סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש

פיתוח אפליקציות לאייפון - המדריך למתחילים

מעוניינים לפתח אפליקציות לאייפון אבל לא יודעים איפה להתחיל? הגעתם למקום הנכון. טל ברזינצקי ריכז עבורכם את כל המידע שכדאי לדעת לפני שנכנסים לעולם אפליקציות האייפון.

iphone-app-developmentאם יש משהו יותר נחמד מלהיות בעל מכשיר אייפון, זה להיות מפתח אפליקציות לאייפון. הסיבה המרכזית לכך והמפתח להצלחה של האייפון הוא חנות האפליקציות שחברת אפל הביאה לעולם, ה-App Store.

בתור מתכנת שתמיד כתב תוכניות בזמנו הפנוי, אני יודע שזה לא פשוט למצוא אנשים שיהיו מוכנים לשלם כסף עבור התוכנות שאני כותב. לא שהן לא טובות או משהו, אבל יש הבדל גדול בין פיתוח תוכניות ומכירת תוכניות. כאן בדיוק מגיעה החנות של אפל לעזור לנו, המתכנתים.

ניתן לפתח אפליקציות לאייפון ולשווק אותן דרך ה-App Store למיליוני משתמשים שמעוניינים בתוכנות חדשות למכשיר שלהם. כל עניין התשלום מוסדר מראש, 70% אל בעל האפליקציה ו-30% ל-Apple. אין צורך לדאוג לקבלת התשלומים מכל הקונים של האפליקציה, Apple כבר יגבו את התשלום ויעבירו לכם את החלק שלכם ברווחים.

דבר אחד שכדאי לדעת מראש הוא ש-Apple נוקטים בשיטה אחרת מחברות כמו Microsoft ו-Google. אפל מעוניינת לשלוט בכל מדיה שנכנסת לאייפון שלכם. אפליקציות יכולות לרוץ על המכשיר רק במידה ואפל אישרו אותן והורדתם אותן מה-App Store. אפל הרחיקה לכת וחסמה את התוסף הפופולארי Flash של חברת Adobe על מנת שלא יוכלו “להכניס” אפליקציות לאייפון ללא אישור של אפל.

עם הידע הזה בראש, ניתן להתחיל במסע בעולם האייפון.

רשימת הציוד

אנחנו רגילים שפיתוח תוכנות בסביבות Windows ול-Linux הוא פחות או יותר חינם. אפשר להשתמש בשפת תכנות כמו Java (או כל שפת תיכנות אחרת), לכתוב תוכנות ולשלוח אותן לחברים או למכור אותן. אצל Apple הדברים לא כל כך פשוטים. כבר אמרנו שאפל שולטת בדרכי ההפצה של האפליקציות לאייפון, כעת נראה שאפל שולטים גם בצורות הפיתוח לאייפון.

הנה רשימת הציוד הדרושה על מנת לפתח אפליקציות לאייפון:

macmini1. מחשב Mac.
הרבה אנשים מופתעים לשמוע שלא ניתן לפתח אפליקציות אייפון במחשבי PC רגילים המריציפם Windows. פיתוח לאייפון אפשרי רק במחשב המריץ את מערכת ההפעלה של אפל, Mac OS X גירסה 10.5 ומעלה. לכן עלינו להצטייד במחשב מקינטוש המבוסס על מעבד אינטל.

המחשב הזול ביותר שאני מכיר שעונה על הדרישות האלו הוא ה-Mac Mini. זהו מחשב קטנטן שתופס מעט מקום משולחן העבודה שלכם, אבל יודע לעשות את העבודה בצורה מצויינת.

2. מכשיר iPhone או iPod Touch.
עלינו לבדוק את האפליקציות שנכתוב על מכשיר כלשהו. מכשיר ה-iPhone מכיל פיצ’רים רבים: מצלמה, GPS, טלפון ועוד עוד. תוכלו להסתדר גם עם iPod touch עבור הבדיקות, אך לא תוכלו לבדוק בו אפליקציות שמשתמשות במצלמה ובטלפון.

3. רישום לתוכנית המפתחים של אפל.
על מנת לפתח אפליקציות, יש להירשם לתוכנית המפתחים של Apple. המחיר הוא 99$ לשנה עבור מפתח בודד והתוכנית מאפשרת לכם לפתח אפליקציות, לבדוק אותן על מכשיר ה-iPhone שלכם ושימוש בחנות האפליקציות על מנת למכור (או לחלק בחינם) את התוכנות שתכתבו. המוטו של אפל הוא: פתחו אפליקציות בקלות – בידקו אותן בקלות – הפיצו אותן בקלות. איפה נרשמים? באתר המפתחים של אפל.

נכון לעכשיו, אין App Store ישראלי ולכן אפל לא יכולים לקבל את התשלום של 99$ שלכם בצורה פשוטה. באחד משלבי ההרשמה תתבקשו לשלוח פקס אל אפל. כדאי לעשות זאת בהקדם מכיוון שתהליך זה עלול לקחת כשבועיים.

בנוסף, ישנה גם אפשרות להירשם לתוכנית כחברה ולא כמפתח עצמאי. אפשרות זאת עולה יותר (299$) אך מאפשרת לצרף מספר מתכנתים לתוכנית. חברות נדרשות להציג אישורים להיותן חברות רשומות. גם כאן מומלץ להתחיל בתהליך ההרשמה מוקדם ככל האפשר.

זה השלב שרוב המתכנתים אומרים משהו כמו “אני לא מאמין! אני צריך לשלם בשביל לפתח תוכנות! הרי אני רק רוצה לבדוק אם זה מתאים לי או לא! ה-Apple האלו נפלו על הראש!”. אני מבין אותם, זה באמת שובר את כל מה שהכרנו עד עכשיו. לצערנו, אפל מכתיבים את החוקים בקשר לפיתוח האפליקציות ואנחנו יכולים לפעול לפיהם או לבחור במכשיר טלפון אחר.

“אני רק רוצה לראות איך זה”

בכל זאת, אם אתם ממש רוצים רק לראות איך זה ולהבין אם זה מתאים לכם או לא, תוכלו לבצע “מעקפים”:

אין לכם Mac? תוכלו להתקין את מערכת ההפעלה של המקינטוש Mac OS X על מחשב וירטואלי. כתבתי על כך פוסט שלם בעבר. זה לא מושלם אך הצלחתי לפתח את האפליקציה SimpleSense בשיטה זו.

אין לכם אייפון? לא נורא, אפל מספקת תוכנה בשם iPhone Simulator שהיא בעצם סימולטור לאייפון. המשמעות היא שזה נראה כמו אייפון ומתנהג כמו אייפון, אך הכל קורה על מסך המחשב שלכם. תוכלו להתקין את התוכנות שלכם על הסימולטור ולבדוק אותן.

לא רוצים להירשם? אין בעיה, לא צריך. לפחות לא בשלב הראשון של הפיתוח. בדיקת האפליקציות על הסימולטור אפשרית גם ללא הרשמה לתוכנית המפתחים. אם אתם ממש רוצים לבדוק אותן על המכשיר שלכם. תוכלו לעשות זאת על ידי פריצת האייפון שלכם והפיכתו ל-Jailbroken.

פריצת האייפון הוא מהלך ששבר את כל החוקים של אפל והוא בהחלט שווה דיון כאן. לצערי, המידע רב והפיסקה הזאת קצרה מלהכיל את הכל ולכן אני אשלח אתכם לערך בויקיפדיה לקרוא קצת על התהליך. במשפט אחד ניתן להגיד שפריצת האייפון מאפשרת להריץ אפליקציות שלא אושרו על ידי אפל. מעבר לכך, האפליקציות שלא מאושרות על ידי אפל יכולות לבצע שינויים משמעותיים יותר במכשיר האייפון שלכם, כמו למשל להחליף את דף הבית של האייפון ואת אפליקציית הטלפון. אפליקציות כאלו אינן מאושרות על ידי אפל ולכן רבים נוטים לפרוץ את האייפון. אחד המפתחים המוכשרים והפופולארים ביותר בעולם האייפון הוא Jay Freeman הידוע בשם saurik. הוא כתב את המדריך הטוב ביותר להרצת אפליקציות על מכשירי אייפון פרוצים.

זהו בנושא מכשירי אייפון פרוצים ומעכשיו נתרכז בצד ה-“כשר” של הפיתוח.

הידע הנדרש

שפת התכנות בה כותבים תוכניות לאייפון נקראת Objective-C. מתכנתים שמכירים את אחת משפות התכנות הבאות: C++, Java או C# יוכלו לבצע מעבר די חלק לעולם ה-Objective-C. זוהי שפה קלה יחסית, מונחת-עצמים, ה-Syntax שונה במעט מהקונבנציות של C אך מאוד נוח. לצערם של מתכנתי ה-Java ו-C# לא תמצאו בה את ה-Garbage-collector כך שתאלצו לנהל את הזכרון בעצמכם. אפל מספקת הקדמה ל-Objective-C שכדאי מאוד לקרוא. תוך מספר שעות, כבר תדברו Objective-C שוטפת. המהדר של XCode יודע להדר גם קוד הכתוב בשפות C ו-C++. זוהי אפשרות מאוד חזקה מכיוון שתוכלו לייבא סיפריות שלמות הכתובת בשפת C\C++, להדר אותן ולהשתמש בהן לפיתוח האפליקציות שלכם.

אם לא תיכנתתם בעבר, אני לא מציע לכם להתחיל את קריירת התכנות שלכם באמצעות פיתוח אפליקציות לאייפון. תתחילו בשפות יותר קונבנציונאליות ואז תעברו. תוכלו למצוא מדריכים בחינם לשפת Java באתר Ketacode.

איפה מתחילים

קניתם מקינטוש, קניתם אייפון ונרשמתם לתוכנית המפתחים של אפל. אתם מוכנים להתחיל לפתח אפליקציות.

הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא להוריד את ה-iPhone Software Development Kit, או בקיצור ה-SDK. תוכלו למצוא אותו בפורטל המפתחים של אפל. ה-SDK כולל סביבת עבודה בשם XCode. סביבה זו מאפשרת לנו לכתוב את התוכניות שלנו, להדר (לקמפל) אותן, להריץ אותן על הסימולטור או על מכשיר אמיתי ולדבג (debug) אותן.

 XCode בפעולה

XCode בפעולה

ישנו כלי משלים בשם Interface Builder המאפשר ליצור את ה-GUI של האפליקציה בצורה נוחה. כמובן שניתן לכתוב תוכניות ללא העזרה של הכלי הזה ואפילו נאמר “גברים אמיתיים לא משתמשים ב-Interface Builder” אבל לדעתי זה פשוט יהיה… טיפשי.

הרבה מתכנתים מתחילים בדוגמת ה-Hello World המפורסמת, אבל אני דווקא ממליץ על מדריך אחר. זהו מדריך שעובר צעד צעד על השלבים בבניית אפליקצית אייפון פשוטה. בסיום בניית האפליקציה, תדעו להשתמש ב-Interface Builder על מנת ליצור GUI המכיל מספר כפתורים, לחבר את הכפתורים לקוד עצמו ולבצע פעולות בהתאם. ברגע שתסיימו את המדריך הזה, תרגישו קצת יותר בעניינים.

שליחת התוכנית לחנות האפליקציות

כל אפליקציה שנכנסת ל-App Store עוברת תהליך אישור קפדני (פחות או יותר, לפעמים יש תקלות) על ידי עובדי חברת אפל על מנת להבטיח שתכנים לא רצויים ישארו בחוץ ועל מנת להגן על משתמשי האייפון.

App Store

App Store

מפתחים שולחים את האפליקציות שלהם לאישור ותהליך זה עלול להיות ארוך ומתיש. זמן אישור התוכנית עלול לקחת בין שבועיים לארבעה שבועות ואז האפליציה עלולה להידחות. אחת הסיבות הנפוצות לדחייה היא דווקא בניית ממשחק משתמש לא ידידותי. אפל כתבה מסמך שידריך אתכם איך לא להידחות מסיבה זאת. מהניסיון האישי שלי, האפליקציה אושרה תוך זמן סביר והייתה זמינה ב-App Store הרבה לפני שציפיתי שהיא תהיה שם.

שיווק האפליקציות

חנות האפליקציות של אפל מכילה המוני אפליקציות ומשחקים. כיצד גורמים לאנשים לבחור דווקא בתוכנית שלנו? עומר פרצ’יק מחלק מספר טיפים בנושא באתר שלו.

אחת השיטות הנפוצות היא יצירת שתי גירסאות של האפליקציה. גירסת קלה (Lite) וגירסה מלאה. הגירסה הקלה מכילה פחות פיצ’רים מהגירסה המלאה והיא מופצת בחינם. משחקים בצורת Lite יכילו את השלבים הראשונים במשחק. הגירסאות המלאות יהיה כמובן בתשלום. זוהי דרך מצויינת לאפשר למשתמשים להתנסות באפליציה לפני שהם קונים. לאחרונה, אפל מאפשרים למכור פריטים דרך האפליקציה שלכם. כלומר, תוכלו ליצור משחק שבו יש מספר שלבים והורדת המשחק תהיה ללא כסף. המשחק יכיל אפשרות לקנות שלבים נוספים והרווחים יתחלקו בינכם ובין אפל. לכן, סביר להניח שנראה פחות גירסאות Lite של אפליקציות בזמן הקרוב.

בכל מקרה, כדאי לדעת שישנם אתרים שמטרתם להציע ביקורות על כל האפליקציות ב-App Store. אני ממליץ לעבור על הרשימה של תשעת האתרים האלו ולהגיש את האפליקציה שלכם לביקורת בהם.

מילה לפני סיום

אם הנושא מעניין אתכם, היכנסו לעולם הזה עכשיו ופשוט התחילו לפתח אפליקציה. בשנים האחרונות תרבות החינם שלטה בעולם התכנות, אך כעת ישנה דרך לגיטימית להרוויח מעט כסף עבור האפליקציות שאתם מפתחים. כמו כן, אני משער שעם כניסת האייפון לארץ, חברות ישראליות רבות ירצו לפתח אפליציות לאייפון. אם יש לכם תוכנית להשתלב בשוק עבודה זה, מומלץ להתחיל כבר היום.

.

הפוסט נכתב במקור בבלוג “קטע קוד”

טל ברזניצקי

בעל הבלוג KetaCode, מתכנת מגיל 6 ועובד היום בחברת הייטק בפיתוח תוכנה.

 • TW

  תודה, כתבה מצויינת!

 • כתבה טובה, מוציאה לגמרי את החשק לחשוב בכיוון

 • המטרה של הכתבה לא הייתה להוציא את החשק.

  אתה צודק, בהחלט יש דרך לא קצרה מהרגע שמחליטים להיכנס לעניין ועד שהפיתוח מתחיל.

  מהצד השני, אני יכול להעיד שסביבת הפיתוח והשפה הופכים את חווית הפיתוח למאוד כיפית. אפשרות ההפצה ב-App Store יכולה לגרום להרבה אנשים להתגבר על חוסר החשק להתחיל.

 • רון

  נושא ה”הגבר” בארץ הוא מאד חזק
  ואולי גם ה”להיות ראשון” ערך שמבולבל עם איכות
  איכות זה מוצר שעבדו עליו חמש דקות יותר וכמובן (או לא)מוצר שחשבו בתהליך היצירה יותר

  אולי יום אחד גם אפשר יהיה לקבל עברית על כל פלטפורמה

 • אכן דרושים מאמצים לא פשוטים, בינהם הוצאות כספיות לא מבוטלות, בכדי להתחיל לפתח לאייפון. לפני שנה יכולתי להסכים ולומר שזו השקעה משתלמת, אלא שמלבד העובדה שה App Store כבר רווי באפליקציות שונות, משונות ומוצלחות למדי (כך שהתחרות קשה), גדול מכך הסייג שבקרוב יכנסו לחיינו הטלפונים מבוססים מערכת ההפעלה אנדרואיד, עליו יתבססו מספר גדל והולך של טלפונים סלולריים (וכך גם יש להאמין התפוצה תהיה גדולה יותר), בלי כל הסירוס הידוע לשמצה של אפל.

 • Gili

  1. תודה על כתבה מושקעת ואיכותית!

  וכעת ל”אבל” :-)
  בהחלט מוציא את החשק להתחיל, ולא בגלל הבירוקרטיה כמו בגלל ה”אפנדי” (אפל), שעומד בשער, וגובה את חלקו מהאריסים (המפתחים).
  ניכר כי אפל השקיע מאמצים מרובים ב”איך להפריע לעולם להתנהל כרצונו”. לו היו משקיעים מאמצים (ומכאן עלויות) אלו בפיצוח פרופר, היינו רואים או מוצרים טובים יותר (זה לא שהם רעים, אך יש מקום רב לשיפור), או לחילופין מוצרים בעלויות נמוכות יותר.

  אני לפחות, חושב שכדאי לחברי המפתחים להתחיל להתייחס לאנדרואיד בכבוד ולשקול זאת ברצינות. ואני לא מתייחס כאן ל”חינם”, אלא ל”פתוח”!

 • פנינה

  יש לי רעיון מדהים לאפליקציה אבל אין לי שום מושג בתיכנות. אשמח אם תיצור איתי קשר לבדוק אולי תוכל לעשות את זה יחד איתי.

 • @פנינה, אני לא פנוי לפרוייקטים כרגע. תוכלי לראות רשימה של מספר מפתחי אייפון ישראלים כאן: http://www.ideveloper.co.il

 • מפתחים לאייפון? צרו עימנו קשר ב- http://www.cellutions.co.il/Jobs.html

 • ב- MobileMove.co.il אנחנו מתמחים בפיתוח אפליקציות לאייפון ולאייפוד-טאצ’.
  ניתן להתרשם באתר ממספר יישומים שכבר פותחו.

 • רפי

  תודה רבה לכם!

  כתבה נהדרת, עזרת לי מאוד!!!

 • רון

  כתבה מצויינת ! עזרה לי מאוד !
  אני מתחיל לפתח ויש לי כמה רעיונות לא רעים,צור איתי קשר אם תרצה לנסות לפתח ביחד
  MrLipppi@gmail.com

 • TAL

  פיתחתי אפליקציה שלחתי לAPPLE וקיבלתי 18,000$ לאחר 3 חודשים~~!!

 • shimon

  אני עוקב אחר המדריך לפיתוח בסביבת ווינדוס. יש לי כבר את המערכתMAC מותקנת וירטואלית אוני בשלב שצריך לעדכן אותה. את העדכון הורדתי אך לא הבנתי את השלבים להתקנת העדכון. כאשר אני מנסה לפתוח אותו אני מקבל שגיאה.
  אשמח לעזרה

 • נשמח לתת עזרה מקצועית למפתחים

 • מקס

  אחלה כתבה. תודה!

 • אריה

  שלום
  אני לא מצליח להוריד את ה
  SDK
  האם יש קישור לזה
  כי המכונה הוירטואלית פועלת לי
  אבל איך מוצאים את ה
  SDK
  חיפשתי בכל גוגל ובאתר המפתחים זה בתשלום
  אני טועה?

 • Amit

  היכן ניתן לברר על יכולות טכניות ופיזיות של המכשיר כגון תגובה לתזוזה של המכשיר, התחברות ל-GPS וכדומה, במידה ורוצים להשתמש ביכולות אלו עבור האפליקציה המיועדת?

 • gil

  יש לי חברה המעוניינת לשווק את האפליקציה שלי לחברי המועדון שלה.
  בתמורה היא דורשת כי הם יוכלו לשלם 50% מהמחיר בחנות.

  כיצד ניתן לתת קופונים / קוד ללא הגבלה? (לא פרומוקוד)
  האם ניתן לפתח אפליקציה שרק חברי המועדון יוכלו להוריד ?
  האם

 • במידה ומישהו צריך עזרה בהקמה של מערכת לבניית אפליקציות נשמח לעזור..

 • מאהר

  שלום יש לי מחשבה על תוכנה ושהיא בעצם משחק ואני רוצה לשווק אותה אני בטוח שהתוכנה הזו יהיה לה הרבה מורדים אפילו אפשר להגיד שהיא ממש כדאי

 • תודה על הכתבה.
  באמת מסבירה ועניין.
  מה קורה עם אנשים כמוני שלא רוצים לפתח אפליקציה אלא רק לעושת אפליקציה שמותאמת לאתר שלהם?
  כגון האפליקציה של YNET?

  תודה מראש

 • צביקי

  אני יכול לפתח אפליקציות דרך האייפוד שלי? עם תוכנות ללא מחשב?

 • מיכל

  כשאני באה להירשם הלחצן “המשך” ךא מגיב ורושם בתחתית העמוד
  Err on Pg
  מישהו הצליח להיכנס?

 • יונתן

  שלום אני קונה אכשיו imac 21 חזק אני רוצה לפתח אפליקציות לאייפון וגם להתחיל לעצב כל מיני דברים ואני רוצה לדעת אם כדאי לי ram 4 אוו ram 8

 • Blue-ii.com היא חברה המתמחה בפיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים.
  מוזמנים לפנות אלינו ואנחנו נעזור לכם לממש את הרעיון ולהפוך אותו לאמיתי.

 • דניאל

  ישנו מדריך באתר של חברת Netsource, לפיתוח אפליקציות לאייפון.
  המדריך מתעדכן בעוד ועוד מאמרים העוסקים בשפת הפיתוח, הסביבה וכו’.
  כל זה בחינם כמובן…
  ‪המדריך לפיתוח אפליקציות לאייפון ‫-‬ לחץ כאן

 • דניאל

  ישנו מדריך באתר של חברת Netsource, לפיתוח אפליקציות לאייפון.
  המדריך מתעדכן בעוד ועוד מאמרים העוסקים בשפת הפיתוח, הסביבה וכו’.
  כל זה בחינם כמובן…
  ‪המדריך לפיתוח אפליקציות לאייפון ‫-‬ לחץ כאן

 • דניאל

  ישנו מדריך באתר של חברת Netsource, לפיתוח אפליקציות לאייפון.
  המדריך מתעדכן בעוד ועוד מאמרים העוסקים בשפת הפיתוח, הסביבה וכו’.
  כל זה בחינם כמובן…
  ‪המדריך לפיתוח אפליקציות לאייפון ‫-‬ לחץ כאן

 • דניאל

  ישנו מדריך באתר של חברת Netsource, לפיתוח אפליקציות לאייפון.
  המדריך מתעדכן בעוד ועוד מאמרים העוסקים בשפת הפיתוח, הסביבה וכו’.
  כל זה בחינם כמובן…
  http://www.netsource.co.il/cpc1_פיתוח-אפליקציות-לאייפון—מדריך.aspx

 • יוני

  למישהו יש מושג היכן אפשר למצוא מפתח לסביבת אייפון שייכנס בתור שותף?
  פיתוח אפליקציה דרך חברה זה עניין לא זול בכלל, וחוץ מזה שאני רואה ערך גבוה מאוד למפתח שהוא גם שותף.
  אשמח אם מישהו יוכל לעזור בעניין זה או להעלות רעיונות יצירתיים.
  תודה רבה.

 • אחלה מדריך
  אני כבר לקראת סיום בניית הסביבה הוירטואלית על ווינדוס מקווה שאצליח גם לפתח אפליקציה או שניים חחח

 • החכמתני, תודה!

 • מאמר מצוין

 • האם מישהו יודע על קיומם של תוכנות אשר מתאימות את הקוד לפלטפורמות שונות של טלפונים ניידים עבור פיתוח אפליקציות?

 • למפתחים יש גם קהילות בפייסבוק כמו הקהילה הצנועה שלנו…
  http://www.facebook.com/groups/204066448780

 • אשמח לדעת האם פיתוח אפליקציה הוא נושא יותר מורכב מפיתוח אתר אינטרנט במונחים של עלויות?

  • תראה יש אומרים שכן אבל אני חולק על דעתם כי אתר במונחים של עלויות יותר קל לפיתוח מכווין שפיתוח אפליקציה זה מאוד מורכב אתה קודם כל צריך לחשוב על האפליקציה ואז לעשות הדמיית מחשב ואז אתה צריך לבנות אותה ואז לבדוק אם היא עובדת ואז אם היא עובדת תצטרך למכור אותה ולבדוק שהיא חוקית ושלא תגרום סכנה ורק אז תהיה לך אפליקציה פיתוח אתר עליו אתה מדבר יותר פשוט אתה מוצא אתר לבניית אתרים אז אתה נרשם ואז אתה מפתח אותו.

 • צחי

  מאמר מצוין !
  יש לי ולעוד שלושה חברים רעיון לאפליקציה שנמצא כרגע עוד בחיטוליו , אנחנו מחפשים את הדרך הנכונה להריץ אותו קדימה ..
  גם אם החלטנו לפנות לחברה שמתמחה בפיתוח אפליקציות איך אנחנו יכולים להיות בטוחים שהם לא יגנבו לנו את הרעיון ?

 • איזו פלטפורמה נחשבת למועדפת יותר היום בשיראל – אייפון או אנדרואיד? לאילו פלטפורמות שיווקיות אחרות גם איסטרטגית שווה לבצע התאמות של האפליקציה. כולם אומרים שפיתוח אפליקציות לאייפון עדיף על אנדרואיד מבחינה כמותית. האם זה נכון?

 • מירב

  כתבה מצוינת! האם ניתן לפתח אפליקציות ישירות מה- ipad?

 • מירב

  כתבה מעולה! האם ניתן לפתח גם ישירות מהאייפד?

  • איתי

   לא נראה לי אבל זה מדריך ישן יחסית תחפשי בפורומים רק של אפל ותראי.

 • אמיר

  טל, אשמח אם תיצור איתי קשר בדוא”ל.

  תודה.

 • כתבה מעניינת. אין ספק שהתחום הזה נהדר. אני מזהיר את כולם שהתחביב הזה ממכר :)

  • שלום לכולם,
   צוות mobixon מתמחה בפיתוח אפליקציות למכשירי iOS ו-Android. אנו עובדים עם יזמים עצמאיים, חברות סטארט-אפ וגם עם חברות מוכרות מישראל ושאר העולם. יש לנו ניסיון רב בפיתוח אפליקציות מורכבות ונשמח לסייע בתהליך הפיתוח.

 • אחלה כתבה! אפילו בתור מפתח אפליקציות למדתי כמה דברים חדשים ;)

  בהצלחה לכל החדשים!

 • מאמר אינפורמטיבי מאוד! פשוט תענוג לקרוא!

 • פוסט נהדר! פשוט כיף לקרוא באתר שלכם!!

 • נתנאל

  תודה רבה על הכתבה.

  אני רוצה ללמוד פיתוח אפליקציות ושכנעת אותי לא להתקרב לאפל.
  אז ככה נשאר לי להתמקד באנדרואיד וזה דבר מצוין.

  עכשיו אני מרגיש שהחיים קלים יותר.

 • גיל

  עיצה שיווקית – נתקלתי בדף הזה מתוך עיניין – יש טעות בכתובת של האתר.
  במקום Guide כתוב Guive
  מבחינת SEO, פחות טוב…

 • michal shatz

תגיות לכתבה: