סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

מהפך: HOT מנצחת את בזק

דו׳׳ח מבקר המדינה מגלה שהוט מצליחה אחרי שנים להתנער מהדימוי השלילי שדבק בה בכל הנוגע לשירות לקוחות, ויש לזה השלכות משמעותיות על בזק

הוט

בתחילת השבוע פרסם משרד התקשורת דו"ח מפורט המסכם את פניות הציבור בנושא טלקום בשנת 2015 ומשלל הנתונים הסטטיסטים המפורטים בו, דווקא זה הנוגע לתשתית האינטרנט הוא זה שמשך את ליבי.

אם מתעלמים לרגע אחד מחברת Unlimited, שהפריסה שלה מאוד מצומצמת, האפשרויות היחידות העומדות בפני מי שמעוניין בתשתית לאינטרנט הן בזק (בטכנולוגית xDSL) ו-HOT (בטכנולוגית DOCSIS).

אמנם בשנה האחרונה, עם פתיחת השוק הסיטונאי, נוצרה אפשרות לרכוש את את התשתית ממגוון ספקיות אינטרנט (כמו 012, נטוויז'ן, אקספון וכד'), אך כידוע, אצל כולן, היא מבוססת על הטכנולוגיה של חברת בזק ועדיין לא קיים שוק כזה על התשתית של HOT.

מהפך בין הוט לבזק

בעמוד 8 של הדו"ח משווה המשרד את מספר התלונות המוצדקות שהוגשו אליו לגבי כל אחת מהחברות ואת הדירוג שלהן על פי גודל החברה. מההשוואה הזו עולה שחל מהפך כמעט מושלם בין בזק ל-HOT, שמן הראוי לשים אליו לב.

למרות שמצבה של בזק הוגדר כ-"תקין", הרי שבפועל היחס בין מספר התלונות המוצדקות נגדה ב-2015 לחלקה בשוק עלה פי 3 – מ-0.33 ב-2014 ל-0.9 בשנה שעברה. לעומת זאת אצל חברת HOT נרשם שיפור משמעותי והיחס הזה ירד בחצי – מ-2.29 ל-1.1.

כלומר, מיחס של 10 תלונות מוצדקות נגד הוט לעומת 1 בלבד נגד בזק ב-2014, ב-2015 נרשם בינהן שיוויון בכמות התלונות המוצדקות.

משרד התקשורת משער שההתדרדרות של חברת בזק נובעת מפתיחת השוק הסיטונאי אך לדעתי העובדה שבזק מתקשה מאוד לספק את המהירות המאפיינת את חבילות האינטרנט שהיא משווקת, מהווה גם היא גורם משמעותי.

כידוע, לקוח שרוכש חבילה של 100M בתשתית VDSL (ואין זה משנה אם ישירות מבזק או דרך השוק הסיטונאי), מקבל בפועל כ-60M עובדה שככל הנראה משפיעה על שביעות הרצון שלו. לעומת בזק, חברת HOT, באמצעות הטכנולוגיה שלה, מצליחה לספק את המהירות המובטחת בחבילות התשתית שלה ואין ספק ששביעות הרצון של לקוחותיה מכך היא גבוהה יותר.

אמנם לבזק יש בארסנל הטכנולוגי פתרונות למצב הזה (כמו Vectroing ו-G.Fast) אך הן עדיין לא מיושמות באופן נרחב והאחרונה מביניהן אף נמצאת בשלבי ניסוי בלבד.

בכל מקרה עד ליישומן המלא של טכנולוגיות הללו, התשתית של HOT – המספקת היום חבילות המגיעות למהירות של עד 500M, תמשיך להיות עדיפה וכך גם שביעות הרצון ממנה.

הפוסט פורסם לראשונה בבלוג NetCHEIF.

לביא שיפמן

לביא הוא המייסד והבעלים של "NetCHEIF Articles" – אתר תוכן הכולל עשרות מדריכים וסקירות על נתבים, חיבורים אלחוטיים ורשתות ביתיות. החיבה לטכנולוגיה וגאדג'טים מלווה אותו מאז היה ילד, ובשנים האחרונות הוא מנסה להדביק בה גם אחרים. לביא הוא בוגר הטכניון בהנדסת מחשבים וממקימי הסניף הישראלי של מיקרוסופט

הגב

13 תגובות על "מהפך: HOT מנצחת את בזק"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Adar Tzivion
אורח
Adar Tzivion
4 חודשים 29 ימים לפני

אז שווה לעבור לHOT?
גר במערב ראשון לציון אם זה עוזר למישהו.

Meme
אורח
Meme
4 חודשים 29 ימים לפני

סתם פרסומת. כתבה מכורה. הוט תשתית גרועה עם מהחרות גלישה של עד 20M. סתם קשקוש פרסומי, לפחות הסוף.

ברק
אורח
ברק
4 חודשים 29 ימים לפני

ברור. ומבקר המדינה הוא שתול של הוט…

נחום
אורח
נחום
4 חודשים 16 ימים לפני

קישקוש. אני עם תשתית הוט הרבה שנים והיא הכי אמינה ועיקבית. יש לי גם תשתית בזק למשרד וזה גרוע מאד ושוקל להעיף אותם ולעבור להוט גם כן. בהוט אתה מקבל את מה שהובטח ובזק בקושי מסוגלים לספק 40 מגה רוחב פס למרות שכל התשתיות שלהם כאן חדשות.

אנונימי
אורח
אנונימי
4 חודשים 29 ימים לפני

כתבה נכונה לחלוטין,
הייתי בבזק שנים שלמתי על 100 לא הייתי עובר את ה-50.5M ואני לא מדבר על דירה אחת – עברתי כמה דירות ובכולם אותו המצב גם ברמת גן וגבעתיים.
מאז שעברתי להוט כבר שתי דירות אני מקבל מהירות מקסימלית 100M

דן
אורח
דן
4 חודשים 29 ימים לפני

אצלי הייתי משלם על 40 מגה ובפועל רוב הזמן הייתי מתחת ל10 מגה והגעתי גם לשפל המדרגה של מתחת למגה, ואני לא מדבר על כמה שניות או דקות, אני מתכוון לכמה שעות וימים, שם כבר החלטתי שאני עובר.

Hadasit
אורח
Hadasit
4 חודשים 23 ימים לפני

אף אחד לא מקבל 100M באמת, תבדוק מהירות – ולא דרך האתר של הוט…
ומבחינת השירות – לא יכול להיות ירוד יותר מהשירות של הוט, פשוט בזיון.
תשתית ישנה מלאת תקלות, ושירות לקוחות מנותק מהמציאות.
אנחנו עוברים חזרה לבזק.

DubeBoom
אורח
DubeBoom
4 חודשים 29 ימים לפני

כל עוד המהירויות העלאה מגרדות את ה3 מגה מלמטה, אני לא אהיה מרוצה משתי החברות האלו.

פרנץ קפקא
אורח
פרנץ קפקא
4 חודשים 28 ימים לפני

בזק גנבים ופסיכים – גבו לי 3 שנים מחיר כפול על קו שלא קיים- הבטיחו שיפסיקו את הגביה – לא הפסיקו – ביטלתי הוראת קבע – לפני שבוע קיבלתי מכתב איום ממשרד גביה…

donjwan1000
אורח
donjwan1000
4 חודשים 28 ימים לפני

לא הבנתי איך הוט שנשארה עם ציון יחס של 1.1 ניצחה את בזק שיש לה ציון 0.9.
אולי זה עובד במתימטיקה החדשה של משרד החינוך, אבל אותי לימדו ש 1.1 עדיין גדול מ- 0.9.
לא שאני מגן על בזק – הם הכריחו את הלקוחות לקבל ולשלם שנים על אחזקת כבל שלא היינו צריכים, וגם אצלם המחירים היו בשמיים בגלל שהם מונופול (עדיין בהרבה מקומות בארץ) אבל זה לא מצדיק כותרת הפוכה מהתוכן.

NetCHEIF
אורח
NetCHEIF
4 חודשים 28 ימים לפני

הבנת הנקרא – כמות התקלות בבזק יחסית לחלקה בשוק עלה פי 3. לעומת זאת אצל HOT עמות התקלות ירדה בחצי. בפועל יש בניהן שיוויון לעומת פער של כמעט פי 10 לפני שנה.

בני
אורח
בני
4 חודשים 26 ימים לפני

תשתית הוט סובלת מבעיות טכנולגיות ולא ניתן להשוות לבזק (כלקוח לשעבר של הוט וכיום בזק)

שלומי אביטן
אורח
שלומי אביטן
4 חודשים 7 ימים לפני

אני משתמש של הוט וניסיתי תאינטרנט וגם של 012 ושל הוט ושל 012 טובים יותר מבזק ברצינות בחיים לא תמצאו אינטרנט שממש רץ מהר יותר מהמחשב שלך רק שנכנסתי להוט הם הוסיפו לי 30 מגה הורדה בהתחלה בבזק היה לי רק 1.00 מגה לשניה והוט הצילה לי את איטרנט האיטי אל תחשבו שיש שטול או משהו כזה זה האיטרנט הכי מהיר בישראל

wpDiscuz

תגיות לכתבה: