A.I Type מקלדת ישראלית מסוג אחר לאנדרואיד שלכם [100 הורדות חינם]

הסטארטאפ הישראלי מציע למשתמשים מקלדת חלופית לאנדרואיד עם יכולות התאמה אישית גבוהות, שינוי הגודל של המקלדת תוך כדי כתיבה ופיצ׳רים מתקדמים לחיזוי. האם יוכלו להתחרות בענקיות כגון Swiftkey ו-Swype? וגם, רישיונות חינם לקוראי גיקטיים.

מקור: יח״צ

מקור: יח״צ

שוק המקלדות באנדרואיד רווי במתחרות שונות, כאשר הפופולריות שבהן הן Swiftkey, המקלדת בעלת יכולת החיזוי המצויינת, Swype של Nuance, אשר הביאה לראשונה את פונקציונליות ה-Swype, הקלדה באמצעות החלקת האצבע על האותיות, ו-Go Keyboard שמציעה אפשרויות רבות להתאמה אישית, השייכת לענקית האפליקציות האנדרואיד שגייסה לאחרונה לא פחות מ-20 מיליון דולרים מחברת Kingsoft הסינית.

אך בין כל החברות הללו, גם חברה אחת ישראלית, קטנה שמעסיקה 5 עובדים בלבד במושב מזור ליד פתח תקווה, וצוברת את קהל המשתמשים שלה לאט, אבל בטוח: A.I Type. החברה, אשר נוסדה על ידי אודי יחזקאל, בעל תואר ראשון בהנדסת מחשבים ותואר שני במנהל עסקים אשר מוביל את החלק העסקי והשיווקי של החברה, ואיתן פיטוסי, בעל תואר שני במדעי המחשב ולמעשה מ-10 שנות ניסיון פיתוח. איתן סבל מילדותו מבעיה של שגיאות תחביר וכתיב באנגלית, ולכן החליט לפתח תוכנה שרצה על המחשבים האישיים של המשתמשים, מתקנת וחוזה מילים בזמן הכתיבה, בכדי להקל על המלאכה. השניים החליטו להעביר את הרעיון למכשירי הסמארטפון, וגייסו לשם כך הון ראשוני של כ-500 אלף דולרים מהמדען הראשי דרך החממה הטכנולוגית ״גרנות״.

אנחנו יודעים למה התכוונתם

על פי אודי, משתמשים רבים מתקשים לכתוב על גבי מכשירים ניידים, במיוחד כאשר מדובר במקלדות וירטואליות קטנות, דבר אשר מצריך ריכוז וזריזות מירבית באצבעות. הבעיה נפוצה במיוחד בקרב משתמשים מבוגרים שראייתם, יחד עם היכולות המוטוריות באצבעות לא כשהיו בזמנים עברו, ואם נוסיף לכך גורמים סביבתיים כגון לחץ בכתיבת ההודעה, רעש וכו׳, מדובר הרבה פעמים על משימה קשה במיוחד. ״המקלדת שלנו פותרת את הבעיות הללו בכך שהיא מתקנת את מה שכבר נכתב בצורה לא מכוונת על ידי המשתמש, משלימה את מה שהיה רוצה לכתוב על סמך ההיכרות הספציפית עימו, מנחשת על פי ההקשר את המילה הבאה שאותה סביר להניח שהיה רוצה המשתמש להקיש ומציעה לו אותה עוד לפני שהתחיל להקיש אותה.״

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

בצורה הזו, המקלדת חוסכת מהמשתמש את הצורך להקיש את כל הטקסט, מתקנת לו באופן אוטומטי טעויות על פי ההקשר של המשפט אותו כתב, וחוסכת לו למעלה מ-40 אחוז מהזמן אותו היה צריך להשקיע בכתיבת המשפט מלכתחילה. ״קיים צורך מהותי במערכת חכמה, אשר לומדת  את הקשרי השפה של המשתמש ומפענחת  את הטקסט שנכתב במטרה לחזות את המילים הבאות ולהשלימם לכדי משפטים מדויקים ונכונים, המותאמים לעולמו האישי של המשתמש״. המקלדת מהווה דור חדש של מערכות לומדות לחיזוי ופענוח של מלל כתוב על בסיס בינה מלאכותית מתקדמת, ושיתופו בענן לרווחת המשתמש ומשתמשים אחרים.

A.I Type הושקה בסוף 2011 ונכון לכתיבת שורות אלו, על פי נתוני חנות Google Play הורידו את האפליקציה בין 5 מיליון ל-10 מיליון משתמשים מלמעלה מ-35 מדינות. בימים אלו שוקדת החברה על גירסאת בטא חדשה של האפליקציה אותה הורידו כ-200 משתמשים וזמינה להורדה דרך פלטפורמת Testflight לאחר אישור של מפתחי האפליקציה. גרסה 2.0 מגיעה עם עיצוב חדש, ערכת נושא שטוחה, תיקוני תחביר באנגלית ואין ספור תכונות חדשות שכל מטרתן להעשיר את יכולת הכתיבה של המשתמש.

המתחרות: טובות, אבל לא מספיק?

אודי מספר כי שוק פתרונות הקלדת טקסט במכשירים ניידים מורכב מ- 4 קטגוריות מרכזיות: מקלדות ברירת המחדל, המותקנות מראש על המכשיר ומציעה תיקוני מילים על סמך מילון מקומי מוגבל, אשר אינו מתעדכן בצורה מלאה ומתאים עצמו חלקית אל המשתמש. מקלדות Slide, בהן הטקסט נכתב בעזרת החלקת האצבעות על גבי המקשים תוך ניסיון המכשיר לקלוט את כוונת המשתמש. טכניקה זו דורשת שימוש באצבע בודדת על גבי שטח מצומצם ומחייבת עקומת לימוד ארוכה יחסית. ואינה תואמת מכשירי טאבלט, בהם המסך גדול.

פתרונות ייחודיים, כגון Snapkey, FlexT9 ו-BlindType, אשר מצריכים למידה של טכניקת ההזנה ודורשות עקומת למידה משמעותית מצד המשתמש. פתרונות חיזוי והשלמה, כלים חכמים ומתקדמים לשיפור הזנת הטקסט, אשר לומדים את התנהגות המשתמש, השפה בה הוא משתמש וחוקיות השימוש בה וחוזה למעשה את המילים הבאות שתידרשנה להזנה. רובם של הפתרונות הקיימים כיום, אינם מתאימים את חיזוי המילים לסגנון הכתיבה של המשתמש ואינן מכילות מערכי משוב ולימוד עצמיים לשיפור החיזוי. אודי הפנה את תשומת לבי לטבלת המתחרים הבאה:

לחץ להגדלה. מקור: יח״צ

לחץ להגדלה. מקור: יח״צ

״לאור החסרונות של הפתרונות המוצעים על ידי המוצרים המתחרים, ניתן לומר בבירור כי אנו נמצאים בנקודת זמן שבה לא קיימת טכנולוגיה המאפשרת שילוב של מספר מכשירים באמצעות ענן לחיזוי והשלמת מילים בצורה מדויקת על בסיס צרכי המשתמש. השימוש בענן מאפשר לנו להגדיל את היצע המילים למשתמש הבודד, ולדייק יותר ביכולת התיקון והחיזוי של המילים, על סמך לימוד מהמשתמש עצמו, וממשתמשים אחרים באופן כללי.״ מספר אודי.

המודל העסקי של החברה מתבסס על מספר ערוצי מכירות: העיקרי שבהם, הוא מכירת אפליקציית המקלדת של החברה, במחיר של 4 דולרים דרך חנות האפליקציות של גוגל, ה-Play Store. בנוסף, לחברה מספר הסכמי OEM עם יצרניות ומפיצים שונים של מכשירים סלולריים, ומספר הסכמים עם חברות נוספות לרישוי טכנולוגיית החיזוי וההקלדה של החברה.

רישיונות חינם ל-100 הקוראים הראשונים

בשיתוף פעולה מיוחד, חברת A.I Type הסכימה לתת רישיונות חינמיים (במקום 3.99 דולר בחנות האפליקציות של גוגל) לקוראי גיקטיים. בכדי לקבל את הרישיון שלכם, יש לבצע את סדר הפעולות הבא:

  • הצטרפו לקהילת הבטא של A.I Type ב-TestFlight דרך הלינק הבא:
    https://testflightapp.com/join/9015f51c7a603369c9ba1bcbdb15b9f8-MjI1MTM5/
  • חכו לזימון להורדת האפליקציה.לאחר קבלת הזימון, יש לבצע את סדר הפעולות הבא, לפי תמונות המסך כדלקמן:
  • לחיצה על האייקון של A.I Type במגירת האפליקציות או בשולחן העבודה של הסמארטפון.
  • לחיצה על ״שלח משוב״.
  • יש לכלול בנושא את הכיתוב: Geektime גיקטיים.
  • להמתין לקבלת מספר סיריאלי מהחברה.
  • להעתיק את המספר הסיריאלי, לפתוח את אפליקציית ההודעות, לכתוב הודעה חדשה בעזרת המקלדת של A.I Type, ללחוץ על אייקון החיפוש ולהדביק אותו בתיבת הטקסט שתופיע.מהרו לשלוח את המשוב בכדי לקבל את הקוד הייחודי לכם. בהצלחה!

image 1image2

image3image4

וידאו: הכירו את A.I Type Keyboard

אבישי בר

מנהל מוצר. מפתח Web ו-React Native, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

הגב

10 תגובות על "A.I Type מקלדת ישראלית מסוג אחר לאנדרואיד שלכם [100 הורדות חינם]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ניר
Guest

אז בעצם הם שומרים אצלם כל מה שאני מקליד אצלי במכשיר הפרטי שלי?
פעם היו קוראים לזה וירוס.

Oפי
Guest

מילא אם זה בשלב הבטא המוסכמת, השאלה אם לאחר מכן עם קוד הרישיון במקלדת בגרסא הרגילה אם זה ימשיך להוות סכנה פוטנציאלית לפרטיות (העובדה שהקרן שגוייס ממנה ההון היא סינית גם לא מרגיעה).
האם הרישיון הוא קבוע ותקף לגרסא הרגילה?

כמה זמן לערך לוקח לקבל את גרסאת הבטא והאם יש חובה להמשיך להיות בטא טסטר?

ויטלי
Guest

בתור מפתח אפקט הvitality ב EffectedKeyboard לאנדרויד, גם אני הייתי שמח לראות את היכולות של המקלדת שלהם.

טל
Guest

אז יש למישהו המלצה על מקלדת שלא שומרת את פרטי ההקלדה??

מישהו
Guest

בשביל לבטל את השמירת מילי לוחצים:
הגדרות>מבטלים את הוי ב “אפשר חיזוי מבוסס ענן”

אודי
Guest

חברים,
החברה היא חברה ישראלית , ולא גוייס שום כסף מקרן סינית.
ההודעה על שמירה של טקסט היא הודעה סטנדרטית של אנדרואיד שמגיעה עם כל המקלדות.
הדבר היחיד ששומרים זה את ה”שפה” של המשתמש , ועושים את זה על המכשיר של המשתמש, לטובת ההקלדה שלו בלבד (שמות, מקומות, מייל וכו’. לא כרטיס אשראי או סיסמאות)
הרשיון תופס למכשיר ספציפית לכל הגרסאות – גם בעתיד.
אפשר לנטרל את הענן, אבל אז המקלדת תעבוד עם אוצר מילים יותר קטן.

דרור יונתן
Guest

יש לגרסה הזו גם סלייד וזה לא צוין בכתבה

יניב
Guest

אז אני לא מבין, חברה ישראלית ועדיין לא תיקנתם את העניין עם הסוגריים בעברית…? (למי שלא מכיר בעברית צריך להקליד את הסוגר ההפוך כדי לקבל את הנכון). ד”א, אני לקוח משלם :)

אודי
Guest

אתה צודק באופן עקרוני.
הבעיה שיש מכשירים שהסוגריים עובדים שם טוב, וקשה לאפיין.
(מסתבר שזה פונקציה של גרסת מערכת ההפעלה )

יניב
Guest

מקלדת מצוינת.
הייתי קונה אם היה לה ממשק חלופי לכתב היד של הNOTE3
אין לי פתרון לנושא באף מקלדת חלופית והמקורית כמובן לא מספקת

wpDiscuz

תגיות לכתבה: