בדקתי את מסך המחשב החדש של LG, והמסך הוא לא החלק הכי מעניין בו

הדבר אולי הכי מעניין במסך 32UN880-B של LG הוא דווקא המעמד שלו, ועל הדרך הוא יכול להפוך את עמדת העבודה שלכם במשרד או בבית לקצת יותר מסודרת

תמונה: LG

בין אם אני עובד מהמשרד או מהבית בימים אלו, יש משהו אחד שמשדר אצלי ואצל רבים "Low Tech" – וזה עמדת המסך. זה אולי המוצר הכי מובן מאליו ובו זמנית אחד המוצרים החשובים ביותר בשולחן שלכם, ועם זאת הוא מוגבה ברישול עם קופסאות נעליים ריקות, ספרים ומתקני פלסטיק מאולתרים, יושב על רגליות זולות ומקובעות, ובאופן כללי לא באמת מתאים למיקום שלכם. לקחתי למשרד הביתי שלי את המסך המשרדי החדש של LG, שהדבר הבאמת מעניין בו הוא דווקא המעמד שלו שמאפשר לכם להציב ולהזיז אותו כמעט לכל מצב שתרצו. האם הוא באמת יכול לשדרג את עמדת העבודה שלכם, או שזה גימיק מיותר?

התקנה פשוטה

תמונה: LG

את מסך ה-32UN880-B, להלן "המסך של LG", אתם לא יכולים או אמורים לשלוף מהקופסה ומיד לשים אותו על השולחן, אלא להתקין אותו על גבי העמדה שלכם. למזלנו, ההתקנה שלו לא יכלה להיות פשוטה יותר. בלי קידוחים, דיבלים או ברגים. כל מה שהייתי צריך כדי להתקין אותו זה שתי ידיים פועלות.

ראשון לשחק הוא המעמד המיוחד (שעוד נעסוק בו רבות), אותו אתם צריכים להבריג לשולחן שלכם עם מעין קלמפה (C-Clamp, בעגה המקצועית). מסובבים את הבורג שכבר נמצא במקום, ומהדקים את המתקן לצידו האחורי של השולחן. לאחר מכן לוקחים את המוניטור עצמו שמגיע בגודל 31.5 אינץ', ופשוט מניחים אותו במקומו עם קליק מספק למדי. זהו.

צילום: גיקטיים

אותו מעמד גם משמש כמעין מסתור לכבלים של החשמל והחיבורים השונים, שלמרבה השמחה מגיעים עם הערכה והם מספיק ארוכים לפחות או יותר כל מבנה שולחן ולכל זווית שאליה תטו את המסך. אחרי ההתקנה מתקיים כאן שילוב משולש שחוסך הרבה מאוד מקום על שולחן העבודה: הכבלים מוחבאים בגב המסך, שטח הבסיס של המעמד עצמו קטן מאוד יחסית והמסך עצמו מורם מהשולחן כך שאפילו בגובה הנמוך ביותר שלו הוא השאיר לי לא מעט מקום. התוצאה היא שולחן הרבה יותר פנוי עם הרבה יותר מקום לשאר הג'אנק שלי.

מה זה מעמד ארגונומי?

אבל בואו נדבר על הדבר המעניין באמת במסך הזה, והוא דווקא המעמד שלו, שנקרא "Ergo". בעוד רוב המעמדים הם די סטטיים, ומאפשרים לכם במקסימום להגביה ולהנמיך במקצת את המסך (אם אתם ברי מזל), המעמד הזה שונה לחלוטין. הזרוע שיוצאת ממנו היא זרוע ארגונומית שאפשר להזיז ללא מעט זוויות, כשאף אחת מהן לא "קבועה", אלא נעות על גבי ציר.

אתם יכולים לקרב או להרחיק את המסך אליכם בעד 180 מ"מ, להגביה או להנמיך אותו עד לגובה של 130 מ"מ נוספים, להטות אותו למעלה או למטה בעד 25 מעלות, לסובב אותו על צירו ב-90 מעלות לצורה אנכית או אפילו לסובב אותו אופקית על ציר של 280 מעלות. אז אם אתם עובדים לצערכם ב-Open Space והשולחן שלכם הוא יחסית חופשי (כלומר בלי קיר או עוד שולחן צמוד מולכם), אתם תוכלו להשתמש במלוא הזוויות של המסך, וזה דבר אדיר. אם כל המספרים האלו מבלבלים אתכם, אני אגדיר את זה בפשטות, אפשר להזיז את המסך הזה לפחות או יותר כל זווית שימושית שיש, ולשנות את הזווית הזאת מתי שרק תרצו.

 

בפועל, זה מסך שמתאים לפחות או יותר כל זווית שבה אתם עובדים. אתם מהאנשים האלה שאוהבים לעבוד בעמידה חלק מהיום? אתם קצת מוזרים, אבל עכשיו אתם יכולים פשוט לתפוס את המסך בשתי ידיים, להגביה ולהטות אותו. החלטתם לחזור לשבת? קחו אותו איתכם לזווית בדיוק כמו שאתם רוצים. רוצים להראות לקולגות שלכם משהו על המסך שלכם? פשוט סובבו אותו אליהם במקום שהם יבואו להתנשף בעורף שלכם. אתם עוברים לעבוד על גיליון אקסל מאוד ארוך ומעדיפים לעבוד הפעם לאורך? סובבו את המסך על הציר שלו והנה לכם מסך אנכי (שאגב לא גורם לממשק של המחשב להסתובב איתו כאילו הוא היה מסך סמארטפון, וחבל).

התוצאה, לפחות במקרה שלי, הייתה עמדת עבודה הרבה יותר מסודרת ונוחה, עם מסך שעובד בשבילי ולא אני בשבילו. לא הספקתי רק בדעה שלי, ונתתי גם לאשתי להתנסות במסך של LG, חיברתי אותו לעמדת העבודה שלה, ותוך שניות היא מיקמה אותו בדיוק בזווית שהיא צריכה כדי שהוא לא יוסתר על ידי הלוח הגרפי העצום שלה.

מה שכן, קחו בחשבון שלא מצאתי שום דרך "לנעול" את הזווית שבה המסך נמצא, כך שאם מישהו יזיז לכם אותו בכוונה או בטעות (אהם, המנקה של המשרד, אהם), אין לכם בדיוק דרך להבטיח שהוא יחזור בדיוק לזווית כמו שאתם אוהבים (ויש אנשים כאלה שזה יכול להטריף אותם, תאמינו לי, פגשתי אותם בחיי).

אפשר לחסוך אפילו יותר מקום

בגב המסך מחכות לכם 2 כניסות HDMI, שתי כניסות USB (מסוג A), יציאת אוזניות, חיבור לחשמל, כניסת Display Port (שהכבל התואם שלה לא כלול בערכה משום מה וחבל) וגולת הכותרת, כניסות USB-C שמתפקדת גם כספק כוח. כלומר, אם יש לכם לפטופ שנטען באמצעות חיבור USB-C, אתם פשוט צריכים לחבר את הכבל המצורף לערכה ישירות מהמסך אליו, והמסך הוא זה שיטעין את הלפטופ שלכם בזמן החיבור. עוד כבל נחסך ועוד בלאגן נחסך על השולחן. את המטען אתם יכולים להשאיר בתיק, בבית או במשרד, ופשוט להשתמש בחיבור אחד בשביל כל מה שאתם צריכים. תענוג.

מה שקצת פחות תענוג זה המתח שהמסך מסוגל לספק דרך היציאה הזאת: 60W. זה מספיק עבור חלק נכבד מאוד מהלפטופים המודרניים, אבל לא יספיק עבור לפטופים עוצמתיים יותר שצריכים יותר כוח בשביל להיטען. הלפטופ שלי (שמיוצר על ידי שיאומי) אמנם נטען בצורה תקינה במשך רוב היום, אבל כשעברתי למשימות קצת יותר כבדות כמו עריכת תמונות בפוטושופ או אפילו משחק קל ב-Among Us, ראיתי כיצד ההספק פשוט לא מספיק כדי לשמור על הסוללה ב-100% באופן קבוע (ובמקרה של הלפטופ שלי, זה גורם לכך שאני כל הזמן מקבל הודעות שהטעינה הושלמה).

אני מודה שאני לא כל כך מבין למה LG בחרה להשתמש רק בחיבור USB-C לצורך העברת מתח למחשב, ולא הוסיפה את תקן Thunderbolt 3 או חס וחלילה Thunderbolt 4 כדי להפוך את המסך להרבה יותר Future Proof, וכזה שיתאים להרבה יותר מכשירים עם מתח מקסימלי של 90W למשל. אם אתם מתכננים לחבר לפטופ אל המסך הזה ורוצים שהוא יטעין אותו, בידקו את המתח שהמחשב שלכם צריך לטעינה לפני שאתם רוכשים אותו, כדי שלא תתאכזבו.

המסך הוא החלק הכי פחות מעניין במסך הזה

תמונה: LG

אוקי, לרגע שכחתי שמדובר במסך, ולא רק מעמד. זהו כאמור מסך עם פאנל IPS בגודל 31.5 אינץ' ביחס של 16:9 ורזולוציית 3840X2160 (כלומר, 4K) ואיכות התמונה שלו היא טובה, ולא שום דבר יוצא דופן שלא ראיתי קודם. הצבעים מדויקים (מנעד צבעים של P3 95%, למדייקים) והתמונה חדה, אבל אין כאן איזו איכות נהדרת, בטח לא בהשוואה למסכים מטורפים אחרים שבדקתי כמו ה-ROG Swift PG43U.

הציפוי נגד השתקפויות של המסך די מוצלח, וגם כשהשמש הכתה בעוצמה בחדר העבודה שלי בשעות אחרי הצהריים לא התקשתי לקרוא דבר. עם זאת, די התאכזבתי לראות שהוא מגיע לעוצמת בהירות של עד 350 ניטים, ומשווק כמסך עם תמיכה ב-HDR. אל ג'י מהלכת פה על תפר מאוד דק של הצמדה של תקן חשוב, בלי שיש לה את היכולות הטכניות לגבות את התקן הזה. כלומר – כן, המסך הזה תומך טכנית ב-HDR, אבל רמת הבהירות שגובלת ב-SDR גורמת לזה שתכני HDR לא באמת יראו טוב יותר בצורה מובחנת.

למרות שהוא תומך ב-FreeSync של AMD אני לא בדיוק יכול להמליץ עליו לגיימרים, בין היתר לאור העובדה שהוא תומך רק בקצב ריענון של 60 הרץ. לזכות LG ייאמר שהמסך הזה כלל לא משווק כמסך לגיימרים, אבל תמורת המחיר המבוקש והעובדה שזה אמור להיות מסך שמתאים פחות או יותר לכולם, הייתי מצפה לתמיכה בקצבי ריענון יותר גבוהים. קחו בחשבון גם שהרמקולים הפנימיים של המסך הם די איומים ונטולי באסים.

תענוג לא זול, אבל תענוג.

עם תג מחיר של 3,990 שקלים, ה-32UN880-B הוא כנראה לא לכולם. אם אתם לא נוטים או לא מצליחים לדמיין את עצמכם עושים כל שימוש בזרוע הגמישה של המסך הזה, הוא כנראה יקר מדי לתמורה שהוא יתן לכם עם המפרט הכללי הסביר שלו. אבל אם אתם מהאנשים שאומרים לקולגה שלכם "בוא תראה משהו", עובדים בסטודיו, או נוטים לשנות את זווית העבודה שלכם, זהו אחד המסכים הייחודיים בשוק שלא מצריך מכם עוד מוצרים או תוספות כדי לעבוד בצורה הכי טובה. אם אתם פשוט רוצים מסך שבוודאות יוכל להיות בזווית שאתם אוהבים ומוכנים לשלם עליו (או שה-HR הוא זה שמשלם עליו), זה המסך בשבילכם.

 

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

8 תגובות על "בדקתי את מסך המחשב החדש של LG, והמסך הוא לא החלק הכי מעניין בו"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מישו
Guest

יש את הפיצר הזה במלא מסכים אחרים של סמסונג ועוד חברות…

דג ברשת
Guest

רעיון הזרוע נהדר, הלוואי שיצרנים נוספים יחקו אותו בקרוב.

נותר רק להמתין, ונקווה שלא הרבה, לגרסה עם קצב רענון כפול, תמיכה במניעת החלקה של NVIDIA ולא רק AMD, וכמבון – מחיר נמוך בהרבה, בערך חצי. אם רוצים שאנשים יקנו בכמויות.

הביטון
Guest

פנטסטי, בדיוק מה שרציתי להגיד!

סתם שם
Guest

אני אעדיף לקנות מסך שהמסך הוא החלק המעניין בו ובמידת הצורך לקנות מעמד דומה שאפשר לקנות בנפרד ב100-300 שקל

נדב
Guest

מחילה, אבל ישנם אנשים שעומדים בעבודה כי זה הרבה יותר בריא לגב. גגלו זאת והיווכחו!

ארז
Guest

עידן היקר , במחיר כזה – הייתי מעדיף מסך עם הנתונים הכי טובים שקיימים כרגע בשוק – מעמד – https://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-tvholder&db1011505=7830577&pageinfo=4 – 200-300 סגרת את הפינה.

קטנוני
Guest

נו באמת.
זרוע ארגונומית של ארגוטרון ב-800 שקל ומסך בחצי מחיר נותנים את אותה התוצאה בדיוק.

אבנר
Guest

תודה עידן סקירה מעולה שעזרה לי מאד.
אני אישית מחפש מסך מחשב לא פחות מ-31.5, 4K ותמיכה גבוהה ב-HDR.
אשמח אם תוכל לסקור מסך כזה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: