7250312557 גוגל תחבר את העולם לרשת אלחוטית עם Google Station | גיקטיים

סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

גוגל תחבר את העולם לרשת אלחוטית עם Google Station

בעקבות ניסוי מוצלח בהודו, גוגל מכריזה על Google Station ועל השאיפה לחבר את המרחבים הציבוריים בעולם כולו לרשת האינטרנט

google-station

גוגל הכריזה על פרויקט חדש בשם Google Station, פרויקט שיחבר כל מקום ציבורי לאינטרנט באמצעות רשת אלחוטית.

ההשראה לרעיון נובעת מפרויקט מיוחד של גוגל בהודו שהחל לפני פחות משנה. במסגרת הפרויקט, חיברה גוגל מספר משמעותי של מקומות ציבוריים לאינטרנט אלחוטי, כפיילוט ל-Google Station שהוכרז היום. לדוגמה, היא חיברה 50 תחנות רכבת ברחבי הודו לרשת, דרכן גולשים כ-3.5 מיליון נוסעים כל חודש, והתכנון הוא להרחיב את הפרויקט הזה בעתיד. לדברי גוגל, היא בחרה לפיילוט דווקא את הודו מאחר ומדובר במדינה שבה 50 אחוז מהאוכלוסייה שלה מתחת לגיל 25.

יחד עם זאת, שירות Google Station לא יגביל את עצמו למדינה ספציפית, אלא השאיפה היא להפוך אותו לפרויקט חובק עולם. כדי לקדם את המהלך, גוגל קוראת דרך האתר הרשמי של המיזם לשותפים פוטנציאלים (בעיקר גופים גדולים מתחום רשתות התקשורת והתשתיות) ליצור איתה קשר. נאמר כי שותפים שיחליטו לחבור אל גוגל יקבלו תמורה כספית, אבל לא פורט מעבר.

גוגל כבר היום מבצעת נסיונות לשלב אינטרנט אלחוטי במרחבים ציבוריים ברחבי העיר ניו יורק; היא ניסתה לשכנע את התושבים המקומיים לנטוש את הטלפונים הציבוריים הותיקים לטובת סניפים של "קיוסק אינטרנט", אבל היוזמה הוקפאה לפני כשבועיים אחרי שנודע כי אנשים השתמשו בשירות הזה באופן בלתי הולם.

נכון לרגע כתיבת שורות אלה אין לנו פרטים נוספים על Google Station כמו תאריך השקה או היכן הוא יעשה את צעדיו הראשונים, אבל כרגיל – נעדכן.

לצפות ביוטיוב בלי חיבור לרשת

בכל אופן, זו איננה ההכרזה היחידה של גוגל להיום. מרבית ההכרזות עסקו אמנם בפעילות של גוגל בהודו, אבל הכרזה מעניינת נוספת עסקה בשדרוג של דפדפן גוגל כרום. מסתבר, שעדכון עתידי של הדפדפן יאפשר למשתמש לשמור עמודי אינטרנט שמכילים וידאו על המחשב, זאת כדי שניתן יהיה לצפות בהם ללא צורך בחיבור לרשת. במלים אחרות, אם לדוגמה אהבתם סרטון מסוים ביוטיוב, תוכלו לשמור את העמוד בשלמותו יחד עם הסרטון כדי לצפות בו כאוות נפשכם.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz

תגיות לכתבה: