10 סיבות טובות להצטרף לאקסלרטור

לא חסרות סיבות להשתתף בתוכנית האצה ובכל זאת, הנה 10 סיבות מספיק טובות שתתקשו להשיג מחוץ לתוכנית כזו.

shutterstock

הפוסט נכתב על ידי שחר נמר, מנכ”ל StartupBootcamp ישראל ושותף מנהל בסושי ונצ’ר פרטנרס וקלם אלי, אנליסט בכיר בסושי ונצ’ר פרטנרס.

מהקשרים שיוצרים ועד ההכוונה, השטח המשרדי וההפרייה ההדדית עם מיזמים אחרים והקשרים שלהם. אקסלרטור יכול להיות בדיוק מה שאתם צריכים כדי להפוך את המיזם הקטן שלכם לחברה מקצועית שיכולה להשתבץ בדיוק במקום המתאים לה. אז מה אפשר להרוויח מלקחת חלק בתוכנית כזו? הנה 10 דברים מרכזיים:

1. זמן

עם ההצטרפות לאקסלרטור, הדבר הראשון שהצוות המנהל בודק הוא מה היזמים באמת צריכים באותו הרגע. לדוגמה, חברות חדשות, שקיימות למעשה בעיקר על הנייר, נזקקות להגיע בדחיפות לאנשי מפתח בארגונים גדולים על מנת לקבל פידבק ראשוני וליצור סיכוי לדיון על פיילוט אפשרי.

האקסלרטור מציב אותך בעמדת פתיחה טובה מול אותם גורמים משפיעים, ויכול לחסוך לך את שלב הגישושים והחיזורים המתיש, שיכול להימשך חודשים רבים במסלול הרגיל, אם לא שנים. כפי שמספר דני וייסברג, יזם  סדרתי: “באקסלרטור נחשפנו מיידית למנטורים מובילים בתעשייה אשר מלווים אותנו עד היום כחלק מה Advisory Board. החיבור המהיר והיעיל למנטורים העניק דחיפה טכנולוגית ועסקית משמעותית למיזם, וסייע לנו בהשגת מקורות מימון נוספים ובמיקוד הפתרון לשווקים הנכונים”.

2. מקום

האקסלרטור מעניק לחברות שטח משרדי בחינם לכל תקופת התכנית. דבר זה מאפשר ליזמים לעבוד באופן יום יומי לצד יזמים מוכשרים אחרים המשתתפים בתכנית, ולמעשה מעניק להם הזדמנות ללמוד מניסיונם של יזמים אחרים, לצידם כנראה לא היה יוצא להם לעבוד בשום סיטואציה אחרת.

בנוסף, נוצרת אווירת עבודה חיובית, עם באזז של הדבר הגדול הבא באוויר, עד כדי כך שחלק מהחברות שהשתתפו באקסלרטורים  בחרו להמשיך לעבוד במשרדי האקסלרטור גם לאחר סיום התכנית. יש לציין שברוב המקרים לכל החברות ניתנת גם גישה חופשית לחדרי הישיבות הפרטיים של חלק מהספונסורים של התכנית.

3. נגישות לאנשים מובילים בתעשייה

בהצטרפות לאקסלרטור עם עשרות מנטורים, החברות מקבלות גישה למומחים בעלי שם בתחומם, וניתנות להם עצות יקרות מפז לגבי פיתוח המוצר ווידוא המודל העסקי, עצות אשר יכולות לעשות את ההבדל שיהפוך אותם מסטארטאפ קטן לכזה שמייצר הרבה מאוד רעש. המנטורים של האקסלרטור מעניקים משוב, הדרכה וייעוץ בתחומים החשובים באמת, וחלקם אף מצטרף לצוותים החדשים לצמיתות.

4. פיתוח מוצר

במהלך התכנית אתה מאותגר להבין את השוק שלך, מי הם הלקוחות שלך, מה הם באמת צריכים ומהו המוצר הטוב ביותר לפרוץ איתו קדימה. לפעמים זה גורם לתפוס כיוון חדש לחלוטין, אשר על פיו הצוות צריך לשנות את המוצר ואת הגישה לשוק, מה שנקרא בשפה מקצועית “פיבוט”.

5. שירותים מקצועיים

אקסלרטורים מעניקים גישה חופשית לנותני שירותים מקצועיים של התכנית (שהם בעצם גם הספונסרים), כגון ייעוץ משפטי ופיננסי שניתן כבנק שעות, וגם במפגשים שבועיים. כך ניתנת לחברות האפשרות לקבל החלטות טובות יותר בנושאים מכריעים כגון מבנה החברה, אפשרויות מימון ותכנון מס נכון.

6. משקיעים נוספים

הדרך להגיע אל משקיעים ספציפיים נעשית דרך מנהלי התכנית ובדרך כלל ללא כל מכשול. בנוסף, הצוותים מקבלים חשיפה לקהל מגוון של משקיעים, מאנג׳לים ועד קרנות הון סיכון בינלאומיות. משקיעים מקצועיים תמיד אוהבים לרחרח ולבדוק אם יש משהו מעניין שמתפתח באחד האקסלרטרים, שלא יפספסו את הדבר הגדול הבא חס וחלילה.

7. מזומנים

ההשקעה הכספית הראשונית שמקבלים מהאקסלרטור מסייעת להתמקד במהלך התכנית אך ורק בפיתוח המוצר וביצירת קשרים ממנפים, ומבטל את הצורך בחיפוש המעיק אחר מקורות הכנסה זמינים. בנוסף, צוות האקסלרטור עובד מסביב לשעון על מנת לעזור לחברות להתקדם ולעמוד בכל היעדים, מתוך ידיעה שהעזרה החומרית היא רק נדבך אחד ברשת התמיכה לה נזקקות החברות החדשות.

8. מעמד

הבחירה מתוך מאות מועמדים כחברה שנבחרה לקבל השקעה מאקסלרטור שלפעמים הוא גם מותג ידוע, משדרגת את נקודת הפתיחה של החברות החדשות והדרך בה הן נתפשות על ידי האנשים מסביב. היזמים יגלו שיותר קל לפתוח דלתות כאשר מציינים שקרן בינלאומית השקיעה בהם כבר בתחילת הדרך.

9. חשיפה

התכנית תמיד מסתיימת באירוע הדמו המסכם, אל מול קהל רב של משקיעים ואנשי מפתח בתעשייה. היזמים ילמדו איך לעמוד על במה, איך לנסח את הפיץ’ ואיך לסחוף את הקהל הרב. יתרון זה יכול להתברר כמשמעותי מאוד, ולסלול את הדרך לשותפויות והשקעות חדשות שנרקמות סביב החברות במהלך התכנית. מסר ברור גם עוזר להפיץ את השמועה על המוצר מפה לאוזן ומסייע לעיתונאים לכתוב כתבות שתופסות את עינו של הקורא, ובכך תורם לפרסום אותו למעשה מחפשות החברות.

10. שותפויות חדשות

במהלך התכנית היזמים יוצרים אינסוף אנשי קשר חדשים ושיתופי פעולה, וחלקם זוכים לצרף אליהם מומחים בעלי שם עולמי בתחום עיסוקם. הם מגיעים לארגונים רלוונטים ומכינים את הקרקע להשקעה הבאה בתכנית, כשרוקמים שיתופי פעולה למול הגופים איתם רצו כל כך לעבוד מהיום הראשון.

לסיכום, ההשתתפות בתוכנית מעניקה את האפשרות להאיץ את הפיתוח, להרחיב את הרשת ולהגדיל את ההשקעה במיזם חדש. מה שלוקח בדרך כלל שנה, עושים הצוותים המשתתפים באקסלרטור בשלושה חודשים מתישים, אך מתגמלים.

קרדיט תמונה: businessman via Shutterstock.

הכתבה בחסות Sushi Ventures Partners

StartupBootcamp  היא תכנית בינלאומית בתל-אביב המשקיעה בסטארטאפים חדשים. החברות הזוכות להתקבל לתכנית מקבלות מימון ראשוני בסך של 15 אלף אירו במזומן, שירותים עבור מיזם הסטארט אפ בסך 200 אלף אירו, שטח משרדי ללא כל עלות, ליווי של מנטורים מהבכירים ביותר בתעשייה והכנה לשלב גיוס הכספים הבא. StartupBootcamp הודיעה כי במחזור הקרוב יתקבלו גם חברות הנמצאות בשלבים מתקדמים יותר על מנת לסייע להם, בעיקר בכל הקשור לקשרי משקיעים מחו"ל.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

2 Comments on "10 סיבות טובות להצטרף לאקסלרטור"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
אליהו
Guest

נראה לי היחס צריך להיות שונה – השקעה של 100 אלף יורו במזומן ושירותים ב 15 אלף יורו

15 אלף יורו לא מספקים לכלום ….אלא אם כן כולם מתנדבים, נוסעים באוטובוס ומביאים כריכים מהבית

אלמוג בקו
Guest

רגע רגע.. תן לי להבין.. אתה מצפה גם לשירותים.. גם למכוניות יוקרה.. וגם להצלחה?

בשביל להצליח צריך לעבוד קשה חביבי!
וכן, אם צריך לנסוע באוטובוס ולהביא כריך מהבית בשביל לחסוך עוד שקל לחברה אז זה מה שמצופה ממך בתור יזם. לפחות זה מה שאני מצפה מהצוות שלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: