יש לכם Galaxy S9? הטיפים והטריקים שאתם צריכים לדעת

בין אם אתם מתכוונים לרכוש מכשיר גלקסי S9 בקרוב ובין אם כבר רכשתם, הכנו לכם 17 טיפים שיעזרו לכם להוציא ממנו את המירב

צילום: גיקטיים

מאת ארן סלע, TGSPOT

אם רכשתם לאחרונה אחד מצמד מכשירי ה-Galaxy S9, או אם אתם מתכננים לרכוש מכשיר כזה, יש לנו מספר טיפים וטריקים שכדאי להכיר כדי למצות מהמכשיר את המירב.

מסך הבית והנעילה

מגירת האפליקציות ומסך הבית
יש כאלה שאוהבים את סגנון ה-iPhone בו מוצגים כל היישומים על גבי מסכי הבית ויש כאלה המעדיפים הפרדה ברורה בין מסכי הבית למגירת היישומים. אם אתם מהחלק הראשון, אז ניתן לבצע את השינוי הזה בקלות על ידי לחיצה ארוכה על מקום ריק במסך הבית > הגדרות מסך הבית > פריסת מסך הבית > במסך הבית בלבד.

אם אתם מעדיפים דווקא את הדרך המסורתית לפיה הגישה ליישומים היא באמצעות לחצן יישומים ולא בצורת החלקה על המסך, ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה ארוכה על מקום ריק במסך הבית > הגדרות מסך הבית > לחצן יישומים > הצגה. אפשרות פתיחת המסך בהחלקה תמשיך להיות זמינה גם כאשר הלחצן מופיע בסרגל התחתון.

אם אין כבר מקום במסך הבית העמוס בקיצורים או בווידג'טים, ניתן להרחיב את המקום על ידי שינוי הפריסה, כך שיותר קיצורים ייכנסו בשורה ו/או טור. לחיצה ארוכה על מסך הבית > הגדרות מסך הבית > פריסת הרשת במסך הבית.

הוסיפו אנימציה במסך הנעילה
חלק מאפשרויות השימוש שהציגה סמסונג ב-Galaxy S9 היא להוסיף אנימציה בתצוגת מסך נעילה או במסך Always-On, ואף לנצל את יכולת ההילוך האיטי במצלמה בשביל זה. הפעולה נעשית בדיוק כמו שמגדירים תמונה כטפט; נכנסים לגלריה > בוחרים את הוידאו הרצוי > לוחצים על לחצן 3 נקודות הנמצא בפינה העליונה > הגדרה כטפט. אם בוחרים קובץ מסוג GIF ניתן להגדיר אותו כרקע בכל המסכים כולל במסך Always-On.

מנהל המשימות
איתור יישום מסוים במנהל המשימות יכול להיות מתיש במיוחד לאחר יום שלם של שימוש במכשיר, כך שהחיפוש יכול להיות מתוך עשרות מסכים והגלילה בהם תהיה ארוכה. ניתן לשנות את תצוגת מסכים אלה לרשימה של לשוניות פתוחות על ידי לחיצה על כפתור מנהל המשימות > לוחצים על לחצן שלוש הנקודות ('עוד') > 'תצוגת רשימה'.

החלקה למטה ופתיחת וילון ההתראות
הגישה לווילון ההתראות הפכה למאתגרת יותר כשמסכי המכשירים הפכו ארוכים, לכן סמסונג (כמו גם אצל חברות רבות אחרות), הוסיפו אפשרות לפתוח את וילון ההתראות בהחלקה מטה בכל מקום על המסך. כל מה שצריך לעשות זו לחיצה ארוכה על מסך הבית > הגדרות מסך הבית > בחירה בפתיחה מהירה של חלונית ההתראות.

תאורת הקצה
כאשר המסך כבוי או מופעל, ניתן לקבל חיווי בהתראה נכנסת מיישומים מסוימים על ידי הפעלת התאורה בקצוות המסך (Edge). שימושי במיוחד כאשר הטלפון מונח על השולחן כלפי מטה, כך ניתן לראות כי הגיעה התראה. כדי להפעיל זאת יש להיכנס להגדרות > תצוגה > מסך Edge > תאורת Edge. שם ניתן להגדיר מתי תאורת האדג' תפעל, באיזה סגנון ובאילו סוגי התראות.

צלמו כמו מקצוענים

התאימו את מצבי צילום
בעת שימוש במצלמה של Galaxy S9, בין אם במצלמה האחורית או הקדמית, נוכל לבחור מבין מספר מצבי צילום שונים המסודרים בסרגל העליון בסדר שנקבע מראש. את אפשרויות צילום אלה ניתן לסדר כרצוננו לפי אופן השימוש או אפילו להסיר מצבי צילום שלא נעשה בהם שימוש. בממשק המצלמה לוחצים על לחצן ההגדרות > מחליקים למטה בתפריט ערוך מצבי מצלמה  > עורכים את מצבי הצילום לפי סוג המצלמה.

הגדירו את כפתורי הצילום
כפתור הצילום בממשק המצלמה מאפשר לבצע מספר פעולות, ולא רק את פעולת הצילום עצמה. כך לדוגמא, לחיצה על הכפתור והחלקתו ימינה/שמאלה או למעלה/מטה במצב רוחבי מאפשר לבצע זום בתמונה מבלי להסיר את האצבע מהמסך. לחיצה ארוכה על הכפתור תבצע צילום רציף של מספר תמונות כהגדרת ברירת מחדל או יצירת תמונה מונפשת בצורה מהירה. על מנת לשנות אפשרויות אלה לוחצים על כפתור ההגדרות במסך ממשק המצלמה > 'לחיצה ארוכה על לחצן מצלמה כדי…'.

יתרה מכך, נוכל להשתמש גם במקשי עוצמת הקול שבדופן המכשיר לפעולות נוספות. במסך הגדרות המצלמה נוכל להגדיר את תפקיד מקשי עוצמת הקול השמע ולבחור האם הם ישמשו לצילום תמונה, צילום וידאו, ביצוע תקריב או שישלטו על עוצמת השמע של המכשיר.

נוכל אם נרצה להוסיף כפתור צף על המסך במיקום אחר שיהיה לנו נוח יותר. כך לחיצה קלה ומשיכה של הכפתור לכל כיוון תשכפל את הכפתור ותאפשר למקם את כפתור הצילום בכל מקום על המסך. נוח מאוד בשימוש צילום סלפי כאשר אחיזת המכשיר לא תמיד מאפשרת לחיצה נוחה על הכפתור במקומו הרגיל.

הגדרות שמע מתקדמות

סאונד ב-360
מלבד זוג רמקולים הסטראופוניים ששולבו לראשונה ב-Galaxy S9, ישנה גם תמיכה בתקן שמע המתקדם ביותר – Dolby Atmos. התקן מקנה חווית שמע היקפי דרך הרמקולים או בחיבור אוזניות. אפשרות שמע זו אינה מופעלת כברירת מחדל ויש להפעילה דרך וילון ההתראות או דרך תפריט ההגדרות > צלילים ורטט > איכות צליל ואפקטים. לחיצה ארוכה על האייקון בחלון ההתראות תפתח את הגדרות השמע של התקן.

הפרדת שמע של יישום בהתקן אחר

אין דבר מפריע יותר מלשמוע את צלילי התראה בזמן שמאזינים למוזיקה דרך הטלפון כשזה מחובר להתקן חיצוני. סמסונג מאפשרת להפריד את השמע ב-Galaxy S9 של יישום מסוים מהתקן הפלט הראשי של המכשיר כדוגמת רמקול המכשיר. כך כאשר מאזינים למוזיקה, צליל ההתראה מושמע רק ברמקול המכשיר ולא בהתקן החיצוני.

כדי לשנות הגדרה זו, יש להיכנס להגדרות > צלילים ורטט > הפרדת צלילים מיישום. שם יש להפעיל את האפשרות ולהגדיר כל יישום באיזה התקן הוא יישמע.

שתפו קבצים במהירות

כשמעוניינים לשתף קבצים ניתן לעשות זאת על ידי שירותי אחסון ברשת, אבל לסמסונג יש פתרון מובנה קל ומהיר וגם לא ידרוש מכם פעולה נוספת. כל מה שצריך לעשות הוא לסמן את הקבצים שרוצים להעביר, לחיצה על 'שתף' תפתח את חלון השיתוף שם יש לבחור ב'שיתוף קישורים', דרכו ניתן לשתף קישור לקבצים אלה ישירות מהטלפון. גודל הקובץ המקסימלי המותר הוא עד 2 גיגה-בייט והוא יועלה לשרתים של סמסונג מהם ניתן יהיה לשתף את הקובץ כקישור ישיר. רצוי כמובן להשתמש בקישוריות WiFi להעלאה מהירה יותר ולמניעת בזבוז של חבילת הגלישה הסלולרית.

חסכו בסוללה

במקרים בהם נותרו לנו אחוזים בודדים על מד הסוללה ואין לנו כל יכולת לטעון את המכשיר, אז נרצה לחסוך בסוללה כמה שיותר. במקום לשנות הגדרות שונות במכשיר, כמו להפחית את רזולוציית המסך, לכבות את מצב Always-On ועוד פתרונות חיסכון יצירתיים, ניתן פשוט להגדיר את Galaxy S9 בשני מצבים חסכון בסוללה שונים. נכנסים להגדרות > תחזוקת המכשיר > סוללה שם ניתן לבחור את המצב ואף להתאים אותו לפי הצורך.

הרבה מהיישומים שרצים ברקע צורכים לא מעט מסוללת המכשיר, את היישומים הללו ניתן להגדיר שלא ירוצו אף פעם ברקע פרט להפעלתם באופן ידני. במקרה כזה, כיבוי היישום יסיר אותו לגמרי מזיכרון ההפעלה של המערכת. בכניסה להגדרות > תחזוקת המכשיר > סוללה גוללים עד הסוף לשורת 'יישומים בשינה תמיד' ומכניסים לרשימה את היישומים שלא מעוניינים שירוצו ברקע. חשוב לדעת שלא יתקבלו התראות מיישומים הנמצאים ברשימה.

אם לא רוצים לוותר על ביצועי המכשיר או לסגור יישומים שפועלים ברקע, ישנה אפשרות נוספת לחסוך מעט בסוללה וזאת בעזרת שינוי צבעי המסך לגווני אפור על ידי לחיצה בו-זמנית על מקש ההפעלה ומקש הגברת שמע. לחיצה נוספת תבטל את המצב. על מנת להפעיל מצב זה נכנסים להגדרות > נגישות > גישה ישירה > מפעלים את המצב ובוחרים כוונון צבע. הגדרות כוון הצבע מוגדרות כברירת מחדל לגווני אפור.

צרו תיקיית מאובטחת

האפשרות הזו, כשמה כן היא, מאפשרת ליצור תיקייה מאובטחת מחשש שקבצים חשובים יעשו את דרכם לעיניים זרות. מדובר במערך טלפון מאובטח אשר יכול להכיל קבצים, יישומים, חשבונות גוגל וסמסונג נפרדים או/ו משוכפלים לגמרי מממשק הטלפון הרגיל הכולל אנשי קשר, יומן ואפשרות לגיבוי נפרד בחשבון סמסונג.

תצורת התיקייה יכולה להיות בסגנון תיקייה רגילה או ממש כמערך טלפון פעיל. צורת האבטחה בתיקייה מתנהלת גם היא בנפרד מהגדרות האבטחה של המכשיר וגם כוללת קוד גישה (PIN) שונה וטביעת אצבע ייעודית לפתיחה ישירה של התיקייה ממצב נעילה. בנוסף, היא נסתרת בצורה שלא ניתן לדעת שהיא קיימת.

כדי ליצור אחת כזו נכנסים למסך היישומים בוחרים באייקון 'תיקייה מאובטחת' (תמצא במסך עצמו או תחת תיקיית סמוסנג) או דרך הגדרות > נעילת מסך ואבטחה > תיקייה מאובטחת.

הכתבה פורסמה במקור ב-TGSPOT

לקריאה נוספת:

נוביה הכריזה על Z18 mini

בקרוב: גוגל תאפשר לשלוח SMS מהמחשב, כך זה ייראה

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

1 תגובה על "יש לכם Galaxy S9? הטיפים והטריקים שאתם צריכים לדעת"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
fb_alexanderdrutz
Guest

שכחתם לציין דבר אחד קטן שבלעדיו כל טלפון חכם נהיה טיפש. זה המכשיר הראשון של סמסונג שהפסיק להקליט שיחות. מבחינתי זה הופך אותו לבלטה לעומת מכשירים של חברות אחרות. חייבים להקליט הכל ועוד בישראל כשכל נציג מכירות מנסה לתקוע אותך.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: