דיווח: יאהו תשנה את שמה ל-Altaba, מאריסה מאייר תפרוש

בעקבות הרכישה יאהו צפויה להתחלק לשתיים: יאהו הותיקה שאנחנו מכירים וחברת החזקות שתיקרא Altaba. מריסה מאייר תפרוש מתפקידה בחברה

מקור: YAHOO

בחודש יולי האחרון נודע כי ורייזון תרכוש את יאהו תמורת 4.83 מיליארד דולר. במסגרת העסקה, שירותי האינטרנט, המייל, אפליקציות המובייל וכלי הפרסום של החברה ימכרו לווריזון. חשוב לציין כי למרות הרכישה יאהו עדיין נשארת עם לא מעט נכסים משמעותיים – בהם מניות בעליבאבא ויאהו יפן בשווי של מיליארדי דולרים.

לכן, בעקבות המכירה נודע כעת כי החברה תתחלק לשתיים: אחת היא ׳יאהו׳ שאנחנו מכירים מפעם שתימכר לורייזון, והשניה היא בעצם חברת אחזקות. חברת האחזקות החדשה מן הסתם לא יכולה להיקרא גם כן יאהו, ולכן שמה החדש הוא ׳Altaba׳. מנכ״לית החברה הנרכשת מריסה מאייר תפרוש מתפקידה באותה חברת החזקות, ועדיין לא ברור האם היא תיקח חלק ביאהו ׳המוכרת׳ שנמכרה לורייזון, אך יש האומרים שהיא תמשיך לכהן בתור מנכ״לית.

אפשר לנשום לרווחה

יש לציין נקודה חשובה מאוד והיא שכל מה שקראתם עד עכשיו עדיין לא סגור, שכן העסקה בין ורייזון ליאהו טרם נחתמה סופית. הפריצה למאגר הנתונים של יאהו, השנייה בחודשים האחרונים, גרמה למכה תדמיתית קשה לחברה, עד כדי כך שורייזון שוקלת לבטל את העסקה. לפי דיווחים בזמן שצוות אחד ב-Verizon, בראשות מנכ"ל AOL, עוסק בהכנות למיזוג של החברות, הרי שצוות אחר פועל במישור אחר לגמרי. נראה כעת כי צוות בראשות היועץ המשפטי של החברה, בודק את האפשרויות הניצבות בפניה וביניהן ביטול גורף של העסקה או לחילופין הורדת מחיר החברה, כך שישקף את מצבה הנוכחי.

עוד נמסר שב-Verizon מעוניינת לוודא שאם יגיעו תביעות נזיקין, והן יגיעו הרי, התביעות לא יופנו כלפיה ויגרמו לה כך להפסדים כספיים. על פי ההערכות, גם אם Verizon לא תיסוג בה מההסכם, היא תדרוש 'הנחה' של עד מיליארד דולר במחיר של יאהו. למרות שאנחנו בטוחים שהפריצה וההשלכות שלה מטרידות מאוד את ראשי ורייזון, הרי שלא היינו פוסלים שמדובר גם בצעד טקטי ומחושב היטב של הרגע האחרון, כדי להשיג הנחה משמעותית במחיר שהחברה התחייבה לשלם.

 

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח. (צילום: יורם רשף)

הגב

2 Comments on "דיווח: יאהו תשנה את שמה ל-Altaba, מאריסה מאייר תפרוש"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
פישקדו
Guest

המנהלית טובה בפירוקים

פול סטאק בניוטרל
Guest
פול סטאק בניוטרל

אני מדמיין את גורוביץ מדוח טכנולוגי מקליד בשמחה לאיד על גבול האקסטזה בעוד פיו מקציף. חייבים לקרוא את הטור של מחר.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: