סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש

רכבת ישראל מציגה: WiFi חופשי בכל הקרונות והתחנות

הפיילוט הסתיים ובמהלך החודש הקרוב תשלים רכבת ישראל את פריסתה של רשת אלחוטית וחופשית לציבור הנוסעים בכלל התחנות והקרונות

תמונה: יח”צ

מה שנפתח כפיילוט בתחילת השנה, התרחב בשבועות האחרונים לכלל תחנות וקרונות רכבת ישראל. כעת מבטיחה החברה כי עד סוף החודש הקרוב מרבית מתחנות וקרונות הרכבת ירושתו באופן מלא.

הנוסעים כבר מדווחים על חיבור WiFi זמין בחלק ניכר ממסלולי הרכבת, אך טוענים כי החיבור סובל בשלב זה מאיטיות. רכבת ישראל בתגובה טוענת כי האטה נרשמת בשעות השיא וכי בימים אלו לומדת כיצד להשתפר.

תכנים פורנוגרפים ושיתוף קבצים מחוץ לתחום

בינואר השנה שיחררה רכבת ישראל הודעה לעיתונות בה ציינה כי אינטרנט אלחוטי יפרס בקרונות ובתחנות הרכבת כחלק מפיילוט שעתיד להפתח בחודש מרץ. הרכבת הבטיחה כי עד סוף השנה תוקם רשת אינטרנט אלחוטית בכל אחת מתחנות הרכבת בישראל ובכ-620 קרונות סך הכל.

במכרז לפרוייקט בעלות 23 מיליון ש”ח זכתה מוטורולה סולושנס האחראית על אספקה, התקנה, תפעול ותחזוקה של שירותי הגישה לרשת בתחנות הרכבת, האולמות הפנימיים, המעברים, הרציפים וגם בקרונות. פריסת הרשת האלחוטית כוללת סך הכל 53 תחנות רכבת ו-620 קרונות כחלק ממתווה שכלל תחילה פיילוט שנפתח בחודש מרץ והגיע כאמור לסיומו בשבועות האחרונים יחד עם פריסתה הרחבה יותר של רשת האינטרנט האלחוטית לכלל הקרונות ותחנות הרכבת.

על מנת להמנע מעומסים על חיבור הרשת ובמטרה לשמור על המרחב הציבורי, החליטו ברכבת ישראל לחסום חלק מהאתרים ביניהם אתרי שיתוף קבצים ואתרים בעלי תכנים פורנוגרפיים אך גם שירותים כמו אייטונז שמעט פחות ברור מה המניע משאחורי חסימתם. מפניות שהגיעו לניוזגיק נראה כי בשלב זה חלק ניכר מהנוסעים מתלוננים על איטיות בגלישה ומדווחים על תקלות בחיבור במסלול המקשר בין תל אביב לירושלים.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: כחלק ממגמת שיפור השירות וחוויית הנסיעה ללקוחותינו, נמצאת רכבת ישראל בשלבים אחרונים של פריסת האינטרנט האלחוטי בתחנות ובקרונות הרכבת ובימים אלו נערכות בדיקות של המערכת ושיפור חווית הגלישה.

בכל הנוגע למהירות הגלישה, הרי שלאחר הפעלת השירות באופן מלא, תבצע החברה תהליך של כיול והתאמת המערכת לתרבות הגלישה ברכבות. רכבת ישראל הינה אחת החברות הבודדות בעולם המספקת שירות זה ללא עלות, ובהתאם לכך מתחלק רוחב הפס לכל נוסעי הרכבת (כ-800 נוסעים בשעות השיא). בהתאם לכך,  מיועד השירות לגלישה באתרי חדשות, בדיקת דוא”ל, פייסבוק וכיו”ב והוא אינו יאפשר הורדת קבצים או טעינת דפים כבדים במהירות גבוהה.

 

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם. עורך אתר גיקטיים.

תגיות לכתבה: