סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש

נקודת מגע: מטען אלחוטי רשמי לנקסוס 4 [סקירה]

המטען האלחוטי המקורי לנקסוס 4 מבית גוגל ו-LG מספק חוויית הטענה אלחוטית שונה מכל מה שהכרנו עד עכשיו. האם המחיר מצדיק את התענוג? בדקנו

מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

מקור: יח”צ, עיבוד תמונה

המטען האלחוטי של גוגל ו-LG הוא אביזר דומה לאחד מקביל אשר פותח לכבוד מכשיר ה-Palm Pre ונקרא בזמנו Touchstone. האביזר, אשר הושק כמה ימים לפני מכשיר הנקסוס 4 עצמו, מיוצר על ידי LG והגיע אל חנות ה-Play Store בהתראה יחסית מאוחרת, כאשר התמחור שנעשה על ידי גוגל מסתכם ב-60 דולרים. אך האם מטען יכול להיות מגניב מספיק על מנת שתוציאו עליו סכום כזה?

מה בקופסא? מטען אלחוטי לנקסוס 4, כבל Micro USB, מתאם לחשמל וחוברת הוראות שלעולם לא תשתמשו בה.

עיצוב

המטען, הנקרא בשמו המקורי Nexus 4 Wireless Charging Orb מצדיק את ה-Orb בשם שלו והוא אכן מגיע בצורה כדורית, יותר נכון חצי כדורית שכוללת בצד הקדמי את משטח ההטענה עליו ניתן למצוא את סמל ה-Nexus הידוע.

מה שמגניב בעיצוב המטען, הוא שבעת הטעינה אתם עדיין יכולים להשתמש במכשיר, בניגוד לכל שאר משטחי ההטענה האלחוטיים השטוחים הנמצאים בשוק. המצב מתאפשר הודות למשטח ההטענה הדביק אשר גורם למשטח ההטענה לאחוז במכשיר. הצד האחורי של המטען מכיל את יציאת ה-Micro USB המתחברת לחשמל לצורך קבלת מתח אל משטח ההטענה.

[flagallery gid=100 name=Gallery]

פונקציונליות

המטען משתמש בטכנולוגיית הטעינה האלחוטית Qi Wireless Charging על מנת להטעין את המכשיר ועל פי גוגל, טעינת המכשיר באמצעות המטען האלחוטי נמשכת כ-4 שעות. באופן כללי, המטען מרגיש מאוד יציב. החלק הארי של היחידה עשוי מפלסטיק שחור מט, פרט לטבעת המבריקה המקיפה את משטח הטעינה. כבר דווח ברשת בכמה מקומות בטעות ש-LG החליטה להציב מספר מגנטים במשטח ההטענה על מנת להחזיק את המכשיר, אך במציאות מדובר בחלק עליון מחוספס (Grippy) המחזיק את המכשיר בצורה אופטימלית, כך שניתן להשתמש במכשיר באופן מלא וגם כאשר אנו מזיזים בטעות את המכשיר המטען זז יחד איתו כיחידה אחת.

החיסרון הבולט של המטען, הוא הנטייה המוגזמת שלו להתלכלך. לאחר הסרתה של המדבקה המגיעה על משטח הטעינה לאחר פתיחת הקופסא והמתנה של כשעה שמתי לב לכך שהמכשיר החל לצבור אבק ושאריות לכלוך, כך שמומלץ לשמור אותו במקום כמה שיותר נקי. חיסרון נוסף של המטען, אם כי פחות בולט הוא העובדה שאין חיווי של נורית LED או איזושהי אינדיקציה חיצונית לכך שהמכשיר נטען, כך שתצטרכו להסתמך על מסך הטלפון בכדי לדעת אם המטען עובד או לא.

[flagallery gid=101 name=Gallery]

לסיכום

מדובר במטען קטן יחסית למשטחי ההטענה העצומים הנמצאים בשוק. המטען נוח מאוד לשימוש, כאשר נחסך מהמשתמש הצורך לחבר את המכשיר לטעינה באמצעות כבל דרך יציאת ה-MicroUSB בכל פעם שיושבים במשרד או עוזבים את המכשיר במנוחה. המשטח הדביק המגיע עם המטען מאפשר להשתמש במכשיר בצורה נוחה גם כאשר הוא נמצא בטעינה ומהווה מין תחנת עגינה לנקסוס 4.

בכל זאת, אין ספק שמדובר סך הכל במטען אשר גם חיבור המכשיר בצורה ידנית לחשמל או אל יציאת ה-USB במחשב תספק את אותה התוצאה. במחיר של 60 דולרים בחנות ה-Play, אם נשווה אותו למטענים אלחוטיים אחרים בשוק הוא עוקף את כולם בסיבוב, אך באופן כללי קשה לומר שמדובר במוצר נחוץ.

אבישי בר

מפתח אתרי אינטרנט מנוסה, חולה גאדג'טים, הולך נגד הזרם ואוהב את כל מה שקשור לגוגל, לאנדרואיד ולקוד פתוח. עיסוקו העיקרי הוא לפרק לחלקים כל צעצוע חדש שמגיע למשרד ואז לכתוב עליו מדריך.

  • דביר

    בדקתם האם הטעינה מתבצעם גם אם יש מגן על המכשיר?

    • בדקתי עם פאוץ’ (כיסוי דק) ולא עם מגן מאסיבי, אבל ברשת טוענים שעד גבול מסוים זה עובד גם עם מגן

תגיות לכתבה: