סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

אפליקציה חדשה תהפוך את הסמארטפון שלכם לגלאי רעידות אדמה

אפליקצית MyShake פועלת ברקע ומשתמשת בחיישנים המובנים בסמארטפון שלכם כדי לזהות רעידות, להתריע ולסייע לחוקרים בתחום

מקור: MyShake

מקור: MyShake

אפליקצית אנדרואיד חדשה בשם MyShake עושה שימוש במד התאוצה המובנה בסמארטפון שלכם כדי לזהות רעידות אדמה ולאסוף נתונים סיסמיים רלוונטים עבור חוקרים בתחום. האפליקציה עובדת כך שברגע שהיא מזהה תנודות שעולות בקנה אחד עם אלה שמתרחשות בעת רעידת אדמה, ישלח מיד ובאופן אנונימי מידע למערכת מרכזית שבה אלגוריתם חכם יאשר האם מדובר ברעידת אדמה בפועל, תוך כדי הערכת מיקום הרעידה והעוצמה שלה בזמן אמת. השאיפה היא שבסופו של דבר מידע זה יוכל לשמש ליצירת התראה של רעידת אדמה קרבה (פיצ׳ר זה עדיין לא קיים באפליקציה, אך התכנון הוא להטמיע אותו בעתיד).

אחד בשביל כולם

היישום פותח על ידי קבוצת מדענים מאוניברסיטת ברקלי בקליפורניה עם מטרה מאוד פשוטה – לסייע לחוקרים סייסמולוגים לעשות את העבודה שלהם בעזרת הסמארטפונים שכולנו מחזיקים. אפשר לומר שהאפליקציה מעוניינת ליצור מעין חיישן סייסמוגרף ענק המבוסס על חוכמת המונים. נכון שמידע שיישלח מסמארטפון אחד לא יוכל לעשות את השינוי, אבל המטרה היא שהרבה משתמשים יעשו שימוש באפליקציה וישלחו מידע רלוונטי (בלי לעשות כלום בעצם) ואז הנתונים יתחילו להתברר ולהיות יותר אמינים, והחוקרים יוכלו לעשות את עבודתם טוב יותר וללמוד על הסביבה ולהתריע במידת הצורך.

כדי שלא תהיו חרדים לאחוז הסוללה במכשיר שלכם, מובטח כי אפליקצית MyShake פועלת בשקט ברקע ולא זוללת סוללה, זאת במטרה שמד התאוצה המשולב של הסמארטפון יוכל להקליט באופן מקומי רעידות בכל שעות היממה. לאחר שליחת המידע הראשוני, האפליקציה תמתין עד שהמכשיר שלכם יהיה מחובר לחשמל ולרשת ה-WiFi, וברגע ׳שתהיה התאמה׳ ישלח למעבדה קובץ נתונים גדולים יותר, הכולל הקלטה באורך של 5 דקות ממד התאוצה.

כרגע האפליקציה אוספת מידע רק ממד התאוצה, מנתחת אותו, ואם זה מתאים לפרופיל הרטט של רעידה, היא משדרת את האינפורמציה ביחד עם המיקום שלה (בעזרת ה-GPS) ישירות אל מעבדת החוקרים הסייסמולוגים בברקלי. אגב, חשוב לציין שכדי שהאפליקציה תוכל לעבוד כשורה ותשלח אותות במידת הצורך, יש למקם את הסמארטפון על משטח שטוח.

נכון שאפליקצית MyShake היא לא הדבר הכי סקסי בשכונה שיגרום לכל אחד לרוץ ולהוריד אותה, אך לשם שינוי נחמד להיתקל באפליקציה שיש לה ערך מוסף, כזו שאף עשויה להציל חיים ביום מן הימים. האפליקציה כאמור זמינה רק עבור משתמשי אנדרואיד, אך המפתחים מתכננים לשחרר גרסה רלוונטית גם עבור משתמשי iOS בהמשך.

הורדה לאנדרואיד

וידאו – MyShake earthquake app

 

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח. (צילום: יורם רשף)

הגב

2 תגובות על "אפליקציה חדשה תהפוך את הסמארטפון שלכם לגלאי רעידות אדמה"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
DB_alfa
אורח
DB_alfa
8 חודשים 9 ימים לפני

קיימות כבר מספר אפליקציות לזיהוי רעידות אדמה ככה…

צחי
אורח
צחי
8 חודשים 9 ימים לפני

לא נראה שהם מודדים בישראל.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: