4145312987 ענן פרטי אבל בלי כאב הראש – על PCaaS כבר שמעתם? | גיקטיים

סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

ענן פרטי אבל בלי כאב הראש - על PCaaS כבר שמעתם?

למה להסתפק בענן פרטי קשה לניהול שלא עונה על דרישות הארגון שלכם? Private Cloud as a Service מאפשר לצרוך שירותי תשתית גמישה במודל ענן פרטי, ללא עומס נוסף על הארגון

cloud getty images

cloud getty images

קרדיט צלם\תמונה: Yagi Studio, Getty Images Israel 

מאת ערן גולדין

כאשר צרכני הענן הציבורי נשאלים ליתרונותיו, רבים יגידו שקלות השימוש והמהירות שבה הארגון מטמיע את הטכנולוגיה הם יתרונותיו המרכזיים. מאידך, צרכני הענן הפרטי לרוב יעידו כי עבורם נדרשת השליטה המקסימלית בדגש על אבטחת המידע ויציבות הסביבה בהיבט הכלכלי והטכנולוגי שהם היתרונות המרכזיים הנדרשים. לעיתים, נדרשת הסביבה הפרטית בהיבטי רגולציה, רגישות המידע ותאימות לסטנדרטים. עם זאת, לכל צד במשוואה יש מחיר: פתרון ענן פרטי מסורתי מצריך תהליך הקמה מורכב וסבוך, ולאחר הקמתו עלול שלא לספק את הגמישות הנדרשת בכדי להתמודד עם האתגרים שהשוק והלקוחות מציבים בפניו. פתרון ענן ציבורי לעיתים אינו מתאים בשל דרישות הרגולציה ו/או אבטחת המידע. ככל שדרישות האבטחה והאינטגרציה מורכבות יותר כך קשה יותר לנהל את הסביבה וכך נדרש צוות של מומחים בכדי להקים ולתחזק אותה.

ענן פרטי כשירות

לכאורה הפתרון המתבקש הוא מודל היברידי, אבל ישנם הרבה מקרים (למשל בתחום הבנקאות או הרפואה) שבהם פתרון שמשלב תשתיות ציבוריות הוא לא אפשרי או לא רצוי – והארגון נאלץ לבנות ענן פרטי בהשקעה גדולה (הן כלכלית והן מבחינת עבודה וכוח אדם). על רקע זה אנו רואים לאחרונה מודלים חדשים המנסים לפתור בעיה זו. אחד המודלים המגשר על הפער בין ענן פרטי לענן ציבורי, בצורה שמאפשרת לעבוד גם תחת רגולציה קשוחה מבלי לוותר על יתרונות הענן הציבורי, הינו מודל PCaaS – ענן פרטי כשירות.

PCaaS מאפשר לקבל פתרון של ענן פרטי כשירות בכל תצורה אותה יבחר הארגון, מבלי לעסוק במשימות ההקמה, התחזוקה והניהול של ענן פרטי. עקרון מנחה במודל זה הינו שהארגון יכול להפסיק לעסוק בתשתית הענן כיוון שהענן הפרטי שלו מסופק לו כשירות מנוהל בצורה מלאה על ידי נותן השירות.

פרויקט OpenStack הינו פרויקט קוד פתוח בשיתוף מאות חברות בינלאומיות שמטרתו היא להעלות את מהירות אימוץ הענן בשוק עם מערכת ניהול הענן הפתוחה האולטימטיבית; ההתבססות על OpenStack הינה בהלימה מלאה למעבר שמורגש לאחרונה בתעשיה לעבר פרויקטי קוד פתוח. פתרון PCaaS מבוסס OpenStack ניתן על ידי אנשי מקצוע המוכשרים לנושא שמטפלים בענן הפרטי מקצה לקצה: מהקמה וקונפיגורציה ועד לתחזוקה שוטפת כך שהסביבה תמיד בריאה וזמינה – לא משנה אם מיקום התשתית בדאטה סנטר של הלקוח או של נותנת השירות.

בבחירת אסטרטגיית PCaaS, ארגונים מקבלים סט יכולות משולב הכולל את היתרונות של ענן פרטי עם הגמישות ושאר יתרונותיו של הענן הציבורי – כך למרות שמדובר בענן פרטי, כיוון שזה ניתן כשירות, חסרונותיו אינם מורגשים ע"י הארגון. בין יתרונותיו של מודל זה ניתן לציין את היכולת לפרוס במהירות שירותי תוכנה על הענן; יכולות גידול/קיטון במשאבים המספקים במהירות את הצרכים המשתנים של הסביבה העסקית; רמה גבוהה של אבטחה ותאימות; וכן רמת שליטה גבוהה על ה-Data והתוכנה. הארגון יכול למקד את אנשיו בעיסוקי הליבה שלו במקום בעבודת תחזוקת מערכת, ואף לנצל את OpenStack לקבלת גישה לאקו-סיסטם של אלפי מפתחים.

הכתבה בחסות IBM

IBM Cloud מביאה לכם את Blue Box - ענן פרטי כשירות המבוסס OpenStack, ומציע אוטומיזציה של תהליכי העבודה!
הפתרון מנהל עבורך את התחזוקה השוטפת של המערכת, כולל ביצוע שדרוגים וטיפול בתקלות, ובעיקר חוסך לך המון זמן יקר.
כל הפרטים כאן.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

1 תגובה על "ענן פרטי אבל בלי כאב הראש - על PCaaS כבר שמעתם?"

הודע לי על
avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
סתם מישהו
אורח
סתם מישהו
2 חודשים 10 ימים לפני

Openstack לא ממש מוריד צורך בתחזוקה , נדרשים המון כלים מסביב לניהול השרתים ..
כמוכן, חסרים המון פיצ׳רים ביחס לפתרונות אחרים ( כמו אמזון)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: