סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

ווטסאפ תשתף מידע הנוגע אליכם עם פייסבוק

הגדרות נסתרות באפליקציית המסרים הפופולארית ביותר בעולם מגלות אפשרות לשיתוף של המידע האישי שלנו עם הרשת החברתית, 'כדי לשדרג את חוויית השימוש בפייסבוק'

מקור: Javier Santos

שיתוף מידע עם פייסבוק. מקור: Javier Santos

לא מעט גבות הורמו כאשר פייסבוק רכשה את ווטסאפ לפני כשנתיים תמורת סכום עתק של 19 מיליארד דולר. אמנם בינתיים הפכה ווטסאפ לאפליקציית המסרים הפופולארית ביותר בעולם עם קרוב למיליארד משתמשים, אולם עדיין רבים תמהים כיצד פייסבוק מתכוונת להרוויח מהרכישה. עתה, לאחר שבשבוע שעבר הודיעה ווטסאפ באופן רשמי כי אינה מתכוונת לגבות דמי מנוי מהמשתמשים, נראה כי אנו מקבלים קצה חוט אפשרי לתעלומה.

שיתוף המידע נועד "לשדרג את חוויית השימוש בפייסבוק"

מקור: Javier Santos

"מקור: Javier Santos

מפתח המובייל האמריקאי חוויאר סאנטוס חקר את אפליקציית ווטסאפ שמותקנת על מכשירו; לאחר שביצע מספר פקודות בטרמינל, נפתחה לו אפשרות חדשה בהעדפות האפליקציה שנשאה את הכותרת "improve my Facebook experiences", כלומר "שדרגו את חוויית השימוש שלי בפייסבוק". אמנם מדובר בהגדרה מאוד מעורפלת, אבל לא מן הנמנע כי מדובר במידע שיעזור לפייסבוק להציע לכם חברים על פי אנשי הקשר שלכם בווטסאפ; וכן יעזור לה לה למקד את הפרסום שלה. כידוע, מהיום הראשון שלה התחייבה ווטסאפ שלא לשלב באפליקציה פרסומות, משחקים ו"גימיקים" – ולפחות עד עתה, היא עומדת היטב בהתחייבות.

הצפנה מקצה לקצה, בקרוב בווטסאפ שלנו? מקור: Javier Santos

הצפנה מקצה לקצה, בקרוב בווטסאפ שלנו? מקור: Javier Santos

בכל מקרה, אם הגילוי הקודם קצת מטריד אתכם, אולי תתנחמו בפיצ'ר השני אותו גילה סאנטוס שנועד לאפשר לתקשורת שאנו מנהלים בווטסאפ להיות מאובטחת יותר. על פי המסכים שהציג המפתח, תאפשר בקרוב ווטסאפ אפשרות להצפנה מקצה-לקצה של כל השיחות הקוליות וההתכתבויות שלנו באפליקציה. במקרה כזה, מדגישה החברה, לא תינתן גישה למידע הפרטי של המשתמשים לווטסאפ או לאפליקציות וחברות חיצוניות.

חשוב לזכור שמדובר בפיצ'רים שהופיעו בגרסת בטא של האפליקציה, וגם בה, הם הופיעו "מתחת למכסה המנוע" ולא גלויים. פיצ'רים רבים שמופיעים בגרסאות בטא לא מוצאים את דרכם לגרסאות הסופיות שמגיעות לקהל המשתמשים הרחב, כך שגם זו אופציה שכדאי לזכור.

אנחנו מנגד יכולים לדווח על תופעה שמלווה אותנו כבר תקופה ארוכה – כשאנחנו משוחחים עם אדם חדש שרק צירפנו לווטסאפ, הוא מופיע לנו יום לאחר מכן ברשימת ״האנשים שאולי אתה מכיר״ בפייסבוק. מקריות?

 

יניב אביטל

חי ונושם טכנולוגיה עוד מימי ה-ZX Spectrum היפים. חולה על כל סוגי הגאדג'טים - אלו שמתחברים ל-USB, ואלו שקוראים לו "אבא".

הגב

1 תגובה על "ווטסאפ תשתף מידע הנוגע אליכם עם פייסבוק"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
משתמש טלגרם
אורח
משתמש טלגרם
9 חודשים 21 שעות לפני

בום עובר לטלגרם

wpDiscuz

תגיות לכתבה: