סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

גוגל הסירה פלאגין לכרום שנועד לעקוב אחר יהודים

פלאגין בשם Coincidence Detector שימש אנטישמים כדי לבנות מאגר נתונים על יהודים פעילים ברשת במטרה שיוכלו לעקוב אחריהם ולהטריד אותם. גוגל הסירה את הפלאגין אחרי יום

התוסף שהוסר על ידי גוגל

התוסף שהוסר על ידי גוגל

עושה רושם שהאנטישמיות אף פעם אינה נעלמת, אלא רק מחליפה צורות כדי להתאים את עצמה אל התקופה – גוגל הסירה פלאגין לדפדפן הכרום שמטרתו הייתה לעקוב אחרי פעילות של יהודים באינטרנט.

שמו של הפלאגין היה Coincidence Detector, או "מאתר צירופי מקרים" בתרגום חופשי. תיאור הפלאגין תיאר אותו כ"דרך לאתר צירופי מקרים לגבי מעורבים בתנועות פוליטיות ובגופי תקשורת גדולים". בפועל זו הייתה רק הסוואה והמטרה האמיתית של הפלאגין הייתה ליצור רשימה של יהודים פעילים ברשת עם מקסימום פרטים עליהם כדי שאנטישמים יוכלו לעקוב, להטריד ולפגוע בהם אונליין. בנוסף, נמצאו בפלאגין סמלים שמשמשים כיום ניאו נאצים בעידן המודרני, לדוגמה שימוש בשלוש זוגות של סוגריים כמעין טלאי צהוב סביב שמות של יהודים "חשודים". בשבועות האחרונים משמש הסימול הזה קבוצות נאו נאציות לסמן באופן וירטואלי יהודים בצורה הבאה (((כהן))).

כר פורה לשנאת יהודים

אמנם הפלאגין היה זמין להורדה זמן קצר בלבד, אבל הספיקו להוריד אותו כמעט 2,500 איש והוא קיבל דירוג מקסימלי של 5 מתוך 5 כוכבים. ברשימה של הפלאגין הצטברו שמות של מעל ל-8,700 יהודים למעקב. הפלאגין הועלה לרשת על ידי קבוצה ימנית קיצונית בשם altrightmedia, שמאמינה בשלטון האדם הלבן ובפעילות נגד כל מי שאינו חלק ממנו. הסיבה שהקבוצה החליטה להתמקד דווקא ביהודים נובעת מהמחשבה שיש איזו קונספירציה לפיה יהודים בארצות הברית בוחשים בפוליטיקה ובתקשורת לטובתם האישית על חשבון החברה כולה.

אחרי שהתקבלו מספיק דיווחים על אופיו האמיתי של הפלאגין המדובר, גוגל הסירה אותו תוך יום אחד בלבד מאחר והוא מפר את הסעיף בתנאי השימוש שמתייחס ל"קידום שנאה או הסתה לאלימות". לפני שגוגל הספיקה להוריד את הפלאגין מהרשת, האתר mic.com הצליח לצלם כמה צילומי מסך שלו בפעולה. לדוגמה, באחד מצילומי המסך רואים כיצד הפלאגין מסמן שמות של יהודים בויקיפדיה, כמו כן "הלשנות" של משתמשיה מי לדעתם יהודי ומחמאות שלהם על הפלאגין המחליא הזה.

אנחנו מקווים כי בפעם הבאה גוגל תבדוק יותר לעומק את האפליקציות והפלאגינים החדשים שמוגשים לה להפצה כדי להימנע ממקרים דומים, בהם גזענים חשוכים משתמשים במרחב הוירטואלי כדי להפיץ שנאה ולתייג אנשים על בסיס מוצאם.

עדי פרל

בוגר בית הספר לעיתונאות "כותרת", נכנס עמוק לעולם המחשבים והטכנולוגיה עוד כשאנשים ידעו מה זה דיסקטים.

הגב

6 תגובות על "גוגל הסירה פלאגין לכרום שנועד לעקוב אחר יהודים"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
שרון א
אורח
שרון א
4 חודשים 20 ימים לפני

זה באשמתנו: בגלל שאנחנו עם כובש וחסר מוסר. ברגע שנתפנה לקווי 67' יחדלו לשנוא אותנו.
ואם זה לא יעזור – נחזור לקווי 48' ונקבל את זכות השיבה.
נכון, יהרגו אותנו, אבל לפחות נמות עם מצפון נקי. סוף פסוק, סגור סוגריים

דניאל
אורח
דניאל
4 חודשים 20 ימים לפני

מטומטמת. אין דברים כאלה.. תתפני לעזה בבקשה

בן שם קצר מידי לתגובות
אורח
בן שם קצר מידי לתגובות
4 חודשים 20 ימים לפני

ציניות..

דניאל שלום
אורח
דניאל שלום
4 חודשים 20 ימים לפני

לא הבנת את ההומור..

יוראי
אורח
יוראי
4 חודשים 20 ימים לפני

אירופה בוערת, מאות הרוגים בפיגועי טרור ראוותניים בפריז ובבריסל, איומים בלתי פוסקים (בעיקר בתחרות הכדורגל הקרובה), גל של מיליוני פליטים מוסלמים ללא השכלה או תרבות (ביניהם מאות אנשי דאע"ש) והם עסוקים בשנאת יהודים? זה בסדר, המוסלמים באירופה כבר יערפו להם את הראש.

מיכאל
אורח
מיכאל
4 חודשים 18 ימים לפני

על מי אתם עובדים, הם הסירו את התוסף לאחר 3 שבועות ולא לאחר יום. והתוסף הזה זמין כעת ולעתיד בעקבות הפרסום, במקומות רבים נוספים. כך שמה שקרה זה – מן הפח אל הפחת.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: