סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

מקרן שחשפה סוני הופך כל משטח למסך מגע

סוני אמנם חושפת אבטיפוס של הטכנולוגיה בכנס SXSW שנערך השבוע באוסטין, אך אינה מתחייבת שהמקרן יגיע אי פעם אל שלב המוצר המוגמר ויושק אל החנויות

sony-projector-future-lab-sxsw-2016-2.0

נכון להיום, מסכי המגע מולם אנחנו מתנהלים מוגבלים בגודלם למכשיר של היצרן כאשר ככל שהם גדולים יותר, כך הם יקרים יותר. אבל מה אם הייתם יכולים להפוך כל משטח למסך מגע, החל משולחן בבית קפה ועד לקיר במטבח אצלכם בבית?

עושה רושם שזה בדיוק הרעיון איתו מחלקת המחקר והפיתוח של סוני "משתעשעת" לאחרונה. במסגרת כנס SXSW שנערך השבוע באוסטין, הציגה סוני אבטיפוס של מקרן שהופך כל משטח למסך מגע אינטראקטיבי.

המקרן מצוייד גם בחיישנים שמזהים חפצים שמונחים על המשטח. לדוגמה, אם תשימו ספל מול המקרן הוא יוכל לספק למשתמש מידע יבש עליו כמו היקף הספל והעומק שלו. דוגמה אחרת, מעניינת יותר, היא היכולת לזהות ספרים. במסגרת ההדגמה הוצב על השולחן עותק פתוח של ספר הילדים "אליס בארץ הפלאות", ובתגובה לכך המקרן החל להקרין אנימציות שקשורות לתוכן הספר ומגיבות למגע, מה שהפך את הקריאה לקצת יותר אינטראקטיבית. מי שמרגיש שהאנימציות מסיחות את דעתו יותר מדי מפעולת הקריאה יכול פשוט "לגרור" אותן ברחבי השולחן אל מיקום בו הן פחות יפריעו לו.

עלול להישאר על שולחן השרטוטים

על אף שמבחינה פרקטית היכולות של המקרן נראות יחסית מוגבלות, הפוטנציאל של הטכנולוגיה הזו הוא ללא ספק עצום. המקרן יכול לשמש כלי חינוי ולהפוך ספרי היסטוריה יבשים למעניינים יותר באמצעות אנימציות רלוונטיות לתוכן הלימוד, או פשוט לשמש כלי משחק בכל סביבה אפשרית.

חשוב לציין שסוני הדגישה כי הטכנולוגיה נמצאת כרגע בשלב האבטיפוס בלבד, וכלל לא ברור האם נזכה בכלל לראות אותה בפעולה כמוצר מוגמר. המקרן הוא תוצר של התכנית Future Labs, שמטרתה לאפשר לציבור הרחב לקחת חלק בתהליך העיצוב של מוצרים עתידיים פרי פיתוחה של סוני.

אמנם האנושות עוד לא הצליחה להמציא הולוגרמות סטייל "מסע בין כוכבים", אבל עושה רושם שהיא הולכת לכיוון הזה ומניחה את הטכנולוגיה שיכולה לשמש בתור התשתית העתידית. תוסיפו למשוואה את שלל משקפות המציאות המדומה והרבודה שנמצאות בפיתוח כמו ה-Hololens של מיקרוסופט או האוקולוס ריפט, ותראו כיצד הרעיון של מציאות רבודה או מציאות מדומה ככלי נפוץ הולך ומתגשם מול עינינו.

 

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

3 תגובות על "מקרן שחשפה סוני הופך כל משטח למסך מגע"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
שם
אורח
שם
7 חודשים 8 ימים לפני

מחיר?

עוז
אורח
עוז
7 חודשים 8 ימים לפני

איך מחיר שזה עדין רק בגדר ניסוי?

רפי
אורח
רפי
7 חודשים 8 ימים לפני

טעות: האנושות כן הצליחה לעשות הולוגרמה.
תגיעו לחברת realview ביקנעם.
או לIMVC השבוע ותראו בעצמכם

wpDiscuz

תגיות לכתבה: