האם אתם גוגלרים בפוטנציה? אלה 8 הדברים שגוגל בודקת בראיונות עבודה

גוגל חשפה את 8 הכישורים שיעזרו לכם לעבור ראיון עבודה בחברה. 7 מהכישורים הם ”כישורים רכים”. מה הם ואיך תוכיחו למראיין בגוגל שיש לכם אותם?

זה נכון שלגמרי לא פשוט להתקבל לעבודה בגוגל, אבל לא מהסיבות שאתם חושבים. כדי להתקבל לעבודה בגוגל צריך להתחמש בשלל מיומנויות וכישורים מקצועיים גבוהים. השכלה, ידע ונסיון בתחומי המדעים, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה – כבר מזמן לא מספיקים.

גוגל, כמו גם חברות טכנולוגיות מצליחות אחרות, מובילה כבר זמן מה מגמה של שינוי באופן מיון וגיוס המועמדים לחברה. כבר לא מספיק שתהיו מומחים בכתיבת קוד או בבדיקות תוכנה, כי בכדי להתקבל לעבודה שם יבחנו לעומק את האופי שלכם, את התכונות המאפיינות אתכם ואת המיומנויות האישיות שלכם. בכדי להתקבל לעבודה בגוגל תצטרכו למעשה להוכיח שיש לכם את ה-x פקטור.

אבל ממה מורכב אותו X פקטור? מסקרנות? יצירתיות? אינטליגנציה רגשית גבוהה? בפרוייקט אוקסיג’ן שבוצע בחברה, נותח מידע שנאסף בגוגל מאז 1998. בניתוח נתגלו 8 כישורים חשובים להצלחה, 7 מהם הם כישורים רכים (מאפייני אישיות, מיומנויות ותכונות). אז איזה כישורים גוגל מחפשת?

1. יכולות הדרכה ומנטורינג

הכוונה ליכולת להוביל אחרים ולהדריך אותם, להיות קואצ’ר טוב באמת, כזה שמבין מה אנשי הצוות והקולגות שלו צריכים ורוצים וגם יודע איך להוביל אותם לשם מבלי לחרוג לגבולות המיקרו-מנג’מנט. אדם כזה ידע גם לסייע לאחרים להגדיר לעצמם יעדים נכונים וברי השגה שהם מצד אחד אישיים, ומצד שני עולים בקנה אחד עם חזון ויעדי החברה.

איך תראו שיש לכם את זה: במהלך ראיון העבודה תנו דוגמאות למקרים בהם שמשתם מדריכים או מנטורים בעבודת קודמות. אם סייעתם לעובד זוטר בכניסה לתפקיד, אם טיפחתם עובד ובזכות זה הוא התקדם במעלה הסולם – אלה יכולות להיות דוגמאות מצויינות.

2. מיומנויות תקשורת ויכולת הקשבה

כולם רוצים להשמיע ולהישמע, אבל לא כולם מסוגלים להקשיב באמת ובתמים לאחרים וגם להבין את מה שהם אומרים ואת הכוונה שלהם. בגוגל מחפשים עובדים תקשורתיים, כאלו שיודעים לשתף את הקולגות שלהם במידע, יודעים כיצד לתת משוב וגם כיצד לקבל משוב ולהתמודד עם ביקורות בונות.

איך תראו שיש לכם את זה: ראיון הוא סיטואציה מעולה להדגמת כישורי ההקשבה והבנת הנשמע שלכם, כמו גם היכולת להעביר מסרים ברורים, להתנסח באופן שוטף ולענות בדיוק על מה שנשאלתם מבלי לגלוש למידע מיותר.

3. היכולת להבין נקודות מבט שונות וערכים שונים

בגוגל, כמו גם בחברות מצליחות אחרות, חרטו כבר מזמן על הדגל את המושג Diversity – הקפדה על העסקת עובדים שונים אלו מאלו, שמגיעים מרקעים שונים, גילים שונים, מקומות שונים בעולם וכן הלאה. החברה מקבלת את השונות והגיוון של עובדיה ואף רואה בזה יתרון.

איך תראו שיש לכם את זה: אם השתתפתם בפרויקטים גלובאליים גדולים, אם עבדתם מול לקוחות במדינות שונות, אם הצוות שלכם מטריציוני ואתם מנהלים עובדים ב-Remote ואם יש לכם דוגמאות לקבלת דעה של האחר ולשיתוף פעולה מוצלח שביצעתם – כדאי לספר על כך במהלך ראיון העבודה בגוגל.

4. אמפתיה ותמיכה

גם הכישורים הללו קשורים קשר הדוק ליכולת ההכלה של האחר, ליכולת לעזוב לרגע את האינטרסים האישיים לטובת הבנה ותמיכה באחרים. עובד כזה יביע עניין באנשים שהוא עובד איתם, יתעניין גם בחייהם וברווחתם האישית ולא רק בנושאים הקשורים ישירות לעבודה והוא יעשה זאת אם יש יעדים דחופים ולחץ בעבודה. מהנדסים ידועים כאנשים מוכווני משימה ולמרות זאת חשוב לדעת לעשות את האיזון הנכון בין תפוקה לאנושיות.

איך תראו שיש לכם את זה: במהלך הראיון, סביר שתצטרכו להציג התמודדות עם אירוע מסויים. הקפידו להדגיש לא רק את המקצועיות שלכם אלא גם את הפן האנושי, שיתוף פעולה, החיבור עם אנשי הצוות ועובדים נוספים.

5. חשיבה ביקורתית

חשיבה ביקורתית מעודדת הטלת ספק במוסכמות, במה שלמדתם מקולגות, מנהלים, ספרים, תקשורת ועוד. בגוגל מחפשים אנשים שמאתגרים את המציאות ושואלים שאלות – למה עושים משהו תמיד בדרך א’ ולא בדרך ב’? מי קבע שרק ככה זה טוב? אולי אפשר אחרת, טוב יותר? ללא חשיבה ביקורתית, אין התקדמות, יש רק סטטיות.

איך תראו שיש לכם את זה: אם שיניתם משהו במקום העבודה הנוכחי, אם העליתם נושאים לסדר היום, אם הצפתם נקודה בעייתית כלפי מעלה – אלו הדברים שחשוב לספר עליהם במהלך ראיון העבודה בגוגל.

6. יכולת פתרון בעיות וגם 7. יכולת הסקת מסקנות ויצירת חיבורים

בניגוד לסעיפים הקודמים שהציגו רעיונות מורכבים, כאן מדובר בכישורים לוגיים גבוהים. גוגל חרטה על דגלה לפתור לנו בעיות במגוון תחומים ולהנגיש את הידע באופן קל ופשוט. לכן, אין זה פלא שהיא מצפה מהעובדים שלה שיהיו בעלי המיומניות הללו.

איך תראו שיש לכם את זה: בכדי להוכיח בראיון בגוגל שיש לכם את היכולות האלה, נסו לתת למראיין מגוון של דוגמאות לבעיות מורכבות שפתרתם, רעיונות יצירתיים שהעליתם בתפקידים קודמים, רעיונות מקוריים שפיתחתם בזמנכם החופשי והפכו לאפליקציות מצליחות וכן הלאה.

8. ידע טכני

המיומנות השמינית היא היחידה שאיננה קשורה לכישורים רכים. אין כאן הפתעה גדולה, הרי בסופו של דבר כדי לתרגם את המיומנויות הרכות למוצרים ושירותים הגוגלרים צריכים להיות בעלי ידע טכני ברמה גבוהה. בתור מי שרגילה לספק פתרון לכל בעיה, גוגל בנתה מערך שיעורים עשיר שנועד לשפר את הכישורים הטכניים שלכם, מוזמנים לבדוק אותו – Tech Dev Guide.

כישורים רכים הם קריטיים לא רק בכדי להתקבל לעבודה בגוגל או בדומותיה, אלא גם בכדי לשפר את הביטחון התעסוקתי שלכם בשוק עבודה, שמתערער לנוכח כניסה של עוד ועוד פתרונות AI. ככל שיגבר השימוש באוטומציה, כך מה שיאפיין את העובדים האנושיים הטובים יישען יותר ויותר על הכישורים הרכים שהם מביאים איתם – כישורים שגם הרובוט המשוכלל ביותר לא יהיה מסוגל להתחרות בהם ושאף עובד כבר לא יוכל להתקדם בלעדיהם.

הכתבה בחסות Sqlink

קבוצת Sqlink מספקת קשת רחבה של פתרונות בעולם המחשוב וה-IT. אנו מתמחים בגיוס עובדים לשלל תחומי ההייטק וברשותנו מאגר ענק של משרות טכנולוגיות המתחדש כל יום באתר החברה. אנו מזמינים אתכם להצטרף להצלחה ולעבוד בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, בתנאים מעולים ולהתקדם לתפקיד הבא! בקבוצת SQLink מועסקים כ-2,500 עובדים והיא כוללת מגוון חברות מובילות בתחומן כגון: GotFriends - חברת ההשמה להייטק הגדולה בישראל, חברת Opisoft המתמחה בעולמות ה bi והאנליטיקה, חברת TVUNA - המתמחה בעולמות הדיגיטל וחממת חדשנות לסטארטאפים.

יניב בן ישי, SQLINK

יניב בן ישי - סמנכ”ל השיווק של חברת התוכנה המובילה ,SQLink מומחה בעולמות השיווק והדיגיטל בדגש על שיווק לעולם הגיוס להייטק, מסייע לטאלנטים למצוא את התפקיד הבא שלהם ומייעץ לחברות וסטארטאפים בנושאי: פיתוח מקורות גיוס, חווית מועמד ומיתוג מעסיק. יניב מרצה באירועים וכנסים מקצועיים ובאקדמיה, מכור לשוקלד נוטלה ולאנשים מחייכים.

הגב

5 תגובות על "האם אתם גוגלרים בפוטנציה? אלה 8 הדברים שגוגל בודקת בראיונות עבודה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
תומר
Guest

שטויות במיץ. בתור אחד שעובד שם, מעניין אותם בעיקר השלב הטכני, לכן רק חלק 7 ו 8 חשובים. כל השאר נחמד אבל לא יעביר אתכם בשום שלב.

Abbashch
Guest

״בתור אחת שעובדת שם״=יניב בן ישי

קוקו
Guest

לחשוב שלגוגל מגיעים רק המצויינים זה לא מעוגן במציאות. כמו בכל גוף עצום יש טובים ויש טובים פחות. מה שכן הם משיגים את ה״תותחים הכבדים״ שכבר הוכיחו את עצמם במקומות אחרים בעזרת המשאבים הבלתי נדלים שלהם – האנשים האלה בטוח לא עוברים שום ראיון עבודה מסוג זה.

המגיב החד פעמי
Guest
המגיב החד פעמי

כנראה שאתה לא כזה קוקו..

yuval
Guest

הכל נכון אם אתה לא מגויס לתפקיד טכני. במקרה הזה מתעניינים רק ביכולת הטכנית שלך ובכמה אתה זוכר את המבחנים בתואר. גם רוצח סדרתי שעובר טכנית יגויס.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: