סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

מוניות אוטונומיות החלו לראשונה בעולם לפעול בסינגפור

פיילוט של סטארטאפ צעיר בשם NuTonomy מפעיל צי קטן של מוניות אוטונומיות, שאמנם מוגבלות בשטח הכיסוי שלהן ומסיעות לנקודות מוגדרות מראש, אבל לפחות הנסיעה בחינם

 

NuTonomy

גוגל, מאחוריך – סינגפור החלה היום בפיילוט הראשון בעולם של מוניות אוטונומיות. מאחורי הפיילוט עומד סטארטאפ אמריקאי פחות מוכר בשם NuTonomy. השירות יתחיל בקטן ויכלול שש מוניות בלבד שיסעו באיזור המערבי של סינגפור, כאשר היעד הוא להכפיל את צי המוניות עד סוף השנה. נכון לכרגע הניסוי מוגבל לשטח בגודל של ארבעה קילומטרים רבועים והמוניות האוטונומיות יעצרו לאסוף ולהוריד נוסעים רק בנקודות ספציפיות, מה שמזכיר יותר אוטובוס או מונית שירות מאשר מונית סטנדרטית שעוצרת בדיוק איפה שהנוסע מבקש, אבל לפחות הנסיעה היא בחינם.

מי שחושש מהרעיון לשבת במושב האחורי של המונית האוטונומית ולתת למחשב שבתוכה לעשות את כל הנהיגה יכול להירגע – במושב הנהג יושב אדם בשר ודם, שאמנם אינו מתפעל את המונית אבל תפקידו לשים עין שהכל מתנהל כשורה ולקחת פיקוד במקרה הצורך.

כל מונית אוטונומית מצויידת בשישה סטים של מערכת בשם Lidar, מערכת לגילוי מכשולים שמבוססת על קרני לייזר ופועלת כמעין ראדר. אחת מהמערכות הללו מותקנת על גג המכונית ומסתובבת באופן קבוע כדי למפות את המכשולים הפוטנציאלים בסביבה ב-360 מעלות. בנוסף, זוג מצלמות מותקנות על הדאשבורד כדי לנתח את מצב התנועה על הכביש ולהסיק מסקנות בהתאם, לדוגמה זיהוי האורות ברמזורים.

היום – סינגפור. מחר – העולם

לפי דברי מנכ"ל NuTonomy, קארל איאגנמה, הניסוי אינו מוגבל בזמן. השאיפה היא להגדיל את השטח שהמוניות האוטונומיות מכסות ולהתחיל לגבות כסף על הנסיעה. אם הניסוי יוכתר כהצלחה בסינגפור, הוא יתרחב לערים נוספות באסיה ובסופו של דבר יגיע גם לארצות הברית ולמדינות אירופה.

NuTonomy הוא סטארטאפ צעיר שמשרדיו יושבים במסצ'וסטס ובסינגפור. הוא הוקם ב-2013 ומונה כ-50 עובדים. בתחילת השנה קיבל הסטארטאפ את אישור השלטונות בסינגפור להוציא את הפיילוט אל הפועל. סינגפור נבחרה בתור זירת הניסויים הראשונה של הפיילוט בזכות מזג האוויר היציב שלה, תשתית כבישים מושקעת ונהגים שנוטים לציית לחוקי הדרך. השאלה הגדולה היא איך המונית האוטונומית תסתדר במקומות בהם המשמעת של הנהגים רופפת יותר, לדוגמה ישראל.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

4 תגובות על "מוניות אוטונומיות החלו לראשונה בעולם לפעול בסינגפור"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Donjwan
אורח
Donjwan
1 חודש 27 ימים לפני
סינגפור הינה גם מדינה קטנטונת-כל שטחה הינו 700 קמ"ר, כאשר שטח מדינת ישראל הינו 22000 עד 29000 קמ"ר (ללא/עם השטחים) דהיינו ישראל גדולה פי 35 מסינגפור. ואם המוניות עובדות בחלק המערבי של סינגפור שהוא איזור התעשיה הכבדה בעצם, אז זה מצמצם עוד יותר את שטח הניסוי לכ- 15-20 ק"מ. בגלל שטחה הקטן, מחירי המכוניות גבוה בערך פי 3 מאשר מחירם בארץ, ובהתאם כמות וצפיפות כלי הרכב בכבישי סינגפור קטנה משמעותית והכבישים מרווחים ופנויים הרבה יותר. כנהוג בחלק ממדינות העולם, כמו בריטניה, חלק מפסי ההפרדה הלבנים בסינגפור הינו מזוגזג ולא ישר. ממש זיגזג ברוחב של כ- 20-30 ס"מ במקום פס רציף… Read more »
גיורא
אורח
גיורא
1 חודש 27 ימים לפני

עשית לי כאב ראש

מיכל
אורח
מיכל
1 חודש 27 ימים לפני

תודה על הפירוט, דון ז'ואן.
ערך מוסף לכתבה הוא תמיד טוב.
תתעלם מטרולים כמו גיורא.

משה טיורינג
אורח
משה טיורינג
1 חודש 25 ימים לפני

מה? זה כבר מתחיל? ואאלה -חשבתי שיקח 15 שנה לפחות….

wpDiscuz

תגיות לכתבה: