5 דרכים פשוטות לעיצוב סטארטאפ שכיף לעבוד בו

קבלו חמישה טיפים שיעזרו לכם לעצב משרד מזמין ונעים לסטארטאפ בעזרת מספר שינויים מהירים.

הפוסט נכתב על ידי עמרי אמויאל, מעצב ושותף לאדריכל מורן בן חור במשרד אדריכלים Studio BA המתמחה בעיצוב סטארטאפים ומשרדים שמגמה ריאלית, שירות בממר”ם ותואר בהנדסת מחשבים הם כל מה שמונעים מהם להפוך לסטארטאפיסטים בעצמם.

המשרד הוא המקום בו אנו מבלים כמעט אותו סכום שעות כמו בבית הפרטי שלנו וזו סיבה מספקת להשקיע בו ולטפח אותו, אך בשונה מהבית, במשרד אנו נמדדים ביכולת שלנו להיות יעילים ולייצר ערך וכסף עבור החברה בה אנו עובדים, גם המראה והאווירה שהוא משרה יקבעו האם עובדים עתידיים ירצו לעבוד אצלי או אצל המתחרים שלי ואלו הן הסיבות החשובות והקובעות מדוע כ”כ משמעותי להשקיע את הזמן והתקציב בעיצוב ותכנון החלל בו אנו עובדים.

כאשר אנו ניגשים למלאכת העיצוב והתכנון בתור בעלי המשרד/היזמים, יש נטייה לנסות לקחת כיוונים עיצוביים שהיינו בוחרים עבור עצמינו בבית הפרטי. לא תמיד גישה זו היא הנכונה, חשוב לייצר מקום עם אמירה אישית אך יש להבדיל זאת מ”טעם אישי” שהרבה פעמים אין לו מקום בעסק, בשונה מבית פרטי.

לא תמיד התקציב או הזמן של החברה מאפשרים שיפוצים מאסיביים, במיוחד בשלבי טרום גיוס או גיוס ראשוני, ולפעמים אפילו מדבקות וצמחייה בתקציב נמוך יכולים לשנות את אופי החברה. בדיוק לשם כך אנו שמחים לשתף אתכם בחמישה טיפים שיעזרו לכם לעצב סטארטאפ מגניב ונעים בעזרת כמה שינויים מהירים.

בכל תמונה יופיעו שני מספרים, אחד בצבע ירוק המסמן את רמת ההשקעה הכספית הנדרשת ליישם רעיון זה.

והשני בצבע כחול המסמן את רמת יכולת היישום של הרעיון לבד לעומת צורך בבעל מקצוע.

1. צמחייה: אין כמו ביס מהטבע באמצע המשרד

צמחייה במשרד יכולה לעשות הבדל עצום כאשר מצד אחד היא יכולה להיות זולה, זמינה וקלה לתפעול ומאידך יכולה להיות גם מאוד יקרה ודורשת תפעול מסובך. חשוב לזכור כי צמחים חיים דורשים רמות שונות של אור טבעי וזה אחד הדברים הבסיסיים שיש לברר כאשר רוכשים צמחייה. היום צמחייה מלאכותית מיוצרת באיכות גבוהה ותתאים למי שאין זמן או מספיק אור טבעי במשרד. טבעית או מלאכותית, נגיעה ירוקה תמיד עושה טוב בעיניים.

גם פתרון של גרפיקה על קיר בדמות צמחייה יכול להיות מעולה. שווה להתייעץ עם גרפיקאי לגבי איך ומאיפה מדפיסים, ולהזמין איש מדבקות בכדי להדביק בצורה מקצועית על הקיר.

נושא עדכני וחם בתחום הצמחייה הוא קירות וורטיקליים חיים של צמחייה שנראה מעולה.

בדומה לגרפיקה על הקיר ניתן להשתמש על הרצפה בשטיח בצבע ירוק או לחילופין בדשא סינטטי וגם כאן נגיע לתוצאה סופר מרעננת ומרגיעה.

מוצר ייחודי וחדשני הם אריחי טחב, כן כן, בדיוק – טחב! האריח מונח במקום ומתקיים אך ורק על הלחות שקיימת באוויר שבתוך המשרד. אור שמש ישיר ייבש את הטחב ולכן המוצר מצריך מקום מוצל. לא דורש טיפול בכלל. את ארחי הטחב ואת הקירות האנכיים ניתן להשיג בארץ אצל חברת Greenwall.

קקטוסים על סוגיהם יידרשו מעט מאוד תפעול אך תמיד יהיו יפים ומרשימים ויחזיקו הרבה זמן מעמד. לעומתם פרחים עונתיים לא יחזקו הרבה זמן מעמד ויידרשו השקעה בתפעול וגם יהיו רגישים לכמות המים הניתנת להם ולכמות האור הטבעי.

בכל משתלה ניתן יהיה להתייעץ ולבחור יחד עם המוכרים את מה שמתאים לכם למשרד, עכשיו רק נשאר לחשוב על תקציב שתרצו להשקיע בנושא ולבדוק את כמות האור הטבעי והשמש הישירה אצלכם במשרד.

2. שימוש בגרפיקה ודו מימד

שימוש חכם בגרפיקה הוא אחד הכלים הטובים ביותר ליצור תחושה ואווירה מגניבה.

תמונות על קיר נמצאות בכל מקום אך שימוש חכם בתמונות ודו מימד לא קיים בהרבה מקומות ותמיד ייצר הרבה עניין ויעורר מחשבה. שתי הדוגמאות למעלה מראות את זה בדיוק- מצד ימין שירותים שנעשו כחלק מקמפיין פירסומי שכאשר אתה יושב עליהם את מרגיש במקום אחר לגמרי, ומצד שמאל מדבקה של כורסא על גבי הקיר שלפניה משולש מרופד – המראה שמתקבל עשיר ומגניב ביותר. עכשיו ננסה לדמיין את התמונות האלה ללא השימוש בגרפיקה – שעמום מוחלט.

ניתן גם להזמין או לקנות מדבקות ואימג’ים מגניבים דרך האינטרנט. מעל מוצגות שתי דוגמאות לדברים שניתן להזמין. מצד ימין מדבקות קיר מתחום הגיימינג שניתן להזמין כמוה ושכמותה באתר what is blik. בצד שמאל אתר ixxidesign המדליק שמאפשר להעלות תמונות של הלקוח ויוצר מהן תמונות/ אריחים לתלייה עצמית.

מעבר לכך יש אתרים מהם ניתן להוריד בתשלום קבצים או הדפסים מוכנים ולמסגר אותם בארץ דוגמת Society6 שהוא אתר מקסים לתמונות מקוריות וגיקיות. או קניית קבצים של תמונות של צלמים לפי מילות חיפוש (image bank) באתר Dreamstime.

3. שימוש באובייקטים תלת מימדיים בחלל

ניתן למקם גופים תלת מימדיים בחלל כאשר המקום מאפשר זאת, זה יגרום למורכבות מעניינת יותר בחלל ויוסיף נגיעה ייחודית ומגניבה. למטה ניתן לראות דוגמא לשימוש בעניין זה ב-Café Germain, Paris. פסל מתכת של אישה מתחיל מהקומה הראשונה ומגיע פנימה לקומה השנייה.

אך לא תמיד יש את האפשרות או הרצון להשקיע כל כך הרבה, ועדיין לחשוב ולייצר גופים תלת מימדיים חכמים שמתאימים לחלל ולאופי החברה, כמו בדוגמאות למטה הלקוחים ממשרדי סטארטאפ בחו”ל שבקלות ובמחירים סבירים ייצרו עניין רב בחלל באמצעות שימוש באובייקטים מוגדלים ובעלי נפח בתוך המשרד.

שימוש בקרטון יכול להיות תחליף זול ומעולה בתחום זה. למטה מימין ניתן לראות פסל קרטון של חברת cardboard safari המייצרת פסלי טרופי של חיות שונות בגדלים משתנים, ומשמאל ניתן לראות ריהוט מקרטון של חברת Kube design שמיובאת לארץ ע”י חברת פיטרו.

בובות מגניבות מויניל הן תמיד אופציה טובה ויחסית זולה להכניס עוד גופים תלת ממדיים לחלל המשרד. גם הם מגיעים בגדלים משתנים וישנם מספר גדול של אתרים ברשת שמהם ניתן להזמין, גם בארץ הם זמינים באתר אורבניקס.

4. הזמנת אומן רחוב מקומי ליצירת אומנות בתוך המשרד

תחום הurban arts – קיבל בארץ תנופה משמעותית מאוד, ומספיק טיפה לפתוח את העיניים כשהולכים ברחוב ולראות עבודות מגניבות ביותר.

תמונה מימין: משרדי Hamutzim Studio & Jellybtn Games

ניתן להזמין אומן כזה לייצר במיוחד עבור המשרד קיר נושא עם ציור מעניין אך בשונה מהזמנת תמונה מוכנה מראש כאן עדיף לאפשר חופש פעולה גם לאומן ולא לנסות לכפות רעיון, אלה לחשוב ביחד על משהו שמצד אחד ישקף את רוח החברה ומצד שני יאפשר לאומן ביטוי וחופש פעולה. בארץ מוצלחים במיוחד הם האומן פילפלד וקבוצת ברוקן פינגאז.

ניתן גם להזמין או לקנות ציורים ממוסגרים מאומנים בראשית דרכם דוגמת בנצ’וק שיעלו מעט פחות כסף מלייצר במיוחד קיר נושא שלם אך ייתנו אפקט לא פחות מגניב.

5. צביעת ריהוט ישן

לכל אחד יש במרחק טלפון אחד כסא עץ ישן להשגה. צביעה שלו מחדש יכולה להיות עבודת DIY (עשה זאת בעצמך) מגניבה או למי שאין זמן, יכול פשוט לגשת לנגר קרוב ולבקש לצבוע. בכל אחת מחנויות כלי העבודה ייעצו על איזה סוג צבע להשתמש, אנחנו ממליצים על צביעה מלאה בגימור מט – משי או מבריק לגמרי באחד מהגוונים המצוינים למטה. חשוב לדעת כי לכל יצרנית צבעים מניפה משלה וההמלצה שלנו היא לבחור מאחת המניפות את הצבע הכי קרוב לצבעים האלו ולבקש אותו עבור צבע המיועד לעץ.

הקונטרסט בין הצבעוניות למונוכרומטיות של שאר המשרד ייצר נקודת מיקוד שמחה ומגניבה במשרד.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

4 תגובות על "5 דרכים פשוטות לעיצוב סטארטאפ שכיף לעבוד בו"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Yaniv Feldman
Guest

אני חושב שהמשרדים של ניוזגיק יותר יפים, אבל תחליטו אתם. :-)

Oded Har Even
Guest

אמנם לא הייתי בניוזגיק אבל תודה שיש פה כמה דברים פשוטים מאוד ודי מדליקים…. השירותים עם הסקי מגניבים לאללה…

Alon Lavi
Guest

הופיע בעמוד של lool ventures
מימי הנציב הבריטי בפלשתינה לימינו אנו בריטניה שולחת שליח מיוחד לישראל לשיתוף פעולה טכנולוגי

http://www.timesofisrael.com/britain-appoints-special-technology-ambassador-to-israel/

אהובה
Guest

עוד חברה לקירות ירוקים, ממש איכותית!

http://www.decoram.co.il/%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D/

wpDiscuz

תגיות לכתבה:

נותרו עוד
00
ימים
:
00
שעות
:
00
דקות
:
00
שניות
לכנס המפתחים הגדול בישראל