במכשיר הספיציפי שלך.
לי יש פיקסל 3, מכשיר מעולה שלא סובל מאף אחת מהבעיות שתיארת כאן.
נראה כי אפל מימנו לך את הכתבה.
נכון להיום אני בטוח ממשיך לפיקסל הבא כשאחליט להחליף את שלי.

Tamir
Member
מדובר בכתבה שנועדה ל"היכנס" בפיקסל בכוונה. יכולת להיות מעודן יותר ככה לא היו עולים עליך- אדוני הכתב מדבר הרבה דברים שלא תואמים את המציאות, יש לי פיקסל 2 כבר שנתיים וגם כמה חברים שמחזיקים בו ובפיקסל 3 ואני לא מבין מאיפה הגיעו כל השטויות פה חחח, על גבול המצחיק. אם הידע שלך היה רחב יותר גם היית יודע שאין כל קשר בין ייצור הפיקסל 2 ל2xl ול3, כל אחד יוצר על ידי חברה אחרת בכלל. אין טלפון אנדרואיד טוב יותר מהפיקסל אבל תמשיך לממן את יבואני סמסונג וואואי ושיאומי, כולם מכירים את היבואנים ואת האף הגדול שהם דוחפים לכל אתר… Read more »
אסף מורז
Guest
ככתב לשעבר בעצמי וכמשתמש אנדרואיד ותיק עם פזם של גלקסי נקסוס, נקסוס 4, נקסוס 5 וכעת מחזיק גם בפיקסל 3 כבר כמעט שנה, אני מזדהה עם חלק קטן בלבד ממה שכתבת, בעיקר בנושא הסוללה. הפיקסל 3, בדיוק כמו כל מכשיר אחר, מתחיל לקרטע עם הזמן אבל ממש בקטנה. זה כמעט לא מורגש וזה רחוק שנות אור מאיך שזה קורה עם מכשירי אנדרואיד אחרים. עובדה, למרות כל מה שכתבת אתה עדיין אוהב את המכשיר. היה לי בעבר One Plus 3T ולא סבלתי את הגודל. כן, גם לפיקסל 3 מסך 5.5 בדיוק כמו ל- 3T, רק שהוא ממש קומפקטי ואין כאן שום… Read more »
מורן
Guest

כשהסמארטפון שאתם מחזיקים בו לא מוכר כמו שצריך, ואין לו בסיס משתמשים ענק כמו למכשירים אחרים, יש סיכוי סביר שאתם בתחתית שרשרת המזון של עולם העדכונים והתמיכה גם של מוצרים ואפליקציות אחרות לגמרי.

זה משפט המפתח בכתבה, יותר יצרנים יבדקו מכשירים של סמסונג מאשר פיקסל

אילן
Guest

אני עדיין עם פיקסל 2 xl… מכשיר מדהים עם מצלמה מעולה.

דני שחל
Guest

איזה מכשיר מומלץ עם מסך מעל 6 אינטש , זיכרון 64 או 128 מתוך המכשירים הבאים: סמסונג נוט 10+, one plus 7 pro, שיאומי נוט 10+ או גוגל פיקסל 4XL?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: