סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

סערה סביב חוק אנטי להט׳׳בי בצפון קרולינה: ענקיות הטכנולוגיה פתחו בסנקציות

חקיקה אנטי להט׳׳בית בצפון קרולינה מתרגמת בימים אלה למכה כלכלית של ממש למדינה. אחרי עצומה עליה חתמו ראשי ענקיות הטכנולוגיה בארצות הברית, עברו עתה החברות לסנקציות. בהודעה רשמית שפירסמה אמש פייפאל היא מודיעה: החלטנו לבטל הקמת מרכז בעיר שרלוט ונמשוך השקעה בגובה 3.6 מיליון דולר

paypal

ספק אם האסיפה הכללית ומושל צפון קרולינה צפו את אפקט הדומינו הזה שנובע מההחלטה להעביר חוק אנטי להט״בי במדינה. למעשה, בימים האחרונים נראה כי חברות ענק מתחרות ביניהן מי תטיל סנקציה קשה יותר על המדינה והן משחררות הצהרות על ביטול עסקאות ופרוייקטים גדולים במדינה בזו אחר זו.

האחרונה שמצטרפת למחאה היא ענקית התשלומים פייפאל שמודיעה על ביטול השקעה בגובה 3.6 מיליון דולר במדינה כחלק ממרכז שתכננה להקים בעיר שרלוט ונועד להעסיק כ-400 עובדים. במכתב פתוח שפירסם מנכ״ל החברה, דן שולמן, הוא כותב: ״מאז הודענו על הקמת מרכז בעיר שרלוט חוקקה צפון קרולינה חוק שמפר את זכויותיהם הבסיסיות של הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג׳נדרים החיים במדינה. החוק הזה מפלה ונוגד את ערכי הליבה שלנו. מאחר וכך פייפאל החליטה לחזור בה מההחלטה להקים את המרכז בעיר. אנחנו נעמוד על המחוייבות שלנו כלפי שיוויון עבור העובדים, הלקוחות והקהילות שלנו״. בעקבות ההצהרה של מנכ״ל פייפאל מיהר מושל ורמונט להציע לחברה להתארח במדינה שלו.

הסיבה לסערה

לפני כשבועיים וחצי חוקקה האסיפה הכללית של צפון קרולינה חוק המכונה HB2 ועיקרו איסור כניסת טרנסג׳נדרים לשירותים ציבורים שאינם תואמים את המגדר המופיע בתעודת הלידה שלהם. כמו כן מוסיף החוק ואוסר על רשויות מקומיות במדינה להעביר חוקים מקומיים המגנים על הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג׳נדרים מפני אפליה. בכך למעשה הותיר החוק בפועל אפליה בין כלל האוכלוסיה לתושבי המדינה הלהט״בים. החוק שזכה לרוב באסיפה הכללית במדינה זכה גם לאישור המושל, מה שהפך אותו לחוק רשמי במדינה.

התגובות הזועמות והמחאה נגד החוק החדש במדינה לא איחרו להגיע. כבר בימים הראשונים שלאחר מכן חתמו למעלה מ-90 מנכ״לים של חברות ענק על עצומה שהוגשה למושל צפון קרולינה הקוראת לפעול נגד החקיקה המפלה, ביניהם טים קוק, מארק צוקברג, מריסה מאייר וסונדר פיצ׳אי.

ראשונה להכריז באופן רשמי על סנקציות נגד המדינה היתה גוגל ונצ׳רס שהודיעה כי תמנע מלבצע השקעות בחברות הפועלות בצפון קרולינה עד לביטול החוק החדש. מאוחר יותר הצטרפו אולפני ליונסגייט שהודיעו כי יעבירו את צילומי הפיילוט של סדרה בהפקתם מצפון קרולינה. מידי יום מאז חוקק החוק הצטרפו עוד ועוד תאגידים, בנקים, חברות תעופה, רשתות בתי מלון, זרועות השקעה ואולפנים שהודיעו על ביטול פרוייקטים גדולים במדינה עד לשינוי החוק. המחאה הגיעה עד לכדי סנקציות של גופי ממשל אחרים בארה״ב בהם ראשי עיריית סן פרנסיסקו, סיאטל וניו יורק שהודיעו רשמית כי לא יממנו נסיעות של עובדים לצפון קרולינה עד להודעה חדשה.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

הגב

4 תגובות על "סערה סביב חוק אנטי להט׳׳בי בצפון קרולינה: ענקיות הטכנולוגיה פתחו בסנקציות"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
arik100
אורח
arik100
6 חודשים 22 ימים לפני

סופר תאגידים
מדהים

Liron
אורח
Liron
6 חודשים 22 ימים לפני

כל הכבוד.

רועי
אורח
רועי
6 חודשים 22 ימים לפני

עכשיו זה מגניב, אבל שימו לב לתקדים – חברות מסחריות מכתיבות מהלכים למדינות. תחשבו מה יקרה אם כל הסנקציות האלה יופנו כלפינו כנגד הכיבוש? או נגד מדינה שתחליט למסות חברות בצורה יותר אגרסיבית? מטורף.

לא מבין אנשים
אורח
לא מבין אנשים
6 חודשים 21 ימים לפני

אני ממש לא מבין מה הבעיה בחוק הזה… כיום כל בן אדם שהתחפש למין השני יכול להגיד שהוא טנסג'נדר להיכנס לשירותים אחרים.. זה נשמע לכם תקין?? אני בעד שכל אדם שעשה ניתוח לשינוי מין יוכל לשנות גם את מינו בתעודת הזהות וזהו… אבל למה לעזאזל הרוב המוחלט של האוכלוסייה צריכה להתקפל ולשנות את הנורמות וההרגלים שלהפ בשביל מיעוט זניח של האוכלוסיה..(לא יותר מעשירית האחוז).

wpDiscuz

תגיות לכתבה: