ווייז בניסיון להכיר לכם את Carpool, תציע השבוע שתי נסיעות חינם

לקראת ההשבתה הצפויה ברכבת ישראל בהמשך השבוע שירות שיתוף הנסיעות של Waze יציע לציבור הנוסעים שתי נסיעות חינם

מקור: Waze Carpool

אם ביום רגיל מערך התחבורה הציבורית בארץ לוקה בחסר, אתם רק יכולים לדמיין מה יקרה בעוד מספר ימים כאשר רכבת ישראל תשבית באופן זמני מספר קווים קריטיים במרכז. כדי לנסות ולמעזר ולו במעט את הקטסטרופה, Waze Carpool, שירות שיתוף הנסיעות של Waze, ״בא לעזרת חבר״ ויציע בימים האלו שתי נסיעות בחינם.

לאסוף נוסעים ולכסות את עלות הנסיעה

לאלו מכם שלא מכירים, Waze Carpool רוצה להציע חלופה יעילה וחסכונית יותר לנסיעות היומיומיות לעבודה וחזרה. השירות מחבר בין אנשים הנוסעים במסלולים דומים ומתאם ביניהם נסיעה משותפת. נהגים המעוניינים להציע נסיעות יכולים לעשות זאת דרך אפליקציית Waze עצמה, ונוסעים המעוניינים להצטרף לנסיעה יכולים לעשות זאת דרך אפליקציית הנוסע הייעודית ״Waze Rider״. שתי הנסיעות החינמיות יהיו זמינות לכל המשתמשים באפליקציה בתאריכי ההשבתה, בין ה-4-8 בינואר, 2017.

לדעתנו, הישראלים הם עם מפונק; מספיקה טיפת גשם אחת כדי לגרום להם (אוקיי, לנו) לוותר על החניה המעולה שהם מצאו ליד הבית ולהוציא את הרכב, כדי חלילה לא להירטב במהלך ההליכה הקצרה לתחנת האוטובוס. הבעיה נובעת מכך שבישראל אין תרבות שיתופית בכל הקשור לנסיעות (או בכלל?). רוב האנשים יעדיפו לקחת את הרכב שלהם ולא ״ליפול״ על מישהו אחר ולגרום לו לעשות סיבוב כדי לאסוף אותם (למרות שהוא יקבל על כך תשלום) ולהיפך – רוב הנהגים, בעיקר אלו שהם לא ממש טיפוסי בוקר, יעדיפו לזחול בפקקים כשהם לבד ברכב, ולא כשמישהו זר יושב לצידם. נותר רק לקוות שמשתמשים שיבחרו לנצל את ההטבה של Waze השבוע יתלהבו מהשירות, יראו ש״השד לא כל כך נורא״, ויתחילו להשתמש בו באופן קבוע.

אגב, Waze לא לבד בשטח בתחום הנסיעות השיתופיות; לפני מספר חודשים גם Moovit השיקה את שירות ה-Carpool שלה. השירות עובד כך שהנהג מגדיר את זמן היציאה ומסלול הנסיעה באפליקציית הנהג, והנוסעים מתכננים מסלול כרגיל באפליקציית מוביט. כלומר, האפליקציה מסתנכרנת עם אפליקציית מוביט ומשדכת בין הנהגים לנוסעים בלי שהם צריכים לעשות שום דבר מעבר. אם יש התאמה בין המסלולים, בפני הנוסע תוצג האפשרות להצטרף לנהג הקארפול ביחד עם אפשרויות הנסיעה האחרות בתחבורה ציבורית. ברגע שהנוסע מבקש להצטרף לנסיעה והנהג מאשר את הבקשה, הנסיעה השיתופית נקבעה, ובזה זה נגמר.

לקריאה נוספת:

טרמפים תמורת תשלום: התנסות ראשונה בשירות RideWith שתפעיל Waze בישראל

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח. (צילום: יורם רשף)

הגב

9 Comments on "ווייז בניסיון להכיר לכם את Carpool, תציע השבוע שתי נסיעות חינם"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
רועי
Guest

בינתיים אני רק מקבל הצעות לאסוף נוסעים, שמאריכות לי את הנסיעה בזמן לא ידוע (כי זה בבוקר בשיא הפקקים) ובתשלום שפשוט לא משתלם. אז זה היה על הדרך אז עוד איכשהו…

מישהו
Guest

ווייז מציע לי לאסוף נוסעים אזור התעשייה של הרצליה בדרכי מרמת החייל לכפר סבא, טוען שזה עיקוף של 15 דקות ומציע תשלום של 8-9₪
בפועל, זה בכלל לא בכיוון וזו תוספת של 30-45 דקות בשעות השיא.

לא תודה

מישהו
Guest

יש ביטוח?

עידן
Guest

לא יעזור להם,עד שלא יטפלו בנושא הביטוח אני לא מצטרף אליהם. זה לא שווה את הסיכון.
למי שלא יודע ביטוח הרכב הרגיל אינו חל על הסעות בתשלום. מי שחס וחלילה יעשה תאונה תוך כדי שהוא לוקח נוסעים יעמוד למשפט על מיליונים ללא כיסוי ביטוחי.

O. Oak
Guest

כאן לא מדובר בהסעה בתשלום, אלא בהשתתפות בהוצאות הנסיעה. בדיוק כמו שאתה וחברים מתחלקים בתשלום של הדלק. בכל מקרה תמיד אפשר לשאול את סוכן הביטוח

מונית אוטונומית
Guest
מונית אוטונומית

רעיון יפה – בתכלס הישום בעייתי – דומה לאובר רק בלי שום פיקוח…
אני כבר יכול לדמיין נהגים ברכבים זולים מארגנים "carpool" בין-עירוניות
תמורת רווח למטרת פרנסה

צחי
Guest

התשלום הוא כל כך נמוך, לא נראה לי שמישהו יתאמץ…

תומר
Guest

לא אתקין Waze אפילו עבור מתנה נחמדה כזו.
הטלפון שלי עובד טוב, אני רוצה שזה ישאר כך..

מיכה אלי
Guest

לנסות לטעון מול חברות הביטוח ש"זה לא בדיוק זה" זאת הנאה קטנה מאוד, ואל מול הסיכון לא שווה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: