5758174222 גוגל יוצאת נגד יצרניות מטענים מהירים צד שלישי | גיקטיים

סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

גוגל יוצאת נגד יצרניות מטענים מהירים צד שלישי

גוגל לא רוצה שתשתמשו במטענים מהירים צד שלישי כמו Quick Charge 3.0 של קוואלקום אלא רק במטענים סטנדרטים, ויש רמזים שהיא כבר מכינה את השטח לקראת המדיניות החדשה

מקור: גיקטיים

מקור: גיקטיים

עושה רושם שטכנולוגיית הטענה מהירה של הסמארטפון הופכת להיות יותר ויותר נפוצה בזכות חיבור ה-USB-C של מכשירי הדגל הקיימים בשוק, אלא שנראה כעת כי גוגל החליטה שהיא רוצה לצנן קצת את האווירה.

במסמך רשמי של גוגל שנקרא Android Compatibility Definition Document (בתרגום חופשי "מסמך הגדרות התאימות של אנדרואיד"), או בקיצור CDD, הופיע פרק חדש שמתייחס ספציפית לטעינת מכשירי אנדרואיד בחיבור USB-C. הנה מה שנכתב בו:

"למכשירים עם חיבור USB-C מומלץ בחום (ההדגשה במקור – ע.פ.) שלא לתמוך באמצעי הטענה שמשנים את ערכי ה-Vbus voltage מעבר להגדרות ברירת המחדל, כי זה עלול לגרום לבעיות תאימות עם מטענים או מכשירים שתומכים ב-USB Power Delivery הסטנדרטי".

על אף שבמבט ראשון עושה רושם שהפרק החדש במסמך רק ממליץ למשתמשים להימנע מטכנולוגיה זו, המשך הקריאה בו מצביע כי ה"המלצה" לעיל עשויה בעתיד להפוך למדיניות קבועה ומחייבת:

"על אף שהדבר הוגדר כ'מומלץ בחום', בעדכונים העתידיים של אנדרואיד אנחנו עשויים לדרוש שכל המכשירים בעלי חיבור USB-C יתמכו באופן מלא במטענים הסטנדרטיים".

חשוב לציין כי גוגל אינה יוצאת באופן גורף נגד טכנולוגיית הטענה מהירה של סמארטפונים, אלא שואפת להגדיר סטנדרט מסויים של מטענים כמו בסמארטפון החדש שלה, פיקסל, שתומך בהטענה מהירה. זה אומר שאם לדוגמה אתם משתמשים במטען ה-Quick Charge 3.0 של חברת קוואלקום, אתם עלולים בעתיד להיתקל בבעיה כשתנסו להטעין מכשירים חדשים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד.

הסקרנים שביניכם יכולים לעיין במסמך ה-CDD אצל גוגל, אבל קחו בחשבון שהוא טכני מאוד וכנראה שרק מביני עניין יצליחו לפענח אותו ולהפיק ממנו איזשהו מידע שימושי.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

3 Comments on "גוגל יוצאת נגד יצרניות מטענים מהירים צד שלישי"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
גוגל
Guest

אז הדיקטטורה האמיתית היא אצל גוגל ולא אצל אפל

אלעד
Guest

גוגל הופכים לאפל

אופיר
Guest

תגובה תלושה מהמציאות.
גוגל לא מגבילים את השימוש למטענים מתוצרתם, אלא למטענים העומדים בדרישות טכניות מסוימוות, וזאת כדי להגן על המכשיר והמשתמש.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: