סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש

מערכת הפעלה iOS4 - רצף אכזבות וסקייפ אחד

מורן בר מיהרה לעדכן את המכשיר שלה למערכת ההפעלה iOS 4 כבר בערב שזו פורסמה. ומה התוצאה? במילה אחת: אכזבה

אחרי שהמתנתי ורפרשתי את העדכונית של ה-iTunes כל הערב ביום בו הוכרז שמערכת ההפעלה iOS4 משוחררת לקהל הרחב, כדי לשדרג את מכשיר האייפון 3GS שלי עוד באותו הלילה (כדי שנוכל להסביר לכם במדריך כתוב על השדרוג של מערכת ההפעלה, ועל מנת לקבל סוף סוף את מה שסטיב ג’ובס הבטיח והדגים לכולם – ריבוי משימות באייפון), רבים שמעו אותי מתלוננת על האכזבה שנחלתי במשך התקופה מאז השדרוג. עדכון התוכנה, אשר היה אמור להוסיף למכשיר יכולות רבות, הפך את השימוש במכשיר לאיטי ומסורבל. אם נתעלם לרגע מהניתוקים הרבים שאני חווה בשיחות בזמן נהיגה (עם דיבורית) כנראה בזמן שאני עוברת בין תאים סלולריים של חברת פלאפון, ונתמקד בבעיות שנבעו מהשדרוג בלבד, נראה שמדובר בצבר של בעיות לא נעימות, חלקן משביתות וחלקן פשוט מטרידות.

חוסר תאימות של יישומים או באגים במערכת ההפעלה?

הבעיה הראשונה והעיקרית היא חוסר תאימות של יישומים למערכת ההפעלה החדשה. אפל שחררה את גרסאת בטא למפתחים רק ימים אחדים לפני הכנס בו הכריזה מערכת ההפעלה, ואלו מצידם כנראה לא מיהרו לבצע את ההתאמות. למרות שעוד באותו הערב מספר גדול מאוד של אפליקציות עודכן כתואם מערכת ההפעלה iOS4, נראה שמפתחי האפליקציות לא באמת הצליחו ליצור גרסה יציבה למערכת ההפעלה החדשה. אני לא מתכוונת לקטנות, אלא על אפליקציות כמו פייסבוק, אקופון ופורסקוור, אפליקציות של חדשות מהארץ ומהעולם, ובעצם לא נתקלתי באפליקציה אחת שלא קרסה לפחות פעם אחת מאז השדרוג. למעשה, אפליקציות רבות שאני משתמשת בהן דרך קבע, או יותר נכון נמצאת בהן, קורסות. אז אני נכנסת שוב ומנסה להשתמש בהן במהלך היום, אבל שוב, בלי הצלחה מרובה.

עדכון שהופך את השימוש לאיטי יותר הוא לא עדכון

עוד באותו הערב, התחלתי להרגיש שהמעבר המהיר באייפון בין יישומים, במייל ואפילו בין המסכים, שהייתי רגילה לבצע, התחיל “לקרטע” בצורה מחשידה. לוקח זמן לסגור אפליקציה, זמן רב יותר לפתוח אחת אחרת, התנועה הזורמת שמבדילה את המכשיר ממכשירים אחרים בשוק הפכה למסורבלת ואיטית יותר. לא נמצאה הסיבה לדבר עד היום, אבל כנראה שלריבוי המשימות המתוקשר של אפל יש את המחיר שלו. אפילו לחפש אנשי קשר הפך למסע שטומן בחובו המתנה של מספר שניות עד שאלו מופיעים.

תיקיות לאפליקציות

אחת הפונקציות הנחמדות יותר במערכת ההפעלה החדשה היא להעביר את האפליקציות אל תוך קבוצה/תיקיה, לתת לה שם ולשים אותה יחד עם אחרות מאותו התחום. נשמע מועיל לסדר את הדברים בתוך תיקיות כדי לא לחפש אותן בין המסכים הרבים, אך גם פה, לדעתי נעשתה עבודה לא מספיק טובה. הכותרת של התיקיות מאוד קטנה ועדיין, גם לאחר שצמצמתי את האפליקציות לשני מסכים בתוך תיקיות, אני מוצאת את עצמי מחפשת הרבה מאוד זמן את התיקיה הרלוונטית בה הנחתי את האפליקציה שרציתי לפתוח.

תיקיות באייפון iOS4 - איך אפשר לקרוא את זה?

מולטיטאסקינג – למה סקייפ חיכו?

לא מעט נכתב על התכונה המעניינת ביותר של גרסת מערכת ההפעלה החדשה – ריבוי המשימות, אפילו אם מעט מנוון (או Fast app switching). כן, גם בעלי האייפונים יכולים באמצעות מערכת ההפעלה iOS4 לעבור לכאורה במהירות בין אפליקציות שתומכות בתכונה, ומפתחות היישומים, כמו בתחום ה-VOIP, יוכלו להנות מהיכולת של האפליקציות שלהן להשאר פתוחות ברקע. כאמור, עוד באותו הלילה, התקנתי את הגרסה העדכנית ביותר של סקייפ וניסיתי לבדוק האם מתקבלת שיחה באמצעות התוכנה שהשארתי פתוחה. לדאבוני, רק מאוחר יותר באותו הערב יצאה סקייפ בהודעה כי אינה תומכת עדיין בהפעלה ברקע והסרטון של ההדגמה של השיחה המתקבלת תוך כדי עבודה, הזכיר לי מחדש, לא להאמין למה שאומרים בתקשורת.

אני נאלצתי להשאר עם מערכת ההפעלה החדשה הלא כל כך מוצלחת שמחקה לי את אנשי הקשר על הדרך (ותודה לסנכרון שהחזיר לי אותם למופת אחרי יומיים) , וחיכיתי בסבלנות כל יום לעדכון המתאים של התוכנות.

סקייפ מוציאים עדכון תוכנה מתאים

השבוע, במהלך הרוטיני של בדיקת עדכוני תוכנה לאפליקציות (שתמיד מרגש אותי מחדש), סוף סוף ראיתי כי סקייפ יצאו עם עדכון המאפשר את המולטיטאסקינג המיוחל: לפתוח את האפליקציה, לבצע פעולות אחרות, אפילו לנעול את המכשיר ולדעת שניתן לקבל שיחות, ולא רק במידה ואנחנו מחוברים ל-WiFi אלא גם אם אנחנו משתמשים בגלישה באמצעות 3G. בבדיקה קצרה מול משתמשים אחרים בסקייפ, שמחתי לדעת שהאפליקציה עובדת כפי שמצופה ממנה, מקבלת שיחות ונשארת פתוחה ברקע. השימוש אמנם מכלה את הבטריה אפילו יותר מהר מהשימוש הרגיל (אני משתמשת הרבה באפליקציות, רשתות אלחוטיות, דואר בדחיפה ולא מעט שיחות טלפון, והמכשיר מספק לי 6-7 שעות של עבודה, ביום שבו הוא מתעורר על הצד הנכון).

מי אשם?

אני לא בטוחה מי יותר אשם במחדלים הללו. האם חברת אפל שאיפשרה להריץ אפליקציות לא יציבות, שהשיקה מערכת הפעלה שאינה עושה חסד עם המשתמשים, או את מפתחי האפליקציות, שלא דאגו להסתנכרן עם השינויים שהחברה הכריזה עליהם לפני זמן רב. מעט מציק שעד היום חלק מהאפליקציות עדיין לא נבדקו על מערכת ההפעלה iOS4, וכל יום אני מקבלת עדכוני אפליקציות חדשים. להגנתם של מפתחי  האפליצקיות אפשר לזקוף את העובדה שאפל שחררה את גרסאת בטא למפתחים רק ימים אחדים לפני הכנס בו הכריזה מערכת ההפעלה, אך אלו מצידם כנראה לא מיהרו לבצע את ההתאמות.

למה לא “שנמכתי” חזרה למערכת ההפעלה הקודמת? פה כבר יש עניין של אמון. חשבתי שאחרי תגובות לא מעטות ברשת על האיטיות והבעיות שהזכרתי כאן, תהיה איזושהי תגובה מצד אפל, או שיצא תיקון. זה לא קרה. אם תהיתם.

האם אני אעזוב את האייפון? רבים הדיונים וההתנגחויות שעברו ברשת בנושא מערכת ההפעלה החדשה, שמחה לאיד של בעלי מכשירים אחרים והשתתפות בצער מצד בעלי מכשירי אייפון שלא שדרגו. האייפון עדיין מספק ממשק נוח ביותר לעבודה השוטפת, וגם עם האיטיות, הוא מהיר יותר מאחרים. מאוד קל להתרגל לעבוד עם המכשיר וקשה מאוד לנסות ולהתרגל לממשקים אחרים, שבמבט לאחור, נראים כמו חיקוי זול של אלו של אפל. אני נשארת עם האייפון, בינתיים.

מורן בר

מייסדת ומנהלת החברה, יזמית בעלת נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בתחום האחסון והתקשורת ובעולם המדיה החברתית. היתה שותפה למיזמי אינטרנט גדולים וביניהם אתר 2eat הישראלי. בוגרת ממר"מ ועו"ד העוסקת בתחום דיני הפרטיות וטכנולוגיה.

הגב

20 תגובות על "מערכת הפעלה iOS4 - רצף אכזבות וסקייפ אחד"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
רועי
אורח
רועי
5 שנים 10 חודשים לפני

אני דווקא מאוד מרוצה מהעדכון של iOS4.

דורון אלגם
אורח
דורון אלגם
5 שנים 10 חודשים לפני

כמוך, התקנתי את העדכון ביום שיצא וכרגע אני עם העדכון הנוסף שיצא.
לא היתה לי בעיה כלשהי עם ההתקנה וגם לא אחריה.
התוספות החדשות עובדות מצוין כולל הזום במצלמה והפולדרים.
המולטיטאסקינג שהוא לא באמת מולטיטאסקינג עובד מעולה ואני משתמש מספר שעות ביום בWAZE ולא חוויתי בעיות כלל וכלל.
עם כל כך הרבה בעיות שמנית נראה לי בעיה ספציפית אצלך , ניסית ריסטור באייטיונס?

מורן בר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

זו בדיוק הנקודה, למה להגיע למצב שבו אני צריכה לבצע ריסטור?

גלית
אורח
גלית
5 שנים 10 חודשים לפני

גם אני חווה בדיוק את אותם הדברים שאת מדברת עליהם ועוד.גרסה מאוד מאכזבת.לגבי נושא האפליקציות מצד המפתחים,בתור מישהי שעובדת בזה אני יכולה להגיד שלא כל כך פשוט להתאים לגרסה 4 ולו רק בשל יכולות והתנהגויות שונות שנכללות בגרסה זו ולא טריוויאליות לכל אפליקציה.אפל בהחלט היו צריכים לשחרר את הבטא עוד הרבה לפני..

ארז
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני
אהבתי את המשפט האחרון שלך “אני נשארת עם האייפון, בינתיים.” האמת, את מכורה ואין לך שום אלטרנטיבה אחרת. יש לי מכשיר בדיוק כמו שלך אני משתמש אינטנסיבי, על קטנוע ברכב וגם בים (שייט קטמרנים) מעולם לא היתה לי בעיה לא התנתקה לי שיחה אף פעם כל השדרוגים עוברים בצורה חלקה לא מצליח לזכור באג אחד שנתקלתי בו אי פעם במכשיר הזה אני לא מפסיק להעריך את אפל על היכולת שלהם לספר חווית משתמש ברמה כזו יש לי מגוון של מכשירים אחרים מבוססים אנדרויד או של נוקיה ואני לא מסוגל לעבוד איתם אפילו ל 5 דקות. יש בעיה להרבה אנשים בהבנה… Read more »
מורן בר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

תודה על תגובתך.

האייפון הוכיח את עצמו, ובסופו של דבר עובדה שאני נשארת עם המכשיר ולא מתאכזבת, למרות הקשיים שהגיעו אלי לאחר השדרוג לגרסה האחרונה.

עומר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

תיקון קטן: גרסת הבטא הראשונות של 4 שוחרה עוד בתחילת אפריל, חודשיים וחצי לפני השחרור הרשמי ולא כמה ימים. http://j.mp/9TKnrF
מעבר לכך, לא אני ולא אנשים בסביבתי עם 3GS+iOS4 נתקלו באף אחת מהבעיות שציינת. תנסי ריסטור למכשיר נקי, ואני מאמין שהבעיות יפתרו.

מורן בר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

תודה על התגובה.

מוזר, יש מידע סותר ברשת לגבי מספר הימים : http://news.yahoo.com/s/pcworld/20100715/tc_pcworld/ios41betainthewilddevelopersreportin

עומר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

שימי לב שקישרת לידיעה מה-15 ליולי על iOS4.1 (שעדיין נמצאת בבטא סגורה למפתחים רשומים), בעוד iOS4 שוחררה ב-21 ליוני, כמה ימים אחרי הכרזת iPhone 4.

מורן בר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

צודק. טעות.טעיתי.טועים. כל מה שזה אומר בשורה התחתונה (אם חודשיים וחצי הם זמן מספיק לבצע בדיקות תאימות ולשכתב אפליקציה) , שהאשמה מתגלגלת אל המפתחים, אשר לא דאגו לעשות כן בזמן… וחבל.

תודה על התיקון והתגובה.

מיכאל וייצמן
אורח
מיכאל וייצמן
5 שנים 10 חודשים לפני

אני פחות מאוכזב ודווקא מופתע לטובה מצריכת זכרון נמוכה יחסית מהתוכנות שנמצאות בטריי וגם מצריכת סוללה (שאמנם עלתה לא משמעותית)
מקבל כדבר חיובי עדכון יומיומי של תוכנות.
כחובב תוכנות משולבות seesmic fring etc התאכזבתי מההסרה של סקייפ בפרינג ( בכל זאת גאווה ישראלית, יחד עם waze) אבל כנראה זה היה צפוי בהתחשב בכשלון מו״מ בשנה שעברה על רכישה ע״י סקייפ

גיל
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

ארז – תגובה גאונית

מורן יקירתי ארז צודק במילה ומילה ויותר מזה כנראה יש בעיה אצליח את נשמעת קצת ממורמרת חבל להשמיץ סתם ios 4 עובדת באופן מדהים ויותר מזה יש לי גם בין השאר אייפוד דור שני ופתחתי את אפשרות המולטיטאסקינג כדי חראות איך זה עובד מדהים מעבר לכל ספק ומפתיע לטובה מעבר לכך שאין ולא היה לי עד היום אפילו באג אחד

יכול להיות שזה לא קשור אבל לדעתי
הנסיון של הכתבה הזו הוא להקניט ולהסיט בעזרת שקר ונסיון נואש להוריד מוצר טוב אולי כנסיון לכתוב כתבה נגד הזרם שתהיה קצת יותר מעניינת

מורן בר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

תודה על התגובה.

לשמחתי, יש נושאים רבים לכתוב עליהם, כמו שאנחנו מכירים את עולם הטכנולוגיה, ובגלל זה בלוג הוא המקום הנכון לכתוב דעות הנוגעות לעדכוני מוצרים אלו או אחרים ולכן אין שום סיבה “לשקר” בנוגע לאכזבה או אהדה של מוצר מסויים, כדי להשיג רייטינג, כפי שטענת.

זו החוויה שלי. אני שמחה שאתה לא נתקלת בבעיות הללו.

רון
אורח
רון
5 שנים 10 חודשים לפני

למה איטי יותר ? אני עם 3G הישן ועידכנתי והמכשיר עובד פיצוץ !

מיכאל וייצמן
אורח
מיכאל וייצמן
5 שנים 10 חודשים לפני

בהתחשב שלרדת על ios 4 זה כבר טרנד אולי מציאת דברים חיוביים (כמו סדר ונקיון בתיקיות או iBooks ) היה משתלב טוב בכתבה

מורן בר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

את החיובי כתבתי בהתלהבות ביום בו יצאה מערכת ההפעלה :http://www.newsgeek.co.il/iphone-os-4-availble-video/

תום
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

רציתי להגיב לך, אבל כתבו כבר את כל מה שאני חושב (ושאמרתי לך בע”פ – ריסט מלא למכשיר, קורה במשפחות הכי טובות… ).

לגבי האפליקציות הקורסות –
יש הרבה אפליקציות, ובראשן האפליקציה של פייסבוק שפשוט כתובות גרוע ואף פעם לא עבדו 100% כמו שצריך. המעבר למערכת החדשה רק חיזק את אי היציבות שלהן.
לדעתי, לפייסבוק אין סיבה לשפר את האפליקציה, הם רוצים שתגלשי באתר המלא ותקבלי את כל הזבל שהם דוחפים לך כל היום.

מורן בר
אורח
5 שנים 10 חודשים לפני

זה לא רק פייסבוק. זה גם סתם הכניסה ל-contacts וכמות האפליקציות שעפות לי על ימין ועל שמאל בפעולות מסויימות.

אני אשמח לערוך עמך השוואה כשנפגש ונראה אם גם אצלך יש את אותן הבעיות.

יואב
אורח
יואב
5 שנים 10 חודשים לפני

Ios4 עובדת לי מצויין.!.!.!. וגם לעוד 2 משותפי. אם כותבים פוסט על חווית משתמש קשה כדאי לבדוק על כמה מכשירים קודם.

יעקב
אורח
יעקב
5 שנים 10 חודשים לפני
לגבי תיקיות – נתחיל מזה שכתב בלבן על לבן, הוא קצת בעייתי למי שמנסה לקרא. ממליץ לשנות את הרקע לצבע כהה\מתאים. עכשיו, במערכת הפעלה רגילה יש גם תקיות. אין שם אייקונים מיוחדים – לכל תיקיה אותו אייקון. איך את מסתדרת? סידור לפי האלף בית? במקרה של מערכת האייפון יש אייקון מיוחד – אייקון שנאמן לתוכן התקיה, אז זה כבר יותר טוב. חוץ מזה, כמובן שיש גם את שם התקיה וניתן לסדר את התיקיות כפי שרוצים. זה גם דבר שאין במערכת הפעלה רגילה – את יכולה לסדר לפי תאריך, לפי א’-ב’, וגודל, אבל לא לפי סדר שידוע\נוח רק לך. אז בהתחשב… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: