ההייטק הישראלי לא נח: 4 אקזיטים בפחות מ-24 שעות

היזמים שגייסו רק 3.5 מיליון דולר לפני שנה ומכרו את החברה שלהם בעשרות מיליונים, הסטארטאפ שעובר לשליטה של קרן, אקזיט כחול לבן והסטארטאפ שיעביר כמות נאה של עובדים לחברה הרוכשת. יממה חריגה עברה על ההייטק הישראלי

תמונה: Pexels

עוד לא הספקנו להירגע משבוע ההנפקות המטורף של חודש יוני, וכבר ההייטק הישראלי רוצה לאתגר את סף הריגוש של כולנו שוב – הפעם עם לא פחות מ-4 אקזיטים מדווחים בפחות מ-24 שעות.

IntSights נמכרה בכ-400 מיליון דולר לחברת סייבר אמריקאית

ראשונה היא IntSights, אשר דווחה הלילה על מכירתה לחברת Rapid 7 האמריקאית בסכום מרשים של 400 מיליון דולר. העיסקה כוללת רכיב של רכישת מניות, מזומן של אינטסייטס וגם סכום לשימור העובדים הקיימים, ויש 200 כאלו כיום שיהפכו למרכז הפיתוח הרשמי של Rapid 7 בישראל.

החברה הוקמה ב-2015 על ידי גיא ניצן (מנכ”ל), גל בן דוד (CTO) ואלון ארבץ (מנהל הפעילות בישראל), ועד היום גייסה רק 70 מיליון דולר, כך שלפחות חלק מהמשקיעות הקיימות בחברה צפויות לקבל מכפילים נאים על ההשקעה שלהן. בין המשקיעות ניתן למצוא את גלילות קפיטול, Qumra Capital, ClearSky, BlackStone, Blumberg, Tola, Vintage ו-Wipro.

חיוך של 400 מיליון דולר. עובדי IntSights

החברה הישראלית פיתחה מערכת שלא רק מגינה על הארגון מבפנים, אלא גם מחוץ לרשת הארגונית. כלומר, במקום לחכות לתוקפים מאחורי חומה, החברה מאפשרת ללקוח לקבל גישה למה קורה מחוץ לרשת שלו, ובהתאם למידע שמזוהה להתגונן ולעצור את התקיפות. הפלטפורמה מאגדת לתוכה מקורות מידע רבים, ופועלת ביחד עם מנוע אנליטי אשר מתעדף את כמות המודיעין שנאסף, ומתרגם רק את המידע הקריטי לפעולות מידיות שיש לעשות. העבודה מאחורי הקלעים אולי נשמעת מסובכת, אבל כל הנתונים הללו מוצגים בפלפטורמה ידידותית שניתנת לתפעול על ידי אנליסט אחד.

"שילוב הטכנולוגיה שלנו במערכות של Rapid 7 יאפשר לנו להגיע לאלפי לקוחות בצורה מהירה יותר ולהאיץ את תהליך הגדילה והאימוץ של הטכנולוגיה שלנו בקרב ארגונים בעולם", מסר גיא ניצן, מנכ"ל InstSights בתגובה להודעת הרכישה. "יש לנו צוות עובדים יוצא דופן בחברה שהצליח לבנות בזמן קצר קטגוריה שלמה בעולם הסייבר והוא ימשיך איתנו גם במבנה החדש של החברה".

קרן השקעות רוכשת את השליטה ב-Connatix

אקזיט הוא לא תמיד מכירה של סטארטאפ לחברת טכנולוגיה אחרת, וכמו שראינו ברכישת Armis, לעיתים גם קרנות רוצות להשתלט על סטארטאפים – לא פעם כדי להשביח את החברה ואז למכור אותה הלאה. Connatix הישראלית הודיעה אמש כי היא חתמה על הסכם למכירת גרעין השליטה בחברה (כלומר, רוב מניות החברה) ל-Court Square Capital Partners האמריקאית.

קונטיקס פיתחה מערכת המיועדת ליוצרי תוכן ומוציאים לאור (כלומר, אתרי תוכן כמו אתרי חדשות) המאפשרת להם לשלב נגן וידאו עם מנוע אופטימיזציה.  המערכת מאפשרת גם יצירת סרטונים סביב תכנים קיימים עם התממשקות אל ספריית תוכן קיימת. בין לקוחות החברה ניתן למצוא את רויטרס, Mashable ואתרים נוספים. החברה מדווחת על יותר מ-3,000 יוצרי תוכן ו-1,000 מפרסמים שמשתמשים בפלטפורמה שלה.

על פי החברה הישראלית, ההשקעה (שהיא בעצם רכישה) תאפשר לה לא רק להרחיב את הפעילות הגלובלית שלה ולפתח מוצרים חדשים, אלא גם לרכוש חברות בעצמה – וזאת לא תהיה הפעם הראשונה שהיא עושה את זה. ב-2019 רכשה קונטיקס את Kamidoo הישראלית. Connatix הוקמה על ידי דויד קשק (CEO) ואורן שטרן (סמנכ"ל תפעול), כאשר קשק ישאר בתפקידו.  על פי נתוני פיץ'בוק, החברה גייסה עד היום כ-15 מיליון דולר בלבד, ומעסיקה כ-130 עובדים.

היזמים שמכרו את Whitebox עושים את זה שוב אחרי שגייסו רק 3.5 מיליון דולר

אומרים שברק לא מכה פעמיים, אבל הברק הזה לא פגש את מאור גולדברג, ערן לייב ושלומי וקסלר. בשנת 2015 הם מכרו את Whitebox Security ל-SailPoint, ועכשיו הם עושים את זה שוב עם Apolicy, כשנה בלבד לאחר שהוא נחשף בפעם הראשונה. אמש הודיעה חברת Sysdig על רכישת Apolicy, וכתוצאה מאותה רכישה, תקים החברה מרכז פיתוח בישראל אליו יעברו המייסדים וצוות הפיתוח הקיים.

Apolicy (אפוליסי) פיתחה פלטפורמה לניהול ושליטה במדיניות אבטחת מידע של סביבות Cloud Native המאפשרת ניתוח סיכונים מדויק המשקף ומתייחס פרטנית לכלל הקלאסטרים והאפליקציות (Workloads) ובעלת יכולת להגדיר מדיניות כקוד (Policy As Code) באופן דקלרטיבי, בהתבסס על מחקר, המלצות השוק והמלצות מותאמות לפי שימושי השירותים והאפליקציות של הלקוחות. בנוסף, הפלטפורמה יכולה לספק “מרשמים” מותאמים אישית לניהול תיקונים ותיעדוף של משימות לביצוע.

סכום הרכישה לא נמסר, אך על פי הערכות הוא עומד על עשרות מיליוני דולרים, מה שאומר שגם כאן נהנו המשקיעים ממכפיל נחמד לאור העובדה שהחברה גייסה 3.5 מיליון דולר בלבד מ-StageOne Ventures וכמה משקיעים פרטיים.

"יסדנו את אפוליסי במטרה ליצור פתרון אבטחה שלם לקוברנטיס עם כיסוי מקוד המקור ועד סביבת הריצה המספק זיהוי סיכונים, תיקון חריגות ואכיפת מדיניות" מציין מאור גולדברג, מנכ"ל אפוליסי. "אנחנו נרגשים לשלב כוחות עם סיסדיג ולחבר את הפתרונות הטובים ביותר בשוק לאבטחת סביבת ריצה ל-Containers עם הפתרון שלנו לניהול אבטחה בתשתית הענן. יחד, אנחנו נספק ללקוחות פתרון הגנה מקצה לקצה עבור אפליקציות Cloud Native הבנוי על תשתיות קוד פתוח".

ואיך אפשר בלי אקזיט כחול לבן?

בימים שבהם תאגידי גלידה מחרימים חלקים מישראל, אין כמו אקזיט כחול-לבן כדי לטפח את הפטריוטיות. בשבוע שעבר הודיעה סייבריזן על גיוס ענק של 275 מיליון דולר לפי שווי מוערך של 3 מיליארד דולר, ונראה שהיא לא מבזבזת הרבה זמן לפני שהיא מתחילה להוציא חלק מהכסף הזה, כיוון שהיום היא מודיעה רשמית על רכישת הסטארטאפ הישראלי empow.

empow פיתחה פלטפורמה לניתוח, זיהוי ואוטומציה של ניהול איומי סייבר, כאשר היא אוספת וקוראת מידע קיים ברשת ובמערכת הארגון, ומסוגלת לאתר איומים פוטנציאליים ובניית אסטרטגיית הגנה. החברה מסוגלת לחזות את הצעדים הבאים של התוקף, ובכך מסוגלת לטענתה למנוע התפתחות של תקיפות. לא קשה לראות למה סייבריזן שמה עליה עין, כאשר גם היא מפתחת מערכת שמסוגלת לזהות ולספק תמונה כוללת במקרה של אירוע תקיפה.

empow הוקמה ב-2014 על ידי אבי צ’סלה, שותף-מייסד ומנכ”ל החברה ובעברו ה-CTO ב-Radware ואיקו אזולאי, גם הוא יוצא Radware, שכיהן גם כארכיטקט ראשי ב-Toga, שנרכשה על ידי וואווי, ומשמש כסגן נשיא למחקר ופיתוח של empow.על פי נתוני פיצ'בוק, החברה גייסה 19 מיליון דולר בלבד במהלך 7 שנות חייה, והעסיקה כ-30 עובדים.

אבי צ'סלה, מנכ"ל ומייסד empow מסר בתגובה לרכישה כי: "ישנה סינרגיה טבעית בכל מה ששתי החברות כבר מבצעות, ואנחנו מאוד נלהבים מהרכישה מכיוון שזה באמת מקרה שבו השלם גדול מסכום החלקים". גם ליאור דיב, מנכ"ל ומייסד סייבריזן השתמש במילים דומות: "כאשר התעמקנו ביכולות המוצר של empow" נוכחנו לראות עד כמה טכנולוגיות ההגנה של שתי החברות משלימות זו את זו ויכולות לפתור יחד אתגרי אבטחה מורכבים שארגונים רבים מתמודדים איתם כיום".

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

9 תגובות על "ההייטק הישראלי לא נח: 4 אקזיטים בפחות מ-24 שעות"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מואיז
Guest

הכל רק סייבר

יוסי
Guest

מהפרסום הרשמי של Rapid7 כתוב 335 מליון, איך הגעתם ל400?

יובל
Guest

תוסיף מע"מ

יוני מ
Guest

חברה מדהימה סייבריזון, לא שמעתי על EMPOW אבל הם זכו.
בהצלחה

ריזונטק
Guest

היתה מדהימה. עכשיו הכל שם פוליטיקה . איכסה.

truth
Guest

בדיחה של עולם וירטואלי מלחמות סייבר ופה על הקרקע אין שום שינוי…בלוף, בועה ערכים שגויים וכסף שהולך על כלום. הי טק בלי נשמה

דככצכח
Guest

אוי הקנאה????

דנה
Guest

כל הכבוד!

אאא
Guest

אחר כך אנשים מתעקשים שאין בועה.
לא נשאר עוד הרבה זמן לפיצוץ

wpDiscuz

תגיות לכתבה: