סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

משדרגים את הזיכרון: אתר ישראלי חדש מציע דרך חדשה להנציח מתים

אתר ישראלי חדש מציג דרך מקורית יותר להנצחה מאשר ציר זמן כרונולוגי. היזמות שמאחוריו: האתר מאפשר צלילת עומק לתוך הזכרונות שהיו חבויים בעבר

מקור: Memontage

מקור: Memontage

אתר ישראלי חדש בשם Memontage מציג דרך חדשה להנצחה ולזיכרון של קרובים וחברים שנפטרו. האתר, שהוקם על ידי 2 יזמות ישראליות מציע הנצחה קצת שונה מהמקובל, ומתבסס על אסוציאציות וקטעי מולטימדיה.

פירוט אסוציאטיבי

Memontage (ממונטאז') מאפשר למשתמשים ליצור אלבומי הנצחה ליקיריהם שהלכו לעולמם. בניגוד לאתרים אחרים קיימים, שיטת שיבוץ הזכרונות באתר אינה כרונולוגית אלא אסוציאטיבית. כלומר, לא תמצאו פה ציר זמן של הנפטר מרגע לידתו עד רגע מותו, אלא דווקא פירוט אסוציאטיבי של זכרונות בחלוקה על פי החושים השונים. כך למשל ניתן לשלב מתכונים, שמייצגים את חוש הטעם; שירים שמייצגים את חוש השמיעה ועוד.

עוד הבדל מאתרים אחרים הוא ש-Memontage לא דורש רק חומרים קיימים, כדי ליצור אלבום זיכרון. כך שאם הזכרון מהאדם שנפטר הוא השיר שהוא זמזם כשהמשתמש היה ילד, אז אפשר לשים קישור ליוטיוב; אם הזיכרון הוא ריח מסויים, ניתן לצלם את בקבוק הבושם שלו ולהעלות – כשאת כל קטעי הזיכרון ניתן לשתף ברשתות החברתיות.

בשיחה עם גיקטיים מספרת טובית נייזר, מייסדת-שותפה ומנכ”ל החברה, שהשיטה הזו מאפשרת "צלילת עומק לתוך הזכרונות שהיו חבויים יותר בעבר, אבל מצד שני היא עושה את זה בנוסטלגיה וחיוך, ומאפשרת, בין היתר, הליך מנחם, מכיל ומחבק (ואפילו מחוייך)". לדברי, נייזר, "יש היום לא מעט אתרי זיכרון, אבל הם כרונולוגיים בתפישתם, או מאוד עניים ויזואלית ואינטראקטיבית".

איך עלה הרעיון?

נייזר: "הרעיון נולד כשרציתי להעביר לביתי הפעוטה את הזכרונות שהיו לי מאמי שנפטרה ולהפוך אותה כך לנוכחת יותר בחיי המשפחה. גיליתי שהאופציה הכמעט יחידה היא לשבת עם אלבומי תמונות, רק שאלבומים הם סטאטיים, לא מתאימים לימינו, חד ממדיים מאוד, ולא מאפשרים הצגה הוליסטית של האדם שהיה, והנכחה משמעותית שלו".

נייזר, בעלת עבר יזמי, חברה לנועה זהבי רז, בעלת ניסיון בתחומי התקשורת והמדיה החברתית, והשתיים הקימו את Memontage. האתר מאפשר לכל משתמש לפתוח אלבום זיכרון עם שישה זכרונות בחינם, כשמינוי פרימיום שמתחיל ב-10 דולרים לחודש מאפשר פיצ'רים נוספים והרבה יותר קטעי זיכרון.

לאתר memontage

יניב אביטל

חי ונושם טכנולוגיה עוד מימי ה-ZX Spectrum היפים. חולה על כל סוגי הגאדג'טים - אלו שמתחברים ל-USB, ואלו שקוראים לו "אבא".

הגב

1 תגובה על "משדרגים את הזיכרון: אתר ישראלי חדש מציע דרך חדשה להנציח מתים"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
יוסי
אורח
יוסי
1 חודש 10 ימים לפני

רעיון מצוין!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: