סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

טיוטה מציגה פיתוח שיאפשר לעיוורים לנוע באופן עצמאי

הגאדג'ט החדש של טויוטה יסייע לעיוורים למצוא את דרכם בתוך שטחים סגורים באמצעות מצלמה שמותקנת עליו ומתן הנחיות לעיוור. הגרסה הסופית אמורה לדעת גם לזהות פנים וחפצים

toyota-blaid-4

BLAID, הגאדג'ט של טויוטה שיעזור לעיוורים (צילום: טויוטה)

בימים אלה עובדת טויוטה על פרוייקט חדש, אבל הפעם לא מדובר במכונית – טויוטה מפתחת את BLAID, טכנולוגיה לבישה שאמורה לסייע לעיוורים וכבדי ראיה לנווט במרחבים סגורים.

במבט ראשון BLAID נראה כמו כרית לצוואר בצורת פרסה שלא נופחה, אבל כמובן שהגאדג'ט הזה הוא הרבה יותר מכך. התפקיד העיקרי של BLAID הוא למפות את הסביבה באמצעות מצלמה המותקנת עליו, לדוגמה את דירת המגורים של העיוור או המשרד בו הוא עובד. אם נגיד העיוור רוצה להגיע לשירותים, BLAID יכוון אותו אל היעד בעזרת סימנים מוסכמים בדמות ויברציות או הוראות קוליות. ממשק המשתמש של BLAID מורכב מפקודות קוליות ולחיצה על כפתורים שממוקמים בצידי הגאדג'ט.

טויוטה מעוניינת להמשיך לשכלל את BLAID ולהוסיף לו פיצ'רים שימושיים נוספים כמו זיהוי פנים כדי שהעיוור ידע עם מי הוא מדבר, כמו כן זיהוי חפצים כדי שלא יצטרך למשש כל אובייקט שנקרה בדרכו בחיפוש אחר החפץ המבוקש.

"אנחנו מאמינים שיש לנו תפקיד לפתור אתגרים של התניידות, כולל מתן עזרה לאנשים שההתניידות שלהם מוגבלת", אמר דאג מור (Doug Moore), מנהל Partner Robotics של טויוטה. "אנחנו מאמינים שלפרוייקט הזה יש פוטנציאל להעשיר את חייהם של אנשים עיוורים או כבדי ראיה".

חשוב לציין ש-BLAID אינו נועד להחליף כלי עזר אחרים בהם עיוורים משתמשים כיום אלא כתוספת אליהם. העיוור עדיין יצטרך להיעזר בכלב נחיה כדי לנווט בשלום בשטחים פתוחים כמו רחובות ובמקל כדי להימנע ממכשולים שמונחים על הקרקע.

הפרוייקט נמצא בפיתוח על ידי טויוטה לא פחות מארבע שנים. הגרסה של BLAID שנחשפה בפנינו היא לא יותר מאבטיפוס ולכן עוד אין באופק תאריך להשקת הגאדג'ט לחנויות או הערכה מה תהיה עלותו לצרכן.

תן לטכנולוגיה ללכת במקומך

טויוטה מצטרפת לשורה של חברות שלקחו על עצמן לפתח טכנולוגיות חדשות שמטרתן לעזור למשתמש להתמצא במרחב. לדוגמה, בתחילת השנה הכריזו גוגל ולנובו על שיתוף פעולה ביצירת סמארטפון שמשתמש ביכולת המיפוי של גוגל כדי לייצר מפה תלת מימדית של העולם סביב המשתמש.

פרוייקט אחר מאותו תחום שגם בו משתתפת גוגל נקרא Eddystone, מערכת של מתקני בלוטות׳ שתעזור למשתמש להתמצא בתוך מבנים ואמורה להתחרות ב-iBeacon של אפל.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

1 תגובה על "טיוטה מציגה פיתוח שיאפשר לעיוורים לנוע באופן עצמאי"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Naftali Reznik
אורח
Naftali Reznik
7 חודשים 12 ימים לפני

נראה מבטיח

wpDiscuz

תגיות לכתבה: