בלוגיק: נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [04-09-09]

פינת הבלוגיק השבועית שלנו מביאה אליכם את הפוסטים המעניינים שאנחנו מצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

blogeek-logo-copyכולנו מכירים איזה בלוג או שניים המדברים על טכנולוגיה (בדרך כלל בדגש על תחום טכנולוגי ספציפי) שמעניינים אותו. בשנתיים האחרונות, כחלק ממהפכת ה-Web 2.0, קמו הרבה בלוגים טכנולוגיים של כותבים מוכשרים, המסקרים נושאים מעניינים אך הקהילה לא בהכרח מכירה אותם. אז עבור אלו מכם שעדיין לא הכירו, פינת הבלוגיק השבועית שלנו נועדה כדי להביא אליכם את הפוסטים המעניינים שאנחנו מצאנו השבוע בבלוגספירה הטכנולוגית בישראל.

אינטרנט ומדיה חברתית

בעקבות הפרשיות האחרונות בהם היה מעורב הבלוג חורים ברשת, כתב בעל הבלוג, גל מור, טור בעין השביעית המדבר הצורך בהקמת איגוד לבלוגרים בארץ. לדברי מור, הבלוגים, תופעה אינטרנטית בת למעלה מעשור, היא שכבה נוספת של כלי ביטוי שלא היתה קיימת לפני כן, הממוקמת אי-שם בין התקשורת הממוסדת לפורומים, צ’טים ושיחות רחוב. זה נחמד להשפיע, אך יחד עם ההצלחה מגיעים איומים בתביעות דיבה, בעיות של זכויות יוצרים ונסיונות חיצוניים להטות את התכנים המתפרסמים. ניהול בלוג מהסוג הזה כרוך לכן בלא מעט לחצים, אבל בלי מערכת מסודרת שתוכל לעמוד בהם. הבלוגר עובד לבדו, לכל היותר עם כמה בלוגרים כמותו. הוא יכול לפרסם דברי אמת ויכול גם להיכשל בלשונו, אך בניגוד לעיתונאים מקצועיים, בשני המקרים אין מאחוריו מערכת שתגבה אותו, אין משרד עורכי-דין בריטיינר חודשי ולרוב גם אין הכנסה חודשית מלבד הכנסה זניחה מפרסומות של גוגל.

מעין כהן דיווחה השבוע על הצעת חוק המקודמת בימים אלה בארצות הברית מסעירה את הרוחות וגורמת לחששות בקרב חברות אינטרנט וקבוצות הפועלות להגנת זכויות האזרחים: הצעת החוק מאפשרת לנשיא המדינה, ברק אובמה, להשתלט זמנית על רשתות מידע של המגזר הפרטי במקרה של מצב חירום ביטחוני מקוון (Cybersecurity Emergency). מדובר בגרסה מתוקנת להצעת חוק שהוגשה באביב האחרון, לפיה רשאי הבית הלבן לנתק מחשבים במגזר הפרטי מרשת האינטרנט במקרה של מצב חירום. בעקבות המחאה הציבורית שהתעוררה אז, שוכתבה ההצעה במשך חודשים על ידי הסנאטור ג’יי רוקפלר וההצעה במתכונתה החדשה נחשפה ביום שישי האחרון, וזכתה מאז לסיקור נרחב בכלי התקשורת. כאמור, הצעת החוק המתוקנת, שומרת על הרוח של ההצעה המקורית, אולם בניסוח עמום יותר, לפיו הנשיא רשאי להכריז על מצב חירום ביטחוני הנוגע למחשבים שאינם ממשלתיים, והיא מאפשרת לו לעשות כל מה שנדרש על מנת להגיב על האיום.

הילל פולד כתב השבוע פוסט מעולה (באנגלית) על כללי המשחק לעסקים בטוויטר. בין השאר, כתב פולד על הצורך ליצור מנגנון הקשבה שתמיד יאזין למה שיש ללקוחות להגיד, להתייחס לקהל כאל אנשים כי כאלו הם ורצוי שלא להדבק לפרסום לינקים ודיבור מכירתי כל הזמן.

מורד שטרן כתב על שירות תרגום האתרים של Google Translator שהושק השבוע אך אף על פי שהוא אחד הכלים המעניינים והיעילים באינטרנט והוא יתרגם לך כמעט כל אתר בתוך שניות, עדיין ניתן לזהות טעויות מצחיקות. אחת לדוגמה ששטרן גילה בעת שבדק תרגום של אחד הפוסטים בבלוג שלו.

אמיר מהבלוג Mypsick המליץ השבוע על אתר חדש יחסית לחיפוש מוזיקה בפורמט MP3 נקרא בפשטות mp3search האתר מציע חיפוש ממספר רב של מקורות ואתרי איחסון, כל הקבצים ניתנים להורדה כמו גם להשמעה באתר. מלבד זאת מציע האתר הפניות לאתרי המרת קבצים והורדת קטעי וידאו מיוטיוב,

גאדג’טים וטכנולוגיה

שימי פולק כתב השבוע על שיתוף הפעולה החדש בין נוקיה לפייסבוק המגיע בדמות שירות ה-Lifecasting שהוכרז בכנס Nokia World השבוע. מדובר ביישום חדש שיקרא Ovi lifecasting אשר יאפשר לראשונה למשתמשים לעדכן את הסטטוס שלהם ואת המיקום שלהם היישר מהמסך הראשי במכשיר הסלולרי שלכם. ה- Lifecasting חריג משאר היישומים שקיימים כיום לקישור בין הפייסבוק למשתמש הסלולרי מכיוון שמטרתו לבנות קשרים עמוקים יותר בין אנשי העולם. היישומים אמור לעורר דפוסים חדשים של תקשורת, כגון שליחת הודעות או עדכוני מצב ואפילו ניווט לחבר או מקום דרך הפייסבוק והיישום. כמו כן, יחד עם השירות החדש, נוקיה השיקה השבוע בתערוכה מספר מכשירים חדשים. יחד עם ה-N97 mini וה-N900, נחשפו היום בכנס השנתי של נוקיה עוד 2 מכשירים. מדובר במכשירים לראשונה מסדרת X שעדיין לא נראו או הודלפו במשך התקופה האחרונה ולכן לא הגיע עליהם מידע מוקדם. המכשיר הראשון הוא ה- X6, שימשיך את מסורת מכשירי המגע של נוקיה וישמש כמכשיר הבא לאחר ה- 5800 (ואף מזכיר אותו מצידו האחורי) והמכשיר השני, הוא אחיו הקטן יותר, ה-X3 המציע מפרט פשוט יותר שכולל מסך TFT (לא מסך מגע) בגודל 2.2 אינץ’, לוח מקשים שקוף (נראה כמו ניסיון די עלוב של נוקיה לחקות את ה- LG Crystal) ומערכת הפעלה סגורה מסדרה S40 שאפיינה עד כה את מכשירי הקלאסיק וסדרת ה- S של החברה

מתי מהבלוג MOBO כתב השבוע על תחנת טלויזיה פיראטית המשדרת בערוץ 14 בניו-יורק כבר למעלה מחודשיים, אשר בעליה פרסם מדריך המסביר כיצד אפשר להקים תחנת טלויזיה פיראטית משלכם בצורה זולה ופשוטה ולשדר לכל השכונה באמצעות אנטנה. החוקיות של העניין מוטלת בספק (בודאי שבארץ זה לא חוקי), אבל גם להוריד שירים באינטרנט זה לא חוקי, אז למה הטורנט שלכם פתוח בחלון השני?

אחרי הרבה זמן של דיבורים על תקן HD אלחוטי, חברת Belkin הודיעה לאחרונה כי היא מבטלת את תקן ה-Flywire שהיה אמור להיות האלטרנטיבה היחידה להעביר HD על תקשורת אלחוטית. לעומתה, חברת פיליפס הודיעה השבוע על פתרון משלה לתקן HDTV אלחוטי על-ידי שימוש במערכת כוללת מקלט רזה (כך שיוכל להתחבא מאחורי טלויזיה שתלויה על הקיר) ומשדר נאה, תומכת ב-HD מלא (1080P/30) עם שני חיבורי HDMI ושני חיבורי קומפוננט וטווח שידור מדווח של 20 מטר.

כמה חשמל כבר צורך האור האדום הקטן הזה במכשירים החשמליים המייצג את מצב ה-Stand-by בו הם נמצאים כאשר הם כביכול מכובים? מסתבר שלא מעט. מתי מהבלוג Mobo כתב השבוע כי אף על פי שקיימת סברה נפוצה ומוטעית שלפיה עדיף להשאיר מכשירים בהמתנה מאשר לכבות ולהדליק, החשמל הנצרך על-ידי מכשירים הנמצאים במצב המתנה הוא לא ממש קטן.

בפינת האייפון השבועית , מביא הפעם שאול עייני מהאייפון בלוג הישראלי סוג חדש של כיסוי מיוחד המגן על האייפון באמצעות חומר גמיש ומאוד מיוחד. בסרטון המצורף לפוסט מסבירים כי החומר המיוחד הזה יכול להעביר את האנרגיה מהמכה\נפילה החוצה מה-iPhone או ה-iPod Touch כך שבפנים הוא בכלל לא נפגע ומדגימים זריקה של אייפון על קיר (בכוח) והפלה שלו מקומה שנייה, ללא פגיעה במכשיר או בתפקודו. אגב, קיר הגבס שעליו נזרק המכשיר, נשבר.

סטארטאפים והיי-טק

אודי רביד כתב השבוע בבלוג Accelerate על שאלת השימושיות בתהליך פיתוח המוצר. אז יש לכם רעיון טוב, יש לכם טכנולוגיה, ויש לכם אפילו מודל עסקי. מה עכשיו? איך גורמים לשרות/לאתר שלכם להראות טוב, להרגיש טוב, ויותר מכל – איך גורמים למשתמשים לחזור. הרבה חברות נתקעות בשלב הזה, או גרוע מכך, ממשיכות קדימה מבלי להקדיש לשאלת השימושיות את תשומת הלב הראויה. התוצאה בדרך כלל היא ממשק משתמש בינוני ומשתמשים שלא נדלקים. השקעה אדירה ביצירת באז יכולה לרדת לטמיון על ביקור קצר של משתמש פוטנציאלי שלא ישוב לאתר שנית. מה עושים אם כן? פתרון קסם כידוע אין, אבל גישה נכונה ומתודולוגיה יכולות להביא, בהשקעה סבירה, לשיפור ניכר בממשק המשתמש.

אוף-טופיק

טל ברזינצקי כתב השבוע פוסט על הטריק למציאת עבודה שתקפיץ אותך בבוקר מהמיטה. בפוסט מתייחס ברזינצקי לצורה שבה מסתכלות חברות ההשמה והחברות שמחפשות עובדים על קורות החיים שנשלחים אליהם ומציין כיצד להדגיש את הנתונים הנכונים כדי לקבל את העבודה שאתה רוצה ולא רק עבודה בתחומים שבהם יש לך ניסיון מועדף.

ברזינצקי גם סיפק לנו השבוע כמה טיפים על איך להיות יעיל יותר בעבודה.ישנם ימים בעבודה שפשוט לא מספיקים בהם  כלום. זה לא שאתם לא מצליחים לסיים משימה מכיוון שהאתגרים שניצבו בפניכם היו קשים מדי. זאת גם לא העובדה שהמנהל שלכם הציב בפניכם יותר מדי משימות בפחות מדי זמן. אם רוצים לסיים משימות ולהיות יעילים יותר, צריך לשנות את המחשבה וגם את ההרגלים.

.

אלו הנבחרים שלנו לשבוע החולף. זהו המקום להוסיף שאם אתם כותבים בלוג טכנולוגי בעברית או אפילו פוסטים הקשורים לנושאים אותם אנחנו מסקרים כאן באתר ואתם מעוניינים שנעקוב גם אחרי הבלוג שלכם במסגרת סדרת ה”בלוגיק” שלנו, צרו איתנו קשר ב- Info At Newsgeek.co.il וידעו אותנו בכתובת הבלוג שלכם ובטוויטר שלכם (כדי שנוכל להודיע לכם שאתם מפורסמים).

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

4 תגובות על "בלוגיק: נבחרי השבוע מהבלוגספירה הישראלית [04-09-09]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Name
Guest

נו באמת, אם אתם תורחים לכתוב משהו על האייפון תפסיקו להסתמך על בלוג אחד, שבקושי מעודכן, נכתב ע”י צוות משתנה של כותבים ומסקר חלקית מאוד….

yanivf
Guest

שמח על הפידבק, אך קצר זמננו מלעקוב אחרי כל הבלוגים שעוסקים בנושא.
אם יש לך בלוגים נוספים שאתה חשוב שראוי שנבדוק אותם, אנחנו יותר מנשמח :)
שלח מייל ל info AT newsgeek DOT co DOT il

Name
Guest

http://www.iphoneil.net/
http://www.iphones.co.il/
http://www.ipsf.co.il/

אתרים שמתעדכנים הרבה יותר.

אפליקציות לאייפון
Guest
אפליקציות לאייפון

אתרים שמתעדכנים הרבה יותר. אתר מומלץ מאוד

wpDiscuz

תגיות לכתבה: