סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

אפליקציה חדשה מגדירה מחדש את המושג ׳קריפי׳ - הכירו את Follower

פרויקט ביזארי במיוחד יאפשר למי שיחפוץ בכך ׳ליהנות׳ ממעקב פיזי צמוד אך נטול אינטראקציה׳ מאיש זר במשך יום אחד

מקור: Follow

מקור: Follow

עוקבים וירטואלים ברשתות החברתיות הפכו למשהו מקובל, ואם נרצה או לא – החשיבות או הרלוונטיות של אדם נמדדת לפי כמות הלייקים או מספר העוקבים שלו. פרויקט חדש בשם ״Follower״ לוקח את המעקב הזה אל החיים האמיתיים, במטרה לבדוק האם אנשים ירגישו בנוח באותה המידה אם יעקבו אחריהם גם באופן פיזי.

המוטו מאחורי הפרויקט הוא ״Don't go unnoticed״; Follower הוא שירות ׳המעניק׳ לך (לא פחות) מישהו שיעקוב אחריך בחיים האמיתיים במשך יום שלם. ״לוויה סמויה, ללא טרחה, מישהו שצופה, מישהו שרואה אותך, מישהו שאכפת לו״.

בכלל לא קריפי

אם אתם אוהבים את התחושה שמישהו מסתכל עליכם ועוקב אחרי כל צעד שאתם עושים, אולי כדאי שתשקלו להירשם לאח הגדול. אופציה נוספת היא להצטרף לפרוייקט של האמנית האמריקאית לורן מקארתי׳, שיאפשר לצוות לכל אחד עוקב פיזי ליום אחד. המעקב מתבצע בעזרת אפליקצית אייפון שפותחה המאפשרת לנעקב לדעת מתי בדיוק צופים בו, ומתי ׳הסשן׳ נגמר. כדי לאפשר לעוקב לבצע את משימתו בצורה הטובה ביותר, האפליקציה עושה שימוש ב-GPS שבסמארטפון שלכם כדי לדעת בכל רגע נתון היכן אתם נמצאים.

כדי להצטרף למעקב הסמוי עליכם להירשם דרך אתר הפרויקט ולהסביר מדוע מגיע לכם להיבחר. במידה ותיבחרו, תקבלו לינק לאפליקציה אייפון (הזמינה גם כאן) אותה עליכם להתקין, ובסיום ההליך יש להמתין למעקב. ברגע שזה יתחיל, תקבלו התראה בבוקר. העוקב ילווה אתכם במשך כל היום ויהיה בתודעה שלכם, אבל לא תתנהל מולו שום תקשורת שכן הוא כאן רק כדי להתבונן ולא להתערב. בסוף היום תתקבל הודעה כי המעקב הסתיים, וכדי לסיים אותו בצורה הטובה ביותר – העוקב ישתף אתכם בתמונה שצילם במהלך היום כדי שתהיה לכם מזכרת.

אם קיימת בכם ולו מעט שפיות או היגיון, בוודאי עלתה בראשכם הסוגיה של הבטיחות; ובכן, נכון לעכשיו מקארתי׳ היא העוקבת היחידה. לדבריה, מובטח כי כל המידע האישי והמיקום ישותף אך ורק עם הנעקב ובמשך יום אחד בלבד.

אם תכנסו לאתר הפרויקט תבחינו שהאופציה להצטרף לרשימת הנעקבים הרבה יותר גלויה מאשר ההרשמה להפוך לעוקב. אם מחפשים טוב טוב את האותיות הקטנות, ניתן להירשם גם בתור עוקב, אך עליכם לנמק מדוע אתם מעוניינים להיות עוקבים (סטוקרים) ומה יהפוך אתכם לעוקב טוב. בינתיים השירות זמין רק בניו יורק (אנחת רווחה) אך התכנון הוא להרחיב אותו לערים נוספות בהמשך.

וידאו – Follower

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח. (צילום: יורם רשף)

הגב

היה הראשון להגיב!

avatar

wpDiscuz

תגיות לכתבה: