סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש

גוגל מאיימת: הופכים סרטוני יוטיוב ל-MP3? צפו לתביעה

גוגל החלה לשלוח איום בתביעה לאתרים המאפשרים להמיר סרטוני יוטיוב לקבצי MP3, המיועדים להורדה למחשב האישי

מקור: יח"צ, עיצוב תמונה

ניתן לאתר היום ברשת עשרות, אם לא מאות אתרים המציעים לגולשים להפוך את סרטוני היוטיוב האהובים עליהם לקבצי שמע, אותם יכולים להוריד למחשב האישי שלהם. לגוגל, ככל הנראה נמאס מהתופעה והיא מעוניינת להלחם בה ראש בראש – על ידי תביעת האתרים המציעים שירותים כאלה.

האם תצליח להלחם בתופעת הפיראטיות, למרות שהיא זאת שבעצם מאפשרת אותה?

משתפת, אבל במידה

כיום, אתר יוטיוב הוא אחד המקורות העיקריים עבור הגולשים בכל הנוגע להאזנה למוזיקה, צפייה בקליפים והתעדכנות בכל הנוגע למה שחדש ו’חם’ באינטרנט. לצערה של גוגל, חלק ממשתמשי האתר החליטו לנצל את הפלטפורמה, המוצעת להם בחינם ולפתח מוצרים ואתרים המסוגלים להפוך את הסרטונים השונים לקבצי שמע, אותם המשתמשים יכולים להוריד למחשב האישי שלהם.

כעת מסתמן כי לגוגל נמאס מהתופעה והיא החלה לשלוח איומי תביעה לאתרים שונים המציעים שירותים אלה, כאשר האתר הגדול ביותר אליו פנתה הוא YouTube-MP3.org, המארח מידי יום 1.3 מיליון גולשים ומאפשר להם להפוך כל סרטון שמוצע על גבי האתר לקובץ MP3 להורדה.

אתר TorrentFreak דיווח היום (ג’) כי ראה את המכתב האישי שקיבל אתר YouTube-MP3 מגוגל, בו מופיע האיום המדובר. עורכי הדין של גוגל הבהירו כי על האתר לסגור את שעריו – ונתנה לו 7 ימים למלא את בקשתה, או שיעמוד בפני תביעה. נכון לעכשיו, האתר חי וקיים, אך בעת ניסיון להמיר סרטון וידאו מופיעה הודעה על כך ששרתיו הם במצב של ‘קריאה בלבד’ ואינם יכולים להשלים את הבקשה.

מקור: צילום מסך

מאפשרת ואוסרת

אתר יוטיוב מאפשר לגולשיו להאזין למוזיקה על גבי האתר, להטמיע את הסרטונים השונים באתרים חיצוניים וכמובן מעניק גישה ל-API עבור מפתחים – אך האחרון מגיע עם תנאי שימוש ספציפיים מאוד, שאוסרים על אותם מפתחים להציע את התכנים להורדה, כמו גם אוסרים על שינוי או בידוד השמע בסרטונים השונים.

אתרי ההמרות השונים הקיימים ברשת ו-YouTube-MP3 ביניהם, למעשה משתמשים ב-API הרשמי של יוטיוב על מנת להציע את הסרטונים להורדה. כך שלמעשה, למרות שתנאי השימוש אוסרים על כך, ה-API מאפשר זאת – ולמעשה גוגל היא זאת ש’חופרת’ את הבור של עצמה בכל הנוגע להפרת התנאים והצעת הורדת הקבצים אל המחשב האישי של המשתמשים.

גוגל מודעת לבעייתיות שיצרה, שכן נכון לעכשיו חוסמת את הגישה של אתרי ההמרות השונים לשרתיו של יוטיוב – אך ניתן להניח כי גם חסימה זאת לא תחזיק לאורך זמן, שכן אחד המרכיבים העיקריים באתר הוא יכולת השיתוף הגדולה ולאו דווקא אפשרויות ההורדה הנלוות אליו.

האם גוגל תצליח להלחם באתרי ההורדות ‘הפיראטיים’, או שאולי היא יודעת שלא יכולה לבסס את התביעה שלה, שכן היא זאת שפותחת את האופציה עבורם? נאלץ להמתין ולראות כיצד מקרה זה יתפתח והאם יהיה עלינו להשיג את השירים שלנו בדרך אחרת, אולי אפילו חוקית.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

  • אאא

    גוגל נהפכו לבריוני רשת!
    זו החברה הכי שנואה עלי!

  • Ha Manh Bui

    http://linktomp3.com/ for the win
    google ? they want to ban us ? let them do

תגיות לכתבה: