20 ההרגלים הכי מעצבנים של עובדים בהייטק

המשרד מורכב מאוסף של טיפוסים שלא תמיד פועלים לפי אותם קודים חברתיים, מה שיוצר במקרה הטוב קומדיה של טעויות ובמקרה הרע סיר לחץ שמחכה להתפוצץ. אספנו את אלה שכולנו נתקלנו בהם, כתבו לנו עם מה אתם צריכים להתמודד מדי יום

 Rubberball/Duston Todd/ Getty Images Israel

צלם/תמונה: Rubberball/Duston Todd/ Getty Images Israel

בואו נודה בזה: האנשים האלה שאתם צריכים לעבוד איתם יום אחר יום, במשך שעות רבות בכל יום, הם בעצם אסופה של מערכות יחסים שנכפו עליכם ללא כל אפשרות הטלת וטו. לא בחרתם לעבוד איתם, אלא ירשתם אותם במתנה באותו רגע גורלי שבו חתמתם על חוזה עבודה, אותם ואת כל ההרגלים המוזרים ביותר והמאוד מעצבנים שלהם.

נשמע מוכר? הנה 20 הרגלי העבודה הכי מעצבנים שכולנו נאלצים להתמודד איתם מדי יום, כמעט כל היום. מה אפשר לעשות עם זה? העתיקו את הלינק לכתבה ושלחו לקולגות כאילו במקרה. אנחנו מקווים שהם יבינו את הרמז, ואם לא – החזיקו מעמד שם בחוץ, בסדר?

1. אלה שעושים Reply All

אתם בטוח מכירים אותם, את הקולגות האלה שבכל אימייל שהם שולחים כתשובה הם ממענים גם את כל הנמענים המקוריים. ולא משנה להם אם מדובר ברשימה של כל עובדי החברה  או אם רוב הנמענים בכלל לא קשורים לנושא.

2. אלה שמבקשים טובות ממש קטנות

מי לא שמע פעם את המשפט "אני צריך טובה קטנה"? כשתגידו להם כן, מחוסר ברירה או חוסר נעימות, תגלו שלקחתם על עצמכם משימה של מספר שעות או אפילו כמה ימים. תתחדשו.

3. אלה שלא מפסיקים לשאול

בשונה מהבן ההוא מההגדה של פסח, יש כמה אנשים שלעולם לא יקראו עד הסוף הוראות או מיילים או כל תוכן שצריך להבין. זו גם הסיבה לכך שהם ישאלו שוב ושוב ושוב את אותה השאלה עד שתצאו מדעתכם.

4. אלה שמוסיפים את ראש הצוות שלכם ב-CC לכל מייל

"מעניין מה זה אומר?", אתם בטח שואלים את עצמכם, "האם הוא לא מספיק סומך עלי ובגלל זה הוא חייב לכתב גם את הבוס שלי, או מה"? כנראה לעולם לא תגלו.

5. אלה שלא מפסיקים להקליד גם כשמנסים לדבר איתם

הם כמובן יכריזו שככה הם, שמתנת המולטי-טסקינג ניתנה להם כבר בלידה ולכן הם מסוגלים לעשות 2 דברים במקביל, אבל ניסיון העבר מוכיח לכולם, פרט להם, שזה לא בהכרח נכון.

6. אלה שתמיד ינסו לעזור עם עצה מיותרת

לפעמים נתקלים בבעיה סבוכה במהלך העבודה. אתם חוקרים, שואלים ומשתמשים בכל הכלים שאתם מכירים אבל פשוט לא מצליחים למצוא פתרון. ואז מגיע הגאון ששואל ברצינות: "תגיד, ניסית לחפש בגוגל?". דא!

gilaxia/ Getty Images Israel

צלם/תמונה: gilaxia/ Getty Images Israel

7. אלה שהפתרון שלהם לכל צרה בעבודה הוא לקבוע עוד ישיבה

זה לא ממש משנה להם שרוב הישיבות הן בזבוז זמן של ממש, הם תמיד יציעו לקבוע עוד אחת ועוד אחת ועוד. ואם זה לא מספיק, איכשהו הם גם יקבעו אותה בשבע בערב או בשמונה בבוקר.

8. אלה שתמיד שוכחים אוכל שפג תוקפו במקרר במטבח

הבעיה החמורה תתגלה רק כעבור חודש, כשמישהו טוב לב יחליט לפנות מקום במקרר או כשכבר לא תוכלו להיכנס למשרד בלי מסיכת אב"כ (הקודם בין השניים). ויש גם הגרסה הגרועה יותר – אלה ששוכחים את האוכל בשקית מתחת לעמדת העבודה.

9. אלה שלוקחים הביתה קופסאות אוכל של אחרים

כן, כבר 7 קופסאות פלסטיק שאתם בטוחים שהבאתם לעבודה נעלמו לבלי שוב. גם אנחנו משתתפים בצערכם.

10. המתופפים

מכירים אותם? הם אלה שאוהבים לתופף עם העיפרון שלהם על כל דבר שנמצא בסביבה. כמוהם יש גם את אלה שלא מפסיקים להקליק על העט; אלה שתמיד מנדנדים את הרגל בעצבנות; ואלה שמזמזמים או שורקים בלי הפסקה. אם בצוות שלכם יש אחד כזה, נסו להרחיק אותו לפחות שבוע מפינת הקפה, יכול להיות שזה יעזור. או שלא.

11. אלה שתמיד מוצאים את הזמן הגרוע ביותר לשיחה

טוב, מדי פעם זה באמת כיף לקשקש עם קולגות, אבל יש כמה שהתזמון שלהם תמיד, אבל תמיד, הכי גרוע שיש. הבעיה החמורה יותר היא שלא משנה כמה תנסו לרמוז להם שזה לא זמן טוב, הם פשוט לא מבינים.

12. המציצים

לא ברור אם הם עושים את זה בלי כוונה או מסקרנות (שלא לומר חטטנות), אבל כשהם עוברים ליד העמדה שלכם הם תמיד ינעצו מבט במסך וינסו לראות מה קורה שם. ויש גם את אלה שמעיזים להעיר או לשאול שאלות על מה שאתם בדיוק עובדים עליו.

13. אלה שתמיד שם

אם איתרע מזלכם ונפלתם על כמה חברי צוות שאין להם חיים, זה לא משנה כמה שעות נוספות תעשו – תמיד תיראו כמו אלה שיוצאים מוקדם כשכולם עוד ממשיכים לעבוד, או אלה שמגיעים מאוחר כשכולם כבר שעתיים בעבודה.

14. אלה שלעולם לא מורידים את האוזניות מהאוזניים

ברור שמדי פעם אנחנו צריכים לנתק את עצמנו מהסביבה כדי להתרכז, אבל יש כאלה שהאוזניות הן כבר חלק בלתי נפרד מהראש שלהם. נסו לתקשר איתם ונראה מה יקרה (כנראה שכלום, הם פשוט לא ישמעו).

 Strauss/Curtis/ Getty Images ISRAEL

צלם/תמונה: Strauss/Curtis/ Getty Images Isreal

15. אלה שתמיד חם להם

וגם אלה שתמיד קר להם. רוב הסיכויים שהם תמיד ירגישו בדיוק ההיפך מכם. ברוכים הבאים למלחמת העולם על מיזוג האוויר.

16. אלה שבאים חולים לעבודה

הם מרגישים את עצמם כל כך חשובים ובטוחים שהחברה לא תשרוד יום-יומיים בלעדיהם. הם יתעקשו לבוא למרות שיש להם 38 חום, יתעטשו לכל עבר וישתעלו בתוך המשרד הסגור. כשתקומו לפתוח חלון, הם יצעקו שקר להם וירוצו לסגור. גם אם אינכם היפוכונדרים, סביר להניח שלמחרת כבר תהיו חולים בעצמכם. אל תשכחו לשלוח להם מכתב תודה.

17. אלה שנכנסים בבוקר לשירותים עם עיתון מתחת לבית השחי

אין מה להוסיף על זה, נכון?

18. אלה שתופסים את חדרי הישיבות מבלי להודיע מראש

ניחוש פרוע שלנו: הם כנראה אותם אנשים מסעיף מספר 7.

19. אלה שלא מפסיקים לדבר על הילדים המדהימים שלהם

בעצם, להם אין ילדים, להם יש נסיכים ונסיכות.

20 . כל השאר

יש עוד המון, אבל כבר נגמר לנו המקום אז הנה מקבץ קצר ומהיר: אלה שתמיד מאחרים; אלה שתמיד יש להם תירוצים; אלה שהטלפון שלהם לא על רטט וכולם שומעים כל הודעת וואצאפ שמתקבלת; אלה שאף פעם לא נמצאים בעמדה שלהם; אלה שלעולם לא עונים במייל, בטלפון, ב-Slack או בשום אמצעי תקשורת אחר; והכי הכי מעצבנים – אלה שחוגגים את ההצלחות שלהם בצורה מביכה ומוגזמת.

יכולים לחשוב על עוד כמה טיפוסים כאלה שמשגעים אתכם בעבודה? שתפו אותנו בתגובות.

הכתבה בחסות Sqlink

קבוצת Sqlink מספקת קשת רחבה של פתרונות בעולם המחשוב וה-IT. אנו מתמחים במתן פתרונות ושירותים בטכנולוגיה ופיתוח, שירותי דאטה, דיגיטל והכשרות טכנולוגיות. כמו אנו מתמחים בגיוס עובדים לשלל תחומי ההייטק וברשותנו מאגר ענק של משרות טכנולוגיות המתחדש כל יום באתר החברה. אנו מזמינים אתכם להצטרף להצלחה ולעבוד בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, בתנאים מעולים ולהתקדם לתפקיד הבא! בקבוצת SQLink מועסקים כ-2,500 עובדים והיא כוללת מגוון חברות מובילות בתחומן כגון: GotFriends - חברת ההשמה להייטק הגדולה בישראל, חברת Opisoft וחברת  Genius המתמחות בעולמות הדאטה, Bi, Ai, אנליטיקה ועוד, חברת TVUNA - המתמחות בעולמות הדיגיטל, בניית אתרים ואפליקציות ועוד, וחברת BoarDirector – פיתחה מערכת יחידה מסוגה המאפשרת לנהל ישיבות ותהליכים בארגונים וחברות בצורה חכמה ויעילה מכל מכשיר קצה באופן מאובטח.

יניב בן ישי, SQLINK

יניב בן ישי - סמנכ”ל השיווק של חברת התוכנה המובילה ,SQLink מומחה בעולמות השיווק והדיגיטל בדגש על שיווק לעולם הגיוס להייטק, מסייע לטאלנטים למצוא את התפקיד הבא שלהם ומייעץ לחברות וסטארטאפים בנושאי: פיתוח מקורות גיוס, חווית מועמד ומיתוג מעסיק. יניב מרצה באירועים וכנסים מקצועיים ובאקדמיה, מכור לשוקלד נוטלה ולאנשים מחייכים.

הגב

9 תגובות על "20 ההרגלים הכי מעצבנים של עובדים בהייטק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלה ואלה
Guest

שילמו הרבה כסף לכתבה של אלה ואלה ואלה…
הייתם מביאים איזה תובנה מעולם ה SQL או כלי נחמד

משתמש אובונטו
Guest

אחד החזקים והכל נכון. ניכר שהכותב יודע על מה הוא מדבר.

ASD
Guest

גיחי גיחי.

באמת שלא חייב לדחוף כל כתבת קליקבייט בכוח. אפשר לחשוב על תוכן חכם ומועיל יותר מהרשימה הזאת שמתאימה למעריב לנוער.

אבודבידובי
Guest

אחלה כתבה

יושב פה על הגדר ומחכה
Guest
יושב פה על הגדר ומחכה

16. אלה שבאים חולים לעבודה…
בגלל הבן זונה הייתי חולה עם דלקת ריאות שבועיים!!! והכי מעצבן זה שזה בזמן הכי לא מתאים והמנהל שלי גם חשב שהעבודה יותר חשובה מהבריאות ולא הפסיק לנדנד מתי אני חוזר לעבודה כי יש עבודה שמחכה רק לי!. ואף אחד בצוות לא יודע/יכול/רוצה לעשות

גיל
Guest

ילדותי ומטופש

דרור לציפור
Guest

כתבה מעולה רק חסר 2 סעיפים
21. חסר סעיף 7
22. גיגלת לבדוק שבאמת חסר סעיף 7

סתאאם תהנו
מי ששילם לכם נהנה
מי שכתב את זה נהנה
מי שקרא את זה נהנה
מי שמקטר על כל דבר נהנה
רק מי שנכנס לפה בגלל שמוצמד לו אקדח לרקה והוא הוכרח לקרוא את הכתבה ולהיבחן עליה ואם יטעה ימות לא נהנה.

לייק אם אני צודק
Guest
לייק אם אני צודק

המנהלים האלה שמפחדים מזה שלעובד שלהם יש יותר מידיי ידע וכישרון ומחליטים לפטר אותו כדי לשמור על המשרה שלהם עצמם.

מתכנת 8200
Guest

מעניין כמה כסף משלמת חברת כוח האדם Sqlink לגיקטיים? חבל שהמגזין מתבזה בכתבות ממומנות שכאלו, מאיפה חברות כוח אדם יודעת משהו על חברת הייטק?

מעבר לכך, מכרים רבים שלי סיפרו לי לאחרונה שהחברה הזו יצרה איתם קשר והעבירה את פרטיהם לחברות רבות ללא אישורם המפורש, דבר שהוא גועלי במיוחד, העיקר לזכות בעמלת השמה, 0 חשיבה על הקריירה של המועמד, רק עמלה עמלה עמלה.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: