אז יש קשר בין 5G לקורונה? מהנדסת מסבירה

גם אתם קיבלתם את הסרטונים בוואטסאפ? מודאגים מפוסט שקראתם בפייסבוק? מהנדסת שמתמחה במערכות תקשורת אלחוטיות, מסבירה על רשתות ה-5G, וירוס הקורונה והאם יש קשר

אנטנות 5G בגרמניה. מקור: IToms – CC BY-SA 4.0

מאת אורית גבע

מאסון התאומים והנחיתה על הירח, ועד רצח הנשיא קנדי ונחיתת חייזרים בכדור הארץ – מהלך ההיסטוריה ידע לספק שורה של תיאוריות קונספירציה לגבי כל אירוע גלובלי משמעותי, וסיפורים ושמועות באשר למקורו והסיבות שגרמו לו. הקונספירציות האלו מתפתחות בקלות, בעיקר כאשר הסיבה לפרוץ האירוע אינה ברורה עד הסוף לגורמים המוסמכים באותה נקודת הזמן. אבל למרות שהתאוריות האלו יכולות להיות לעיתים משעשעות ופיקנטיות, הן גם יוצרות פאניקה וחשש מיותר בקרב הציבור.

בימים האחרונים אנחנו רואים שתיאוריות הקונספירציה לא פסחו גם על וירוס הקורונה עצמו, כשאחת מהקונספירציות שתפסה כמו אש בשדה קוצים היא שתחלואת האנשים ומקרי המוות של חלקם לא נגרמו על ידי וירוס כזה או אחר, אלא כתוצאה מפרישת רשתות הדור ה-5 בעולם. על פי חסידי התיאוריות הללו, סיפור הוירוס, שהועבר לכאורה מהעטלפים לבני האדם הוא בסך הכל סיפור כיסוי לסיבה האמיתית.

אז מה זה טכנולוגיית דור 5

דור 5 או 5G – הוא הדור הבא של תקנים לתקשורת סלולרית אשר מרחיב את יכולות  הדור הקודם, דור 4- LTE. דור 5 מתוכנן כדי לספק קצב העברת נתונים גבוה, השהייה (Latency) נמוכה ומגוון חדש של אפשרויות שימוש. קצב העברת הנתונים מתוכנן להגיע עד קצב הורדה של 2 גיגה-ביט לשנייה, לעומת 200 מגה-ביט לשנייה של דור 4, ורוחב סרט מקסימלי של 400 מגה-הרץ.

רשת דור 5 מחולקת לשני תחומי תדר: התחום הנמוך FR1 כולל תדרים עד 6 גיגה-הרץ והתחום הגבוה FR2 כולל תדרים מ-24 עד 86 גיגה-הרץ. נכון להיום, הרשתות הפועלות במספר מדינות בעולם בהן ארה"ב, סין ועוד – שמשתמשות בתחום הנמוך של הטכנולוגיה.

אפשרויות השימוש המתוכננות הן נרחבות וכוללות פיתוחים טכנולגיים בשוק כלי הרכב האוטונומיים, שוק האינטרנט של הדברים IoT, ערים חכמות, טכולוגיות בתחום הבטחון האישי, אלטרנטיבה לטכנולוגיות התקשורת הקווית, טכנולוגיות שידור וידאו באיכות גבוהה ועוד.

על הקשר שבין תדר השידור לבין עוצמתו בדור 5

המידע הסלולרי שמגיע לכל אחד המכשירים הניידי שלנו נע באמצעות גל אלקטרומגנטי. גל אלקטרומגנטי מוגדר בתור ההתפשטות של תנודה בעוצמת השדה החשמלי והמגנטי במרחב. חזית הגל תתפשט במהירות קבועה, כלומר מהירות האור.

כל גל אלקטרומגנטי מוגדר באמצעות שני פרמטרים: אמפליטודה ואורך גל λ או תדר f, כאשר הקשר הינו f=1/λ. מכאן, ככל שאורך הגל גדול, התדר נמוך. אורך גל ארוך של אות המשודר יהיה יותר חסין להפרעות ויוכל לנוע רחוק יותר במרחב. דוגמה טובה לגלים עם אורך גל ארוך הם גלים של תחנות רדיו FM בעלי תדרים נמוכים יחסית באיזור מאות מגה-הרץ אשר נעים קילומטרים רבים במרחב.

כדי שטכנולוגיות הסלולר יוכלו להשיג מהירות העברת נתונים גבוהה עליהם להשתמש ברחבי סרט גדולים. לשם כך עליהם לשדר בתדרים יותר גבוהים כדי שיוכלו להשתמש ברחבי סרט של מאות ואלפי מגה-הרץ. עם התקדמות הטכנולוגיה מ- 3G דרך 4G ועד 5G החדש, היצרנים והמפעילים הסלולריים הלכו ועלו בתדרי השידור. כיוון שאות בתדר גבוה הוא יותר פגיע ויורד בעוצמתו במרחק קצר יחסית, יש צורך בריבוי אנטנות. עבור התחום הגבוה של תדרי דור 5 התכנון הוא לרשת רחובות שלמים באנטנות קטנות ואפילו בתוך הבתים, כדי שיוכלו לתת מענה של קצב גבוה מאוד של נתונים תוך כדי שמירה על עוצמת קליטה סבירה.

כיצד התחילה הקונספירציה

קבוצות מחאה נגד טכנולוגית דור 5 רבות קמו בשנים האחרונות תחת השמות Stop 5G  או Anti-5G. קבוצות מחאה אלו אשר עיקר פעילותן ברשתות החבריות, קמו במדינות רבות כולל ישראל. מטרת הקבוצות היא להוכיח כי דור 5 הוא טכנולוגיה קטלנית ומסוכנת כלפי בני אדם ובעלי חיים בכלל. לטענתן, השימוש בטכנולוגיה נעשה בימי מלחמת העולם הראשונה בתור נשק כלפי אנשים. קבוצות דומות היו קיימו אגב גם בעבר וכוונו כנגד טכנולוגית דור 4 – מאותם הטיעונים ועבור אותה המטרה.

כחלק ממאבק המסחר בין סין לארה"ב והמירוץ לעליונות טכנולוגית, סין הקדימה את המועד הצפוי והפעילה את רשתות דור 5 שלה בחודש נובמבר 2019. העיר ווהאן, שבה פרצה מגיפת הקורונה, הייתה אחת הערים הראשונות בהן הוקמה רשת דור 5. מכאן הדרך היתה קלה עבור מתנגדי הטכנולוגיה לקשר בין הדברים. המגיפה פרצה בעיר וואהן בחודש דצמבר 2019 ולטעתם תחלואת האנשים אינה נוצרה עקב וירוס אלא עקב השימוש והקרינה אליה נחשפה האוכלוסיה. אם תוסיפו לזה את החשש המובנה בקרב האוכלוסיה מריבוי האנטנות – שכזכור דרוש להפעלת ה-5G – תקבלו כר פורה להפצה של התיאוריות.

אגב, על פי סברה נוספת בקרב מתנגדי ה-5G, וירוס הקורונה הופץ בכוונה תחילה, כדי לסגור את האוכלוסיה בבתים, וכך למנוע מחאה כנגד עבודות ההתקנה של הרשתות ברחבי בעולם. טענה זו מגוכחת כמובן כיוון שרשתות דור 5 מותקנות ונמצאות בשלבי ריצת ניסיון ובשלבים מתקדמים של שימוש רחב במדינות רבות של העולם כבר היום, חודשים לפני שנפוץ ווירוס הקורונה.

האם יש חשש בריאותי עקב פרישת רשתות דור 5

המדע מגדיר הפרדה ברורה בין קרינה מייננת לבין קרינה בלתי מייננת. קרינה מייננת מוגדרת כקרינה בה יש מספיק אנרגיה כדי לנתק אלקטרונים מאטומים, שעלולה לגרום לשינויים ב-DNA שלנו, מה שעלול לגרום בסופו של דבר למחלות כמו סרטן. דוגמאות לקרינה מייננת: קרינת רנטגן, קרינת מכשירי CT ועוד.

אתר המדע "מדע גדול בקטנה" מסביר: "אלקטרונים באטומים ומולקולות מצויים ברמות אנרגיה בדידות, וברבים מהם ההפרש האנרגטי בין רמת האנרגיה של אלקטרונים מסוימים לבין המצב בו הם משתחררים – שווה לאנרגיה של קרני UV (על-סגולים). לפיכך, נוכל להתבסס על כלל האצבע הבא – קרינה אלקטרומגנטית תהיה מייננת אם תדירותה תהיה גבוהה מתדירויות האור הנראה, כלומר קרני UV, קרני X וקרני גאמא".

תחום תדרי הקרינה של מכשירי הסלולר נקרא mmWave אשר מוגדר בין התדרים 300 מגה-הרץ ועד 300 גיגה-הרץ ונמצא הרחק מתחום הקרינה המייננת, ולכן נחשבים בתחום הקרינה הבלתי מייננת.

דוח בינלאומי: לא הוכח נזק בריאותי

דו"ח שפורסם לאחרונה ע"י הוועדה הבינלאומית של קרינה בלתי מייננת (ICNIRP) טוען שלא הוכח נזק בריאותי הנגרם ע"י טכנולוגיה דור 5 והיא בטוחה לשימוש הציבור. ד"ר אריק ואן רונגן, יו"ר הוועדה, אומר כי "אנו מודעים לכך שחלק מהאוכלוסיה מודעת לכן הגדרנו תקן להקל על דאגה זו". כמו כן, בבדיקות אשר נעשו ע"י משרד התקשורת הבריטי בנושא החשש הבריאות עקב שימוש בטכנולוגית דור 5, נראו תוצאות מרגיעות. לפי דו"ח שפירסם המשרד, מדידות של רשת דור 5 במדינה הראו מספרים נמוכים משמעותית מהמותר ע"פ התקן הבינלאומי, ולכן אין חשש אמיתי לבריאות הציבור.

גם ארגון הבריאות העולמי מתייחס לסוגיה זו ומפנה למחקר שטוען כי "כל החששות הבריאותיים הנוגעים לטכנולוגיית דור 5 אינם בגדר איום". בנוסף מציין ה-WHO כי כל עוד השידורים נמצאים מתחת לעוצמה המותרת בתקן, אין חשש לבריאות הציבור.

טענה נוספת אשר ביכולתה להפריך את הקשר בין הדור ה-5 לבין הווירוס היא שהתדרים שעושה בהם שימוש טכנולוגית דור 5 נכון להיום הם תדרי התחום הנמוך – מתחת ל-6 גיגה-הרץ. תדרים אלו הם בשימוש מזה שנים בצורה יומיומית – אם כחלק מטכנולוגיה דור 4 או Wi-Fi (תדרי 2.4 ו-5 גיגה-הרץ) ועד היום לא נראה כי התפתחה פגיעה בריאותית בשל כך.

במילים אחרות, תוספת האנטנות הדרושה והמעבר לתדרים גבוהים יותר מעוררים חששות מפני סכנות פוטציאליות לבריאות המשתמשים ברשת התקשורת החדשה, אולם הראיות מצביעות על כך שהחששות אינם מבוססים.

יש גם ככה מספיק דאגות עם וירוס הקורונה

חשוב לציין כי כלל גורמי הבריאות מסתייגים מקביעתם באופן כללי וטוענים כי למרות שנכון להיום לא קיימת הוכחה מחקרית לעצם הקרינה כחשש בריאותי, אך נושא זה דורש בהחלט חקירה נוספת. לפי מכון דוידסון "ה-FDA מציין כי קיימת הסכמה רחבה על הצורך לערוך מחקרים נוספים שיבדקו השפעות ארוכות-טווח של חשיפה לקרינה בלתי מייננת, שכן מדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית שחשוב לבדוק את השפעתה המתמשכת לאורך שנים. לכן גם נקבעו הגבלות בטיחות ותקנים לתקשורת סלולרית שאמורים להגן על הציבור מחשיפה לרמות גבוהות של קרינה בלתי מייננת."

לסיכום ניתן לומר כי למרות הדאגות הרבות הקשורות לווירוס הקורונה, נראה כי ניתן להסיר דאגה אחת מהרשימה. כדאי להימנע מפיתוי לשמועות ולהסתמך על גורמי מדע ובריאות רשמיים בלבד בכל הנוגע לידיעות הקשורות למפגעים הבריאותיים אשר נגרמים עקב השימוש בטכנולוגיה ובכלל.

הכותבת היא מהנדסת אלקטרוניקה מומחית במערכות תקשורת אלחוטיות ומייסדת קהילת Women in Hardware Israel  

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

115 תגובות על "אז יש קשר בין 5G לקורונה? מהנדסת מסבירה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אורן
Guest

ככה היה גם עם הרדיו, כולם פחדו מזה. אחר כך היתה בהלת הטלפונים שמסרטנים את כולם. אחר כך האינטרנט, עכשיו דור 5. יגיע גם דור 6. ככה העולם עובד.

נשמע, הגיוני
Guest

אבל וואלה אחוז החולים בסרטן ושאר תחלואים בהחלט עלה בעשורים האחרונים אז אולי יש בזה משהו?

רועי
Guest

ככל שתוחלת החיים עולה, כך גדלים מקרי הסרטן, פשוט כי סרטן זאת מחלה שיותר נפוצה בגילאים מבוגרים.
במשך עשרות שנים שקיימת קרינה סלולארית בכל מקום, לא הוכח קשר בינה לבין סרטן.

ארז
Guest

יש סטטיסטיקות, למה לנחש? אחוז מקרי הסרטן עד גיל 24 באנגליה עלה ב 23% ועד גיל 50 ב 21% מאז שנות התשעים. אלו נתונים, לא ניחוש. כמובן שאין שום חיבור ישיר לקרינה, יש גם המון גורמים נוספים.

אולי
Guest

אולי אחוזי הסרטן עלו בגלל אורח החיים המודרני? ואולי הטכנולוגיה הרפואית התפתחה יותר ועושים הרבה יותר אבחונים?

יצק
Guest

הרבה יותר אבחונים? זה הדבר הכי טיפשי שיכולת להגיד סרטן שגורם למוות זה לא דבר שלא מאבחונים גם בשנות השמונים והשבעים

יצק
Guest

אתה שקרן! בודאי שהוכח. תספר את השקרים שלך לילדים שחולים דבר שכמעט לא היה קיים לפני כמה עשורים

זיהום סביבתי
Guest

גם זיהום האויר גדל בצורה ניכרת

קוביה הונגרית
Guest

אז מה?
עד עכשיו (30 שנה מאז שהטלפונים בשימוש מאסיבי) אין אפילו מחקר מדעי (עם דגש על מדעי!) אחד שמוכיח בצורה חד משמעית ששימוש בסלולר גורם לסרטן (או למחלות קשות אחרות).
יותר מזה, גם אם באמת יש עלייה באחוז החולים בסרטן לאורך השנים, אף מחקר לא הוכיח בצורה חד משמעית שהעליה הזאת נגרמה משימוש בסלולר.

רק אמת
Guest

אתה משתולל כאילו אתה מינימום מקבל תמלוגים על כל פלאפון שנמכר.
הטענה היא מאוד הגיונית, תדרים זה החיים, מאוד ליגיטימי לחשוב שהפגזה של תדרים שונים יכולה לשפיע על הפיזיקה שלך ועל הבריאות (מזכיר לך שאתה 70% + נוזלים).
עכשיו כדי לעבור מתיאוריה למדע צריך ניסויים ומציאת קשר,שם אנחנו נמצאים. אמנם לא הוכיחו את זה אבל זה לא אומר שזה לא נכון.
גם לא הוכיחו קשר בין דיאטה עתירת סוכר וסיגריות למחלות, אז מה ?

קוביה הונגרית
Guest

אתה צודק באימרה שלך שזה שלא הוכיחו את זה לא אומר שזה לא נכון.
לגבי המשפט האחרון שלך…. חוסר אחריות לזרוק משפט כזה כשיש ערימות של מחקרים שמוכיחים שחור על גבי לבן שסוכר גורם להרבה מחלות לב וכלי דם (אגב יש גם הרבה מחקרים שמלח גורם לאותם תסמינים וכנראה מוביל לאותם מחלות).

מחקרים סטטיסטים
Guest
מחקרים סטטיסטים

אני לא רופא אבל נראה לי שקשר שנמצא הוא סטטיסטי- לא חושב שיודעים את המנגנון הישיר אחרת מן הסתם היו ממציאים תרופה שתמנע את זה
כידוע לכולנו סטטיסטיקה עד גבול מסוים היא דבר שנתון לפרשנות
אם היה אינטרס כלכלי להוכיח שיש קשר בין קרינה ומחלות אני מניח שהיו "מוכיחים" את זה

דני
Guest

התגובה שלך מזכירה לי את התגובות של יצרני הסיגריות שטענו שאין מחקר שמוכיח בצורה חד משמעית שעישון סיגריות מסרטן.
כשיש לובי שמשקיע מיליארדי דולרים בעצירת וסירוס כל מחקר, לובי שהופך לבדיחה מזלזלת כל פרסום נגד הדוגמה (די בדומה לכתיבה שלך) , אז נותר לנו להחליט לבד מה נכון ומה לא.

קונספירציה?
מלבורו-מן מת מסרטן ראות, קופסאות הסיגריות שחורות, אסור לפרסם טבק, ועל כל קופסא יש אזהרה שהעישון מסרטן.

הטלפונים שלנו כבר שחורים…

לולי
Guest

זה ממש לא נכון. ראה ביוטיוב כתבת תחקיר של אושרת קוטלר ערוץ 12 וגם חפש ניסוי בחולדות ובעכברים.

נדב
Guest

תקשיב מטומטם זה עובד הפוך. תראה לי מחקר בטיחות אחד של דור 5.

שמישקו
Guest

כולם מטומטמים ואידיוטים חוץ מהגאון הזה שלא טוען שום טענה בת משקל

ניוטון
Guest

מאיפה הטיעון שכמות חולי הסרטן עלתה?
https://ourworldindata.org/cancer
יש לך פה נתונים מ1990 ו2017
אני אסתכן ואומר שהיא אפילו ירדה

אני
Guest

חוק מספר 1 במדע, בהפרש עצום ומודגש, זה שנסיבתיות היא לא סיבתיות.
אחוז החולים בסרטן עלה ב 20 השנים האחרונות, ואיתו גם הפופולריות של ג'סטין ביבר, אז אולי ג'סטין ביבר גורם לסרטן?
הרבה דברים עלו יחד עם מספר חולי הסרטן. כמו זיהום אוויר נניח, שכן נמצא קשר בינו לבין סרטן.
אבל הדבר הכי חשוב והכי קיצוני שעלה עם השנים והוא הסיבה העיקרית לעלייה במספר חולי הסרטן הוא היכולת שלנו לאבחן את המחלה מוקדם יותר וביתר דיוק.

הילה
Guest

יש גם תוסיפי לזה מאכלים מסרטנים שנפוצים בתזונה מערבית, עישון, אזבסט, זיהום…

נדב
Guest

אורן אתה אידיוט

שמישקו
Guest

לא ברור למה הוא אידיוט . ומה זה אומר עליך….

פייסבוש
Guest

זה מחקר ידוע.
תוקפו יפוג הלילה, בחצות.

שחר
Guest

כמה כסף שילמו לה כדי שהיא תעשה את הכתבה הזו?
איך היא מבינה את ההשפעות על גוף האדם?
מה המקצוע שלה קשור לגוף האדם?

כ.מ.
Guest

1.לא רלוונטי
2.כי בניגוד אליך היא חקרה את הנושא ומצטטת מחקר מדעי
3.קשור להבנת הטכנולוגיה והסבירה מאוד יפה מדוע הטכנולוגיה איננה מזיקה

אתה לא רלוונטי
Guest
אתה לא רלוונטי

1. תלמד קצת לוגיקה אז תבין ש"לא הוכחה כמזיקה" זה לא שווה ערך ל"הוכחה כלא מזיקה"
2. מי מממן את המחקרים זה דווקא מאוד רלוונטי- בשנות ה50 של המאה הקודמת חברות הטבק תאמין או לא מימנו עשרות מחקרים ש"הוכיחו" שעישון הטבק לא רק שאינו מזיק אלא אף בריא
מדע מסובסד ומחקרים ממומנים עם תוצאות מוכתבות מראש זה לא טריק חדש

רועי
Guest

אחד העקרונות החשובים במדע היא שלא ניתן להוכיח כלום.
מה שאמרת לגבי שלא הוכח שאין קשר הוא נכון לגבי כל דבר שהמדע גילה.
גם לא הוכח שהחום במהלך היום מגיע מהשמש, למרות שדי סביר שזה אכן כך.

קוביה הונגרית
Guest

"אחד העקרונות החשובים במדע היא שלא ניתן להוכיח כלום."
חחחחח תגובה על גבול הפאטתית.
אתה צוחק נכון?
בטח הרב שלך אמר לך את זה…

מישהו
Guest

אין דרך להוכיח משהו כלא מזיק. מה אתה רוצה? איך נוודא במאה אחוז שהיא לא מזיקה?[ כי למשל גם השידה שלך לא הוכחה כלא מזיקה, ואולי היא באמת גורמת לסרטן? שהרי 1% ממי שיש לו שידה בבית, יש לו סרטן!!!] אתה רק יכול לוודות שהיא מזיקה, אם למשל אדם נחשף לקרינה, ו95% עד 100% קיבלו סרטן תוך מספר ימים מוקצב, אז הוכחת שהקרינה מזיקה, ועד אז – הקרינה בגדר לא מזיקה.

כ.מ.
Guest

די בטוח שאתה לא רלוונטי.
ICNIRP זה לא חברת טבק. עדיף שתשתוק.

The International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection is an international commission specialized in non-ionizing radiation protection.

זוהר
Guest

הסבר מעניין !

אני
Guest

לכו תגורו על אי בודד. בלי חשמל או סלולר.
(רק תוודאו שהוא לא משמש לניסויים גרעיניים)

מיכל
Guest

כל הכבוד למהנדסת!! משתפת את זה עם כולם.
חפרו הנודניקים עם -5G בייחוד זאת מהסרטון

יוסי
Guest

זאת מהסרטון היא סתם טיפשה פרונואידית

רועי
Guest

יש אנשים שלא משנה כמה יסבירו להם, תמיד יעדיפו להאמין לקונספירציות. אין מה לעשות, זה פשוט הרבה יותר מרגש אותם מאשר העובדה שזה פשוט אינטרנט יותר טוב, ללא כל סכנות בריאותיות.

בכל זאת, לאנשים היותר נורמליים שבינינו, כתבה נחמדה ומעניינת.

נורמלי=אידיוט מצוי
Guest
נורמלי=אידיוט מצוי

תבקר פעם במחלקה פסיכיאטרית- כולם שם חושבים שהם "נורמלים"
בבתי משפט ובתי כלא – כולם אזרחים "נורמטיבים"
ככה זה שהנורמה היא להיות כבש חסר מוח
אתה בטח מאלא שעומדים ברמזור עם אוזניה וצועקים תוך נפנוף ידיים ולא מבינים למה אנשים מסתכלים עליהם בבעתה

נורמלי = נורמלי
Guest
נורמלי = נורמלי

אכן תאוריות קונספירציה פורחות במחלקות הפסיכיאטריות, אבל לך תסביר לפסיכים שאלה הן רק הזיות ממוחם הקודח…

כ.מ.
Guest

אוי איזה טוחן במוח אתה.
נמאסתם כבר נודניקים שלא מאמינים בכלום.
אל תתחסנו נגד הקורונה ותמותו לבד בצד ובשקט

מאמין באמת
Guest

מה הקשר לחיסונים? מה אתה מערבב? דמגוג בשקל…

מישהו
Guest

אז כל העולם הוא בגדר פסיכי, ורק אלה שלא מאמינים לאף אחד וחושבים שכולם רוצים להרוג אותם – הם הנורמטיבים?!?!

אהבלזז
Guest

אתה באמת כבש טיפוסי.. שיהיה בהצלחה עם ההקרנות.

יצק
Guest

כן אתה מהאנשים האלה שמעדיפים להאמין לקונספירציה הכי גדולה "שקרינה לא מזיקה" אבל שתגדל ותהיה לך משפחה וילדים קטנים ואנטנה שתי מטר מהחדר שלהם אז תבין שטעית

רון
Guest
1) הטענה היא לא שהאנטנות גורמות לקורונה, אלא שבחסות הקורונה מחוקקים את החוק מבלי לתת זמן לאזרחים להתנגד (נתנו רק 24 שעות בין ההצעה להצבעה). 2) יש קהילה רחבה של רופאים ומדענים בעולם שמודאגים מההשלכות הבריאותיות של האנטנות. מספר פניות של מדענים לאיחוד האירופאי, סלובניה החליטה להקפיא את הפרויקט, הולנד הודיע שמשרת הבריאות שלה יערוך חקירה עצמאית לפני התחלת הפרויקט. עצומה של מעל 54 אלף מדענים בגרמניה. אגב, חלק גדל מהחששות הם לגבי נזקי הסביבה ולא רק נזקים לבני אדם. 3) הנסיון להציג את זה כתיאוריית קונספרציה ולהשוות לתיאוריות כמו של העטלפים, מנסה להגחיך ולבטל את הדעה הנגדית. כאילו שמדובר… Read more »
רועי
Guest

זאת קרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת.. רק בסלולר הטכנולוגיה קיימת כבר עשרות שנים בשימוש רחב בכל העולם.
תמיד כדאי לאסוף עוד נתונים אבל אי אפשר לעשות מחקר של שנים כל פעם שמעלים את התדר בעוד הרץ…

הנחש האפל
Guest

כזאת חשיבה ישראלית זה כזה מגוכך

קרינה סלולרית 24/7
Guest
קרינה סלולרית 24/7

זה לא רק כמה הרץ- המהירות הגבוהה וקלות הפריסה ייתרו את התשתית הפיזית המסורבלת של הכבלים ויחסלו את התחרות מצד חברות שמתחזקות אותה
המטרה של חברות הסלולר היא שכל תקשורת בכל העולם תעבור ל5G ז"א קרינה ש"לא הוכחה כמזיקה"( מישהו מאמין לזה? ) בכל מקום 24/7 365 ימים בשנה

קוביה הונגרית
Guest

אתה טועה ומטעה….
אף אחד לא מתכוון לרשת כל פיסה שטט בעיר עם אנטנות 5G….
בשביל להגיע למצב כזה העלויות פשוט אסטרונומיות (תחשוב שקירות חוסמים את התדר, אז במבנה כמו קניון גדול צריך מאות אנטנות)

קוביה הונגרית
Guest

פיסת שטח*

חישובי רווח והפסד
Guest
חישובי רווח והפסד

יכול להיות שאני טועה- לפי מה שקראתי( סה"כ שני כתבות ) אז הטווח של אנטנת 5G זה רדיוס 200 מטר והכוונה היא לפרוש אותן בצורה מסיבית בערים גדולות
בקשר לעלויות- אם אני צודק וזה ייתר את תשתית הכבלים אז העלויות שלהם יהיו זניחות ביחס לרווח הצפוי

הנחש האפל
Guest

אותם תיעונים, הפך המוחלט ממחקרים אמיתאיים ומעמיקים. פיזיקאי הוא לא רופא ואין לו שום מודעות לאיך גוף האדם מושפע מיזה. שקרים מאוד עמוקים אתם מנסים לבנות פה.

כ.מ.
Guest

אלוהים ישמור כמה שגיעות כתיב. חזור לבית ספר נחשי

לא נחשי
Guest

שגיאות

יוסי
Guest

מה אתה מופתע? זו הרמה של הקונספירטורים למיניהם – לא השכלה ולא שכל…

יצחק כהן
Guest

ב"ה

גם אני קיבלתי סרטון כזה, תמיד היה ככה על כל דבר שיוצא התעורר התנגדות ראשונית
כשיצא המכונית אמרו שאף אדם לא יוכל לעבור את ה 50 קמ"ש.. וגם על החלליות היה דיון דומה מה מהירות מקסימלית אפשרית לאדם

בקיצור לקחת הכל בערבון מוגבל, צריך לזכור שלפני שכל טכנולוגיה מגיע לצרכן היא נבדקת ביסודיות אצל היצרנים ומכוני התקנים השונים השייכים לכל מדינה ומדינה

לגבי הקישור לווירוס הקורונה זה מנותק לגמרי מהמציאות, הוכח שזה מגיע מחיות וזה מדעי ועומד על הרגליים, ככה שהשערות בטן לא משנות את המציאות

דווקא אנשים שמפיצים מידע כוזב הם אלו שגורמים פחד לציבור

קרינה סלולרית 24/7
Guest
קרינה סלולרית 24/7

הטענה היא לא שהקרינה מה5G גרמה לקורונה אלא שהיא החלישה את המערכת החיסונית ולכן יחס התמותה הגבוה עד פי 10 במקומות בהן היא נפרשה דוגמת העיר ווהאן בסין ובצפון איטליה

יצחק כהן
Guest
ב"ה אם באמת תרצה לבסס את הטענות שלך על משהו אמיתי בבקשה, נסה להתחיל בארץ היום יש סטטסטיקה די מדוייקת על כמה חולים יש בכל אזור בארץ, תשווה את זה לאנטנות, קיים מפות על כל האנטנות בארץ ומאיזה סוג בכל אזור וכן אנטנות עתידיות שיבנו בקרוב, תשווה ותחזור עם מספרים, אח"כ יהיה קל יותר לדבר. ככה גם אני ידבר מתחושת בטן שאין שום קשר, הסיבה פשוטה ה G5 לא הגיע לבני ברק ושם אחוז ההדבקה גבוהה ביחס לשאר המדינה. ובכלל היהודים בעולם פגיעים יותר לווירוס ווהסבר ההגיוני לזה בגלל שחיי הקהילה שלהם מאוד משותפים ואקטיבים. וצפון איטליה זה נחשב לאזור… Read more »
אלי
Guest

כי עד היום דור 4 לא הפריע לכם? תתביישו, כל המעקבי טכנולוגיה המבוגרים שלא רוצים שהעולם יתקדם קדימה.
קל מאוד להתנגד למה שלא מבינים בו.
הידעתם שצילום CT מסרטן? אבל לא אכפת לכם לעשות אותו כשצריך…

קרינה סלולרית 24/7
Guest
קרינה סלולרית 24/7

דווקא אכפת מאוד- ותתפלא אבל גם רופאים משתדלים להמנע מזה אם לא צריך או אם עשית יותר מידי

רועי
Guest

הבעיה היא שזה לא רק מבוגרים.. האינטרנט מאפשר לתאוריות קונספירציה כאלה, וכמו רבות אחרות, להתפשט ולהגיע להמונים בקלות.
יש אנשים שאין להם מספיק חשיבה ביקורתית, וזה ממש עושה להם שטיפת מוח.
אפילו עובדות כמו צורת כדור הארץ, שידועות לנו כבר אלפי שנים, אנשים מתחילים להטיל בהן ספק. זאת האירוניה- הטכנולוגיה מתקדמת בזכות המדע, והבורות מופצת באמצעות אותה הטכנולוגיה.

כ.מ.
Guest

כל מטורפי העולם שטוח, האנטי חיסון והאנטי אנטנות לא סתם מחפשים תשומת לב.. הם מפרסמים את הסרטונים המפגרים שלהם ביו טיוב כדי לעשות כסף. הם עושים כסף על חשבון המטומטמים שצופים בהם

יוסי
Guest

בתור מהנדס חשמל שמכיר את תורת האנטנות אני לא מבין איך מהנדסת יכולה לדבר בכלל על השפעות רפואיות/ביולוגיות

לייצנים מדברים
Guest
לייצנים מדברים

כמו שסימן טוב יכול לדבר על מודלים של מגפות ולמה בדיקות זה מיותר

כ.מ.
Guest

נכון, היא לא תיארה כלום על ההשפעות הבריאותיות מהידע או חוסר ידע הפרטי שלה. היא בסך הכל ציטטה מחקרים אמינים.
אם ישנם מחקרים אמינים שמוכיחים שדור חמישי כן פולט קרינה מיננת, אתה מוזמן להביא סימוכין כאן בתגובות.

אתה אמנם מהנדס חשמל, אבל אתה לא פיזיקאי. זה לא עוצר אותך מלתרום את פיזיקת החשמל לצורך העיסוק שלך.. ואני בטוח שיש לך דעות בנושא החשמל גם אם אתה לא פיזיקאי

מישהו
Guest

מהנדס חשמל מכיר את "תורת האנטנות"? יותר כמו ד"ר שקשוקה

קונספירציה אמיתית
Guest
קונספירציה אמיתית

מחלקת יחסי ציבור של חברות הסלולר עובדת שעות נוספות
בסה"כ הם רוצים לייתר את התשתית האופטית/נחושת ולהשתלט על שוק התקשורת
על הדרך כולנו נקבל קרינה "לא מיננת" ו "שלא הוכחה מזיקה" 24/7 365 יום בשנה גם בתוך הבתים
אז כדי למסמס את המתנגדים המציאו איזה תאוריה מגוכחת והפיצו אותה
ועכשיו כל מי שחושש בצורה לגיטימית ומוצדקת מפגיעה בבריאותו משויך אוטומטית לקבוצת הזויים עם בעיות נפשיות ונשלח לשים כובע מנייר אולמיניום על הראש
well played…

אחד שרוצה לדעת ת\'אמת הנכונה !!!
Guest
אחד שרוצה לדעת ת\'אמת הנכונה !!!

לאחר שקראתי את כל התגובות ושמעתי את כל התאוריות האפשריות, שקשורות לכל הקורונה וה G5 אשמח שמישהו פה יעלה הוכחות מדעיות + הוכחות סלולריות מפי מומחים בשני הנושאים הנ"ל,
שיפריכו את שלל התאוריות שמוצפות ברשת ובתקשורת ואף אכן יוכיחו שני הגופים האלה יחדיו בשידור לייב לכל העולם מהיא האמת ומה היא השקר !!!

תודה רבה לכם ????

רועי
Guest

יש לך הרבה בקשות :)

כ.מ.
Guest

אוקיי הנה האמת –
עד כה, הוכח שהקרינה היא לא מיננת ולכם לא מזיקה בכמות אליה אתה צפוי להיחשף.
עוד לא נמצא מחקר אמין שמוכיח שהקרינה הזו כן מזיקה.

עדיין.

אז הנה הבחירה שלך – או שתבחר להאמין שיום אחד אולי כן יוכיחו שזה מזיק, ובמקרה זה בבקשה זרוק את הטלפון שלך לפח ותעבור החוצה מן העיר.

או שתמשיך לחיות את החיים שלך בלי דאגות מיותרות, גם ככה יש הרבה ממה לדאוג.

זו הנקודה של גברת מהנדסת.

אבי
Guest

המשותף לכל אותם היסטרים מתנגדי הקידמה הם שרוב ככולם לא מגיעים מתחום מדעי החים או הנדסה. במקרה הטוב מדובר בצייר או במורה לנגינה שחושבים שהם מספיק מבינים בתחום כדי לייצר פניקה ציבורית.

אדל
Guest

מי ממן את הכתבה הזו?
האם הקרינה , באשר תהיה, לא פוגעת באדם?
מדוע מנהגי העולם לא מוצאים הודעה ששוללת כי ה5G לא פוגע?
מדוע הקורונה פוגעת באנשים עם מחלות רגע?

אנון
Guest

אתה רוצה מחקר? תחקור. אף אחד לא יאכיל אותך בכפית. כמו שאמרו תקח הכל כערבון מוגבל כמו שאמרו. גם אני נפלתי לתיאוריה המגוכחת הזאת.

"מדוע הקורונה פוגעת באנשים עם מחלות רגע?" – אלף כול תלמד עברית רושמים רקע. כדי לענות על התשובה תלמד רפואה. כדי ללמוד רפואה תעשה פסיכומטרי. עכשיו לא ניתן לעשות פסיכומטרי כי השביתו, אולי במתכונת מצומצמת. לרוב עושים יותר מפעם אחת פסיכומטרי תקח את זה בחשבון. אם אין לך זמן לך תעשה קורס ברפואה או במגזר הערבי או תמיר את דתך לערבי ומדינת ישראל תקל עליך עם תנאי הקבלה.. איזה כיף לעבוד יותר קשה..

ערבי חילוני
Guest

ערבי זה לא דת- רואים שלא עשית פסיכומטרי…

מהנדס
Guest

שטויות ברסק עגבניות.
גם מיקרו גל זה בלתי מייננת, וזה עדיין מבשל אותך.
מי המטומ טם שהחליט שהמינניות של קרינה היא המדד למסוכנות??? טיפשות מוחלטת.

הרבה מחקרים רציניים הראו גרימה ישירה של סרטן מוח ולב כתוצאה מחשיפה ממושכת לקרינת5g .
כמובן ששלטונות האופל (ראיתם מה קורה בממשלה שלנו?..) לא רוצים שתדעו יותר מדיי. כל קרינה אלקטרומגנטית יוצרת תהודה כלשהי בגופים שלנו. הגלים של דור 5 חודרים עמוק יותר, חזק יותר, הרסני יותר.

אין לאן לברוח, חייבים להילחם על חיינו ועל עתידנו.

רועי
Guest

אכן ההשפעה של קרינה בלתי מייננת היא חימום (כמו במיקרוגל).
אם מרגישים חום לא נעים באוזן, לאחר דיבור ממושך בטלפון, מומלץ להפסיק.
באמת מזל שבני אדם מרגישים חום, ולא ימשיכו כרגיל כשהם מרגישים חום כל כך גבוה שהם מתבשלים. זה גם תקף לעמידה ממושכת בתוך מדורה בוערת. ראו הוזהרתם.

כ.מ.
Guest

אז אל תשים את הראש במיקרוגל.

ואם אתה מאמין שסלולרי זה מיינן , אל תשתמש בטלפון סלולרי.

אבל כמובן שאתה משתמש בסלולרי, נכון? כמו כל הנודניקים כאן, אתה מטיף להפסיק משהו אבל אז ממשיך להשתמש בו.

כמו מתנגדי החיסונים שנהנים מהעובדה ששאר האוכלוסיה מתחסנת ומגינה עליהם. לא אכפת להם שהם מסכנים אנשים בסיכון.

מישהו
Guest

שלטונות האופל… זה נקרא חי בסרט [תרתי משמע]

משתמש מק
Guest
הכתבה היא חד צדדית, עצם העובדה שמדובר כאן על תיאוריית קונספירציה לא אומרת שכל מי שמתנגד הוא איש הזוי. לא ציינתם שההתנגדות לדור 5 קמה בשנים האחרונות גם מפי הרבה מדענים מכובדים. מדינות כמו שוויץ החליטו לפני פחות מחודשיים לעצור את הפריסה מחששות בריאותיים, אבל את זה לא ראו לנכון להציג בכתבה, כי זה לא מחזק את הסיפור של ״ההזויים מול אנשי המדע הנאורים״. ״(ICNIRP) טוען שלא הוכח נזק בריאותי הנגרם ע”י טכנולוגיה דור 5 והיא בטוחה לשימוש הציבור״ – אבל לא מציינים ש-ICNIRP זהו ארגון שמשרת אך ורק את התעשייה. גם לא מצויין שנעשה מחקר מועט מאוד על השפעות… Read more »
אורח 1
Guest

תקשורת סלולר זה רק 5% מהטכנולוגיה של דור 5…
מסתתר מאחורי זה הרבה מאוד דברים..

שמואל
Guest

מעניין כמה שילמו לכם
ליצנים..

חגי
Guest

הניסיון להסביר הוא טוב וממצה.
דא"ג, כותבת המאמר מהנדסת בחברת Verint…

בכלל ובלי קשר, מציע להסתייג ממאמרים של בעלי מקצוע מתחום האלקטרוניקה/הנדסה,
כי נושא המחלוקת או החשש נובע מהשפעות על גוף האדם

קאי
Guest

אני רק שמעתי את הטענה " אין הוכחה שזה מסרטן" ואני אומרת "אין הוכחה שלא"

כ.מ.
Guest

אני רק שמעתי "אין הוכחה שקאי לא בולעת". לא נעים נכון? אין צורך להוכיח שאין לך אחות. חובת ההוכחה היא על ההוכחה שכן

חיים יבין
Guest

שקר אחד גדול עובדים על כולנו!! זה באמת מסרטן וזה קרינה ממש!

משה
Guest

גם אם יש סיכוי 10% ש5G מזיק (כמובן בעקיפין ולא ולא יוצר "ווירוס" אלא מחליש את המערכת החיסונית). אני לא חושב שזה צריך ליצור כה כאוס. מאחר ויש הרבה יותר דברים שהוכחו שמזיקים מאוד ועדיין ממשיכים להשתמש בהם. ולא שמענו את כל אותם אנשים מבקשים להחרים אותם.
לכן זה מעמיד עת כל הנושא "בקונספירציה" ברורה לכל בר דעה. וכן לא משאיר כלל מקום להתווכח על מה שעדיין לא חקרו (חשיפה לתווך ארוך).

אהרון
Guest

אם זה לא מסוכן- תוכיחו מחקרית.
אם זה בספק, למה שניקח סיכון??

משה
Guest

אתה רוצה שיוכיחו על כל דבר אם הוא מסוכן?
צריך שיהיה מעט סבירות להזק וגם זה עין על פי מחקרים,

אנון
Guest

אתה רוצה מחקר? תחקור. אף אחד לא יאכיל אותך בכפית. כמו שאמרו תקח הכל כערבון מוגבל כמו שאמרו. גם אני נפלתי לתיאוריה המגוכחת הזאת.

קוב
Guest

כל תומכי הרעיון ש 5G טכנולוגיה מזיקה, אתם מבינים שעצם הבקשה להוכיח שזה לא מזיק היא בקשה מטופשת? אין דבר כזה להוכיח משהו שהוא לא.
הטכנולוגיה תתקדם, תמיד יהיו חששות, אבל בהנחה שזה נכון. אז מוציאי הקונפירציה לפועל מנסים להרוג את עצמם? ילדיהם? הם השיגו חיסון בדיוני למשפחות שלהם ומנסים עכשיו להשמיד את האוכלוסיה (דבר שגם יגרום למוות של לקוחות בטווח הרחוק…)
והמהנדסת פה הביאה לא מעט מחקרים שמוכיחים אחרת, ובנוסף יש את המחקרים של ארגון הבריאות העולמי, אז בחיאת שחררו תעסק

WHO -אמינות כמו האו\"מ
Guest
WHO -אמינות כמו האו\"מ

מי דיבר על קונספירציה? הקונספירציה היחידה היא שחברות הסלולר רוצות לעשות כסף- הבריאות של התושבים זה לא ממש מעניין אותם
אם אתה כזה גיבור- היית מוכן שיתקינו לך אנטנה בסלון? או אפילו בדירה ממול?
מניח שלא…

מישהו
Guest

והילדים שלהם גם לא מעניינים אותם?
(לא, כל ראשי החברות בעולם של סלולר לא חייות בתוך מדבר מנותק מאינטרנט)

הייקר
Guest

וואי וואי, כמה שטויות נכתבות כאן ע"י טוקבקיסטים. ולחשוב שאתם עוד אמורים להיות מוטים כלפי מדע וטכנולוגיה. אני רק אשגר כאן מסר קטן משלי: תאוריות קונספירצייה הן מפלטו של הבור היהיר. כן, גם בור וגם יהיר.

מהנדל רשתות וירוסים
Guest
מהנדל רשתות וירוסים

גם בבני ברק התקינו רשתות 5G , שהרי מדובר בצרכני דטה סלולרי כבדים.
והנה מעל שליש חולים.

בידוד ושמירת מרחק כפי שנדרש מכלל האוכלוסיה? לא קריטי, כי אלוהים יעזור.. הכל בידי שמיים.
ואלוהים יעזור? לא בטוח, דיי נמאס לו מבני האדם והיובדות בשטח מוכיחות אחרת.
וכמובן שיש צדיקים בסדום.

אז הקשר החלש בין ארהב סין ואיטליה להתפרצויות שם וחוסר הקשר למדינות עולם שלישי בהן גם יש התפרצויות והדוגמאות המאוד חזקות על אוכלוסיות שלא הקפידו על הכללים ונדבקו , מוכיחים אחרת.

מיכל
Guest

הטכנולוגיה הזאת "רק" מחממת את התאים שלנו. זה הוכח מדעית. כל השאר בסדר…
את רוצה חימום תאי כמו של מיקרוגל?
בבקשה… אני לא מעוניינת. תודה. יש לי זכות לבחור דבר כזה? מי שרוצה שיבחר בסביבה רעילה. אני רוצה זכות לבחור מה יש באוויר שאני נושמת. נשמע לי בסיסי ביותר.

//////Q
Guest

מצחיק שאורית גבע מנסה להרגיע אנשים חסרי ידע שמפחדים מכל דבר.
אי אפשר להרגיע פחד לא רציונאלי. זה בלתי אפשרי. זה או שהפחדנים יבינו לבד או שלא יבינו לעולם ולכן לבלבל אותם עם עובדות פשוט לא אפקטיבי.

שוקי
Guest

המהנדסת כנראה מהונדסת

שלום
Guest

חרטה בלבוש

אורי
Guest
אני קורא את כל ההזויים שאין להם מושג מה זה בכלל 5G מדברים על זה. אני באמת לא יודע אם קרינה סלולרית מזיקה , רק את מה שכולם כותבים שעד היום לא נמצא קשר בין קרינה בלתי מייננת לבין מחלות למנייהן. אבל בתור מהנדס עיבוד אותות ותקשורת בחברה שמפתחת את ה5G פה בישראל, אם כבר מערכת ה5G מייצרת פחות קרינה מהדורות שלפניה. אנשים חושבים שככל שיש יותר אנטנות ככה יש יותר קרינה אבל זה שטויות כי הקרינה זה ביחס להספק שהאנטנה מייצרת וה5G יהיה פרוס בצורה צפופה ושווה יותר ויעבוד בהספקים הרבה יותר נמוכים, היעילות שלו הרבה יותר גבוהה ולכן… Read more »
יודע את האמת
Guest
זו לא שאלה של טכנולוגיה ולא שאלה של בריאות. כמו תמיד, זו שאלה של כסף. מי צפוי להפסיד הכי הרבה כסף מכניסה של טכנולוגיה שמייתרת כבלים תת קרקעיים? החברות שמחזיקות תשתית תת-קרקעית. במשך עשרות היה לחברות האלה מונופול ולובי חזק כולל חקיקה ייעודית. בישראל יש רק חוק אחד עם שם של חברה – חוק הבזק. אחד. אין חוק בזן, אין חוק פזגז, יש חוק בזק. אז מה יותר פשוט מאשר לשלם לכמה מטורללים, שממילא מתנדנדים בין שפיות להזיה, לתדלק אותם בתמיכה כספית, ישירה או עקיפה, וללבות את הפחד מהמילה קרינה. לא חשוב שזה לא קשור למציאות, לא חשוב שההיגיון הכלכלי… Read more »
שחר
Guest

כמו שאין אנרגיה חינם, כך אין העברת נתונים חינם. סיבים אופטיים היא צורה בטוחה ונקיה להעברת מידע. כל בייט של דאטה שעובר דרך תווך אויר מסוכן לבריאות. כל אנטנה בכל דור של סלולר כולל כמובן דור5. עד עכשיו לא היו מספיק עדויות חותכות כי מספרי הנפגעים לא היה מספיק גבוה, אלא באזורים של קרינה ממש חזקה. אבל חכה חכה.. מספר חולי הסרטן יעלו בטור גיאומטרי בקרוב.

דוד רוזן
Member

הכותבת מסבירה שאין בעיה עם האנטנות בגלל שהן רחוקות, ובדור 5 פורסים הרבה יותר אנטנות בסביבת המגורים אז זה אמור להיות יותר מסוכן לא?

צ.פ
Guest

אז איך זה שהבידוד עוזר לנו לא להידבק? אם אכן הקרינה היא באויר הורסת את המערכת החיסונית של הגוף שלנו….אז איך בידוד עוזר? לפי תאוריה זאת היינו אמורים להיות חולים גם אם אנחנו בבית לא?

מישהו
Guest

אם אתה לא מבין מה טוב בבידוד באמצע מגפה, אל תדבר. שאם תדבר ידעו שאתה אדיוט.

Fhgf
Guest

מי שמפחד מדור חמש, כדאי שיחיה בחושך, מכיוון שהתדר של האור הנראה מכל מנורה פשוטה הוא הרבה יותר גבוה מתדר השידור של הדור החמישי ובהספק הרבה יותר גבוה. ועוד לא דיברנו שגוף האדם עצמו פולט אנרגיית חום שהתדר שלה יותר גבוה גם כן מדור חמש.

אליסה
Guest
תתביישי את וכל מי שתומך ומתגאהבטכנולוגיה הזו!! כן תתביישי! את תקחי על כתפייך ועל אחריותך ילדים מדממים מהאף? או אנשים שיסבלו מבחילות כאבי ראש תדיר? את תקחי אחריות על חולי הסרטן ?? את??? חצופה!!! תראי כמה פרופסורים וכמה אנשי מקצוע כולל כאלו שעבדו עם הטכנולוגיה במלחמת העולם השניה אגב הייתה לך טעות בכתבה!! זו טכנולוגיה שפותחה בשנות השבעים ונוסתה כבר על חיילים ובני אדם! תקראו ותסכילו. ולגבי האישורים גם על הפייק הזה הכל ידוע. היו שני מחקרים לגבי אם הטכנולוגיה מסרטנת או לא. אחד קבע שפוגע והשני קבע שלא ברור אם פוגע..אז משרד הבריאות העולמי בחר במחקר שלא היה כל… Read more »
נדב
Guest

כל מי שאומר שככה העולם עומד הוא אידיוט שקובר את הראש בתחת. אני רוצה לראות מחקר אחד שמוכיח שדור 5 לא מזיק. חבורה של מטומטמים יש פה, זה לא יאמן

שמישקו
Guest

כן כן . כולם חוץ ממך. גאון

אבנר
Guest

כמו שיתקיימו בקרוב בחירות רביעיות מועד 4 ככה היה G4 וככל הנראה יתקיימו חצי שנה לאחריהם בחירות חמישיות כלומר מועד 5 וזהו G5. למעשה טכנולוגיית ה-G מקדימה בכשנה את הפרלמנט הישראלי . לקראת הבחירות הרביעיות אני בקריאה: צעו להצביע !!!

אמת
Guest

העולם עובר לסדר עולמי חדש שהיא דיקטטורה עולמית שתוכל לשלוט באנשים. דרך תדרים אפשר לחסל בני אדם…… השתמשו בטכנולוגיה כזו כבר במלחמת העולם השנייה….אנחנו נכנסים בעיניים פקוחות לכלא מטריקסי עולמי……. באופן שלא מאפשר לנו בחירה. ברגע שכולם יהיו לכןדים. זו מלכודת המוות האולטימטיבית……את מי שירצו יוכלו לנפות……נאציזם עולמי על סטרואידים…..והכל בגיבוי של תשקורת המונים מססמת …..את ההמונים…..

מישהו
Guest

נראה שהמציאו בשבילך את הנקודה

אלי מלול
Guest

יש כבר 3 שנים G5 ברחובות ללא מכרז
https://www.rehovot.muni.il/articles/1076/

דני
Guest

אנא ממך אל תזלזלי באינטליגנציה שלנו. ואגב כמה כסף שילמו לך על המאמר המגוחך הזה?

לולו
Guest

זה פשוט לא נכון יש עשרות הוכחות לכך שהדבר קטלני ומסוכן

בלאט
Guest

חרטא יאחול מניאוקי

יצק
Guest

מחקרים הוכיחו שיש עליה מקרים של גידולים באזור הראש, מה שאומר שהחבות האלה אשמות ברצח של מיליוני אנשים ברחבי העולם. הם פשוט רוצחים ואף אחד לא יכול לעשות כלום

יצק
Guest

מחקרים מראים שיש עליה ב גידולים באזור הראש מה שאומר שהחבות האלה אשמות ברצח של מיליוני אנשים ברחבי העולם. הם פשוט רוצחים ואף אחד לא יכול לעשות כלום

wpDiscuz

תגיות לכתבה: