בטעות: זרק לפח כונן קשיח עם ביטקוין בשווי 6.5 מיליון דולר

צעיר בריטי כנראה יצטרך להזכיר לעצמו בכל דקה, עד סוף חייו שכסף זה לא הכל בחיים, זאת אחרי שזרק לפח כונן קשיח ועליו מטבעות ביטקוין וירטואליים בשווי של 6.5 מיליון דולר.

מקור: Shutterstock

מקור: Shutterstock

הפוסט נכתב על ידי יאיר מור

אנשים שלעולם לא זורקים שום דבר, בתקווה שיום אחד יהיה לכל דבר שימוש או שווי, יאהבו את הסיפור שהתפרסם אתמול בגארדיאן הבריטי: עובד העיתון שזרק בקיץ האחרון כונן קשיח ישן לאשפה, הבין באיחור אופנתי שעל הכונן היו מטבעות ביטקוין ששוויים הולך ועולה עם כל יום שעובר ואמש הגיע לכ-4 מיליון פאונד שהם 6,538,000 מיליון דולר(כ-23 מיליון שקלים).

ג’יימס האוולס, עובד מחלקת ה-IT של גוף התקשורת הבריטי, כרה מטבעות וירטואליים במשך שבוע ב-2009, זמן קצר לאחר תחילת פעילותו של המטבע הווירטואלי המבוסס על פתרון בעיות מתמטיות סבוכות על ידי מחשבים. בזמן הזה הספיק המחשב הנייד שלו לפתור מספיק “בלוקים” כדי ליצור עבורו 7,500 מטבעות, מאחר ובתחילת הדרך התהליך היה יחסית פשוט. כאשר חברתו התלוננה שתוכנת הכרייה מאטה את המחשב וגורמת לו להתחמם הוא הפסיק את פעילותה.

רעיון גרוע

צילום: BBC

ג׳יימס האוולס. צילום: BBC

שנה לאחר מכן, כאשר המחשב התקלקל, הוא פירק אותו, מכר כמה חלקים ושמר את הכונן במגירה. אך בקיץ האחרון, במסגרת ניקיון שערך בדירה, זרק גם את הכונן לאשפה. לאחרונה, בעקבות עלייתו של ביטקוין לכותרות, נזכר האוולס מדוע שמר את הכונן מלכתחילה ונחרד נוכח המחשבה שהמטבעות הווירטואליים שיצר ב-2009 שווים עתה כ-4 מיליון פאונד, בעקבות עליית ערכו המטאורית של המטבע, שהכפיל את שוויו פי 50 מתחילת השנה – ממחיר של כ-20 דולר בינואר ל-1,000 דולר אתמול (ד’).

“אתה מכיר את זה שאתה שם משהו בסל האשפה ואומר לעצמך בראש שזה רעיון גרוע? זה באמת קרה לי”, אמר האוולס לעמיתו, כתב הטכנולוגיה של העיתון, אלכס הרן. הוא אמר שלאחר שחיפש גיבוי של הארנק הווירטואלי שהיה שמור על הכונן ולא מצא, הוא הלך לאתר השלכת הפסולת של עירו, ניופורט שבמדינת וויילס, וניסה לברר היכן נמצא הכונן. לאחר שהתברר כי הוא ככל הנראה קבור מתחת להר אשפה בגובה מטר ובשטח של מגרש כדורגל הוא התייאש, אך בכל זאת פתח ארנק ביטקוין חדש לתרומות עבור מימון טרקטורי חפירה בניסיון למצוא את הכונן השווה מיליונים.

“יש שם סיר זהב עבור מישהו”, הוא אמר. “אם מישהו הולך, מוצא את זה בעצמו ויציע לי נתח, טוב מאוד. אבל אני לא יכול לממן את זה בלי הביטחון שיש כסף בסוף. אחרי הכל, זו הטעות שלי שזרקתי את הכונן מלכתחילה”.

פוסטים נוספים מ-NEXTER:

היי, המקרר שלכם התקשר

עשרת המבצעים הכי שווים של יום שישי השחור

קרדיט תמונה:

Stack of bitcoins isolated on white. Computer generated 3D photo rendering / Shutterstock.com

NEXTER

הגב

2 Comments on "בטעות: זרק לפח כונן קשיח עם ביטקוין בשווי 6.5 מיליון דולר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
דובי
Guest

אם היו כותבים את הכתבה אתמול אז כנראה שההפסד היה גדול יותר. הגיע ל-1230 דולר

Litecoin Israel
Guest

יש מטבע חדש ששווה להשקעה אם פספסתם את הרכבת, לייטקוין
http://www.litecoinisrael.com

wpDiscuz

תגיות לכתבה: