קבלו אותם: אלו הזוכים בטקס פרסי ה-GeekAwards העשירי

טקס פרסי ה-GeekAwards העשירי הסתיים לפני זמן קצר. אלו הזוכות והזוכים בכל הקטגוריות

צילום: פאביאן קולדורף

לפני זמן קצר הסתיים טקס פרסי ה-GeekAwards, שהתקיים זו השנה העשירית ברציפות. ואחרי שנה שבה הקורונה סידרה לנו טקס אונליין – השנה חזרנו להיפגש פנים מול פנים ב"זאפה מידטאון" לערב החגיגי של התעשייה.

אחרי עשרות אלפי הצבעות של הקהל הרחב והצבעות של חבר השופטות והשופטים המקצועי, שמורכב מלמעלה מ-30 יזמים סדרתיים, משקיעים מנוסים ודמויות בכירות מהאקוסיסטם הישראלי – נבחרו הזוכות והזוכים הגדולים.

מנכ"לית השנה: עינת גז, Papaya Global

עינת גז, מנכ"לית Papaya Global

עינת גז עומדת בראשו של פפאיה גלובל, סטארטאפ שפיתח מערכת לניהול גלובלי של עובדים, בין אם הם עובדים ישירים, עובדי אאוטסורסינג, קבלני משנה או עובדים גלובליים שמועסקים על ידי חברות העסקה מטעם חברות האם, ולא משנה איפה הם בעולם.

זוהי השנה השנייה ברציפות שבה זוכה גז בתואר, וגם השנה, גז והחברה שהיא מובילה, לא נחות. במרץ השנה הספיקה פפאיה גלובל להפוך לחד קרן – הראשון אגב שמובל על ידי יזמת. אחר-כך, הצליחה החברה להכפיל פי 10 את שוויה תוך שנה – עם סבב גיוס ענק שהשלימה בספטמבר האחרון. בשיחה איתנו סיפרה גז כי "העולם חשב שישראלים מוכרים בזול ושאנחנו לא יודעים לבנות חברות" – טענה שגז עצמה (ועוד כמה מנכ"לים ישראלים) מצליחה להפריך בדרך קבע. פפאיה הוקמה ב-2016 על ידי עינת גז, מנכ”לית החברה, ראובן דרונג ועופר הרמן וגייסה עד היום כ-440 מיליון דולר.

קרן ההון סיכון של השנה: Entrée Capital

צילום: David Garb

קרן ההון סיכון, שהקים אבי אייל לפני כעשור, הודיעה לפני מספר שבועות על סגירת שתי קרנות חדשות – מה שהביא את סך הנכסים המנוהלים שלה ליותר ממיליארד דולר. הקרן רשמה השנה כמה אקזיטים – שניים מהם הגיעו בצורת הנפקות של הסטארטאפים הישראליים – monday.com ו-Riskified – והיא בין המשקיעות הראשונות בענקית הפינטק הישראלית Rapyd. הקרן, שחולשת על השקעות גם בשלבי Early Stage אך גם בשלבי צמיחה, לא מסתפקת בהשקעות בישראל, והספיקה בעבר גם להיכנס כמשקיעה בכמו חברות מתוקשרות מאוד כמו Snapchat וענקית ה-e-commerce הקוריאנית Coupang (גם כאן רשמה החזרי השקעה נאים כשהחברות הנפיקו).

מנהל/ת הפיתוח, הטכנולוגיה והמחקר של השנה: אריאל קליקשטיין, Elementor

אריאל קליקשטיין | מתוך Linkedin

קליקשטיין הקים יחד עם יוני לוקסנבורג את אלמנטור ב-2016, ב"דירת מגורים צפופה שהוסבה למשרד ביתי" – תחת השם Pojo. מערכת בניית האתרים של אלמנטור רץ בסביבת וורדפרס, אחת מהשחקניות הגדולות בתחום פיתוח האתרים – ומתחרה בין היתר במוצרים של Wix הישראלית. מאז הסטארטאפ הצליח לגבש סביבו קהילת מפתחים ומשתמשים גדולה – כמעט לא מימון חיצוני (למעט 15 מיליון דולר בפברואר 2020).

קליקשטיין מספר בטור שכתב לגיקטיים כי הוא היה זה שהוביל את ההחלטה להפוך את המוצר של אלמנטור למוצר בקוד פתוח – החלטה שלא כל סטאראטפ ממהר לקחת בשלביו הראשונים.

המשקיע/ה של השנה: סיון שמרי דהן, Qumra Capital

סיון שמרי דהן, שותפה בקרן הצמיחה קומרה קפיטל

סיון שמרי דהן, שותפה בקרן הצמיחה קומרה קפיטל

סיון שמרי דהן היא אחת מהשותפות המנהלות של קרן ה-Growth הישראלית, עם קריירה של קרוב ל-20 שנה בעולמות ההון סיכון. שמרי דהן הייתה אחת המשקיעות בריסקיפייד שהנפיקה השנה, ובחברה ישראלית נוספת שהפכה לציבורית – Fiverr. מלבד השקעות אלו, הקרן של שמרי דהן רשמה כמה אקזיטים נאים נוספים השנה: גארדיקור שנמכרה ב-600 מיליון דולר לאקמאי, רכישת Vdoo על ידי ג'ייפרוג (שגם היא היתה חברת פורטפוליו של קומרה לפני שהנפיקה), רכישת Intsights וההנפקות של טאבולה ו-Talkspace.

תרומה לקהילה: ;she codes

מקור: ;she codes

התרומה של ;she codes לא נעלמה מעיניהם של המצביעים והשופטים – וזוהי השנה השנייה ברציפות שבה זוכה הארגון בתואר. ב-;she codes, קהילת מפתחות התוכנה הישראלית, חברות יותר מ-50,000 משתתפות. הארגון הוקם ע"י רות פולצ’ק, שקבעה את מטרת הארגון להגיע ל-50% מפתחות תוכנה בתעשיית ההייטק, לשפר את אפשרויות הקריירה של הנשים בתחום ולהקנות מיומנויות טכנולוגיות בפיתוח תוכנה לנשים ולנערות ללא נסיון קודם בתחום. לארגון יותר מ-45 סניפים ברחבי הארץ, בהם מתנהלים מסלולי לימוד תכנות, קבוצות לעבודה על פרויקטים בליווי מתנדבות מהקהילה, הרצאות טכנולוגיות, מפגשים עם מנטוריות, יעוץ קריירה ועוד.

איש השיווק וה-Growth של השנה: אודי לדרגור, Gong

אודי לדרגור | מתוך לינקדאין

אודי לדרגור הצטרף לגונג כשנה אחרי הקמת החברה, ב-2016, בתור VP Marketing – ואחר-כך הפך ל-CMO של החברה. בשנתיים האחרונות חווה הסטארטאפ צמיחה אדירה – בין השאר תחת שרביטו של לדרגור – והפך לאחד מהסטארטאפים בעלי השווי הגדול ביותר בישראל.

את תוצאות הצמיחה הזו תחת לדרגור ניתן לראות בגיוסי הענק של החברה בשנה האחרונה, ובלילה שבין ראשון לשני הולכת לציין החברה עוד אבן דרך חשובה ולהופיע באחד מהאירועים הנצפים בעולם – הסופרבול.

מרכז המחקר, הפיתוח והחדשנות של השנה: מיקרוסופט

מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל | צילום: גיקטיים

מרכז הפיתוח והמחקר הראשון של מיקרוסופט מחוץ לגבולות ארה"ב שנפתח בישראל ממשיך לעשות חיל כבר יותר מ-30 שנה מאז שנפתח. המרכז לא מפסיק לתפוח, כשחלק מהגידול נעשה על ידי רכישת טכנולוגיות וסטארטאפים ישראליים – כמו אדאלום של אסף רפפורט (שלימים כבר כיהן כמנכ"ל מרכז הפיתוח) כשרק בשנה האחרונה רכשה מיקרוסופט סטארטאפ ישראלי נוסף, Peer5, המיועד לשיפור שיחות הווידאו באפליקציית Teams. חלק הארי של הפעילות במרכז הישראלי היא בתחומי הסייבר, אולם נעשית בה גם פעילות פיתוח בתחומי ה-AI, ראייה ממוחשבת ואפילו אקסל.

קהילת הטכנולוגיה וההייטק של השנה: Startup for Startup

מתוך עמוד הפייסבוק של Startup for Startup

זוהי השנה הראשונה של קטגוריית "קהילת הטכנולוגיה והייטק של השנה", והזוכה הראשונה בה היא קהילת Startup for Startup, מיזם ההעשרה, העזרה והתמיכה ליזמות וליזמים ישראליים של חברת monday.com. הקהילה כוללת אתר מקיף עם כתבות וסרטונים, קבוצה, פודקאסט קבוע ומקיימת מיטאפים וכן וובינרים בנושאים שונים בהובלת מנטורים ובכירים בתעשייה.

תכנית ההאצה הישראלית של השנה: Intel Ignite

צילום: עומר הכהן

תוכנית ההאצה מבית אינטל אמנם צעירה יחסית, הוקמה רק ב-2019, ומציעה מה שלא הרבה אקסלרטורים אחרים מציעים: השתתפות בתוכנית שאורכת 12 שבועות, מבלי לדרוש מהיזמים אקוויטי בחברה או דמי השתתפות – וחיבור ישיר לענקית טכנולוגיה. בשנה האחרונה סיימה איגנייט את המחזור החמישי שלה וכבר פתחה את ההרשמה למחזור השישי כשעל הכוונת שמה אינטל סטארטאפים הפועלים בתחום הטכנולוגיות "העמוקות", Deeptech. בין הבוגרים ניתן למצוא את: Granulate, Deci, Zesty, Exodigo, Qwak, Shopic

הסטארטאפ החדש של השנה: Empathy

תמונה: Empathy

אחרי שכבר מכר חברה לאיביי ועבד בפייפאל ו-WeWork, חבר רון גורה לשותף הוותיק שלו יונתן ברגמן והשניים החליטו לעזור במקצת לאנשים ברגעים הכי קשים של החיים – אובדן של אדם קרוב. אמפת'י מסייעת למשתמשים להתמודד בצורה ידידותית ומתקדמת עם כל התלאות הביורוקרטיות. הסטארטאפ של גורה וברגמן הוקם ב-2020 והספיק לגייס יותר מ-40 מיליון דולר בחצי שנה.

סטארטאפ השנה: monday.com

הנהלת מאנדיי | צילום: נתנאל טוביאס

הסטארטאפ של רועי מן וערן זינמן, שהחל בתור daPulse, הגיע לפסגת השאיפות של כל סטארטאפ: להפוך לחברה ציבורית – כשהוא מכוון ליצור את "מערכת ההפעלה של העבודה" (או WorkOS) ולא מפחד גם לאתגר שחקני ענק בתחום כמו גוגל, Notion ואחרים.

הסטארטאפ בן ה-10 רשם את אחת ההנפקות הגדולות בהיסטוריה עבור חברה ישראלית – על פי שווי של 6.8 מיליארד דולר. אבל לפחות אם תשאלו את המייסדים, זוהי רק תחנה בדרך להפוך את מאנדיי לחברה של 100 מיליארד דולר.

 


האירוע נערך הודות לשותפים שלנו

שותפי פלטינום:


שותפי סילבר:

 

 

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

אין תגובות

התגובות לפוסט סגורות.

תגיות לכתבה: