6774101714 ג'ון מדבד מגייס 72 מיליון דולר לקרן OurCrowd | גיקטיים

סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

ג'ון מדבד מגייס 72 מיליון דולר לקרן OurCrowd

פלטפורמת השקעות ההמונים שהקים ג'ון מדבד משלימה סבב גיוס של 72 מיליון דולר ויותר מ-300 מיליון דולר השקעות ב-3 השנים מאז הקמתה

ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd. מקור: OurCrowd

ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd. מקור: OurCrowd

פלטפורמת גיוס ההמונים OurCrowd הודיעה היום (ד') על השלמת סבב גיוס בגובה 72 מיליון דולר, שמביא את סך הגיוסים של הקרן מאז הקמתה על 102.5 מיליון דולר.

300 מיליון דולר השקעות

OurCrowd הוקמה ב-2013 על ידי ג'ון מדבד, יזם סדרתי ולשעבר מייסד ומנכ"ל Veringo ושותף מנהל בקרן ההון סיכון Israel Seed Partners. בדומה ל-Fundersclub, גם OurCrowd של מדבד היא פלטפורמת Equity CrowdFunding, כשההשקעות שלה אינן מוגבלות רק לישראל ומתקיימות גם במיזמים בארה״ב, בריטניה, הודו ואוסטרליה. בפלטפורמה רשומים יותר מ-15 אלף משקיעים פרטיים, מ-110 מדינות ברחבי העולם.

>> היכן ניצבת OurCrowd ביחס לקרנות הון הסיכון האחרות? קראו במדד המשקיעים שלנו <<

ביחד עם אלפי המשקיעים שלה השקיעה הקרן יותר מ-300 מיליון דולר ב-100 חברות הפורטפוליו שלה; הקרן ראתה כבר 9 אקזיטים, כש-7 חברות פורטפוליו שלה נרכשו על ידי חברות אחרות ו-2 הונפקו. בין החברות שנמכרו ניתן למנות את Replay, שנמכרה לאינטל; Crosswise שנמכרה לאורקל ו-NextPeer שנמכרה ל-Viber. מדי שנה עורכת הקרן כנס משקיעים, כשלכנס בשנה החולפת הגיעו כ-3,000 משקיעים, בעוד שלכנס השלישי שייערך בירושלים צפויים להגיע כ-5,000 משקיעים.

הקרן גייסה במספר סבבים ביניהם, סבב A בגובה 5.5 מיליון דולר ב-2013, סבב B בגובה 25 מיליון דולר ב-2014 ועכשיו כאמור סבב C בגובה 72 מיליון דולר בהשתתפות בנקי השקעות, משקיעים מוסדיים ומשקיעים פרטיים.

בהתייחסו לגיוס, מסר ג'ון מדבד, מנכ"ל OurCrowd שהחברה תעשה שימוש במחצית מההון שגייסה לצורך התרחבות גלובאלית, השקעה ב-7 המשרדים של הקרן בעולם והמשך הפיתוח הטכנולוגי שלה. המחצית השנייה מההון שגוייס ישמש לצורך השקעה של הקרן בחברות שהצליחו לגייס כספים בפלטפורמה שלה. כלומר, היא תשתתף כמשקיעה פעילה בכל ההשקעות שמתבצעות בפלטפורמה – באותם תנאים של המשקיעים הפרטיים. מדבד הוסיף: "ההון החדש שגייסנו יעזור לנו להגיע למטרה שלנו – השקעות של מיליארד דולר עד שנת 2020".

לקריאה נוספת:

פלטפורמת מימון ההמונים הישראלית OurCrowd מגייסת 10 מיליון דולר

con

 

 

 

 

יניב אביטל

חי ונושם טכנולוגיה עוד מימי ה-ZX Spectrum היפים. חולה על כל סוגי הגאדג'טים - אלו שמתחברים ל-USB, ואלו שקוראים לו "אבא".

הגב

היה הראשון להגיב!

הודע לי על
avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: