סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

תאים סולארים חדשים יפיקו חשמל גם מגשם

חוקרים בסין גילו במהלך בדיקה שגרתית כיצד שכבת הגרפן שמצפה את הפאנל מסוגלת להפיק אנרגיה חשמלית מטיפות גשם, ובנו אבטיפוס שעשוי בעתיד להפוך את העולם לירוק יותר

solar cells PD

על הנייר, אנרגיה סולארית נשמעת כמו רעיון נהדר לדרך להפיק אנרגיה ללא שימוש בחומרים שמזהמים את הסביבה. בפועל מדובר ברעיון לא כל כך אפקטיבי, כי ברגע שמזג האוויר משתנה ואין מספיק שמש התפוקה של הפאנל הסולארי יורדת דרסטית. אבל יכול להיות שהמצב הזה ישתנה בשנים הקרובות בזכות אבטיפוס של פאנל סולארי שפותח בסין ויפיק חשמל לא רק מאור השמש אלא גם מטיפות גשם.

איך זה עובד? כל פאנל סולארי מכוסה בשכבה דקה של גרפן, חומר שמורכב מיריעה דו-מימדית של אטומי פחמן שמסודרים בצורת משושים בדומה לכוורת דבורים. החוקרים הסינים גילו תכונה מעניינת של הגרפן במהלך בדיקה שגרתית של הפאנל הסולארי – אחת התכונות הידועות של הגרפן היא היותו חומר מוליך חשמל מעולה. החוקרים הסינים גילו שכאשר הוא בא במגע עם מים הגרפן "מחבר" את האלקטרונים שלו עם יונים חיוביים, שנוצרים מהפרדה שנעשית בין טיפות הגשם למלח שבמים ובאופן זה ניתן לייצר חשמל. תופעה זו ידועה גם בשם "חומצת לואיס".

להפיק אנרגיה חשמלית בכל מזג אוויר

המשמעות הפרקטית של התגלית היא שפאנלים סולאריים יוכלו לייצר חשמל בכל מזג אוויר – גם ביום קיץ בהיר וגם בזמן סופת גשמים בשיא עונת החורף. בעתיד לא תהיה יותר תלות של הפאנל במזג אוויר ספציפי.

המלכוד היחיד הוא שכרגע תפוקת החשמל של הפאנל הסולארי באמצעות מים היא יחסית נמוכה – הפאנל מצליח לרתום רק 6.5 אחוז מהאנרגיה הפוטנציאלית, בהשוואה לפאנל הסולארי הסטנדרטי שמצליח להפיק מאור השמש 22 אחוזים. סביר להניח שלאור התגלית החדשה, חוקרים יתחילו לפתח טכנולוגיות שימקסמו את אחוז רתימת האנרגיה של הפאנל הסולארי מטיפות גשם ויהפכו את העניין למשתלם יותר.

כמובן שכרגע עוד רחוק היום בו הפאנל הסולארי המהפכני יהפוך לנפוץ בכל בית ונכון לעכשיו הוא נמצא תחת תהליכי פיתוח, אבל הוא בהחלט מקרב אותנו אל עתיד בו האנושות תפיק אנרגיה חשמלית באמצעים שאינם פוגעים בסביבה. אם אתם רוצים ללמוד עוד על הפאנל הסולארי אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שכתבו החוקרים בנושא.

instagram

@geektimecoil

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: