10 דברים שתוכלו לעשות בטלגרם ולא בוואטסאפ

מהודעות שלא יעירו את הנמען, לגן העדן לחובבי גיפים, חשבונות נפרדים וצ'אטים סודיים. יש לא מעט סיבות לאהוב את טלגרם, ואספנו את החשובות מכל

טלגרם. מקור: Pixabay

אנחנו לא תמימים. אנחנו יודעים שוואטסאפ שולטת ותמשיך לשלוט ביד רמה בעולם אפליקציות ההודעות, אבל זה לא אומר שהיא הכי טובה. אנחנו כותבים כאן לא מעט על פיצ'רים חדשים וחכמים שאפליקציית טלגרם מציעה, כי אנחנו באמת אוהבים אותה ומאמינים שגם אתם תאהבו אותה (והיי, אפילו יש לנו ערוץ טלגרם עם כמה אלפי קוראים). אז בין אם אתם לא מכירים אותה מספיק טוב, או מחפשים את הדרך לשכנע את החברים והמשפחה לנסות אותה, אספנו עבורכם את הסיבות שאנחנו אוהבים ביוחד את טלגרם, ולכולן אין חלופה מספיק טובה בוואטסאפ. וכל זה בלי מילה אחת על טלגראס.

1. עריכת הודעות

עם אצבעות שמנמנות, מקלדות וירטואליות ומנגנוני השלמה אוטומטיים מטופשים, חלק נכבד מההודעות שאנחנו שולחים מכילות כל מיני שגיאות מוזרות. מה עושים? רובנו בדרך כלל שולח הודעה נוספת עם תיקון ומעיק על הצד השני של השיחה, והמהדרין אפילו מוחקים את ההודעה הקודמת ושולחים מחדש. בטלגרם אין שום סיבה לשלוח עוד התראות לנמענים, אלא שפשוט ניתן ללחוץ לחיצה ארוכה על ההודעה עם הטעות, ולבחור ב-Edit. כמה בסיסי וכמה מובן מאליו, ככה לא קיים בוואטסאפ.

מה שמוביל אותנו ל….

2. הודעות נמחקות

אם כבר בחרתם למחוק הודעה כלשהי, וואטסאפ תמיד תלשין עליכם אם בכלל הספקתם למחוק את ההודעה בפרק הזמן הקצר שבו היא מאפשרת לכם לעשות זאת. בטלגרם אתם פשוט יכולים ללחוץ לחיצה ארוכה על כל הודעה שאי פעם כתבתם, לא משנה מתי, ופשוט למחוק אותה. בלי הודעות מביכות שחושפות לכולם שכתבתם משהו והתחרטתם עליו.


לא הספיק? הנה 10 סיבות למה טלגרם עדיפה על ווטסאפ


3. לא להסגיר את האלטר-אגו שלכם

עד כמה מעצבן אתכם לקבל הודעות שקשורות לעבודה בוואטסאפ הפרטי שלכם? אלו מכם שבאמת לא סובלים את הקונספט, עשויים להחזיק טלפון נוסף רק כדי להפריד בין המכשיר הפרטי לבין מכשיר העבודה שלכם, ואם וואטסאפ אחד הוא כאב ראש מספיק, דמיינו מה שני מכשירים עם וואטסאפ יעשו לכם. למרות שהחברות הסיניות מקפידות לאפשר לכם להתקין אפליקציות כמו וואטסאפ פעמיים, טלגרם עושה את זה פשוט יותר ומאפשרת לכם לפתוח יישויות אחרות.

בין אם אתם גיבורי-על, חרדים לפרטיות שלכם או סתם רוצים להפריד בין ביזנס לפלז'ר, אתם יכולים פשוט להיכנס לתפריט הראשי של טלגרם, ללחוץ על החץ הקטן ליד מספר הטלפון ושם המשתמש שלכם. עכשיו ביחרו ב-Add Account. שימו לב שיש צורך בעוד מספר טלפון זמין כדי ליצור חשבון נוסף.

מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם מעכשיו גיקטיים גם בטלגרם להצטרפות לערוץ הטלגרם שלנו לחץ כאן

4. זמינים בכל מקום, גם אם הסוללה של הטלפון מתה

אנחנו לא מצליחים לזכור איך חיינו לפני Whatsapp Web. באמת. אבל הגירסה הוובית הזאת תלויה במצב של הסמארטפון שלכם. אם אתם במקרה בלי קליטת נתונים או ווייפיי זמין, או שחס וחלילה סוללת המכשיר התרוקנה, וואטסאפ ווב כבר לא תהיה זמינה עבורכם. אז זהו, שטלגרם מתקיימת בנפרד לחלוטין מהסמארטפון שלכם. אם התקנתם את גירסת ה-PC, Mac או לינוקס של טלגרם, או שאולי אפילו הפעלתם אותה מהטאבלט, סמארטפון אחר, או מהווב, אתם יכולים להמשיך לקבל ולשלוח הודעות בלי שום קשר לסמארטפון שלכם.

5. לשלוח הודעה בלי להעיר את הצד השני

לא כל ההודעות נולדו שוות. יש הודעות שאתם ממש צריכים מענה דחוף עליהן באותו הרגע, ויש הודעות שפשוט לא מצדיקות את הסאונד או הרטט שהן יגרמו לסמארטפון של איש הקשר שלכם. אז אם אתם שולחים הודעה באמצע הלילה לחבר שאתם יודעים שהוא ישן, אבל לא יכולים להתאפק עד הבוקר עם ההודעה הכל כך שנונה שלכם, יש פתרון: לחיצה ארוכה על לחצן שליחת ההודעה יחשוף את האפשרות "Send without sound".

6. נראה לאחרונה ב…לא עניינך

מכירים את הרגע הזה שאתם חוששים להכנס לוואטסאפ כיוון שה"נראה לאחרונה" שלכם יתעדכן ואז גורם בלתי נסבל ברשימת אנשי הקשר שלכם ידע שהתעלמתם מהודעה שלו? קרה לכולנו. אז יש את המקריפים שפשוט מכבים את ה-Last Seen (מה יש לכם להסתיר, הא?), אבל אז הם גם לא יכולים לראות את הסטטוס של אחרים. בטלגרם, אם לא ניחשתם עד עכשיו, זה פשוט עובד כמו שהייתם רוצים שזה יעבוד.

רוצים לשנות את הגדרות הסטטוס שלכם? פשוט היכנסו להגדרות טלגרם, עיברו ל-Privacy And Security, ומשם ל-Last Seen & Online. מלבד האפשרות שכולם, רק אנשי הקשר שלכם, או אף אחד לא יראה את הסטטוס שלכם, תוכלו לבחור בתחתית העמוד ב-Never Share With, ולהוסיף את אותם גורמים שלא בא לכם שיראות מתי התחברתם או מתי אתם מחוברים. תודו לנו אחר כך.

7. #האשטגים

יכול להיות שהמילה הזו מעוררת קצת אי נוחות בקרב חלקכם, אבל האשטאגים הם דרך נפלאה לעשות סדר בהודעות ולאפשר לחברים האחרים בקבוצה הענקית שלכם לחפש הודעות לפי נושאים. פשוט ויעיל.

8. הודעות מתוזמנות

 

כמה פעמים דחיתם שליחת הודעה חשובה, למשל ברכת יום הולדת, עד שהצלחתם לשכוח אותה לגמרי? במקום לשים לעצמכם תזכורת, או פשוט לשכוח, בטלגרם אתם פשוט יכולים לתזמן מראש הודעות. כיתבו את ההודעה שאתם רוצים לנמען, וליחצו לחיצה ארוכה על לחצן השליחה. ביחרו ב-"Schedule message", ואתם פשוט יכולים לבחור את השעה ואפילו התאריך שבו ההודעה תשלח. רוצים להכין מראש ברכת יום הולדת? אתם יכולים לתזמן הודעות עד ל-365 הימים הבאים.

וטיפ למתקדמים: באותו מסך תזמון, אם תלחצו על כפתור שלוש הנקודות בצד, תוכלו לבחור "Send when ____ comes online", מה שבעצם ישלח את ההודעה לנמען רק כשהוא יתחבר או יפעיל את הטלגרם במכשירו.

9. גן עדן לחובבי גיפים

אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, אז כמה מילים שווה גיף? אנחנו לא יודע מה איתכם, אבל אנחנו מזמן מתקשרים לא מעט בעזרת גיפים. לוואטסאפ יש אמנם מנוע חיפוש גיפים לא רע, אבל מהרגע שמצאתם את הגיף המושלם, שיהיה לכם בהצלחה למצוא שוב את מילת החיפוש המדויקת שבה השתמשתם. בטלגרם, לעומת זאת, כל גיף שתמצאו או תשלחו נשמר לכם בספריית גיפים שזמינה לכם בכל מכשיר שבו אתם נמצאים.

10. צ'אטים סודיים

אין ספק שהפיצ'ר שעליו טלגרם רוכבת, הוא פרטיות. בזמן שמעל וואטסאפ תמיד תרחף עננת פייסבוק והשערוריות שהיא נקשרת בהן בערך אחת לשבוע, טלגרם ידועה בכך שהיא עומדת איתנה אל מול איומים קשים מאוד גם מצד הממשל הרוסי. אז גם טלגרם לא תוכל להציע לכם הגנה ב-100% על הפרטיות, אבל מנגנונים שמגנים עליכם תוכלו למצוא כאן ועוד איך.

מלבד 9 הסיבות האחרות שציינו כאן, הפיצ'ר העוצמתי ביותר של טלגרם הוא ה-Secret Chat. יש לכם משהו סופר סודי לשלוח למישהו? ליחצו על השם שלו בתפריט הצ'אט, וביחרו ב-Start Secret Chat. מעתה כל מה שתכתבו בצ'אט הזמני עובר הצפנה מקצה לקצה (כלומר, תיאורטית לא ניתן לקריאה על ידי אף גורם אחר), לא משאיר שום עקבות על שרתי טלגרם, לא אפשרי להעברה (Forward) ואפילו לא ניתן לצילום מסך. קחו בחשבון שבאייפונים ניתן לצלם מסך, אך תקבלו התראה בצ'אט אם וכשזה יקרה.

יש לכם עוד פיצ'רים שאתם אוהבים במיוחד בטלגרם ולא ציינו? ספרו לנו בתגובות.

עידן בן טובים

נולד עם ג׳ויסטיק ביד. יש לו הרבה יותר מדי גאדג׳טים והרבה פחות מדי זמן פנוי כדי לשחק עם כולם. בעל פטיש לא מוסבר לביצוע קליברציות לסוללות של מכשירים. כשהוא לא עסוק בלכתוב על טכנולוגיה, הוא אוהב לדבר עליה, והרבה

הגב

45 תגובות על "10 דברים שתוכלו לעשות בטלגרם ולא בוואטסאפ"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
טלגרמיסט
Guest

חפשו בטלגרם את "נתי מדיה" ותגלו עולם שלם שאין לא בווטסאפ ולא בשום מקום אחר

זה וזה
Guest

טלגרם מחשב זה אהבה

טיפ: מי שרוצה לעשות צאט לאחסון פרטי בטלגרם למסמכים או פרטי חשבון וסיסמאות פותח קבוצה עם עוד מישהו, ואז מוציא אותו, ויש לו אפשרות לרשום כל מה שבא לו לעינייו בלבד, וכן זה אותו רעיון גם בווטסאפ, אבל שם אין גישה ממחשב בצורה נורמאלית.

מה שכן דבר אחד מעצבן זה ההודעות של טלגרם מה חדש בעדכון, כל פעם מחדש צריך למחוק, היה עדיף אם זה היה ניתן לביטול.

אלכס
Guest

דרך קצרה יותר – לפתוח ערוץ פרטי עם עצמך. עושה את זה כדי לגבות תמונות ומסמכים (נפך בלתי מוגבל ויכולת העלה של עד 1.5GB של קובץ כבר אמרנו?)

יאיר
Guest

דרך עוד יותר קצרה: כל חשבון טלגרם מגיע כבר עם צ'אט פרטי בשם Saved Messages. כשבוחרים לשתף קובץ אל טלגרם הצ'אט הזה הוא האפשרות הראשונה בראש המסך.

נגמרה הדרך
Guest

לגבי ההודעות שמורות, יש לי כמה קבוצות לקטגוריות שונות, ככה שרק צאט אחד לא מספיק לי.

רותי
Guest

לא צריך לעשות את זה בטלגרם יש אוטומטי "קבוצה" של saved massage שרק אתה חבר בה שאתה יכול לשים מה שבא לך שם

אמתי
Guest

מה לגבי תיקיות מסודרת? אם אני רוצה להעביר גיבוי קיים לשם אפשרי איכשהו? לא מצאתי ..

שלום השלישי
Guest

בוטים!!!

מישהו
Guest

הפיצ'ר הכי עיקרי וחשוב הוא שזה זמין מדסקטופ בלי סמארטפון. כל השאר טפל

Some2
Guest

ה- Top 10 שלי:

1. ניתן לשלוח קבצים גדולים עד 1.5GB. מצויין להעברת קבצים בין מכשירים או כדי להוריד סרטים….
2. גיפים
3. הכל בענן. חוסך מקום במכשיר, מאפשר גישה מהירה מכל מכשיר אפילו בו-זמנית…
4. ערוצים. ערוצים עם מאות אלפי עוקבים…………
5. ערכת נושא כהה (dark theme)
6. למה בקבוצה בוואטסאפ לא רואים בדף השיחה תמונה של שולח ההודעה?? למה כדי לראות מי זה- צריך ללחוץ על המספר טלפון מעל ההודעה ואז משם להיכנס לפרופיל??
7. חיפוש גלובלי
8. בוטים
9. הודעת וידאו (כמו הודעה קולית, רק עם וידאו)
10. שם משתמש

מספר ארבע
Guest

חוץ מזה, גם הגודל האפשרי של קבוצות, הרבה מעבר ל255 של וואצאפ, וערוצים עם אפשרות לערוץ תגובות או בוט תגובות

גל יוגב
Guest

הכי פשוט, קבוצות ובוטים

שרה
Guest

סיסמא! דה!

משה
Guest

וואו אני עובר לטלגרם, מה חיפשתי בכלל בוואטסאפ?

שוש
Guest

וואטסאפ זה צעצוע לעומת טלגרם אין בכלל בכלל מה להשוות

ישראל
Guest

אתה צריך לשכנע את כולם לעבור לטלגרם

Dr. D
Guest

הבעיה הגדול של טלגרם היא שזה לא מוצפן מקצה לקצה. כלומר התוכן שעובר בשרתים שלהם לא מוצפן. רק בדרך לשרתים.

zucc
Guest

אם אתה סומך על פייסבוק עם פרטיות יש לך בעיה יותר גדולה…

Dr. D
Guest

אני לא סומך על פייסבוק, אני סומך על הצפנה מקצה לקצה. וזה מה שיש בוואצאפ ואין בטלגרם (חוץ מבמצב secret . שלא קיים בקבוצות) . ואני מעדיף לסמוך על פייסבוק כשהכל מוצפן והם לא יכולים לראות את התוכן של ההודעות מאשר לסמוך על טלגרם שבשרתים שלהם הכל פתוח והם יכולים לקרוא הכל. ואגב השרתים שלהם ממוקמים בדובאי, סתם לידיעה.

רומן
Guest

כבר מזמן הפריכו את זה שהם לא יכולים לראות את התוכן של ההודעות. כשאתה מגבה את ההודעות שלך בגוגל דרייב אפשר לפתוח אותם בלי הצפנה ובלי שום כלים מיוחדים.

Dr. D
Guest

אין פה מה להפריך. אם תשמור את ההודעות שלך לא מוצפנות בכל מיני שירותי ענן אז ההודעות שלך ישמרו לא מוצפנות איפה ששמרת אותם. במקרה הזה גוגל אכן יוכלו לראות את ההודעות שלך כמו כל דבר אחר שתבחר לגבות. וזה נכון באופן כללי, ולא קשור לווטצאפ או טלגרם.

איש
Guest

יש להם 5 חוות שרתים במקומות שונים בעולם

משה כהנא
Guest

@y18646
@ohadeyyhaduthatora
הצטרפו ל"אוהדי יהדות התורה" בטלגרם

שימי
Guest
לא יודע איך זה בוואטסאפ, מעולם לא היה לי, לעולם לא יהיה לי.. אבל— טלגרם זה עולם מיוחד, יש קבוצות לכל דבר שחשוב עליו, נגיש זמין ומעניין. שלא לדבר על עזרה חינמית שאתה יכול למצוא שם, בקלות. אשתף, בשלב מסויים בהתקנת מערכת הפעלה לחצתי בטעות על מחיקה של הארדיסק אחר 780 ג'יגה מתוך 1 טרה של מידע שאספתי בעמל רב.. פניתי לקבוצת תמיכה שם, אחד מהטכנאים שם שנלאה מלהסביר לי איך אפשר להציל את החומר פשוט התחבר לי למחשב מרחוק עשה מה שעשה והופ המידע חזר.. אה.. בחינם. כן, עושים עבורך עבודות שעולות המון -בחינם. סתם כי הם יכולים ובא… Read more »
אפליסט
Guest

בקיצור- חדר לך למחשב ותוכן פיראטי

משה
Guest

למה ללכת למעבדה עדיף?

ערן
Guest

You had me on Edit Message

בצל כחול
Guest

לא הבנתי משהו…
רק הודעות בצ'אט סודי מוצפנות מקצה לקצה?
בוואצאפ כל ההודעות הרגילות מוצפנות לא?

קצת מוזר….
לגבי שאר הפיצ'רים, מסכים מאוד. הרבה יותר טוב מוואצאפ.

איש
Guest

שאר ההודעות שמורות בענן אבל זה עדיין מאובטח ויש פחות פריצות מלווטסאפ

בועז אקסלרוד
Guest

הצטרפתי לקבוצה בעלת נושא שמעניין אותי, והופתעתי מכך שיכולתי לדפדף אחורה ולקרוא כל מה שנאמר לפני שבאתי. בוואצאפ זה רק מכאן ואילך.

טל טאב
Guest

האם יש דרך לגבות/להוריד צ'אנל שלם? כיצד?

Some2
Guest

לא צריך לגבות/להוריד. הכל בענן. אתה רוצה, אתה נכנס ורואה. אתה לא רוצה, אתה יוצא וזה נמחק אחרי זמן מסוים (תלוי בהגדרות שלך)

אופק
Guest

חוץ ממה שכולם הוסיפו פה, אפשר גם אחרי העדכון האחרון להשתמש ב theme ייחודי שכל משתמש יכול להגדיר לו. אפשר שההודעות שמקבלים יהיו בצבע x, ההודעות ששולחים יהיו בצבע y והרקע בצבע z.
בסופו של דבר זה נראה הרבה יותר יפה מווצאפ

מישהו
Guest

גם אחרי העדכון האחרון ערכת נושא כהה לא לגמרי שחורה וזה מעצבן

איש
Guest

אפשר לשנות בהגדרות לגמרי שחורה

מפרגן לאחיי
Guest

וואלה, אחלה פיצ׳רים, גם בוייבר יש את כל הפיצ׳רים האלה והם ישראלים.

YoniSvOl
Guest

הכי חשוב- עולם מופלא של קבוצות וערוצי סרטים.
אבל בואו… אל תהרסו לנו את טלגרם עם מסה של משתמשים וקבוצות פחת. עזרו לשמור על העולם הבטוח..!

אחת
Guest

אתם אמיתיים? הקטע הכי טוב בטלגרם זה הורדת סרטים, פרקים מסדרות, מכל זמן שהוא… הכל שם.

lulla singh
Guest

אין פה מה להפריך. אם תשמור את ההודעות שלך לא מוצפנות בכל מיני שירותי ענן אז ההודעות שלך ישמרו לא מוצפנות איפה ששמרת אותם. במקרה הזה גוגל אכן יוכלו לראות את ההודעות שלך כמו כל דבר אחר שתבחר לגבות. וזה נכון באופן כללי, ולא קשור לווטצאפ או טלגרם.

https://thetecsite.com/best-places-to-sell-textbooks

lulla singh
Guest

לגבי ההודעות שמורות, יש לי כמה קבוצות לקטגוריות שונות, ככה שרק צאט אחד לא מספיק לי.

http://www.enlacejuvenil.tv/

jushgjufdse
Guest
גלית
Guest

האם יש דרך לסמן הודעה כמו כוכבית בוואצאפ?

איש
Guest

בטלגרף אפשר
ברגיל אתה יכול להעביר להודעות שמורות(או Saved messages תלוי באיזה שפה האפליקציה)

מור
Guest
עוד כמה נקודות שמשום מה שכחתם: # אחד הדברים הכי חשובים מבחינתי, הוא שאפשר להגדיר שכל חבר.ה חדש.ה שמצטרפ.ת לקבוצה, יכולה לראות את כל הסטוריית ההתכתבויות, או לחילופין רק חלק מההיסטוריה, לפי ההגדרה. מה שכמובן אין בוואצאפ ויוצר הרבה כאב ראש של הודעות חוזרות ונישנות, או פשוט מצטרפים חדשים שנשארים לוטים באפילה. # עוד דבר סופר מוצלח, שנראה על פניו הכי טרוויאלי אבל לא קורה בוואצאפ, הוא שכשיש קבוצות שלא נכנסת אליהן לאחרונה והצטברו בהן 400 הודעות שלא קראת ואת.ה רוצה להשלים. במקרה כזה, בוואצאפ, אם נכנסת לקבוצה ולא סיימת לעבור על כל ההודעות, ונאלצת לצאת מסיבה כלשהי ולחזור מאוחר… Read more »
Isabella Ethan
Guest
שמי איזבלה אית'ן, טופס, תל אביב יפו לאחר 12 שנות נישואים, בעלי ואני הסתכסכנו בצורה כזו או אחרת עד שלבסוף עזב אותי ועברנו לקליפורניה כדי להיות עם אישה אחרת. הרגשתי שחיי נגמרו והילדים שלי חשבו שלעולם לא יראו את אבא שלהם יותר. ניסיתי להיות חזק רק לילדים אבל לא הצלחתי לשלוט בכאבים שמייסרים את ליבי, לבי התמלא צער וכאבים כי הייתי ממש מאוהב בבעלי. כל יום ולילה אני חושב עליו ומאחל תמיד שהוא יחזור אליי, הייתי ממש נסער ונזקקתי לעזרה, אז חיפשתי עזרה באינטרנט ונתקלתי באתר שהציע לד"ר אלאבה לעזור לאקס שלי לחזור במהירות . אז הרגשתי שאני צריך לנסות… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: