סוכן חכם
אישי ודיסקרטי

לוח משרות ההיי-טק
והטכנולוגיה של ישראל.

רוצים לדעת על משרות חדשות שמתאימות לכם?
תנו לנו לעבוד בשבילכם.
במקום לחפש משרות, קבלו אותן למייל ראשונים.

תודה רבה,
מעכשיו הסוכן האישי שלנו עובד בשבילך. בהצלחה:)
ההרשמה בוצעה בהצלחה
*הרשמה מאשרת לנו את תנאי השימוש
אני מאשר קבלת חומר פרסומי מגיקטיים וידוע לי כי באפשרותי לבקש הסרה מרשימת התפוצה בכל עת

אובדן הלווין עמוס 6: SpaceX חושפת מה היתה התקלה

לפני קרוב לחודש התפוצץ טיל ה-Falcon 9 של SpaceX ביחד עם הלווין הישראלי עמוס 6. התוצאות הראשונות של החקירה מעידות על כך שככל הנראה הסיבה לפיצוץ נבעה מדליפה במערכת ההליום

מקור: SpaceX

מקור: SpaceX

סיבת הפיצוץ במסגרת פעולות תדלוק שגרתיות של טיל ה-Falcon 9 של SpaceX, יומיים לפני שצפוי היה לשאת את לווין התקשורת הישראלי, עמוס 6 לחלל, נשארה עד כה בגדר תעלומה. כעת, כשלושה שבועות אחרי התקרית, SpaceX פירסמה הצהרה רשמית המצביעה על כך שהפיצוץ ככל הנראה אירע כתוצאה מדליפת הליום משמעותית בחלק העליון של הרקטה.

חשד ראשוני

חקר האסון שהתרחש מתבצע על ידי צוות מ-SpaceX, ה-FAA, נאס״א, חיל האוויר האמריקאי ומומחים בתעשייה. כל אלו סורקים באמצעות 3,000 ערוצים נתונים הנדסיים ביחד עם וידאו, אודיו ותמונות. מה שהופך את התהליך למסובך נובע מכך שפרק הזמן של האירוע הוא מאוד קצר – הזמן שעבר מהסימנים הראשונים לאנומליה ועד לאובדן נתונים מסתכם ב-93 מילי שניות, שהם פחות מ-1/10 שנייה. יחד עם זאת, מרבית השברים מהתקרית כבר שוחזרו, צולמו ותועדו, ואלו ישמשו את הצוות להמשיך ולחקור את התקרית המצערת.

רגע הפיצוץ. צילום מסך מתוך סרטון וידאו

רגע הפיצוץ. צילום מסך מתוך סרטון וידאו

כעת, אחרי שבוצעו בדיקות ראשונות לנתונים ולשברים של הטיל שהתפוצץ, עולה כי דליפה רצינית במערכת ההליום הקריוגני של מיכל החמצן הנוזלי היא זו שהובילה לפיצוץ. הגורם המדויק שהוביל לדליפה עדיין לא ברור, אך צוות החקירה ימשיך בבדיקות כדי לאשר שאכן הייתה זו מערכת ההליום הקריוגני שהובילה לפיצוץ.

הלווין הישראלי עמוס 6 נועד להחליף את קודמו ששוגר ב-2011 ובשנה שעברה אבד עימו הקשר. כמו כן, הלווין המתקדם נועד לספק תקשורת ללא מעט חברות ביניהן גם חברות השידור בישראל. בין הלקוחות של חלל תקשורת, מפתחת הלווין הישראלי, נמנות גם חברת פייסבוק וחברת יוטלסאט. פייסבוק תכננה להשתמש ביכולות התקשורת המתקדמות של עמוס-6, כדי לספק כיסוי אינטרנט לאפריקה. המטע״ד (מטען ייעודי), כלומר מכלול התקשורת של עמוס-6 ז"ל, כלל 36 אלומות ממוקדות בעלות יכולת לשדר תקשורת בפס-רחב ובקצב נתונים גבוה (HTS – High Throughput Satellite) בתחום תדרים מ-26.5GHz ועד 40GHz. לו היה הלוויין משוגר בהצלחה לחלל, היו האלומות מכסות את כל ריכוזי האוכלוסיה במערב אפריקה, במזרח אפריקה ובדרום היבשת. בתגובה לפיצוץ של הלוויין מסר מארק צוקרברג שהוא "מאוד מאוכזב" והביע מחוייבות לחזון של החברה "לחיבור של כולם".

לקריאה נוספת:

חלל תקשורת ל-SpaceX: פיצוי של 50 מיליון דולר או שיגור חינם

פייסבוק תשתמש בלוויין הישראלי עמוס 6, כדי לחבר את העולם לאינטרנט

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח. (צילום: יורם רשף)

הגב

4 תגובות על "אובדן הלווין עמוס 6: SpaceX חושפת מה היתה התקלה"

avatar

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Fixer
אורח
Fixer
1 חודש 1 יום לפני

מישהו ככל הנראה ממש הגזים עם הגודל של התמונה~

דרור א
אורח
דרור א
1 חודש 1 יום לפני

אז הבעיה היא במערכת ההליום, החמצן או המימן?

אריאל
אורח
אריאל
1 חודש 1 יום לפני

הליום זה לא ממש דליק אפילו ממש לא דליק!
אלא אם הפירצה פגעה במערכת אחרת, יש פה כסתוח

qwerty
אורח
qwerty
29 ימים 3 שעות לפני

פחח כיסתוח לא בכאלה דברים. בעיקר לא עם כל הגורמים המעורבים.
אתה מוזמן לבדוק לעומק את התשובה הרשמית, אני בטוח שאם אתה אכן מבין בכאלה דברים, תוכל להבין יותר לעומק על מה הם מדברים.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: