סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

נעים להריח: SmellSpace ימצא לכם בן זוג לפי ריחות

סטארטאפ ישראלי חדש מתבסס על מחקר שקובע שלכל אדם יש פרופיל ריח, ייחודי בדומה לטביעת אצבע, וניתוחו מסוגל לנבא את סיכויי ההצלחה של בני זוג לפתח מערכת רומנטית

smellspace

נרשמתם ללאב מי, חרשתם את OkCupid ונקעתם את האצבע מרוב דפדופים בטינדר אבל עדיין לא מצאתם את אהבת חייכם? סטארטאפ ישראלי חדש בשם SmellSpace מציע דרך יצירתית להכיר בן או בת זוג פוטנציאלים – באמצעות חוש הריח.

SmellSpace היא רשת חברתית חדשה שמבוססת על חוש הריח המשתנה בין בני אדם. על מנת להירשם לרשת החברתית תקבלו חוברת עם מספר ריחות אותם תידרשו לדרג. לאחר מכן, אלגוריתם יחשב את הריחות שדירגתם ויבנה עבורכם פרופיל ריח אישי, שישודך אל פרופיל ריח מהמין השני בעל דמיון לשלכם.

המנגנון מתבסס על העובדה המדעית לפיה לכל אדם סט מעט שונה של קולטני ריח באפו שנובע מהגנטיקה שלו. במלים פשוטות יותר, לכל אדם יש חוש ריח מעט שונה משל חברו וכל אחד תופס, או ליתר דיוק מריח, את העולם מעט אחרת.

חוש הריח ייחודי לא פחות מטביעת אצבע

בדומה לטביעת אצבע, לכל אדם יש "פרופיל ריח" ייחודי משלו. אך טביעת האצבע הזו אומרת על האדם הרבה יותר מאשר רק תפיסת ריח – היא מלמדת גם על מערכת החיסון שלנו ויכולה לסייע במבחנים של התאמת רקמות בשביל איתור מועמדים להשתלות איברים. כמו כן, היא יכולה גם ללמד אותנו, לפחות ברמה מסויימת, על מאפייני האישיות של האדם.

ממחקר שערכו SmellSpace התגלה שמתוך טביעת האצבע הזו ניתן ללמוד מידע רב על התאמה של זוגות מבחינה רומנטית. במחקר נערכה השוואה בין מדדים של טיב הקשר בין בני הזוג לבין קווי הדמיון בין תפיסות הריח שלהם. בהתבסס על תוצאות המחקר הזה, SmellSpace הרכיבו מודל חישובי שלטענתם יכול לנבא ברמת ביטחון גבוהה האם לשני אנשים צפויה מערכת יחסים רומנטית או לא.

לקבלת מידע על תהליך ההרשמה ועל עמדות חלוקה של חוברת הריחות אתם מוזמנים לעקוב אחרי דף הפייסבוק של SmellSpace, ואולי על הדרך ללמוד כמה דברים מעניינים על החוש שאנחנו בשגרה לא מקדישים לו יותר מדי מחשבה. אם החלטתם כן לתת ל-SmellSpace צ'אנס למצוא לכם בן או בת זוג, תזכרו רק לא לעשות את מבחן הריחות עם אף סתום.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: