סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש

WIX-kiss

בשנה האחרונה אנחנו שומעים רבות על הסטארטאפ הישראלי WIX, המאפשר גם לאנשים פשוטים לבנות אתר שנראה מקצועי ומעוצב. שלחנו את אילאיל בן-שלום, שאינה מסוגלת לכתוב ולו שורת קוד אחת ולו כדי למלט את נפשה מהגרדום, לראות מה הפלטפורמה באמת שווה והאם אפשר לבנות אתר אינטרנט מעוצב היטב בלי לכתוב קוד.

צור לך אתר משלך בלי לכתוב שורת קוד אחת. Wix

כבר הרבה מאוד זמן שאני שומעת מכל מיני כיוונים על וויקס. הסטרטאפ הישראלי שבשנה האחרונה חווה תנופה עצומה מבחינת גידול ושאיפות עושה כותרות בארץ וברחבי העולם. וויקס מבטיח יצירה מהירה ואפקטיבית של אתרים פרטיים ולעסקים קטנים-בינוניים (SMB) בטכנולוגית פלאש. פעמים רבות הדיעה ששמעתי עליהם היתה חצוייה. היא התחילה ב"המוצר שלהם מדהים" והמשיכה ב"אבל הם לא תומכים בעברית, אבל הכל בפלאש". בתור אדם שאינו מסוגל לכתוב ולו שורת קוד אחת ולו כדי למלט את נפשו מהגרדום, אני תמיד תלוייה באנשים אחרים לתמיכה טכנית. מכיוון שזמן רב מצאתי את עצמי מתחבטת עם וורדפרס על מנת להרים אתר קטן וייצוגי, פעם אחת כי צריך היה להעביר את בסיסי הנתונים (מה זה?) פעם שנייה כי צריך היה להתקין את הוורדפרס (להתקין איפה?) אחר כך כי צריך היה לסדר עיצוב (מה לי ולפוטושופ?) ובכלל, נמאס לי לבקש עזרה מכל הסביבה. בשעת לילה אחת מצאתי את עצמי מחליטה, שעדיף אתר שאינו עולה על מק או אייפון, שהוא כולו באנגלית, על פני אתר תיאורטי שאינני מצליחה להרים כבר מספר חודשים.

לאחר חששות רבים והכנה נפשית לא פשוטה, החלטתי לנסות בכל זאת את המוצר הזה ששמעתי עליו זמן כה רב ויצרתי חשבון משתמש בוויקס. המערכת הזמינה אותי לבחור את התחום הכללי שבו האתר יעסוק, הציגה לי מספר דוגמאות, והזמינה אותי לבחור לעצמי טמפלט ראשוני לשחק עימו. מה שהחל בלחיצות עכבר מהוססות הפך מהר מאוד לרכיבת אופניים שאינה דורשת למידה. דפדוף מהיר בטמפלטים המוצעים על פי ייעוד האתר פתח לי צוהר אל עולם עשיר ומרתק של עיצוב מוקפד ויפיפה. מגוון האפשרויות נדמה כאינסופי: החל מאתרים העוסקים באוספי מטבעות, אתרים של צלמים, מכירת עוגות, סנדלים, תמונות מהגינה. לאחר שבחרתי טמפלט ראשוני לעבוד איתו, נכונה לי הפתעה נעימה נוספות. על אף חששותי, ממשק המשתמש של וויקס, הוא הפשוט, הנעים, הקל והידידותי ביותר למשתמש שפגשתי. אנשי וויקס אימצו אל ליבם את האימרה החשובה ביותר: Keep It Simple, stupid – KISS. בין אם מייצרים טמפלט חדש ובין אם עורכים טמפלט קיים, תחושת הפלסטלינה הגמישה אך הנעימה אינה מרפה. התפריטים נוחים ומבוארים, הגרפיקה פשוטה להבנה. האפשרות לשמור, ולחזור אחורה בעיצוב מבטלת את הפחד הבלתי הגיוני מפני טעויות שאי אפשר לתקן. העלאת תמונות, עיצוב טקסטים, אנימציה וגרפיקה הופכים בממשק המשתמש של וויקס מסוד כמוס השמור בידיהם של בוגרי קורסים שונים לעיצוב, לדבר שאפילו אמא שלי (הידועה ברבים בחרדתה הטכנולוגית וחוסר יכולתה לתפעל ולו עכבר) יכולה לשלוט בו בקלות. ובמידה ובכל זאת אבדה דרככם, אפשרויות העזרה מקיפות, יעילות ומהירות. אנשי וויקס לא שכחו שבסופו של דבר, דוקומנטציה, תמיכה, והסברי תמיכה פשוטים יכולים לחסוך לכולם מידה רבה של תסכול וכאב ראש. איזור התמיכה הבנוי כוויקי מושקע להפליא, עונה במהירות וביעילות על שאלות, וכולל בתוכו גם ממשק וסרטון התלמדות קצר לאלו מאיתנו שבכל זאת רוצים הדרכה קפדנית יותר.

וויקס מאפשרת מספר פתרונות. הפשוט ביותר, ניתן חינם ומאפשר יצירה של אתר המופיע על שמכם, בתוך האתר של וויקס והוא מוגבל מבחינת יכולות האחסון שלו. תשלום חודשי בסיסי מאפשר העברה של האתר אל כתובת דומיין פרטית (ניתן להשתמש בכתובת קיימת, או להיעזר בוויקס על מנת לרכוש כתובת חדשה), הגדלת נפח האחסון והתעבורה, נתוני גוגל אנליטיקס ותמיכת פרמיום. האתר, המיועד כאמור לשרת גם בעלי עסקים קטנים ובינוניים, מאפשר גם הטמעה אינהרנטית של חשבונות פייפאל לצורך גבייה. חשבון הe-commerce  של וויקס מאפשר הוספה של פונקצית עגלת קניות לאתר – על מנת להפוך אותו לאתר מסחרי מלא.

בנוסף, וויקס תומך בצורה מעוררת הערכה ב-SEO, ומאפשר קידום אתרים באופן שהוא ידידותי יותר (כך טוענים אנשים) מאתרים הבנויים על HTML. ניתן לתייג, לשפר, לשפצר, ולהכווין את קהל המטרה שלכם בצורה מדוייקת להפליא.

החסרונות, עדיין עומדים בשלהם. התמיכה בשפה העברית איננה קיימת. האתר עובד על פלאש ולכן נתקל בבעיה בכל פלטפורמות המק למיניהן, וכן עשוי להתקל בבעיות תאימות דפדפנים. אבל (וזה אבל חשוב), האתר מאפשר לכם יכולת מלאה לגבי העיצוב של האתר שלכם. אינכם תלויים עוד במעצבי אתרים, גרפיקאים ומתכנתי פלאש. רוצים לתקן שגיאת כתיב? שלושים שניות עבודה. רוצים להוסיף עמוד נוסף וגלריית תמונות? עוד חמש דקות. פלטפורמת וויקס מאפשרת לכם חופש, עצמאות ושליטה על האתר שלכם.

על מנת להמנע מחשש לגבי פניות וכו, אני נמנעת פה מלהציג את התוצאה הסופית אליה הגעתי. אבל אני חייבת להודות כי היא קצרה תשואות רבות בכל הנוגע לאיכות העיצוב. כל שנותר הוא לשלוח את הפרחים לצה"ל, ואת הנשיקות לוויקס.

אילאיל בן-שלום

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה והיסטוריה (BA) ותואר שני בהיסטוריה (MA), בימים אלו לומדת ל -MBA. עובדת בתחום השיווק הדיגיטלי, גיימרית, תולעת ספרים, אוהדת הפועל, שחקנית פוקר מבטיחה, רוקמת ופורמת, מכינה ריבות ובאופן כללי מרוצה מהחיים.

תגיות לכתבה: