סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

האם גוגל צפויה להתחרות באוקולוס ריפט בקרוב?

תלוי את מי שואלים. המדיה הטכנולוגית התחלקה בסוף השבוע לשני מחנות. אתר recode דיווח שגוגל נטשה את התוכנית שלה לחשוף משקפי מציאות מדומה ומנגד אתר Engadget טוען בדיוק את ההפך

 

Rift. מקור: Oculus

Rift. מקור: Oculus

גוגל ביטלה פרוייקט ליצירת קסדת מציאות מדומה משלה, לפחות לפי דיווח שפורסם באתר Recode. הדיווח טוען כי הפרוייקט שבוטל היה אמור להתחרות במוצרים של אוקולוס ריפט, סמסונג גיר ו-HTC Vive.

האתר Engadget הרחיב בנושא וכתב כי לפי המקורות שלו, הפרוייקט תפס תאוצה בחודשים האחרונים. הדבר התבטא בבחירת אינדיבידואלים על ידי גוגל שיקדמו את הפרוייקט מתוך צוות של 50 איש שעבדו עליו. לדברי אותם מקורות, הטכנולוגיה הזו הייתה אמורה להיות ההשקעה לטווח ארוך של גוגל בתחום המציאות המדומה ושהיא לא תיעזר במחשב או סמארטפון ככוח חישוב חיצוני.

אך כאמור, לפי הדיווח הראשוני כל העסק בוטל לחלוטין או לכל הפחות הוקפא עד להודעה חדשה. אחת הסיבות לביטול היא שהמערכת החדשה הייתה יוצרת צורך ליצור מערכת הפעלה חדשה לחלוטין מאחר ואנדרואיד לא הייתה עומדת בדרישות. סיבה נוספת לביטול הפרוייקט היא ההחלטה של אלפא-בית (Alphabet), חברת האם של גוגל, להעדיף להשקיע את משאביה ביוזמות שקשורות לטכנולוגיות מציאות מדומה של מכשירים ניידים, דוגמת Daydream.

חשוב לציין כי נכון לרגע כתיבת שורות אלה גוגל סירבה להתייחס לדיווח, לכן כמו בכל מקרה של שמועות אנו ממליצים לקחת את הדברים לעיל בעירבון מוגבל עד שהעניינים יתבהרו בהודעה רשמית מטעם החברה.

הפרוייקטים האחרים של גוגל

בחודש מאי האחרון הכריזה גוגל על Daydream. למי שאינו מכיר, Daydream היא גרסה של מערכת ההפעלה אנדרואיד שמיועדת ספציפית למערכות שתומכות במציאות מדומה. ההשקה של Daydream אמורה להיערך בעונת הסתיו הקרובה, כאשר מפתחים מחברות שונות קיבלו גישה מוקדמת אליה כדי להתאים את המוצרים שלהם. בגדול, הרעיון הוא שגוגל תתעסק יותר בצד של תכנות האפליקציות והמערכת עצמה בעוד חברות חיצוניות ידאגו לפתח חומרה מתאימה.

מערכת אחת לדוגמה שעל פי השמועות עשויה להיעזר בפלטפורמה הזו היא היורשת של Gear VR, שאמנם עוד לא הוכרזה באופן רשמי אך יש ראיות לכך שסמסונג כבר עובדת עליה.

במקביל, גוגל עובדת עם סטארטאפ של מציאות רבודה בשם Magic Leap, בדומה ל-HoloLens של מיקרוסופט. כרגע עוד לא ברור האם יהיה איזשהו קשר בין Magic Leap לבין Daydream.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: